Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Književno ćaskanje

Re: Književno ćaskanje

Postby Choda » 11 Feb 2018, 16:46

Starsica wrote:Čita l' ovde neko urbanu fantastiku?


Ja sam samo citao Dresden Files, i tu je Dzim Bucer toliko visoko postavio lestvicu, da se jos nisam usudio da pocnem nesto drugo.

Imas neku preporuku?
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Književno ćaskanje

Postby Starsica » 11 Feb 2018, 21:47

Nemoj da si čitao Dresden Files! Ja sam upravo na petoj knjizi :D Nisam blown away, ali drži me for now, navikla sam na ženske protagoniste.
Pa da znaš da imam. Ako ti je Dresden files so high on the list, preporučujem Kevin Hearn-a i njegovu Iron Druid series. Ako želiš, poslaću ti sve što imam u epub formatu. Poslednja knjiga izlazi ove godine.
Patrik Rotfus, recimo, ima slično mišljenje kao ti gde mu je Dresden na prvom mestu i teško mu je bilo da se nakamči, ali i on je veliki fan Iron Druid serije.
Neću ti ništa dalje preporučivati, iako sam iščitala desetak serijala.

Ako želiš, zviznuću ja još preporuka, imam ih nekoliko :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Književno ćaskanje

Postby Choda » 11 Feb 2018, 22:46

Fora sa Harijem je to sto sa svakom knjigom postaje sve bolje i bolje, tj kako se svet siri i u pricu se uvode novi likovi to prica postaje sve kompleksnija i bolja.

Takodje je neverovatno koliko je Bucer planirao unapred, i pravo znacenje nekih stvari koje se desavaju u 4. knjizi se objasni tek recimo u 14 ili 15.

Samo nastavi sa citanjem i veruj mi neces zazaliti jer zezanje tek pocinje :okk:

Stavicu cu Iron Druid na listu pa kad dodje na red. :biggrin:
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Književno ćaskanje

Postby Starsica » 11 Feb 2018, 22:57

I rekoše mi da "izdržim" prve dve knjige pa će biti lakše dalje :biggrin: I stvarno jeste, uvučena sam u priču.
Ako se ipak odlučiš za još neke knjige, Kate Daniels serijal je moj omiljen serijal i njega uvek najtoplije preporučujem.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Književno ćaskanje

Postby Holden » 23 Feb 2018, 19:04

Je l' spomenuto negdje čime se bave Poskoci u Poskokovoj Dragi? Pošto su par puta sagovornicima rekli da o tome ne smiju pričati, a puni su love. Pa ne znam da li mi je promaklo negdje.
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Književno ćaskanje

Postby Disident™ » 27 Feb 2018, 14:32

Sivi vuk :blue:
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Književno ćaskanje

Postby Choda » 10 Mar 2018, 14:58

Skoro je Laguna izbacila Krvavu Zemlju to je poslednja napisana knjiga u svetu "Prvog Zakona".

U pitanju je Dzo Aberkrombi, pisac novije generacije epske tj grimdark fantastike.

Za sada ima 6 knjiga, trilogija Prvi Zakon :

1)Ostrica
2)Vesala
3)Poslednji argument kraljeva

to je jedna celina, ostale 3 knjige prate sporedne likove kao i neke nove u "aftermatu" prve trilogije.

4) Osveta
5) Junaci (Heroji) je originalni naziv
6) Krvava Zemlja

Ko nije citao svima topla preporuka, spremite se da upoznate gomilu zivopisnih i krvavih likova koji su svakako Aberkrombijeva najjaca strana.
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Književno ćaskanje

Postby mihZR » 12 Mar 2018, 10:11

Odlican je Prvi Zakon, odlican.
User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Književno ćaskanje

Postby Starsica » 14 Mar 2018, 22:28

Ja sam pročitala Prvi zakon pre jedno godinu dana, i okej je. Nisam čitala dalje, nije me zanimalo preterano :beyond:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Književno ćaskanje

Postby Starsica » 24 Mar 2018, 19:16

Chodo, završila sam Dresden Files. Ja ne znam, ovo postaje moj omiljeni serijal svih vremena :biggrin:
Ajde ako zaviriš ovde, reci mi šta misliš da će desiti u knjigama, posebno sa Nikodemusom :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Književno ćaskanje

Postby Choda » 26 Mar 2018, 21:45

Haha realno i meni je brzo postao jedan od ako ne i najomiljeniji serijal, a veruj mi procitao sam ih mnogo.

Iskreno nisam mnogo razmisljao sta ce se dalje desavati, samo cu da se prepustim u uzivam u ludoj voznji.

Zavrsio sam skoro 4. knjigu drugi put, ono sto je zanimljivo

Spoiler: pokaži
Scena kad prvi put upozna Maeve, ona mu ponudi sex u zamenu za informacije,i tek sad kad je Moli postala Winter Lady saznamo da one skim god spavaju skoro ga ubiju tokom sexa.


On tako 10 knjiga kasnije ubaci neku sitnicu koja moze da se primeti tek iz drugog citanja.

Isto tako kad se objasnjava ko je Gatekeeper i sta on to zapravo cuva, i kako je Mab prepoznala njegovu mast za oci.

Moj top 5 najboljih scena iz knjiga ovako na vrh jezika ne nekim posebnim redom.

Spoiler: pokaži
1.Kad zajase zombi T Rexa u sred grada Cikaga
2.Kad podigne pusku i povede the Wild Hunt
3.Kad se iz one zgrade FBI teleportuju u prestonu salu EarlKinga :D
4.Kad Majkl izadje da se suoci sa Nikom ispred svoje kuce a to sve gleda Archangel
5.Kad lezi u muzeju na samrti i zna da ako veruje da ce neko da ga spase, da ce se neko stvarno pojaviti i Mouse ga spase :jupi:


Koje su tebi najbolje scene, ko su ti omiljeni likovi?
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Književno ćaskanje

Postby Starsica » 27 Mar 2018, 20:37

Mislim da ne moramo koristiti spojlere, niko osim mene i tebe to neće čitati :D
Ima mnogo bisera skrivenih i mnogo teorija. Nisam ni znala koliko dok nisam počela da kopam :biggrin:

Od omiljenih likova, ne znam. Meni su svi omiljeni :biggrin: Ali recimo, Majkl Karpenter mi je jedan od omiljenih, along with Murphy and Nicodemus :biggrin: Ja jako navijam da Hari i Marfi budu zajedno, ali čitam tako teoriju da će Marfi da umre uskoro pa se smorih najstrašnije.
Što se tiče scena:
1. Da, T Rex je jedna od najboljih u celoj seriji :laugh:
2. "The building was on fire, and it wasn't my fault" nije scena ali jedna od najprepoznatljivih rečenica za mene :laugh:
3. Kad Murphy progovori glasom proroka (ili anđela, ili Boga, ne merem se šjetit' sad) za vreme bitke protiv Crvenog Dvora
4. Parkour! :laugh:

Ne mogu da se setim scena, sve mi je jedna velika scena u glavi. Recimo, book #13 mi se ne dopada (Ghost Story mislim da se zove) i mislim da je isforsirana. Od svih su mi omiljene kad je makljaža neka jako velika (kao što je bilo sa Crvenim Dvorom, ili kad je Morgan bio optužen).
Kako bre možeš da ne misliš šta će se desiti? :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Književno ćaskanje

Postby JNA » 27 Mar 2018, 20:43

Starsica wrote:Mislim da ne moramo koristiti spojlere, niko osim mene i tebe to neće čitati :D


Realno :biggrin:

Kad predjete na psihologiju, tu sam...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Književno ćaskanje

Postby Raoul Duke » 07 May 2018, 09:38

Starsica wrote:Chodo, završila sam Dresden Files. Ja ne znam, ovo postaje moj omiljeni serijal svih vremena :biggrin:
Ajde ako zaviriš ovde, reci mi šta misliš da će desiti u knjigama, posebno sa Nikodemusom :biggrin:


Choda wrote:Ja sam samo citao Dresden Files, i tu je Dzim Bucer toliko visoko postavio lestvicu, da se jos nisam usudio da pocnem nesto drugo.

Imas neku preporuku?



Je l' ima naše izdanje ili ste čitali oriđiđi?



Zvezdice, kad će ovi debeli gmazovi Rotfus I Linč da objave nešto novo? Od The R.R. Gmazatm sam digao ruke, ali ovo je već postaje epidemija :stani:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Književno ćaskanje

Postby Starsica » 07 May 2018, 17:47

Ja čit'o oriđiđi, nema kod nas urbane fantastike :beyond: Ako oš da čitaš epub original verzije, šibnem ja na mail :biggrin:
Neće nikad :colera: Ja odustala od svih njih, potpuno sam se prešaltala na urbanu fantastiku. Oni bar štancaju knjige jednom godišnje :laugh:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests