Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Filmovi i serije

Postby vicharhcp » 26 Apr 2011, 12:58

Don Quijote wrote:Na kom kanalu se prikazuje ta serija i kada joj termin ? Ne mogu da verujem da sam propustio prve dve epizode kvalitetne epske fantastike u kojoj josh glumi Sean Bean :facepalm:


Kao što Moebius reče, ide na HBO. Termin je ponedeljkom u 21! Pogledaj na sajtu HBO Srbija - ima mnogo repriza epizoda, pa pogledaj kada imaju reprize prve i druge epizode. Mislim da možeš do ponedeljka da uhvatiš reprize i prve i druge i da treću dočekaš sa odgledanim epizodama. Ovo pišem pošto mi se čini da ti pratiš NLB na Areni i mislim da imaš IPTV.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby Riquelme » 26 Apr 2011, 13:23

Hvala Olja ...
Repriza bila jutros u 6 h (kakav termin) a ima i u sutra u 22h samo ne kazu koje epizode ?! Poshto sam za prvomajske praznike u Budimpeshti ... juricu reprizu i trece epizode :mad2:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Filmovi i serije

Postby vicharhcp » 26 Apr 2011, 14:03

@ ex Riquelme

Pošto nećeš gledati ni treću epizodu, ako te ne mrzi sačekaj 15.05., pošto će tog dana pustiti sve 4 do tada puštene epizode jednu za drugom (prvu u 21,50; drugu u 22,50; treću u 23,45 i četvrtu u 00,45). Taman 16-og uveče u 21,00 ide peta epizoda i tada možeš da nastaviš da pratiš seriju sa svim odgledanim epizodama.

Što se osnovnog paketa tiče, nema više HBO u osnovnom. Ja sam se preplatila na HBO. Ne košta mnogo. Ja internet i IPTV sa HBO, HBO comedy, Cinemax i Cinemax2 plaćam 1.500 dinara mesečno. Preplaćivanje se vrši preko daljinskog i uključe odmah.

Odlična je serija, stvarno!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby Withnail » 26 Apr 2011, 14:05

a sto ne bi skinuo? ima na torentima
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi i serije

Postby Riquelme » 26 Apr 2011, 15:48

vicharhcp wrote:@ ex Riquelme

Pošto nećeš gledati ni treću epizodu, ako te ne mrzi sačekaj 15.05., pošto će tog dana pustiti sve 4 do tada puštene epizode jednu za drugom (prvu u 21,50; drugu u 22,50; treću u 23,45 i četvrtu u 00,45). Taman 16-og uveče u 21,00 ide peta epizoda i tada možeš da nastaviš da pratiš seriju sa svim odgledanim epizodama. uzmesh slobodan dan i odspavash do pete epizode ...

Što se osnovnog paketa tiče, nema više HBO u osnovnom. Ja sam se preplatila na HBO. Ne košta mnogo. Ja internet i IPTV sa HBO, HBO comedy, Cinemax i Cinemax2 plaćam 1.500 dinara mesečno. Preplaćivanje se vrši preko daljinskog i uključe odmah.Odlična je serija, stvarno!

Totalno sam se pogubio sa tim iptv paketima ... Uzeo sam onaj 3+12 meseci DZ TV i 6 DZ net + 9 meseci ga placam 1300 din (ili neshto slicno ) .... Jel si ti na to dodala josh HBO i iznosi te mesecno 1500 din sve ? I kako to preko daljinskog podeshavash ?

p.s. Ovo zadnje ne morash da mi odgovarsh ako te mrzi , kad sam lenshtina da sam istrazim na sajtu IPTV-a ...




Withnail wrote:a sto ne bi skinuo? ima na torentima

Predpostavljam da ima , ali hteo bih da te spetkakle gledam na velikom ekranu sa dobrom rezolucijom ....
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Filmovi i serije

Postby Kantona » 26 Apr 2011, 22:08

Don Quijote wrote:Na kom kanalu se prikazuje ta serija i kada joj termin ? Ne mogu da verujem da sam propustio prve dve epizode kvalitetne epske fantastike u kojoj josh glumi Sean Bean :facepalm:


Kod mene se prikazuje na kanalu "rapidserbia" :D
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Avangarda caffe

Postby mali_buda » 26 Apr 2011, 22:36

Panta wrote:http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/249975/Preminuo-autor-Mucki-Dzon-Salivan

Koja tuga, strasno.

Kakva serija, najbolja svih vremena :blue: .

Tu ekipu iz serije dozivljavam kao dobre, drage komsije. Kako mi je tesko bilo kad je Kenneth MacDonald (barmen Mike) iznenada preminuo.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Avangarda caffe

Postby mali_buda » 26 Apr 2011, 22:41

Jednom naleteh na podatak, da je David Jason bio tek treci pik za ulogu Del boja. Prvi izbor je bio glumac koji se kasnije pojavljivao u seriji kao inspektor Roj Slejter.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Avangarda caffe

Postby Panta » 26 Apr 2011, 23:40

Znam da je Slejter bio prvi pik za Del Boja, kao sto je i Nikolas Lindhrst oduvek bio prvi izbor za Rodnija.

Inace, za Lindhrsta, ili bolje Rodnija, sam cuo da je prilicno ozbiljan pozorisni glumac u Engleskoj, ni nalik sipmaticnom blenti kakav je u seriji.

Znam jos jednu humoristicku seriju sa njim, koja se vrti na Ultri, i opisuje njegovo odnos sa tastom i 2 dece.Serija ko serija, nista posebno, ali ga je divno videti opet u slicnom zanru.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Filmovi i serije

Postby mali_buda » 27 Apr 2011, 06:16

Gledao sam tu seriju. Kao sto rece, nista posebno, ali simpaticno je gledati ponovo dobrog, starog "Rodnija" :) Inace, od cele postave, ja mislim da je "Triger" najozbiljniji glumac od svih. Gledao sam jedan odlican film, gde glumi prestrogog oca, i dugo nisam mogao da poverujem da je to isti glumac, u svakom kadru sam ocekivao da lupi neku glupost :nene:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Filmovi i serije

Postby Unexpected » 19 May 2011, 13:28

Junaci popularne serije ponovo na okupu
„Alo, alo“ dve decenije kasnije
J. Odabašić | 19. 05. 2011. - 14:05h

Junaci popularne serije “Alo, alo” okupili su se posle skoro dve decenije od kako je završeno snimanje. Članovi vesele družine koja nas je punih deset godina, počev od 1982, svojim humorom dovodila do suza dobro su se zabavili na okupljanju.

Image
S leva na desno: poručnik Gruber, konobarica Ivet, fon Strom, policajac Krebtri (sam u poslednjem redu), Nemica Helga, Rene Atroa, oficir Hans Gering, konobarica Mimi... U prvom redu, čuče: gestapovac her Flik i Mišel iz Pokreta otpora

Glavni junak serije Rene Artoa, koga tumači britanski glumac Gordon Kej, po profesiji nije glumac. On se sasvim slučajno okušao u tim vodama 1968, a najveću slavu donela mu je uloga Renea. Danas ima 70 godina i živi u zapadnom Jorkširu u Engleskoj. Zanimljivo je da je, iako u seriji pravi zavodnik, poznat po tome što je jedna od prvih javnih ličnosti koja se deklarisala kao homoseksualac.

Viki Mišel igrala je Ivet, zgodnu radnicu kafea “Rene” i jednu od ljubavnica svog gazde. Uloga Ivet ju je proslavila, a zanimljvo je da je karijeru započela u Belgrade teatru u Koventriju.

Image
S leva na desno: Poručnik Gruber, Helga, her Flik, Ivet, Krebtri (stoji sam u redu), Marija, Edit, Rene, madam fani, le Kler.

Okrutna Helga, koju je tumačila Kim Hartman, danas ima 59 godina i ne radi već tri godine. Sa suprugom Džonom Nolanom i dvoje dece živi u Londonu.

Poručnik Gruber, homoseksualac koji je bio zaljubljen u Renea a čiji lik tumači Gaj Siner, i dalje glumi iako ima 64 godine. Iako se iz serije to ne bi mogli zaključiti, Siner je poznat kao ženskaroš. Sa porodicom živi u Saseksu u Engleskoj.

Glumica Kristen Kuk, ona koja će “ovo reći samo jednom”, koja je igrala Mišel Duboa, skoro celu deceniju se ne bavi glumom. Her Otoa Flika glumio je izvanredni Ričard Gibson, koji danas ima 57 godina i aktivno glumi.

Artur Bostrom, simpatični oficir Krebtri čiji “engleski” nećemo zaboraviti, danas igra u britanskoj seriji “Doctors”. Zanimljivo je da je on jedini glumac u seriji koji tečno govori francuski. Ima 56 godina i sa porodicom živi u Londonu.

Šarmantna Sju Hodž, koja je igrala pomoćnicu Mimi, posle ove serije nije imala većih uloga.

Ko nas je napustio
Karmen Silvera, kanadska glumica koja je tumačila lik Edit, preminula je 2002. u 80. godini života. Madam Fani, Editina majka koju je igrala Rosa Hil, preminula je 2003. godine.


Blic
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Filmovi i serije

Postby mali_buda » 19 May 2011, 21:20

Zanimljivo je i da je "Edit" u RL bila 18 godina starija od "Renea", a samo 8god mladja od "mame". Ranije sam cuo da oficir Krebtri ima crnogorsko poreklo, ali nemam pojma da li je istina.

Moram primetiti, bar na slici, da "Ivet" izgleda jednako dobro kao i u seriji :banana: Beograd i Koventri su gradovi - pobratimi, pa me ne cudi da je naziv teatra Belgrade teatar.
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Filmovi i serije

Postby Unexpected » 19 May 2011, 21:41

mali_buda wrote:Zanimljivo je i da je "Edit" u RL bila 18 godina starija od "Renea", a samo 8god mladja od "mame". Ranije sam cuo da oficir Krebtri ima crnogorsko poreklo, ali nemam pojma da li je istina.

Moram primetiti, bar na slici, da "Ivet" izgleda jednako dobro kao i u seriji :banana: Beograd i Koventri su gradovi - pobratimi, pa me ne cudi da je naziv teatra Belgrade teatar.


I ja sam pretpostavio da ime potiče iz tog razloga. Evo šta kaže njihov sajt.
the Belgrade acquired its name in recognition and thanks for a gift of timber from the Yugoslav city of Belgrade that was used extensively in the construction of the auditorium.

http://www.belgrade.co.uk/
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Filmovi i serije

Postby Beonegro » 20 May 2011, 08:39

mali_buda wrote:Moram primetiti, bar na slici, da "Ivet" izgleda jednako dobro kao i u seriji

:+1:
Svaka joj čast...
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Filmovi i serije

Postby Riquelme » 20 May 2011, 10:57

Ivet se duplo popravilatm ... ali ajd da ne raspravljam o ukusima :unsure:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 58 guests