Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Disident™ » 22 Aug 2017, 00:47

Pit Bull wrote:Jesi gledao Boardwalk Empire?

Jesam.
:blue: :blue: :blue: :blue:
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Serije

Postby Pit Bull » 22 Aug 2017, 00:50

Ispisacu ti par boljih serija, pa odaberi nesto. Taj Burn Notice je smece, ja sam gledao prvu sezonu pre 4-5 godina na RTLu dok je isla, ono serija kad nema bas nista drugo na TVu.

Homeland
Breaking Bad
Wire
True Detective(prva sezona)
Person of Interest

Ako nisi nesto gledao, slobodno.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Disident™ » 22 Aug 2017, 00:54

Od tih svih nisam samo ovu Wire, kakva je?

Inače POI je :blue: :blue: :blue: :blue:
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Serije

Postby Фантом » 22 Aug 2017, 00:57

Ajde Pit nije bas smece.
Naravno da nije u rangu pobrojanih al' za razbibrigu odlicna.
Plus nijedna od ovih gore nije oneman show, a mislio sam da tako nesto trazi :D

Ako hoces te dobre serije gledaj Mr.Robot ili Hanibala(prve dve sezone).

Pisalo se pre o Wire, za mene jedna od najboljih ako ne i najbolja, ali nije bas lagana za gledanje dosta je ozbiljna.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Serije

Postby Pit Bull » 22 Aug 2017, 00:57

Uz Breaking Bad najbolja sa liste. Mozda i bolja. Vodi se kao najbolja HBO serija svih vremena, mada posle GoT to nece biti slusaj. Kreator serije je imao mnogo problema i politickih pretnji zbog snimanja jer prikazuje zivot Baltimorea(najvise kriminala u SAD) u pravom svetlu.

Top3 serije koje sam ja gledao, sto po mom ukusu, sto po kvalitetu.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Disident™ » 22 Aug 2017, 01:02

Hvala Pit druže, našao na netu upravo puštam prvu epizodu.
EDIT: Glumi Dominic West, ovo već obećava.
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Serije

Postby Pit Bull » 22 Aug 2017, 01:02

Dominic West je glavni glumac u seriji... :okk:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Disident™ » 22 Aug 2017, 01:04

Pretpostavio sam, čim je prvi na listi glumaca :D
Hvala Pite, hvala svima na preporukama.
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Serije

Postby Desetka » 22 Aug 2017, 01:18

Ja sam jedini kome breaking bad nije legao. Mnogo su mi draze i wire i sopranosi i true detective i dosta drugih serija. Odgledao sam sezonu i po i ozbiljno se smorio i batalio. Verovatno cu joj u jednom trenutku ponovo dati sansu.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3082
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Serije

Postby Pit Bull » 22 Aug 2017, 01:23

Desetka wrote:Ja sam jedini kome breaking bad nije legao. Mnogo su mi draze i wire i sopranosi i true detective i dosta drugih serija. Odgledao sam sezonu i po i ozbiljno se smorio i batalio. Verovatno cu joj u jednom trenutku ponovo dati sansu.


Ja sam Breaking Bad gledao negde do 3 ili 4 epizode 2.sezone i batalio. Ista prica, ono bas veliki je hype bio kada sam je krenuo gledati, tad je isla 3.sezona... Bas nisam video sto se ljudi toliko pale. I uzmem ja nakon pola godina da nastavim gledati, ostalo je istorija :D

Definitivno top3 serija koju sam ikada gledao, u svim segmentima. Od 3.sezone ide ono pravo, do tada je zagrevanje. Naravno, kad se uzme u obzir sa kakvim smesnim su budzetom usli u projekat, naravno da nije moglo odmah sve top.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Cvele » 22 Aug 2017, 02:14

The Wire i Sopranovi su mi definitivno dve najbolje svih vremena.

BB mi je mnogo drag,ali je za klasu slabiji.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18537
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby killchrome » 22 Aug 2017, 12:01

GoT ne moze u istu recenicu sa Wire i BB...to zapravo ne bi trebalo porediti, ali kad vec to radimo :D potonje 2 su vrhunac kinematografske umetnosti i nesto nakvalitetnije sto televizija ima da ponudi, naspram preskupog b filma sa losim glumcima.

disident, gresis za Justified. serija nije savrsena ali ima dusu, 2 genijalno napisana i podjednako bitna glavna lika, sa svim mogucim nijansama sive...u impresivnoj izvedbi od strane olifanta i goginsa. nevidjena hemija. plus sjajan OST.
User avatar
killchrome
 
Posts: 3323
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Serije

Postby Buzz » 22 Aug 2017, 13:19

Got je mnogo overrated zbog sveopstog hajpa koji se podigao i ulozenog budzeta u seriju, gluma nije na nekom mnogo visokom nivou, radnja u serijalu tece mnogo sporo i onda svu akciju stave u dve, tri epozode pred kraj sezone kako bi napravili klifhanger da se tresu fanovi do sledece godine. Licno su mi Vikinzi mnogo vise gotivniji od Gemotronsa.
Planiram vec godinu dana da odgledam The Wire i definitivno cu to uraditi na jesen.

BB mi je najomiljenija serija ikada, jeste da i ona krece sporo, ali kada ga ubrzaju od trece sezone bukvalno sam gledao po 6-7 epizoda na dan, jer sam cekao da izadje sve da odgledam odjednom. E sad sto se tice True Detectiva prva sezone je mastermajnd i nesto najbolje napravljeno, druga nije ni prineti prvoj i zbog toga mi je sveopsti utisak losiji. Mnogi zaboravljaju i Band Of Brothers, steta sto ima samo 10 epizoda...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9498
Joined: 10 Jun 2014, 16:17


Re: Serije

Postby Niksicanin » 22 Aug 2017, 17:47

The Wire никако да одгледам. Волио сам Homicide, такође везану за Балтимор.
Гледа ли неко Ray Donovan? Мени је ок.
Да ли неко зна да ли ће се настављати Braquo, odlicna francuska serija? Има ли неко предлоге у вези европских крими серија?
Niksicanin
 
Posts: 5888
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Aleksa_PFC and 62 guests