Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby fontaneros » 09 Nov 2019, 14:06

Meni zao da odgledam sve u cugu :D

Inace, moje 3 naj glumice na jednom mestu, meni vise i ne treba <3
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44380
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Serije

Postby b@Ta maRe » 09 Nov 2019, 15:19

Je l' se plaća to na EON-u? Juče mi je izletela poruka na tv-u, kao, druga sezona Senki, gledajte premijerno, i nešto tipa 190 dinara košta. Ja taj EON nemam, tek pre mesec dana sam uzeo smart tv, valjda ne može bez njega ni da radi. Ne znam ni da l' moram da cimam ove iz sbb-a za aktivaciju ili može i bez njih da se aktivira? Je l' mi uopšte neophodan neki dodatni uređaj za EON? Glupo mi je da plaćam i da skidam torente, kad svakako kreće na Novoj sad u ponedeljak.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6390
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Serije

Postby JNA » 09 Nov 2019, 15:23

Da, plaća se 990 dinara.
User avatar
JNA
 
Posts: 8824
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Serije

Postby b@Ta maRe » 09 Nov 2019, 15:29

E, onda mogu i da sačekam do ponedeljka uveče, pa da gledam na Novoj :biggrin: Nije mi za 1000 dinara, nego mi idu na kitnjak sa tim mikrotroškovima. A je l' se i sam EON dodatno plaća? On bi u principu trebao da ima par funkcija više od ovog d3 uređaja koji već imam, ali ništa epohalno. I na d3 mogu da gledam 7 dana unazad, imam video klub i ta sranja
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6390
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Serije

Postby PERA » 09 Nov 2019, 20:49

Ova prva epizoda obećava, extra uvod.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8896
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby baketa96 » 09 Nov 2019, 21:37

Je li vam kocila na EON?
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Serije

Postby Lakerit » 10 Nov 2019, 08:54

Прилично лоше су сенке. Покушаји копирања свега и свачега од Вавилон Берлин до Блајндерса а на крају ништа.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Serije

Postby Фантом » 10 Nov 2019, 10:37

baketa96 wrote:Je li vam kocila na EON?


Zna da zeza u periodu od 15h do 22h kad se gleda preko neta, nema tih problema kad se gleda preko uredjaja na tvu.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Serije

Postby Dimitrije » 10 Nov 2019, 13:00

Odgledah prvu epizodu "Senki" (Fontana još jednom :drinks:) i mada nije tema moram da napišem. Ovaj udar na Bjelu nije zbog gostovanja kod Ivanovića, izjava po tribinama ili šta ti ja znam. Nije uopšte suptilno opleo čovek. Uz ogradu, ne znam kako ide dalje po epizodama.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5660
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Serije

Postby Tegi » 10 Nov 2019, 14:39

Savamala?
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20809
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby СрбинПодгорица » 10 Nov 2019, 15:16

Мени на Еону ваљда једну седмично избацају.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17049
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Serije

Postby Dimitrije » 10 Nov 2019, 16:01

Tegi wrote:Savamala?

Aha. Tj. Jatagan mala, ekipa koja se skupila da ruši da bi zidala za Simens i koja već beše druga firma, skladišta i sl.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5660
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Serije

Postby Pit Bull » 10 Nov 2019, 18:44

Zavrsio sam sezonu.

Iskren da budem, nisam narocito zadovoljan, mnogo bolji utisak mi je ostao posle prve sezone, iako je ova druga imala neuporedivo veci potencijal i bolji polazni start za mene, ali jednostavno dosta lose uradjeno sa rezijom rekao bih. Scenario kao scenario nije bio los, ali previse predvidljivo.

Skoro sve se moglo predvideti, apsolutno niti jedan "wow" momenat iznenadjenja nisam imao tokom sezone, sto je za jednu seriju sa krimi elementima poprilicno los znak.


Spoiler: pokaži
Zecevica su mogli prikazivati od pocetka kao ubicu, jer je bilo potpuno jasno. Nakon sto je pop rekao da je neznani junak imao brata, mogao je biti samo on, ili neko koga niti jednom nisu prikazali u seriji, jer niko drugi godinama nije odgovarao kalupu. Na osnovu ponasanja se bas lako dalo zakljuciti da je ubica.

Generalno je cela ta prica oko toga mogla dosta bolje da se odigra i da se dozivi neko iznenadjenje kada se otkrije ko stoji iza ubistava.

I bas bedno los pokusaj je bio da se navuku gledaoci na nacelnika policije u onoj sceni kad umire Dimitrijevic.

I za Solunski proces se moglo pretpostaviti, makar ja jesam onog momenta kad sam video tetovazu Rajka sa krstom u celiji, istu kao kod Barjaktarevica, jasno je bilo da postoji neka konekcija i da je navlakusa prica oko Jatagan male i da je samo poveznica slucajna.


Isto za malog Caneta, cim

Spoiler: pokaži
su najavili svadbu, zicer je bio da gine, i ta cela prica oko belog odela. Generalno mi je na prvu delovalo kao glupa prica sa Makedonkom i nepotrebna za scene, ali onda je brzo bilo jasno sta je cilj rezije.


Dosta likova sa dosta losijom pricom ove sezone, nego prve.

Spoiler: pokaži
Recimo lik Maje Davidovic dosta nebitan u ovoj sezoni po meni, samo je smetala u sustini.

Pa onda Kaludjerov lik za koga su u prvoj sezoni pravili pricu da je do detalja proracunat, ovde je nasamaren od pocetka sezone kao budala.

Krojac slicno kao Maja Davidovic, apsolutno nebitan lik u ovoj sezoni. Nikakvu siru pricu nije imao osim ove sa Canetom.

Mustafa Golubic koji je bio mozda najbolji lik u prvoj sezoni, u ovoj drugoj je prikazan po meni dosta slabije i potpuno nepotrebna prica sa Bojanom. Nju su trebali izbaciti iz serije za ovu sezonu, bukvalno je samo stetila radnji. Ne moze se Golubic hvatati na patetiku posle onakve prve sezone.

Kapiram poentu oko Marije Orsic i Maje Davidovic, ali i taj njihov odnos je bezveze prikazan, moglo je i bolje to da se uradi.


Od starih likova, rekao bih da je Tanasijevic opet najbolje izvukao svoju ulogu.

Ali pohvala za nove likove: Petar Strugar i Bogdan Diklic su majstorski odigrali ove sezone svoje uloge. :blue: :blue:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58263
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Cvele » 10 Nov 2019, 19:22

Kako je odigrao Kuzmanović mlađeg inspektora?
User avatar
Cvele
 
Posts: 18548
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Pit Bull » 10 Nov 2019, 19:25

Cvele wrote:Kako je odigrao Kuzmanović mlađeg inspektora?


Tu mi je misljenje podeljeno. Uloga koja mu je napisana za ovu sezonu je po meni bila losija od njegove glume.

Mada opet mislim da nije izvukao maksimum iz ove uloge.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58263
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests