Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Poison and Remedy » 09 Jan 2018, 19:07

Dextera nikako. Tesko smece.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Serije

Postby Pit Bull » 09 Jan 2018, 19:08

Grofe, dokle si dosao sa Lost?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58253
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby wiper » 09 Jan 2018, 19:11

Poison and Remedy wrote:Dextera nikako. Tesko smece.


:plus1:
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Serije

Postby baketa96 » 09 Jan 2018, 19:56

Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Serije

Postby Disident™ » 09 Jan 2018, 22:10

Poison and Remedy wrote:Dextera nikako. Tesko smece.

Nemate vi pojma.
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Serije

Postby Zlaja » 09 Jan 2018, 22:17

Dobar je Dexter do pojave one plave.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Гроф Тинторето » 09 Jan 2018, 23:13

Pit Bull wrote:Grofe, dokle si dosao sa Lost?


Epizoda 17 druge sezone. Uhvatili su onog koji se predstavljao kao Henri Gejl. Ako mi verujes da sam zeni tokom epizode rekao tacno kako su isplanirali Drugi da ga ubace. Znao sam da ce naci balon iz kog je Henri navodno ispao, a do kog im je on nacrtao mapu i da su smislili dobru pricu da ga infiltriraju medju ove "nase" :D

Sad im je pala hrana sa neba, a to povezujem sa ovim sto nisu ukucali brojeve u racunar, odnosno da se Drugi tako hrane. Mada nisam bas siguran, videcemo.

Ocekujem da malo pojasne ovo sto je Lok video na vratima kad su se obicna svetla ugasila u Oknu i da neko od ovih koji ukucavaju brojeve konacno poveze da zbir brojeva koji ukucavaju jeste 108 (koliko minuta dobijaju nakon svakog kucanja) i da malo krenu da razmisljaju i o tome.

I dalje provejava prica da su neke halucinacije. Ili da je neko ostrvo na kome su cuda moguca (2 su se vec desila) zato sto svako ko je nesto mnogo zeleo kroz one flesbekove, pocinje da se ostvaruje.

Malo me hebe sto prica ne tece kao u vecini serija, nego skace sa lika na lik i moze da se desi da pogubis konce serije :D
Tipa otkriju da je Henri jedan od Drugih, a onda sledeca epizoda o Hurliju i njegovom izmisljenom prijatelju :biggrin:

Cerka od Francuskinje je ziva i mislim da su kreatori serije malo tu promasili jer neko od Kejt, Sojera, Loka i Dzeka je morao da poveze tokom susreta sa Drugima, kada su trazili Majkla, da je to njena cerka. Ali dobro, verovatno hoce kasnije.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Serije

Postby Pit Bull » 09 Jan 2018, 23:30

Bgm. sad malo vec masis u odnosu na prvu procenu, ali polako. Od trece sezone krece ono pravo :D Ako ti je do sada cudno, to nije ni 15% od cudnog sto tek krece.

Henri Gejl je najbolji lik u seriji. Samo se ne zove Henri Gejl, ali to si vec zakljucio. :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58253
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby wiper » 09 Jan 2018, 23:34

Grofe, kada završiš sa gledanjem serije obavezno se javi da prodiskutujemo o samom kraju. Iako sam baš baš davno pogledao seriju sećam se svoje teorije šta se desilo, pa me baš zanima mišljenje i drugih ljudi, da ne spojlujemo sada dok ne završiš.
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Serije

Postby Pit Bull » 09 Jan 2018, 23:42

Sto se tice kraja serije, ja cu u spoiler (Grofe ne otvaraj :D), ja sam slusao vecinu izjava kreatora serije, pa je ovo neki moj zakljucak

Spoiler: pokaži
Ovaj video klip je po meni najbolje to opisao.




Cesto se polazi od te zadnje scene i da su svi mrtvi i da je sve zapravo imaginacija, sto naravno nije tacno. Recimo, Emerson(Ben), Abrams i Lindelof nisu ni ocekivali da ce takva reakcija biti, pa su onda izbacili onu desetominutnu epizodu par meseci posle finala serije, kako se to vise ne bi postavljalo kao teorija. Poente poslednje epizode i generalno onih sideaway delova je bila takva, da su sudbine takve, da bi se ti ljudi svakako kad-tad sreli i pronasli svoju srodnu dusu.

Sto se tice same scene u kapeli, onda se odvija kada su svi oni umrli, a kada se to desilo, to niko ne zna. Mislim znamo kada umire Dzek i jos neki likovi, ali znamo isto tako da Harli nasledjuje Dzejkoba i on verovatno, tj. logicno ostaje najduze ziv. Posle Harlija je isto neko dosao... Zadatak zastitnika ostrva je da ga stiti od ljudi koji dolaze tu i spreci da unisti ostrvo koje je koncepirano tako da je ono neka vrsta pokretaca sveta.


Ne znam sta te detaljno zanima, mozemo komentarisati, meni je Lost ubedljivo omiljena serija svih vremena.

Imas ovde dobru emisiju sa kreatorom Lindelofom gde direktno odgovorio na neke stvari.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58253
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby wiper » 09 Jan 2018, 23:51

Svaka ti čast na ovako kratkom, ali tako savršeno jasnom komentaru. Ne znam šta da ti kažem, potvrdio si 90% i moje teorije, to je to, skoro identično razmišljamo. Mada jesu oni posle, kao što ti kažeš, objašnjavali šta i kako, ali bez obzira na to mnoge stvari nam se poklapaju. Inače gledao sam ovaj drugi klip sa Lindelofom.
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

Re: Serije

Postby Pit Bull » 09 Jan 2018, 23:56

Meni se kraj serije bas svidja, mislim meni je dovoljno objasnjeno da skapiram poentu i ona mi se svidja. Mnogo ljudi se kraj Losta ne svidja upravo zbog glupog razmisljanja i sto ne mogu da skapiraju da ta zadnja scena uopste nije povezana sa krajem serijem, tj. nije u istoj vremenskoj osi. Ali dobro, meni se i zadnja scena svidja, jer eto da nje nije bilo, onda i ne bi bilo toliko diskusije oko kraja serije.

Ali mnogo kvalitetnih likova, mislim sve su ih toliko dobro napravili i izgradili pricu da je odlicno. Za Lockea se smatra da je jedan od boljih likova u modernoj kinematografiji, mada se ja sa tim toliko ne slazem. Meni je Ben najbolji lik u seriji i najbolja gluma, jednostavno Michael Emerson je doktor. U Person of Interest je isto razvalio. Sawyer mi je omiljeni lik, Juliet mi je isto :srce:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58253
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Гроф Тинторето » 10 Jan 2018, 00:58

Ok, ostavio si spojler, necu ga procitati, ali kad zavrsim seriju moraces da napises opet da ne bih kopao postove :D
Ppzvacemo i wipera na cajanku za jedno 3-4 nedelje, pa da iznesemo misljenja :)
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31911
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Serije

Postby fabricio » 10 Jan 2018, 01:03

Ja sam gledao proletos,aprila negde...

Ali planiram da odgledam jos jednom,sad kad mi je mnogo toga jasnije i lakse za pracenje,narocito sto kaze Pit,u kasnijim sezonama kad se vise ne zna ko koga jebe...

Edit: Pit,odlican je Bendzamin,ali meni je Desmond pokidao :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Angus Young » 10 Jan 2018, 01:08

Disident™ wrote:Zanimljiv nastavak Blekliste.
Kvalitet na nivou.


Odgledao ovu 9. epizodu, nista specijalno, malo mi deluje da su napravili uvod kao u novu sezonu, a ne samo da su nastavili gde su stali, ali dobro, videcemo od narednih epizoda..
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19611
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Ljubisa11 and 42 guests