Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Cvele » 17 Nov 2021, 00:11

Meni su "Kosti" i "Mama i tata se igraju rata" iznad "Porodice". Te dve svakako najbolje. Kičićeva posebno.

Crnu svadbu sam odbijao jedno vreme jer sam počeo prezirati sve u čemu vidim trunku pretencioznosti, ali me je igrom slučaja zainteresovala i iskreno iščekujem poslednje dve epizode.

Advokado razočarenje godine za sada.

I da, kredit za Slatke muke.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18460
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Sani » 17 Nov 2021, 00:32

Cvele wrote:Izašla je najava za poslednje dve epizode, pa je izbrisaše.

Spoiler: pokaži
Vidi se obris neke žene na tronu, okupljanje sekte, zaposednuta klinka u crkvi...


Spoiler: pokaži
I da je mala Ida zaposednuta demonima i da je ona verovarno ubila i Tihona


Sta se desilo jbt, i ja videh trejler, sad vidim nema ga, previse otkrili? :biggrin:
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Serije

Postby Tegi » 17 Nov 2021, 00:34

Cvele wrote:Meni su "Kosti" i "Mama i tata se igraju rata" iznad "Porodice". Te dve svakako najbolje. Kičićeva posebno.

Obe su emitovane krajem 2020., jedna za drugom u vikend terminu.

Inače, drago mi je da su shvatili koji je tempo emitovanja najbolji. Ili mini-serija dan za danom ili 2 epizode subotom i nedeljom.

Čekati 7 dana zbog 45 minuta je mrcvarenje gledalaca, posebno sa manirom završavanja epizode kada je najinteresantnije. Tu se Bjelogrlić povadio kada je produžio Senke na sat vremena uz mini-epilog unutar svake epizode. Da ne govorim o maratonskom ritmu od 30-40 epizoda emitovanih svakim radnim danom. Tako ne bih gledao sve i da se emituje spin off serija o usponu i padu Božidara Soldatovića Jataganca.
Last edited by Tegi on 17 Nov 2021, 00:56, edited 1 time in total.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Sani » 17 Nov 2021, 00:47

:laugh:

Ovaj ritam sa "Vreme zla" i emitovanjem u periodu ponedeljak - cetvrtak je vrhunski, mozes da drzis koncentraciju (za pracenjem) i stvarno onaj ritam jedna epizoda od 40 minuta nedeljno jebe kevu, premalo je realno.
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Serije

Postby Џејси Керол » 17 Nov 2021, 07:12

Najjaca je za Mamu i Tatu, da smo svi gledali a cutali ovde nedeljama, meni licno najbolja serija u prethodnih par god, bas mi je prijala :okk:
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 13041
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Serije

Postby Milutinov Tata » 17 Nov 2021, 11:24

Moj definitivni favorit od sinoc

Spoiler: pokaži
Ako mucite kao u Glavnjaci i Gestapou nikada nece nastati novi svet


Ako sam dobro razumeo Bogdana, jer on i kada normalno prica je ponekad bas tesko razumljiv :D


Moj utisak je da je Jedini izlaz ipak odlicno odradio "razradu" teme u 10 epizoda, jedino u poslednjoj ima nepotrebnog razvlacenja na kraju sa "hepiendom", a imali su i potpuno neocekivani obrt. Ovi ostali uglavnom krenu presporo u pricu i onda se ubrzava radnja i gube niti, a i logika u svemu (poslednja epizoda Kalkanskih krugova je po tome nenadmasna :roll: ).

Meni su se svidele i Kaljave gume, sasvim lepo ispricana prica, mada i tu na kraju ima previse improvizacije.

Najavljen je i nastavak "Tata i mama se igraju rata", radnja se dogadja valjda 3 godine nakon dogadjaja iz poslednje sezone.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29680
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Serije

Postby Cvele » 17 Nov 2021, 12:31

Tegi, tačno jeste 2020., kako ide vreme jbt.

Moram pogledati Vreme Zla kad nađem vremena, svi je hvale. Samo da nekako pređem preko toga što sumnjam da je Goran Bogdan bio sa mojom bivšom.

Sani, u ovo poslednje što si napisao u spojleru nema sumnje. Ne znam samo kakve veze sa temom ima ovaj drugi spojler?
User avatar
Cvele
 
Posts: 18460
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Sani » 17 Nov 2021, 12:48

Koji?

Imam jedan spojler uvek u opisu ako na njega mislis :biggrin:
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Serije

Postby Cvele » 17 Nov 2021, 14:04

Ma znam, samo dnevna doza mog očajnog humora.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18460
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Bogun » 17 Nov 2021, 14:07

Humor je toliko loš da ne bi mogao da budeš scenarista za Veče sa Ivanom Ivanovićem. A tamo je baš loš humor.

:D
User avatar
Bogun
 
Posts: 32750
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Serije

Postby Cvele » 17 Nov 2021, 14:10

Ona trojica su dosta duhoviti sa onim rečenicama pred kraj emisije, a ti kako hoćeš :biggrin:

Pre dolaska gosta jeste uglavnom bezveze, ako oni i to rade vidi se da manje truda ulažu.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18460
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Bogun » 17 Nov 2021, 14:15

Omakne se i njima neka pošalica, po principu i ćorava koka. :biggrin:

Mada mu ne gledam emisije već duže vremena.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32750
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 18 Nov 2021, 18:03

Vreme zla, epizode 12-15.

Spoiler: pokaži
Teško, mučno i poučno za pogledati. Još sam u šoku od pojedinih scena kao i pod utiskom svega odgledanog. Verovatno bi bilo drugačije da sam čitao knjige ili znao zlu sudbu porodice Katić, kako ljudi koji su nosili to prezime kao i likova povezanih sa njima na ovaj ili onaj način. Vreme smrti sam ''doktorirao'' o čemu pisah pre par dana ali ne znam kako, ni zbog čega ne pročitah ovaj nastavak ili bar ranije potražih pa makar i na internetu priču i konačan završetak sage o ovoj familiji. Scena streljanja Vukašina Katića je monumentalna i antologijska, ''razapinjanje na krst'' Petra Bajevića itekako upečatljiva, stradanje Bogdana Dragovića prvo u Gestapou pa onda od ''bratske'' komunističke ruke jako jezivo opisano i još mnogo toga još. Žao mi što ono pseto sa nadimkom Korčagin nije stradalo, ali...

Pošto je sam završetak serije usko vezan sa mojim krajem i svemu što se događalu pre, uoči, usred i posle Užičke republike imao bih mnogo toga za reći ali nekom drugom prilikom i na nekoj drugoj temi, glava mi je puna raznih i stravičnih priča kako od potomaka ljudi koji su stradali od Nemaca tako ništa manje od onih koji su stradali od četničke ili partizanske ruke. Pokojni deda mog rođenog rođaka bio je jedan od retkih preživelih sa Kadinjače, njegove su priče bile neprocenjivo istorijsko blago, pokojna baba jedne moje bivše devojke iz Arilja mi pričala potanko i u detalje kako su joj četnici pred očima u selu između Požege i Arilja poklali nedužnu rodbinu i roditelje pred njenim očima kada bila devojčica, dobar mi drug pričao kako su mu dedu komunjare ubile u Užicu (kao i još stotine nedužnih) za vreme te tzv. slobodne teritorije koja niti je bila slobodna niti je uopšte oslobođena čuvenog 24. septembra niti je bila prva kao takva u Evropi i još mnogo, mnogo toga još, da se zapitaš da li smo mi Srbi toliko prokleti a jesmo. Rođeni brat moje pokojne babe je kao dvadesetčetvorogodšnjak, partizan, uhvaćen na izlasku iz Užica od strane četnika i predat Nemcima a kasnije ka streljali ljotićevci iz Požege. Nije bilo dovoljno što se podelila srbadija na partizane, četnike, nedićevce, klasične izdajnike ljotićevce i na ko zna koga još nego su i sami komunisti tako dugo jedni druge istrebljivali a i sami četnici bili podeljeni na najmanje dve zaraćene frakcije od kojih je jedna po svemu bila i izdajnička i zločinačka i koljačka...A nigde nije bilo ni jednih ni drugih ni trećih kada su se srpski civili, seljaci i građani streljali po kvotama, znali su da ubijaju pa da šmugnu u šumu.

Iskreno se nadam da će Vreme smrti biti ekranizovano, da će Lauš ponoviti rolu Aćima Katića iz Korena, da će Radovan Vujović biti Vukašin isto kao u toj seriji, Igor Đorđević da će se vratiti kao Đorđe Katić kao i maestralni Jezdić u ulozi Tole Dačića. Ako ništa drugo bar da se ne gledaju silne srpske podele mada je i tu bilo previranja, sukoba i nekih razdora između različitih slojeva srpskog društva ali ni približno onome što će uslediti skoro 30 godina kasnije.

Vreme zla možda nije vrhunska serija, teško je taj epitet i zaraditi ali itekako značajna, kvalitetna, produkcijski je uglavnom opravdala očekivanja, u moru nekakvih limunada i svakakvih bućkuriša koji nam se serviraju ovako nešto je zaista bilo potrebno.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Niksicanin » 21 Nov 2021, 07:34

Појавиле су се двије епизоде Гоморе.
Niksicanin
 
Posts: 5866
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Serije

Postby SaleNS021 » 21 Nov 2021, 15:31

Novi Dexter i nova sezona Succession ovih dana na playlisti.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: ericdjembadjemba, Jimmy Conway and 9 guests