Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Juancho » 29 Aug 2018, 13:51

Bates motel - vredi li gledati? Bez spojlovanja :D
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Serije

Postby killchrome » 29 Aug 2018, 15:08

Raoul Duke wrote:
killchrome wrote:krenuo najzad rasplet u Sharp Objects. shokovi za shokovima, finale ce biti totalni clusterfuck po svemu sudeci.

mnogo sjebana serija, bas ce mi faliti...



Препоручујеш?


zavisi sta volis. jako je spora serija, tzv slow burner, ali toliko nabijen tenzijom i osecajem mucnine da je na momente neizdrzivo...postavka i konture radnje se uvedu na pocetku ali dosta sporo dolazi do raspleta (u poslednje 2 epizode - prilicno jebitacnog). cini mi se po komentarima na internetu da je dosta ljudi odustalo posle 4-5 epizoda jer se naizgled nista krucijalno za radnju ne desava. meni nije smetalo, naprotiv.

sve me je kupilo - vrhunska gluma, muzika, montaza (perfektna), atmosfera, sve...zaplet kao zaplet nista epohalno, ali serija fantasticno ulazi u likove i vise je character driven, studija ljudske psihe. a posto su manje vise svi likovi (uglavnom trajno) sjebani, zanimljivosti u tom smislu ne manjka. dok sam gledao imao sam osecaj cesto zbog fleshbekova i tog dreamlike osecaja da sam u nekoj vrsti transa :D

jedina zamerka koju imam je na broj epizoda, samo 8...u pitanju je miniserija tako da 2. sezone nece biti (a ne bi ni imalo smisla).

u svakom slucaju preporuka sa moje strane, HBO retko kad podbaci, a ovo im je skriveni dragulj (i neka tako ostane). ocekujem laganog emija za amy adams (nisam imao neko spec misljenje o njoj do sada, uvek mi je bila nekako njanjava i isla na kurac, ali ovo joj je bez dileme uloga zivota). a pravo niotkuda se pojavila mala eliza scanlen, i oduvala glumom, mala je rodjena da bude velika zvezda.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3318
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Serije

Postby Raoul Duke » 29 Aug 2018, 15:51

killchrome wrote:zavisi sta volis.


killchrome wrote:vrhunska gluma, muzika, montaza (perfektna), atmosfera, sve...zaplet kao zaplet nista epohalno, ali serija fantasticno ulazi u likove i vise je character driven, studija ljudske psihe. a posto su manje vise svi likovi (uglavnom trajno) sjebani, zanimljivosti u tom smislu ne manjka. dok sam gledao imao sam osecaj cesto zbog fleshbekova i tog dreamlike osecaja da sam u nekoj vrsti transa :D


То волим :biggrin:

Већ сам је скинуо, ускоро бинџујем.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Serije

Postby Ćivot » 30 Aug 2018, 12:27

Juancho wrote:Bates motel - vredi li gledati? Bez spojlovanja :D


Ja sam odgledao. Meni se serija dosta svidela. Glavna glumica (Vera Farmiga) je pokidala ulogu.


Završio sam sa gledanjem Black Sails. Brutalno dobra serija. Is sezone u sezonu sve bolji kvalitet.
Nije ćivot jedna žena.
User avatar
Ćivot
 
Posts: 1588
Joined: 29 Jan 2014, 15:46

Re: Serije

Postby Juancho » 30 Aug 2018, 13:54

Hvala Ćivot :okk: Odgledah prve 3 epizode za sad, sviđa mi se priča, baš ima potencijala..
Oligarhstars wrote: Sine sad ti najozbiljnije kazem za ovaj post da te nadjem ne bi ti cela teretana pomogla u koju ides...
User avatar
Juancho
 
Posts: 2054
Joined: 22 Jun 2017, 19:01

Re: Serije

Postby fabricio » 30 Aug 2018, 19:17

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Djomla » 01 Sep 2018, 14:54

killchrome wrote:Castle Rock 107, "The Queen". mozda i najbolja epizoda neke serije koju sam gledao ove godine, rame uz rame sa "Kiksuya" iz druge sezone Westworld-a.

Sisi Spejsik :blue:


Apsolutno. Nego, nikako da izadje titl za 8. Epizodu. Osecam da ce se u toj epizodi mnogo toga otkriti. Inace, jedna od boljih serija koje sam pogledao u poslednje vreme. Koliko sam primetio, vrlo malo ljudi sa foruma gleda ovu serija. Steta, mnogo propustaju. Serija je moja velika preporuka.
Svako Zašto ima svoje… JEBI GA!
User avatar
Djomla
 
Posts: 423
Joined: 07 Jun 2017, 13:25

Re: Serije

Postby Poison and Remedy » 02 Sep 2018, 10:11

Ajmo redom :biggrin:

Izasla je cela druga sezona OZARK-a, cela prva sezona JACK RYAN-a i za sad prva epizoda MAYANS MC(spinoff SONS OF ANARCHY)
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Serije

Postby John Doe » 02 Sep 2018, 11:13

Juancho wrote:Bates motel - vredi li gledati? Bez spojlovanja :D


Odlicna serija
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Serije

Postby Holden » 03 Sep 2018, 16:23

Withnail wrote:http://www.imdb.com/title/tt6877772/

bacite pogled na ovo...toliko je ciljano glupo da je do jaja :biggrin: i kvalitetno je.
napravili su satiru, parodiju na one dokmen serije Making a Murder, Jinx i sl (nikako da pogledam/zavrsim to sve a imaju najbolje moguce preporuke)
neko je na parkingu srednje skole, na automobilima svih profesora iscrtao q...i optuzili su lika koji je poznat po prankovima i takvim glupostima koje radi i snima...a on tvrdi da nije kriv...i onda prikazivanje svih dokaza protiv njega i u njegovu odbranu, istraga, rekonstrukcija od strane njegovih drugara
8 epizoda, 30min...dobro uradjeno, zanimljivo






Ðe da gledam prvu sezonu posle treće epizode? Nema nigdje online, ne postoje naši titlovi, jel moguće da godinu i po niko neće da sjedne i prevede pet epizoda jebem ti srbina najgori smo na kugli zemaljskoj i treba vučić da vlada još 100 dana ako treba
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Serije

Postby Pit Bull » 03 Sep 2018, 18:06

Sledece sedmice krece druga sezona Deuce. Simonova serija, po meni ubedljivo nesto najbolje sto se pojavilo u poslednje 3-4 godine od novih serija.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Tommen » 03 Sep 2018, 18:15

Odgledao neko Ozark s02? Planiram sutra da krenem najranije
User avatar
Tommen
 
Posts: 1828
Joined: 24 Aug 2017, 17:12

Re: Serije

Postby Zlaja » 03 Sep 2018, 18:21

Ja sam do e8.

Ako ti se svidela prva svideće ti se i druga, pošto vozi potpuno identičnim ritmom.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Rancesco » 03 Sep 2018, 21:37

Odgledah konacno celu seriju

https://www.imdb.com/title/tt1883092/

Znaci serija je vrhunska, teska prica ali odicno odradjeno sve...
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1137
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Serije

Postby Фантом » 03 Sep 2018, 23:30

fabricio wrote:Smesi se kraj za Mr.Robota

https://adria.ign.com/mr-robot-1/22658/ ... rte-sezone


SI odgledao trecu sezonu je l' vredi gledati, ja nesto krenuo i smorio se nije me radilo kao prve dve, mada je i druga bila dosta tanja nego prva.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Kreanga and 6 guests