Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Zlaja » 06 Feb 2020, 12:18

Za nedelju dana izlazi Narcos Mexico S2
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46963
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Raoul Duke » 06 Feb 2020, 12:19

Одлично, баш ми се гледа тако нешто.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Serije

Postby fabricio » 06 Feb 2020, 22:09

Cini mi se da se kod nas nije dovoljno probila i da se malo prica o seriji "The 100". Ovo mu dodje LOST na steroidima, deluje zanimljivije fabula radnje, sad kako ce se odvijati prica s obzirom da ima mnogo epizoda, tek ce se videti.
Kad sam procitao siže serije, znao sam da je to ono sto ce da mi se svidja. I zaista... ovo je tip serije koji moze da ima hiljadu mana, ali daj mi to okruzenje i kraj epizode tako da jedva cekas sledecu i meni dosta.

Najavljena je poslednja sezona ove godine, pa ko voli post apokalipticnu naucnu fantastiku, nema greske. Smek je totalno isti kao kod LOSTa (ovo uzeti sa dozom rezerve jer sam ja zapoceo prvu sezonu, ne znam kako je posle, ali za sad, to je to), pa ko je voleo tu seriju, def treba dati sansu i ovoj.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Pit Bull » 06 Feb 2020, 22:15

Bez uvrede, ali ne da nije za poredjenje nego...

Lost je jedna od najboljih serija ikad snimljenih, The 100 prosek proseka, ako i toliko. Prve dve sezone su okej, posle je tesko sranje. Ja sam odustao posle cetvrte sezone.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Zlaja » 06 Feb 2020, 22:19

Ne može ni Lost u top10 sa onako lošom glumom.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46963
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Pit Bull » 06 Feb 2020, 22:24

Zlaja wrote:Ne može ni Lost u top10 sa onako lošom glumom.


Kakvom losom glumom?

Msm. mozda nisam objektivan jer mi je Lost omiljena serija, ali top10 je sigurno.

Serija fantasticno odradjena u svim segmentima, samo su je potcenili na kraju jer glupi Amerikanci nisu skapirali kraj serije, pa su im reziseri morali objasnjavati znacenje kraja.

Realno iznad Losta su Wire, Sopranosi, Breaking Bad, Game of Thrones i tesko jos nesto. Tu je negde izmedju 5. i 10. mesta realno.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby fabricio » 06 Feb 2020, 22:27

Ma kakva uvreda, kao sto rekoh, uzeti sa dozom rezerve, ja sam tek poceo, a pocetak mi se vise svidja od LOST, tj. sta se desava u seriji. Videcemo za posle.

Sa druge strane, LOST nikad ne bih svrstao u top serije, previse mana. Ali je uvek svrstam u one najzanimljivije. Ne postoji serija koja me toliko vukla da posle svake epizode pogledam jos jednu i tako osvanem svako jutro krvavih ociju kako sam slistio 7-8 epizoda za noc.

Ono glavno se secam iz serije, narocito do pola negde, od pola se slabo secam, sto zbog konfuzije u prici, sto zbog nepotrebnog oduzavanja... i bas sam na iskusenju da je odgledam jos jednom kad zavrsim The 100.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Cvele » 06 Feb 2020, 22:31

@PitBull

Meni je i Mad Men ispred.Jesi li gledao?
User avatar
Cvele
 
Posts: 18528
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Zlaja » 06 Feb 2020, 22:32

Ok je meni tematika i čitav koncept Losta, ali zaista za moj neki ukus ispodprosečna gluma većine nosećih glumaca.

Ispratio sam do kraja uprkos njima, ali ne mogu nikako da je ubacim u top10.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46963
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Pit Bull » 06 Feb 2020, 22:34

Lost moras gledati sa velikom paznjom, jer ima puno supernaturalnih elemenata, nije lako sve pohvatati...

Ali je prica fino zaokruzena i ja ne mislim da je oduzeno previse.

Prve dve sezone su bile maltene uvodne i upoznavanje sa likovima, pogotovo prva sezona koja je maltene bez bilo kakve (ozbiljne) radnje. U trecoj i cetvrtoj je prava prica, upoznavanje sa "Ostalima" i branjenje ostrva od Vidmora. Peta sezona detaljno pracenje Dharme i onda sesta rasplet sto je bila i poenta cele serije Dzejkob/MIB.

Ja licno mislim da su flash sideawaysi bili nepotrebni u sestoj sezoni jer su samo zbunili gledaoce i naveli ih na pomisao da su svi mrtvi celo vreme, Lindelof je posle objasnio da su fanovi od prve epizode maltene po internetu pisali najvise o tom zavrsetku, pa su oni resili da zakuvaju jos vise u sestoj sezoni sa FS, sto je po meni bilo bespotrebno. Ali dobro... :D

Generalno je meni serija top.


I Lost je puno bolje gledati drugi nego prvi put kad imas sve informacije o misterijama, jer uhvatis puno nekih stvari...


Npr. totalno je drugacije gledati kad ti od pocetka znas ko je i sta je

Spoiler: pokaži
Man in Black...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby fabricio » 06 Feb 2020, 22:45

Koliko sam ja pozaboravljao to oko MIB i onog drugog plavusana... sad da me pitas o MIB, ne secam se price... osim ko je, to se secam.
Ipak cu morati da pogledam ponovo.

Kad god se resim da repriziram, nekako mi prodju kroz glavu scene sa pocetka i onda sam u fazonu, "ma, secam se, necu jos dok ne pozaboravljam"... ali bogami... kao sto i rekoh, od pola negde se ja niceg ne secam osim nekih retkih scena... zamrsenija je radnja bila tih sezona i sve isparilo iz glave.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Pit Bull » 06 Feb 2020, 22:51

Pa u prve dve sezone ti nemas nikakvu bitnu radnju.

Cela poenta Losta u sustini je

Spoiler: pokaži
Borba Jacoba i MIB i cilj ovog drugog da ubije Jacoba, unisti otok i pobegne, a to ne moze dok god je zastitnik Ostrva ziv.

Svi ostali su samo pijuni njihovi u celoj prici manje-vise. :biggrin: :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Bogun » 07 Feb 2020, 00:03

LOST i The 100 nemaju dodirnih tačaka. :biggrin:

U The 100 kvalitet serije opada kako serija odmiče. Plus mi je nekako previše tinejdž serija.


Manifest (u dve nepune sezone) je mnogo bliži Lostu po tematici, ima taj neki misteriozni veo oko cele priče koji The 100 jednostavno nema, ne bi me čudilo da je Manifest rađen po uzoru na Lost.

@Pit Bull

The Shield i Sons of Anarchy moraju biti u top 10 serija, Kurt Sutter je lud. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32846
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Serije

Postby Pit Bull » 07 Feb 2020, 00:08

Nisam cuo za taj Manifest, kakva je prica?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Optimus » 07 Feb 2020, 00:21

Da li je neko gledao od vas serijal 'Insomniac' sa Dave Atelom?
Mislim da je to nesto najpotcenjenije a najbolje u istoriji ovakvog formata. Ukratko, Dave je stand-up komicar i ima nastupe u svim gradovima SAD-a. Kad zavrsi sa nastupom, ide sa kamermanom i fotoaparatom i odvaljuje se od alkohola. Prica sa ljudima na ulici, u klubovima, pabovima, obilazi razne lude stvari. Do jutra je vec skroz odvaljen. Spontanost je tu bitan faktor. Uspeo je da snimi samo 4 sezone (45 epizoda) jer je show isao na Comedy Central i postao je poznat tako da se spontanost izgubila. Zato je poslednju sezonu snimao u Evropi. Epizode mu traju 30 minuta pa eto, koga sam zainteresovao sa ovom pricom neka baci pogled. Ima tek poneka epizoda na YouTubu i to u vrlo losem kvalitetu slike. Ali dajte mu sansu bar dve epizode, posto su neki gradovi dosadni, ali ipak i tu se nadje neka scena da vas nasmeje.
Javite utiske ako budete gledali.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests