Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby fabricio » 06 Feb 2019, 01:25

Kad pogledas, slicna je stvar bila i sa prvom sezonom oko samog slucaja, dosta je to sporo islo kroz sredinu, samo ta sezona je legendarna zbog nekih drugih stvari pride.

Meni se kod trece svidja to sto su se maksimalno posvetili zivotu inspektora Vejna kako bi popunili tu sredinu i dali seriji jos jedan tok price dok se uporedo resava slucaj nesto sporije.

Ova petaa epizoda je bacila sve elemente na sto cini mi se, najbolja epizoda u sezoni. Ostale su jos 3 epizode da se sve to sad poveze i vidi konacan rasplet. Nadam se da nisu usrali stvari.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Ron Swanson » 06 Feb 2019, 01:54

Prva sezona je legendarna zbog Rasovih pogleda na život, a ne zbog radnje. Posebno zbog toga što su se zatrpali u misterije i teorije, a onda naglo presekli zelenom farbom na ušima, čime su potpuno ubili kraj u delu koji se tiče priče, bar iz mog ugla.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Serije

Postby Pit Bull » 06 Feb 2019, 02:12

Ron Swanson wrote:Prva sezona je legendarna zbog Rasovih pogleda na život, a ne zbog radnje. Posebno zbog toga što su se zatrpali u misterije i teorije, a onda naglo presekli zelenom farbom na ušima, čime su potpuno ubili kraj u delu koji se tiče priče, bar iz mog ugla.


Pa nisu naglo presekli, ta zelena farba je bila samo detalj da dodju do lika... Oni su vec znali o kome se radi, samo nisu imali informacije ko je sta je. Ta zelena farba je samo pomogla da dodju brze do identifikacije.

Inace theme song TD 1 je brutalan.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58247
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Raoul Duke » 06 Feb 2019, 08:32

Mekonahi mi je bio mnogo ubedljiviji i zanimljiviji od Alija.

Nema atmosfere koja je krasila prvu sezonu. Nedostaje napetosti, mistike, strave ... Nema filozofije, a nema čak ni malo erotike. Scene seksa između Alija i žene mu su sve samo ne seksi.

Za sada, ovo je serija o matorom prdonji koji je pred smrt zapeo da reši slučaj koji ga proganja 25 godina. I to je ok. U odnosu na današnju ponudu - odlično je.

Ali ni prići originalnom True Detective, gde smo imali priču "veću od života".
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Serije

Postby Angus Young » 06 Feb 2019, 09:07

Jbg, prva sezona je bila vrhunska u svakom smislu tako da je mozda i greska uporedjivati ostale sa njom, pogotovo jer su zasebne price, a realno gledano obe sezone naredne su dobre, mozda je za sada bolja treca od druge, ali opet bih izasao iz tog uporedjivanja na taj nacin jer ne znam ni koliko je cilj da budu iste ili slicne.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19608
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Serije

Postby -Stefan- » 06 Feb 2019, 09:29

Tako sve mi kazite da ne gledam vise uopste ***em vas u usta :D
Josephine Skriver
User avatar
-Stefan-
 
Posts: 3332
Joined: 12 Jul 2014, 22:03

Re: Serije

Postby fabricio » 06 Feb 2019, 09:56

Raule opet ti kazem, ne znam kako nisi skontao da scene seksa recimo koje si pomenuo uopste ne treba da budu seksi? To sto nisu seksi ne znaci da su lose, naprotiv. Vec je to nacin da prezentuju Vejna, njegovu licnost. To je mali detalj, ali dobar. A ima ih na desetine.

Deluje da si se fokusirao samo na slucaj koji je delimicno tema broj 2 u seriji. A i da si jedan od onih koji sve gleda kroz prizmu prve sezone i da si usrao seriju pre nego sto je pocela :biggrin:
Sto je ok ako je slucaj, jer ja prvi imam takve slucajeve do mile volje :biggrin:

Ovo je sezona gde je akcenat na produbljivanju karaktera inspektora i upoznavanja njega kroz slucaj, pre svega, i treba je tako posmatrati.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Max Manus » 06 Feb 2019, 10:24

Odgledao Dark konačno,kakvo ludilo mozga
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

Re: Serije

Postby killchrome » 06 Feb 2019, 10:26

ne bih se slozio da td1 ima dobru pricu

ima naznake dobre price koje zagolicaju mastu, ali na kraju se sve to spektakularno raspadne i ostave nas sa epilogom koji je prakticno uvreda nakon epskog build up-a. traljavo u najmanju ruku

td1 je genijalan zbog svega ostalog

td3 nema bas taj nivo kvaliteta ali moj utisak je da ne zaostaje mnogo. stvarno bih voleo da ne zaseru sve opet, ostale su samo 3 epizode a mnogo toga da se (ne) razjasni.

btw jel neko gledao russian doll? :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3323
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Serije

Postby Raoul Duke » 06 Feb 2019, 10:27

fabricio wrote:Raule opet ti kazem, ne znam kako nisi skontao da scene seksa recimo koje si pomenuo uopste ne treba da budu seksi? To sto nisu seksi ne znaci da su lose, naprotiv. Vec je to nacin da prezentuju Vejna, njegovu licnost. To je mali detalj, ali dobar. A ima ih na desetine.



U pravu si, nisam to skontao. I dalje ne kontam. Šta nam to govori o Vejnovoj ličnosti?

Zašto scene seksa između dvoje ljudi koji se vole i privlače ne treba da budu seksi? Imamo čak u seriji i famozni make-up seks, nešto što po pravilu puca od elektriciteta i naboja - a ovde je ravna linija.

Baš bih voleo da pojasniš to.

fabricio wrote:Ovo je sezona gde je akcenat na produbljivanju karaktera inspektora i upoznavanja njega kroz slucaj, pre svega, i treba je tako posmatrati.



Pa ja sam upravo to i napisao u svom komentaru. Zato mi sezona nije ni blizu dobra kao prva.

Raoul Duke wrote:Za sada, ovo je serija o matorom prdonji koji je pred smrt zapeo da reši slučaj koji ga proganja 25 godina. I to je ok. U odnosu na današnju ponudu - odlično je.

Ali ni prići originalnom True Detective, gde smo imali priču "veću od života".
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Serije

Postby Ćoba » 06 Feb 2019, 11:47

fabricio wrote:Kad pogledas, slicna je stvar bila i sa prvom sezonom oko samog slucaja, dosta je to sporo islo kroz sredinu, samo ta sezona je legendarna zbog nekih drugih stvari pride.

Meni se kod trece svidja to sto su se maksimalno posvetili zivotu inspektora Vejna kako bi popunili tu sredinu i dali seriji jos jedan tok price dok se uporedo resava slucaj nesto sporije.

Ova petaa epizoda je bacila sve elemente na sto cini mi se, najbolja epizoda u sezoni. Ostale su jos 3 epizode da se sve to sad poveze i vidi konacan rasplet. Nadam se da nisu usrali stvari.

Jel samo 8 epizoda ima? Ja samo mislio da to ide do 10.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23582
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Serije

Postby fabricio » 06 Feb 2019, 12:54

24. februara je finale, jos 3 epizode preostale.

Raule,
Spoiler: pokaži
nema tu sta da se pojasnjava, to se jednostavno oseca u vazduhu.

Po interakciji sa kompanjonom, pozadini svega ovoga kad je bio u Vijetnamu gde je odmah stavljeno do znanja da je samotnjak, odmah se obreo dalje od ekipe da trazi momka sam, labilna licnost sto se videlo u 5oj epizodi, neko ko nije u stanju da nadje vezu na duze staze sto se videlo na onoj veceri sa buducom zenom i jos je puno primera kroz serijal... Kroz devedesete se vidi da ga proganja ceo slucaj oko klinaca,a videli su se i prvi znaci bolesti u tom periodu.

Fokus na zeni nije bio ni najmanje. Sto se odrazilo i na taj seks koji smo pomenuli... i na interakciju sa zenom, kolegama na poslu...

Ne zaboravi da period izmedju slucaja i poziva na razgovor u devedesetim kad su mu saopstili da je devojcica mozda ziva nemamo sliku sta se desavalo. A cini mi se da je tad bila idila jer prvo ih vidimo kao par koji nema nesuglasice, e onda krece slucaj ponovo da se otvara i sve se rusi...

Kakva crna ljubav dvoje koji se vole, vidis da ce oci da iskopaju :biggrin: on ne moze da se veze ni za koga, sto mu je i zena rekla u fazonu "izmisljas da ides na posao samo kako ne bi bio ovde sa porodicom", nesto u tom fazonu... Vole se, ali on nije u stanju da uzvrati zeni ono sto ona ocekuje zbog duhova proslosti i sadasnjee situacije.



Koncept nije iskopiran i ovde imamo nesto drugacije, novo. Akcenat koji je veci na samog lika nego na slucaj. Moze da se svidi ili ne tok price nekome, ali kvaliteta ne manjka po mom misljenju za pravac na koji su se odlucili.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Raoul Duke » 06 Feb 2019, 14:05

Fabricio, a perverzija? :D

Lepo si analizirao, samo to realno nikakve veze nema sa erotičnošću scena. Tu mora da pršti sve. Da mi se digne pritisak dok gledam :biggrin:

A to je i najmanje bitna stvar u svemu što sam napisao. Samo mi nedostaje Aleksandra Dadario. I Mišel Monahan.

Lepa je i ova nova glumica. Ali nema hemije :beyond:
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Serije

Postby Djalminja » 06 Feb 2019, 19:41

Max Manus wrote:Odgledao Dark konačno,kakvo ludilo mozga


sjajna serija
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
User avatar
Djalminja
 
Posts: 5940
Joined: 31 Jul 2015, 12:09
Location: NBG

Re: Serije

Postby b@Ta maRe » 13 Feb 2019, 20:29

Odgledah 5 epizoda Sex Education, nije loše, mada me užasno nervira mali crni gejpeder, ne (samo) zato što je gejčina, nego je baš iritantan. Posle prelazim na drugu što je With predložio, ovu sa sinom od Kirk Douglasa.

Blacklist su baš usrali u 6. sezoni, a Liz je uspela da bude još iritantnija
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6387
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Woodoo and 13 guests