Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
18%
Bolji zivot
13
18%
Otvorena vrata
2
3%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
10
14%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
30%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 73

Serije

Postby mali_buda » 25 Mar 2011, 22:53

U zadnje vreme nemam ni vremena ni zivaca za filmove, pa gledam serije. Ko voli engleski humor (da li postoji neko ko ga ne voli), preporucio bih seriju Men Behaving Badly.

Image
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Filmovi i serije

Postby Felipao » 25 Mar 2011, 23:00

Au ja te nepristojne ljude ne volim nikako.Ne znam,stvarno mi nije legla ta serija...Trenutno gledam Bing Bang Theory,mnogo mocna humoristicka serija o 4 drugara geeka i njihovoj komsinici sa sprata.Sjajna stvar,ne znam dal mi je gotivniji Sheldon ili Volovitz,koji kraljevi(ko gleda zna)

Image
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Filmovi i serije

Postby lord_slawe_ » 25 Mar 2011, 23:20

mali_buda wrote:U zadnje vreme nemam ni vremena ni zivaca za filmove, pa gledam serije. Ko voli engleski humor (da li postoji neko ko ga ne voli), preporucio bih seriju Men Behaving Badly.

Image


:P

Ti si moj cho'ek. Ja ih obozavam, jedna od retkih serija koje imam u svojoj kolekciji.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Filmovi i serije

Postby Unexpected » 25 Mar 2011, 23:48

Što se serija tiče, ko je propustio Rome, što pre da ispravi grešku.

Inače, poslednja serija kojom sam se drogirao je House. U principu ne volim bolničke serije, ali je ovo ipak nešto drugo.
EVERYBODY LIES
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Filmovi i serije

Postby Lepi Mica » 26 Mar 2011, 21:07

Bez prevelike dvojbe.
sledgehammer1.jpg

Pre neki dan sam svuko preko torrent-a sve epizode obe sezone. Kao malo dete sam :P
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Lepi Mica
 
Posts: 74
Joined: 18 Mar 2011, 15:28

Re: Filmovi i serije

Postby Bane » 26 Mar 2011, 21:13

Boardwalk empire je odlicna serija. Steve Buschemi aka Ckalja odlican u ulozi "coveka iz senke" Nakija Tompsona. Posebno mi se svidja mix istorijskih i izmišljenih likova u seriji.

A za Sledž Hamera :clap:
User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

Re: Filmovi i serije

Postby vicharhcp » 26 Mar 2011, 23:32

Ko ima HBO, u aprilu pocinje serija koja obecava mnogo! Zove se Igra prestola. U ovom tekstu pise da pocinje 18.04., a u najavi stoji 04.04. Proverite za svaki slucaj ako planirate da gledate. Ja planiram :D

Zasnovana na bestseler književnom serijalu „Pesme leda i vatre“, Džordža R. R. Martina, ...

...serija „Igra prestola“ govori o epskoj borbi za moć, borbi smeštenoj u ogromnom i nasilnom kraljevstvu iz mašte. Zasnovana na bestseler književnom serijalu „Pesme leda i vatre“, Džordža R. R. Martina, serija „Igra prestola“ govori o epskoj borbi za moć, borbi smeštenoj u ogromnom i nasilnom kraljevstvu iz mašte. Glumačku ekipu čine Mark Edi, Šon Bin, Emilija Klark, Nikolajh Koster-Valdau, Piter Dinklidž, Mišel Ferli, Lena Hidi, Kit Harington i Ejdan Gilen. Serija je snimana u Pejnt hol studiju u Belfastu u Severnoj Irskoj, kao i na različitim lokacijama u Severnoj Irskoj i na Malti. Prva sezona od 10 epizoda serije „Igra prestola“ počinje u PONEDELJAK, 18. APRILA, ekskluzivno na HBO. Tvorci serije „Igra prestola“ su Dejvid Beniof i D.B. Vajs; izvršni producenti Dejvid Beniof i D.B. Vajs; ko-izvršni producenti Kerolin Stros, Gajmon Kasadi, Vins Džerardis, Ralf Vicinanca i Džordž R.R. Martin; producenti su Mark Hafman i Frenk Doulger. Reditelji serije su Brajan Kirk, Tom Mekarti, Danijel Minahan, Alan Tejlor i Tim Van Pater; scenaristi su Dejvod Beniof i D. B. Vajs, Brajan Kogman, Džejn Espenson i Džordž R. R. Martin.

"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby chika-zuba » 27 Mar 2011, 01:35

vicharhcp wrote:Ko ima HBO, u aprilu pocinje serija koja obecava mnogo! Zove se Igra prestola. U ovom tekstu pise da pocinje 18.04., a u najavi stoji 04.04. Proverite za svaki slucaj ako planirate da gledate. Ja planiram :D

Zasnovana na bestseler književnom serijalu „Pesme leda i vatre“, Džordža R. R. Martina, ...

...serija „Igra prestola“ govori o epskoj borbi za moć, borbi smeštenoj u ogromnom i nasilnom kraljevstvu iz mašte. Zasnovana na bestseler književnom serijalu „Pesme leda i vatre“, Džordža R. R. Martina, serija „Igra prestola“ govori o epskoj borbi za moć, borbi smeštenoj u ogromnom i nasilnom kraljevstvu iz mašte. Glumačku ekipu čine Mark Edi, Šon Bin, Emilija Klark, Nikolajh Koster-Valdau, Piter Dinklidž, Mišel Ferli, Lena Hidi, Kit Harington i Ejdan Gilen. Serija je snimana u Pejnt hol studiju u Belfastu u Severnoj Irskoj, kao i na različitim lokacijama u Severnoj Irskoj i na Malti. Prva sezona od 10 epizoda serije „Igra prestola“ počinje u PONEDELJAK, 18. APRILA, ekskluzivno na HBO. Tvorci serije „Igra prestola“ su Dejvid Beniof i D.B. Vajs; izvršni producenti Dejvid Beniof i D.B. Vajs; ko-izvršni producenti Kerolin Stros, Gajmon Kasadi, Vins Džerardis, Ralf Vicinanca i Džordž R.R. Martin; producenti su Mark Hafman i Frenk Doulger. Reditelji serije su Brajan Kirk, Tom Mekarti, Danijel Minahan, Alan Tejlor i Tim Van Pater; scenaristi su Dejvod Beniof i D. B. Vajs, Brajan Kogman, Džejn Espenson i Džordž R. R. Martin.

Odličan pisac, još 80ih sam nahvatao neku njegovu novelu u tada poznatom SF časopisu Sirijus i zapamtio to ime, na žalost nemam HBO...
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Filmovi i serije

Postby MorningGlory » 27 Mar 2011, 01:56

Evo par omiljenih serije kojih sam se stio na prvu loptu : Scrubs, South Park, Vesele sedamdesete, Moje drage komsije(ona spanska sto je bila na b92 nedavno :D ), X files ..
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Re: Filmovi i serije

Postby vicharhcp » 27 Mar 2011, 11:43

chika-zuba wrote:

Odličan pisac, još 80ih sam nahvatao neku njegovu novelu u tada poznatom SF časopisu Sirijus i zapamtio to ime, na žalost nemam HBO...[/quote]

Bas sam htela na onoj drugoj temi da pitam da li ga je neko citao i da li da se bacam u potragu za knjigama.
Sto se HBO tice, ako ova serija postane hit (po najavama mislim da ce postati), verovatno ce neko otkupiti prava u nekom buducem periodu. Napisacu svoje utiske kad pocne da se prikazuje.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby Fića » 27 Mar 2011, 12:53

vicharhcp wrote:Sto se HBO tice, ako ova serija postane hit (po najavama mislim da ce postati), verovatno ce neko otkupiti prava u nekom buducem periodu. Napisacu svoje utiske kad pocne da se prikazuje.

Ne mora da znaci, na zalost... Pricao je Nemecek jednom na koji nacin se kupuju serije kod nas, kako serije koje su veliki hit u SAD i Evropi se ne dovode kod nas jer nema ko da ih gleda, jer realno, spanske su i dalje hit...
User avatar
Fića
 
Posts: 673
Joined: 18 Mar 2011, 11:05

Re: Filmovi i serije

Postby Unexpected » 27 Mar 2011, 13:04

Danas tek primetih da na RTS-u ide jedna sasvim dobra serija kod nas prevedena kao Skok u busućnost (FlashForward). Večeras je, koliko vidim, 2. epizoda, tako da nije kasno da se priključite (ako nekoga mrzi da download-uje). Na žalost ima samo jedna sezona, pa sam kraj ostaje malo nedorečen.

Када тајанствени догађај доведе до помрачења у читавом свету, човечанству се пружа шанса да сагледа своју блиску будућност, па су сви - мушкарци, жене и деца приморани да се суоче с питањем да ли се њихова судбина може избећи или ће бити испуњена.

Кроз интригантне авантуре у бдућности, воде вас Џозеф Фајнс, Џон Чо, Џек Давенпорт, Соња Валџер, Кортни Б. Венс, Брајан О'Бирн, Кристин Вудс, Закари Најтон, Пејтон Лист и други.

Серија је иначе адаптација револуционарног романа награђиваног писца Роберта Џ. Сојера, а извршни продуценти су Дејвид С. Гојер и Бренон Брага.

У првој епизоди серије сви на Земљи доживљавају помрачење од два минута и седамнаест секунди током којег могу да назру своју будућност, али морају да одлуче да ли ће прихватити своју судбину, или ће учинити нешто да је промене.

Шта бисте ви урадили да можете да баците поглед на будућност? Да ли бисте се помирили с тим што сте видели и живели пуним плућима, или бисте учинили све што можете да промените судбину?

Када човечанство на кратко баци поглед на своју будућност, сви су принуђени да размисле о томе да ли ће се њихова судбина остварити, или може да се избегне.

У првој сезони која има 22 епизоде, путовањем кроз Јуту, открићете ко је крив за поменуто помрачење, али и како је оно утицало на главне ликове.

Такође, сазнаћете да ли нацисти у Немачкој могу да дају одговоре на питања која побуђују највеће страхове, као и то да ли помрачење може да утиче на љубавне везе међу актерима овог научно-фантастичног серијала.

Заинтригирани помрачењем, америчка јавност је на ногама, а у случај се умешају обавештајне службе и амерички Сенат. Уколико открију датум новог помрачења главни протагонисти серије добиће прилику да га спрече и тако избегну нове невоље.

Серија је снимана у продукцији студија Еј-Би-Си. Дејвид С. Гојер је извршни продуцент, сценариста, режисер. Бренон Брага је извршни продуцент и косценариста пилот епизоде. Остали извршни продуценти су Марк Гугенхајм, Џесика Гојер, Винс Џерардис и Ралф Вићинанца.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Filmovi i serije

Postby Felipao » 27 Mar 2011, 13:06

Odgledao flashforward i mogu da kazem da je serija sjajna.Jedini problem je sto je projektovana za vishe sezona ali je ukinuta posle 1 zbog nedovoljne gledanosti i zato ce vecini kraj biti bzv.Steta....
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Filmovi i serije

Postby bekrinjo » 27 Mar 2011, 13:21

Serije:
Moje drage komsije(spanska humoristicka,isla na B92 ali su kasnije prebacili na 1h nakon ponoci),Dosije X,Fringe,Bekstvo iz zatvora(prva 2 serijala,kasnije su napravili sapunicu!) a od domacih Kamiondzije a svidja mi se i Lud,zbunjen,normalan :D ...

Filmovi:
Bekstvo iz Sosenka,Blistavi um.Dan posle sutra...
Volim da gledam dokumentarce,narocito nezavisne produkcije...
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby MorningGlory » 27 Mar 2011, 15:06

bekrinjo wrote:Serije:
Moje drage komsije(spanska humoristicka,isla na B92 ali su kasnije prebacili na 1h nakon ponoci),Dosije X,Fringe,Bekstvo iz zatvora(prva 2 serijala,kasnije su napravili sapunicu!) a od domacih Kamiondzije a svidja mi se i Lud,zbunjen,normalan :D ...

Filmovi:
Bekstvo iz Sosenka,Blistavi um.Dan posle sutra...
Volim da gledam dokumentarce,narocito nezavisne produkcije...



Fringe je odlicna serija ( posebno je preporucujem ljubiteljima X filesa )
Djumicu mars iz svetinje
User avatar
MorningGlory
 
Posts: 9592
Joined: 15 Mar 2011, 18:38

Next

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests