Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
18%
Bolji zivot
13
18%
Otvorena vrata
2
3%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
10
14%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
30%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 73

Re: Serije

Postby Bogun » 07 Sep 2021, 00:45

Da da, znam, u seriji je Nucky Tomspon, a u stvarno Nucky Johnson ako se ne varam.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32492
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Serije

Postby fontaneros » 09 Sep 2021, 20:03

Par ubitacnih scena imaju ova dvojica

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43916
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Serije

Postby -Lepi- » 09 Sep 2021, 20:09



Jedna od jacih scena u seriji.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Serije

Postby fontaneros » 09 Sep 2021, 20:14

Da, ovo je vec antologijska...
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43916
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Serije

Postby Tegi » 09 Sep 2021, 20:40

Najbolji deo ove scene mi je kad ga žena onako opraštajući uhvati za rame.

Sve vreme misliš da ga napušta jer je našla lepšeg, pametnijeg, naočitijeg, a ovde ti postaje jasno da se švaleriše jer su mu razni Kurčubići isisali svu muškost.

Zapanjujuće suptilno napisana veza između društveno-političkog i seksualno-emocionalnog.

Socijalistički došljak je na izdisaju, beogradska buržoazija više nema aristokratsko bogatstvo, ali ima aristokratsko telo i treba da pronađe novi društveni profil kadar da toj post-glembajevštini isparira. Pošto su Šojići estetski i etički neprihvatljivi, ostaje samo osiramošeni intelektualac, ispostaviće se još razoružaniji i nemoćniji da odgovori nadolzaćeoj tranziciji od ostarelog udarnika.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Malkovic » 09 Sep 2021, 21:25

Али ја опет не разумем зашто је за њу Терминатор био прихватљивији у било ком тренутку од балдисалог Моравца, макар и у једном кратком тренутку. Он је толико очито био празнија, беживотнија и слабија љуштура (иако сигурно лепша) од овог мученика.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4246
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Serije

Postby Tegi » 09 Sep 2021, 21:51

Baš je caka u tome, što ni u jednom trenutku nije bio prihvatljiviji.

On ima smisla samo dok je tu Giga, da popuni rupe na koje ovaj više onako deprimiran ni ne obraća pažnju. Terminatoru se sujeta, besparica, samoživost (nema decu posle xy godina braka, a Boba mu služi samo kako bi ga približio njegovoj majci) opraštaju dok Emilija ima muža koji je, ipak, čeka kod kuće. Kada napusti muža, postaje joj jasno da ljubavnik može da joj pruži još manje i da njih dvoje kao slobodan, nesputan par ne predstavljaju baš ništa.

Tu postaje evidentno da je za Emiliju to najobičnija klimakterična švaleracija, a ne, kako je prvobitno mislila, strastveno brakolomstvo za kojim kasni dobrih 15 godina. Ona se vraća mužu, a Terminator se ne vraća ženi. Ispostavlja se, Emin život je u krizi, Terminator je svoj život poptuno promašio. Pisanje gimanzijskog udžbenika iz matematike i njegov osrednji intelekt su jedino što mu je preostalo i što je uopšte imao.

Siniša Pavić na vrhucu stvaralaštva je genijalan autor.

Srbi su često postajali Hrvati. Hrvati su daleko ređe postajali Srbi, ali svi koji su pošli tim putem su postali velikani. :biggrin:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby fontaneros » 09 Sep 2021, 22:43

Tegi wrote:Najbolji deo ove scene mi je kad ga žena onako opraštajući uhvati za rame.


Apsolutno
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43916
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Serije

Postby Malkovic » 10 Sep 2021, 13:08

Tegi wrote:Baš je caka u tome, što ni u jednom trenutku nije bio prihvatljiviji.

On ima smisla samo dok je tu Giga, da popuni rupe na koje ovaj više onako deprimiran ni ne obraća pažnju. Terminatoru se sujeta, besparica, samoživost (nema decu posle xy godina braka, a Boba mu služi samo kako bi ga približio njegovoj majci) opraštaju dok Emilija ima muža koji je, ipak, čeka kod kuće. Kada napusti muža, postaje joj jasno da ljubavnik može da joj pruži još manje i da njih dvoje kao slobodan, nesputan par ne predstavljaju baš ništa.

Tu postaje evidentno da je za Emiliju to najobičnija klimakterična švaleracija, a ne, kako je prvobitno mislila, strastveno brakolomstvo za kojim kasni dobrih 15 godina. Ona se vraća mužu, a Terminator se ne vraća ženi. Ispostavlja se, Emin život je u krizi, Terminator je svoj život poptuno promašio. Pisanje gimanzijskog udžbenika iz matematike i njegov osrednji intelekt su jedino što mu je preostalo i što je uopšte imao.

Siniša Pavić na vrhucu stvaralaštva je genijalan autor.

Srbi su često postajali Hrvati. Hrvati su daleko ređe postajali Srbi, ali svi koji su pošli tim putem su postali velikani. :biggrin:


Признајем да сам био убеђен од самог почетка да ће отићи са Терминатором. Толико је добро било уткано да није могло оманути. Међутим, Павић ме је ту маестрално преварио. :biggrin:
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4246
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Serije

Postby Cvele » 10 Sep 2021, 13:50

Auh sine, koja hiperprodukcija serija na RTS ove jeseni i zime.

Valjda će valjati nešto.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18211
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 14 Sep 2021, 15:56

Pola tih serija već emitovano ili se emituje na Superstar kanalu ali eto čisto da se javni servis podiči nečim ''novim''. Sve je to u stvari koprodukcija Telekoma i RTS-a.

Elem, treće i finalno poglavlje Narcos:Mexico stiže preko Netflix-a 5.11. a naravno i putem omiljenih nam torenata :lollol:

Ko je gledao otprilike prvu trećinu serije ''El Čapo'' može naslutiti radnju trećeg dela sage o meksičkim krimosima samo što očekujem da je to malo bolje odrađeno nego u malopre pomenutoj seriji gde se mogla videti sudbina glavnih likova posle pada Migel Anhel Galjarda i posle haosa koji je nastao u kartelima oko borbe za primat. Vreme je za Gospodara neba, braću Areljano i naravno Hoakina Guzmana.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Kreanga » 14 Sep 2021, 20:43

Mislio sam da nece snimati vise posle pada Galjarda.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Serije

Postby fontaneros » 15 Sep 2021, 19:21

Moram da kazem da je kvalitet serije "Srecni ljudi" opao sa zamenom Tanje i Dubravke
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43916
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Serije

Postby Tegi » 15 Sep 2021, 19:51

A pazi ovo.

Vuleta Golubovića je trebalo da igra Lazar Ristovski. Nije tačno da je pokojni Desko Stanojević dobio ulogu zato što je član JUL-a, jer JUL 1993. nije ni postojao. Doveo ga je reditelj serije Aca Đorđević iz Niškog pozorišta, jer je Đorđević tamo započeo karijeru i upravljao je filmskim susretima. Očigledno se tražilo jeftino rešenje koje može da donese neke karakteristike koje je imao Ristovski.

A Lane Gutović je prvobitno dogovorio da igra Tintoreta, ali je neposredno pre snimanja izašao iz projekta jer mu je honorar smanjen za 100 maraka. Pa je uskočio Đuza da gasi požar i odlično se snašao iako je od Laneta bio stariji 15-20 godina.

Inače, Gutović je bio prvi izbor za Borivoja Šurdilovića, ali je i to odbio, čini mi se, zbog neke druge uloge. I tačno se vidi da taj lik nije strukturiran tako da ga igra čovek od 45 već od 35 godina i da pokrije čitavu produženu mladost, od 25. do 40. godine. Pogotovo se to vidi u prvim epizodama gde je Pavić imao manje vremena da izmeni scenario.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby fontaneros » 15 Sep 2021, 20:13

A znas li sto su zamenjene njih dve?

Ps,

Ne mogu da zamislim Laneta, a pogotovo Ristovskog u tim ulogama...
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43916
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests