Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Dylam Dop » 16 Feb 2019, 16:56

Gledao neko 'Berlin Station' i 'Colony'? Utisci??
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7193
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Serije

Postby fabricio » 18 Feb 2019, 11:46

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby fabricio » 18 Feb 2019, 22:13

Sedma epizoda TD-a... Sta reci, Jedna od najboljih epizoda u serijalu generalno. Budu li usrali 8. epizodu, bolovacu 3 dana. Ta 8. epizoda ce sigurno trajati sat ipo, nema sanse sve da stignu u 60 minuta...

Puno je imena ukljuceno, ova ispitivanja u 3 vremenska razdoblja... pogubi se covek malo (ja bar)...ovog Hojsa sam morao da guglam u sred epizode ne bi li se setio ko je, a onda skontam da se nije ni pojavljivao... Nije lose ovo po zavrsetku jos jednom da se pogleda. Nije bas lako pratiti epizode na svakih 7 dana.

Lepo je ovo sto su ubacili u ovu epizodu :okk:

Image
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Ćoba » 19 Feb 2019, 22:32

Vrhunska 7. epizoda. Mislim da ce finale serije biti brutalno, prica se pazljivo sklapala i sad se vec naziru mnoge stvari ali opet toliko neizvjesnosti. Sve u svemu odlicna treca sezona, ko god je digao ruke nakon prve epizode mnogo se zajebao.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23517
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Serije

Postby baketa96 » 19 Feb 2019, 22:50

Brutalna epizoda, odlicna sezona
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Serije

Postby Kreanga » 22 Feb 2019, 21:56

Preterali su sa krs ocenama poslednje sezone House of cards.Jeste slabija od ostalih,ali razumljivo,jbg Spejsi je bio sa Robin glavni protagonista.
Ova sezona nije ni bila planirana ovako,ali kad se uzme sve u obzir,moze da se oceni nekom prelaznom ocenom.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7658
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Serije

Postby Iluzionista » 23 Feb 2019, 11:51

Je li odgledao neko ovu hrvatsku seriju Uspjeh? Meni se posle prve 2 epizode cini ok
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2553
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Serije

Postby Pit Bull » 23 Feb 2019, 12:29

Iluzionista wrote:Je li odgledao neko ovu hrvatsku seriju Uspjeh? Meni se posle prve 2 epizode cini ok


Nije lose, prosek, nista vise od toga, ali nije lose za nase standarde.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Iluzionista » 23 Feb 2019, 16:00

Pit Bull wrote:
Iluzionista wrote:Je li odgledao neko ovu hrvatsku seriju Uspjeh? Meni se posle prve 2 epizode cini ok


Nije lose, prosek, nista vise od toga, ali nije lose za nase standarde.


Daj onda predlozi nesto dobro ako ima sa naseg govornog podrucja, a da nisu Novine to sam gledao. I ove srpske sve mislim da jesam sem ove Bese, kakvo je to?
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2553
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Serije

Postby Pit Bull » 23 Feb 2019, 16:20

Nisam gledao Besu... Meni su Senke jbg. bas visoko postavile standarde za sve sto ce uslediti.

Ali Uspjeh nije losa, jbg. za nasu teritoriju ovde sasvim okej serija. Nadam se da ce biti jos vise takvih projekata. :okk:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Pit Bull » 23 Feb 2019, 17:07

Odgledao prve tri epizode 3. sezone TDa

pa da bacim jedan bold prediction koji verovatno nema veze s vezom, ali negde se mora poceti :D

Spoiler: pokaži
Novinarka u sadasnjosti je nestala devojcica.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Ćoba » 23 Feb 2019, 17:55

Pite mlada je maloza tog. :biggrin:
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23517
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Serije

Postby Pit Bull » 24 Feb 2019, 00:07

Pogledah ostatak danas, ne svidja mi se sto je kraj predvidljiv tj. sedmom epizodom su resili veci deo misterije, ali ostaje da se vidi zasto se Vejn nicega ne seca jer je on bio blizu resenja slucaja i tada, mada fakat je da nije imao tada znanje o cerki Hojta sto je bio "missing piece".

Spoiler: pokaži
-Mislim da je potpuno ocito da su majka i polubrat prodali decu Hojtu i da je to polubrat ugovorio sa jednookim crncem.

-Mislim da je pedofilija i poveznica sa prvom sezonom varka i da nije rec o pedofiliji, nego jednostavno o tome da je cerka Hojta u maloj videla zamenu za svoje poginulo dete. Kako je doslo do toga, to ce razresiti verovatno u poslednjoj epizodi.

-Ocito se nije izdesavalo preko noci, jer postoje svedocenja da su u smedjem autu konstantno nadgledali nestalu decu crnac i zena, to su ocito bili jednooki i Hojtova cerka, a oni su i pod plastem duhova. Bili su sa decom u kontaktu i sastajali se u sumi, verovatno su deca ubedjivana na dobrovoljnoj bazi da se presele kod njih da zive, od tuda polaze i poruke Vila sestri kroz rupu u zidu da ce je cuvati i paziti, verovatno se i to odnosilo na taj prelazak, mada to i ne mora nista da znaci. Ali opet je fakat da su se sastajali sa ovima, a posle su i majka i polubrat pristali da ih prodaju.

-Kao sto je polubrat rekao Vejnu i Rolandu, ugovor se ne menja, a majka je verovatno ubijena jer je trazila ili da vidi cerku ili je htela drukati, ko ce ga znati. A polubrat jer je drukao ocu, a otac jer je sve video :D

-Sad, fakat je da je mala kidnapovana/kupljena sa ciljem da zameni Hojtovu unuku, ocito je Vil bio visak u celoj prici i zato je ubijen. Sad opet tu mi nije jasno zbog cega ga onda nisu ubili tajno ili prodali, bilo sta, jer su napravili celu frku upravo zbog toga, da nije pronadjeno Vilovo telo, verovatno nikada ne bi se nista resilo... Sad tu opet dolazimo do jednookog crnca za koga licno mislim da je ostavio tragove Vejnu pomocu onih lutaka koje je kupio kako bi pronasao Vila. To bi recimo mogao biti odgovor jer da nije bilo tih tragova, pitanje je da li bi ga ikada u onoj pecini pronasli i dosli do nje.

-Isto tako je poveznica kada je Haris poceo raditi za Hojta. On je podmetnuo dokaze Vudardu, ubio koga je trebao, kapiram da se to desilo kako rekose u sedmoj kada je Hojtova cerka imala saobracajku i da je on bio na duznosti. Verovatno je tad nesto zataskao i tu je sve krenulo i on je bio veza u policiji. Sad tu se postavlja pitanje da li je on bio jedina veza ili je tu bio jos neko. Ako jeste, onda sve upucuje na glavnog tuzioca koji je i predstavljen kroz sezonu kao negativac. Moze biti da je i on Hojtova desna ruka u policiji jer i u prvoj sezoni je bio neko na visokom polozaju ko je zataskavao...

-Isto tako, velika misterija je sta se desilo na Vejnovom sastanku sa Hojtom i zasto ga je zaboravio... Oni su posle razgovora sa Herisom imali dosta delova sklopljenih i znali su krivca, ali ocito je tad doslo i do sukoba sa Rolandom i sve je zataskano. Da li mu je Hojt nesto pokazao, zapretio, ko ce ga znati... To cemo saznati u poslednjoj, ali Vejn je tad bio svestan i morao je biti neki razlog ozbiljan da okonca istragu tada.

-Sve u svemu, najbitnije stvari se znaju, mala je zamena za unuku Hojta, znamo ko je prodao, znamo da je mala zivela potpuno izolovana kao i majka, ocito dugi niz godina u toj ljubicastoj sobi koju je i njen otac i video pre smrti. Jos samo da se otkriju neki detalji ko je sve umesan i zasto slucaj nije resen 1990.



edit: Da dodam jos jednu teoriju

Spoiler: pokaži
Totalno sam skrenuo sa uma scenu kada tinejdzer onaj kaze da je Vil trazio sestru u sumi i da je izgubio. Kapiram da ce onda to biti i twist. Sestru su oteli/kupili Hojtova kcerka i jednooki, a Vila jednostavno ostavili. Mislim da je veoma realan ishod i twist da je Vilova smrt potpuno nepovezana sa nestankom kcerke jer kao sto rekoh u uvodu, njima nije u interesu bilo da se nadje telo ako su ga vec ubili. Samo su mi tu onda problematicne lutke i tragovi da se nadje telo, a dobro je poznato da je jednooki kupio one lutke.

Jednostavno, od svih nekih ludih pretpostavki, ja mislim da je jednooki pozitivan lik u celoj prici koliko se moze biti pozitivan u celoj situaciji.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby PERA » 24 Feb 2019, 09:26

Za Besu preporuka, dobra je priča, dobri glumci, produkcija vrhunska.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8808
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby fabricio » 25 Feb 2019, 09:34

Dobro je, nisu usrali True Detective na kraju. Iznenadio me plot twist kad je delovalo da je kraj.
Meni je overall serija 9/10.
Soundtrack odlican, atmosfera, izbor glumaca (Roland se pokazao super iako mi je posle prve epizode bio sumnjicav njegov performans), zaplet...

Inace, nisam skontao jednu stvar na kraju:
Spoiler: pokaži
Cerka na kraju serije od detektiva. Nesto se ne bih zakunuo da mu je ono cerka :nisamja: . A i ako jeste, neku debelu zledjinu imaju koje se Vejn ne seca. Tako m ideluje


I da, gluma Alia 10/10
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests