Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Filmovi i serije

Postby Bane » 30 Mar 2011, 22:23

Priznajem nisam gledao, al vidim da se snobovi po skoli opasno loze na nju.
User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

Re: Filmovi i serije

Postby ALCZ45 » 30 Mar 2011, 22:23

Unexpected wrote:Blejkova sedmorka :clap:

Galaktika, ona prva, Starbak, Apolo & Co.

b/ skoro sam je skinuo sa neta da je odgledam posle dobrih 30tak godina. Koliko to sad neozbiljno izgleda. Produkcija, kostimi... Ali meni je ostala draga iz detinjstva. Tada sam bio odusevljen :oops:
Cujem da se snima remake :P
ALCZ45
 
Posts: 266
Joined: 14 Mar 2011, 23:08
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby ALCZ45 » 30 Mar 2011, 22:25

Dalton wrote:Priznajem nisam gledao, al vidim da se snobovi po skoli opasno loze na nju.

Verovatno zato sto zele da se indetifikuju sa tim likovima... Mada cisto sumnjam da imaju dodirnih tacaka. Serija uopste nije neozbiljna, kako deluje na prvi pogled.
ALCZ45
 
Posts: 266
Joined: 14 Mar 2011, 23:08
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby Felipao » 30 Mar 2011, 22:35

Unexpected wrote:Blejkova sedmorka :clap:

Galaktika, ona prva, Starbak, Apolo & Co.

I prvi deo druge sezone Galaktike izuva.Posle toga su smorili,negde na sredini trece sam odustao od gledanja jer su krenuli da smaraju a serija je sve vishe krenula da lichi na spansku sapunicu u kojoj su glavni protagonisti Apolo i Starbakica.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Filmovi i serije

Postby Beonegro » 31 Mar 2011, 08:46

ALCZ45 wrote:Jericho


I'm a HUGE fan! :)
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Filmovi i serije

Postby bekrinjo » 05 Apr 2011, 14:40

Za sve ljubitelje "Mojih dragih komsija" jedna lepa vest,Studio B ce emitovati ovu seriju od 27-og Aprila...
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Filmovi i serije

Postby BLEJK » 06 Apr 2011, 21:16

Svima koji vole policijske serije preoručio bih seriju Homicide: Life on the street. Moja omiljena serija. Priča o jednoj grupi detektiva koji rešavaju slučajeve ubistva u Baltimoru, gradu na istoku SAD. Serija je nastala na osnovu knjige novinara Dejvida Sajmona koji je proveo izvesno vreme sa detektivima koji rešavaju ubistva u Baltimoru. Knjiga se zove ''The Wire''. Meni se ova serija dopala zbog izvanrednog scenarija, odlične glume i činjenice da ti detektivi rešavaju slučajeve koristeći pre svega svoju inteligenciju, instinkt, iskustvo, i igraju psihološke igre sa osumnjičenima u čuvenoj ''Kutiji''(soba za saslušavanje osumnjičenih). Posebno mi s e dopalo što je privatan život detektiva u seriji lepo ukomponovan sa njihovim poslom, i zato što svaka epizoda nosi neku poruku, ili tera gledaoca na razmišljanje kako bi on postupio u nekoj situaciji, šta je ovde pravično, a šta ne, itd. Ima malo nasilja, malo psovki i vrlo malo seksa. Opet kažem, vrlo inteligentno napisan scenario. Moj omiljeni lik iz serije je Majk Kelerman.
Ovakve policijske serije nažalost više ne postoje.
''If you're going down, go down shooting''.
-poslednje što je Majkl Džordan rekao Ronu Harperu(Lejkers) pred 7. meč
finala Zapada 2000. g. između Lejkersa i Portlanda(predvođenog Skotijem Pipenom)
User avatar
BLEJK
 
Posts: 31
Joined: 24 Mar 2011, 23:29

Re: Filmovi i serije

Postby Panta » 07 Apr 2011, 15:05

BLEJK wrote:Svima koji vole policijske serije preoručio bih seriju Homicide: Life on the street. Moja omiljena serija. Priča o jednoj grupi detektiva koji rešavaju slučajeve ubistva u Baltimoru, gradu na istoku SAD. Serija je nastala na osnovu knjige novinara Dejvida Sajmona koji je proveo izvesno vreme sa detektivima koji rešavaju ubistva u Baltimoru. Knjiga se zove ''The Wire''. Meni se ova serija dopala zbog izvanrednog scenarija, odlične glume i činjenice da ti detektivi rešavaju slučajeve koristeći pre svega svoju inteligenciju, instinkt, iskustvo, i igraju psihološke igre sa osumnjičenima u čuvenoj ''Kutiji''(soba za saslušavanje osumnjičenih). Posebno mi s e dopalo što je privatan život detektiva u seriji lepo ukomponovan sa njihovim poslom, i zato što svaka epizoda nosi neku poruku, ili tera gledaoca na razmišljanje kako bi on postupio u nekoj situaciji, šta je ovde pravično, a šta ne, itd. Ima malo nasilja, malo psovki i vrlo malo seksa. Opet kažem, vrlo inteligentno napisan scenario. Moj omiljeni lik iz serije je Majk Kelerman.
Ovakve policijske serije nažalost više ne postoje.


Legendarna serija.

Meni je omiljeni Frenk Pemblton :).
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Filmovi i serije

Postby Tumbas » 08 Apr 2011, 11:17

Panta wrote:
BLEJK wrote:Svima koji vole policijske serije preoručio bih seriju Homicide: Life on the street. Moja omiljena serija. Priča o jednoj grupi detektiva koji rešavaju slučajeve ubistva u Baltimoru, gradu na istoku SAD. Serija je nastala na osnovu knjige novinara Dejvida Sajmona koji je proveo izvesno vreme sa detektivima koji rešavaju ubistva u Baltimoru. Knjiga se zove ''The Wire''. Meni se ova serija dopala zbog izvanrednog scenarija, odlične glume i činjenice da ti detektivi rešavaju slučajeve koristeći pre svega svoju inteligenciju, instinkt, iskustvo, i igraju psihološke igre sa osumnjičenima u čuvenoj ''Kutiji''(soba za saslušavanje osumnjičenih). Posebno mi s e dopalo što je privatan život detektiva u seriji lepo ukomponovan sa njihovim poslom, i zato što svaka epizoda nosi neku poruku, ili tera gledaoca na razmišljanje kako bi on postupio u nekoj situaciji, šta je ovde pravično, a šta ne, itd. Ima malo nasilja, malo psovki i vrlo malo seksa. Opet kažem, vrlo inteligentno napisan scenario. Moj omiljeni lik iz serije je Majk Kelerman.
Ovakve policijske serije nažalost više ne postoje.


Legendarna serija.

Meni je omiljeni Frenk Pemblton :).

:bravo:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Filmovi i serije

Postby Kantona » 08 Apr 2011, 14:03

Eh, pa ko ne voli "Homicide", strasna serija!

Za ljubitelje tog zanra, ako nisu gledali, preporuka za "The shield". Grupa korumpiranih policajaca i razne zajebancije koje izvode, dok ne zajebu sami sebe.

Najbolja svih vremena, za sve preporuke - "The Sopranos". To ko nije gledao, u startu je u zaostatku.

Legenda Silvio Dante.

Image

ust when I thought I was out... they pull me back in.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Filmovi i serije

Postby Panta » 08 Apr 2011, 16:17

U Sopranovima sam uvek, uz Tonija, najvise gotivio Krisa Moltisantija.

Imajuci u vidu kraj, malo kontradiktorno, al sta cu.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Filmovi i serije

Postby Kantona » 08 Apr 2011, 17:06

Mene je Kris do jaja nervirao. Tacno vidim da svaka familija na ovom svetu ima po jednog takvog, u kojeg se ulazu nade, daju mu se sve sanse ovog sveta, a on svaku do jedne zasere, dve nacrtane ovce bi izgubio. :D
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Filmovi i serije

Postby CRNO BELI SVET » 10 Apr 2011, 01:05

Kantona wrote:Eh, pa ko ne voli "Homicide", strasna serija!

Najbolja svih vremena, za sve preporuke - "The Sopranos". To ko nije gledao, u startu je u zaostatku.

Legenda Silvio Dante.

Image

ust when I thought I was out... they pull me back in.



Auuu sine... :shock:


Aj' što imamo slične poglede na fudbal, što nam je Partizan u krvi, što nam je idol Kantona, pa i to što su nam Sopranovi omiljena serija, ali da se zalomi i da nam je Steven Van Zandt aka Silvio Dante najjači lik, e to je već previše...
Pomisliću da si moj davno izgubljeni brat blizanac...
Spoiler: pokaži
:njanja:



Sad ozbiljno, da se i ja profilišem u odnosu na omiljena "platnena štiva"...

Najomiljenija serija, kao što sam već i napomenuo bez konkurencije je:


Poslednjih par meseci na RTS-u se vrtela serija Kasl, na koju me je navukla moja devojka(verovatno zgotivivši glavnog glumca), a ja sam se vrlo rado primio na zanosnu lepotu detektivke naše gore list-Kejt Beket :blush:

Od starih serija koje su mi trenutno pale na pamet: Tropical Heat, The Saint, Homicide,

Filmovi: Triologija "Kum" :blue: :blue: :blue: , "Once upon time in America" :blue: :blue: :blue: , "Dežurni krivci"...
Ima verovatno još nekih kojih trenutno ne mogu da se setim...
Od novijih, obavezno pogledati "Lucky number Slevin"-vrhunski film
San koji sanjaš sam je samo san. San koji sanjamo zajedno je stvarnost.
User avatar
CRNO BELI SVET
 
Posts: 796
Joined: 15 Mar 2011, 16:26
Location: Novi Sad

Re: Filmovi i serije

Postby Bodi Bond » 10 Apr 2011, 01:35

BLEJK wrote:Svima koji vole policijske serije preoručio bih seriju Homicide: Life on the street. Moja omiljena serija. Priča o jednoj grupi detektiva koji rešavaju slučajeve ubistva u Baltimoru, gradu na istoku SAD. Serija je nastala na osnovu knjige novinara Dejvida Sajmona koji je proveo izvesno vreme sa detektivima koji rešavaju ubistva u Baltimoru. Knjiga se zove ''The Wire''. Meni se ova serija dopala zbog izvanrednog scenarija, odlične glume i činjenice da ti detektivi rešavaju slučajeve koristeći pre svega svoju inteligenciju, instinkt, iskustvo, i igraju psihološke igre sa osumnjičenima u čuvenoj ''Kutiji''(soba za saslušavanje osumnjičenih). Posebno mi s e dopalo što je privatan život detektiva u seriji lepo ukomponovan sa njihovim poslom, i zato što svaka epizoda nosi neku poruku, ili tera gledaoca na razmišljanje kako bi on postupio u nekoj situaciji, šta je ovde pravično, a šta ne, itd. Ima malo nasilja, malo psovki i vrlo malo seksa. Opet kažem, vrlo inteligentno napisan scenario. Moj omiljeni lik iz serije je Majk Kelerman.
Ovakve policijske serije nažalost više ne postoje.

Jesi li i ti slavio kada su roknuli Lutera Mahonija? :)

Od novijih serija definitivno Seranovi. Vrhunska serija dok nisu počeli da se osipaju, nakon toga manje više...
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Filmovi i serije

Postby BLEJK » 10 Apr 2011, 11:50

@Bodi Bond

Nisam slavio. Ta serija me bezbroj puta navela na razmišljanje o pravdi i pravičnosti. Meni se Klelerman sviđao jer je bio dobar drugar, oldfashion cop, inteligentan i sposoban koliko i ostali. Dobro, možda nije sposoban baš kao Tim Bejlis i Allmighty Frenk Pemblton. Samo mi je krivo što su ga skoro svi sem Džona Manča(meni omiljeni lik, posle Kelermana) dočekali kao sramotu za njihovu jedinicu i policiju uopšte, kad se u jednoj epizodi vratio u jedinicu jednog dana kao privatni detektiv. Mislim da ga je Stajversova izdala jer je htela da sebi opere savest ali možda i da opere ruke pre nego što se ceo taj slučaj oko Mahonija ponovo ispita. To što je Kelerman uradio posle razgovora sa Đijardelom(dao otkaz) je po meni normalno i očekivano, iako je mogao da ide na sud i da se brani, jer verovao da je pucao u Mahonija na vreme, a ne pre vremena. Cela ta scena je odlično konstruisana jer kao i cela serija, navodi na razmišljanje, šta je ovde pravično? Ja mislim da je ubistvo Mahonija negde na granici, u smislu da su Kelerman i Stajversova mogli da pucaju, ali i nisu morali. Meldrik Luis me je malo iznenadio, jer je ipak mogao da podrži Kelermana, pošto je sam izgubio pištolj svojom krivicom, opravdao ubistvo Mahonija, a dočekao je Kelermana kasnije kao da se ne poznaju. A Kelerman mu je možda spasao život...Puno puta sam se pitao šta bih ja uradio da sam na mestu nekog od ovo troje detektiva. Kao kad čitaš neku dobru knjigu, neki klasik...
Ceo taj slučaj oko Mahonija je neka prekretnica u seriji. Da li je Kelerman kriv za pucnjavu u policijskoj stanici koja se kasnije dogodila, ili deo krivice snose i Luis i Stajversova? Ko zna? Još jedan primer zašto je ova serija tako dobra: Nema uvek striktne podele na crno i belo, posle koje sledi ono klasično ''case closed''.


@Panta

Slažem se. Kišni čovek je sjajan film. Priča je odlična. Dastin Hofman je odglumio perfektno, a i Tom Kruz je bio dobar. :bravo:
''If you're going down, go down shooting''.
-poslednje što je Majkl Džordan rekao Ronu Harperu(Lejkers) pred 7. meč
finala Zapada 2000. g. između Lejkersa i Portlanda(predvođenog Skotijem Pipenom)
User avatar
BLEJK
 
Posts: 31
Joined: 24 Mar 2011, 23:29

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Milan L. and 71 guests