Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Filmovi i serije

Postby Tumbas » 10 Apr 2011, 12:23

BLEJK wrote:@Bodi Bond

Nisam slavio. Ta serija me bezbroj puta navela na razmišljanje o pravdi i pravičnosti. Meni se Klelerman sviđao jer je bio dobar drugar, oldfashion cop, inteligentan i sposoban koliko i ostali. Dobro, možda nije sposoban baš kao Tim Bejlis i Allmighty Frenk Pemblton. Samo mi je krivo što su ga skoro svi sem Džona Manča(meni omiljeni lik, posle Kelermana) dočekali kao sramotu za njihovu jedinicu i policiju uopšte, kad se u jednoj epizodi vratio u jedinicu jednog dana kao privatni detektiv. Mislim da ga je Stajversova izdala jer je htela da sebi opere savest ali možda i da opere ruke pre nego što se ceo taj slučaj oko Mahonija ponovo ispita. To što je Kelerman uradio posle razgovora sa Đijardelom(dao otkaz) je po meni normalno i očekivano, iako je mogao da ide na sud i da se brani, jer verovao da je pucao u Mahonija na vreme, a ne pre vremena. Cela ta scena je odlično konstruisana jer kao i cela serija, navodi na razmišljanje, šta je ovde pravično? Ja mislim da je ubistvo Mahonija negde na granici, u smislu da su Kelerman i Stajversova mogli da pucaju, ali i nisu morali. Meldrik Luis me je malo iznenadio, jer je ipak mogao da podrži Kelermana, pošto je sam izgubio pištolj svojom krivicom, opravdao ubistvo Mahonija, a dočekao je Kelermana kasnije kao da se ne poznaju. A Kelerman mu je možda spasao život...Puno puta sam se pitao šta bih ja uradio da sam na mestu nekog od ovo troje detektiva. Kao kad čitaš neku dobru knjigu, neki klasik...
Ceo taj slučaj oko Mahonija je neka prekretnica u seriji. Da li je Kelerman kriv za pucnjavu u policijskoj stanici koja se kasnije dogodila, ili deo krivice snose i Luis i Stajversova? Ko zna? Još jedan primer zašto je ova serija tako dobra: Nema uvek striktne podele na crno i belo, posle koje sledi ono klasično ''case closed''.


:goodpost:
Prvi serijal upravo zavrsen, drugi serijal je na torentu! Uzivam kao i pre 10-ak godina kada sam je prvi put gledao. Manci je legenda! :lol:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Filmovi i serije

Postby kikisp1 » 14 Apr 2011, 18:12

Big bang theory..odgledao sve 4 sezone u razmaku od nedelju dana...mnogoo dobro..Hauard Volovic je moj idol :blue:
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Filmovi i serije

Postby Felipao » 14 Apr 2011, 19:06

kikisp1 wrote:Big bang theory..odgledao sve 4 sezone u razmaku od nedelju dana...mnogoo dobro..Hauard Volovic je moj idol :blue:


To brate :blue: Mada i Sheldon je majstor.Ja odgledao 2 pa sam napravio pauzu,danas sam skinuo 3 i 4 sezonu i veceras nastavljam sa gledanjem :popcorn:
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Filmovi i serije

Postby kikisp1 » 14 Apr 2011, 23:14

brate tek ce da se odusevis..al da ti ne kvarim...reci cu ti samo Seldon nasao ribu xaxaxaxaxax
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Filmovi i serije

Postby Moebius » 15 Apr 2011, 14:11

BLEJK wrote:Svima koji vole policijske serije preoručio bih seriju Homicide: Life on the street. Moja omiljena serija. Priča o jednoj grupi detektiva koji rešavaju slučajeve ubistva u Baltimoru, gradu na istoku SAD. Serija je nastala na osnovu knjige novinara Dejvida Sajmona koji je proveo izvesno vreme sa detektivima koji rešavaju ubistva u Baltimoru. Knjiga se zove ''The Wire''. Meni se ova serija dopala zbog izvanrednog scenarija, odlične glume i činjenice da ti detektivi rešavaju slučajeve koristeći pre svega svoju inteligenciju, instinkt, iskustvo, i igraju psihološke igre sa osumnjičenima u čuvenoj ''Kutiji''(soba za saslušavanje osumnjičenih). Posebno mi s e dopalo što je privatan život detektiva u seriji lepo ukomponovan sa njihovim poslom, i zato što svaka epizoda nosi neku poruku, ili tera gledaoca na razmišljanje kako bi on postupio u nekoj situaciji, šta je ovde pravično, a šta ne, itd. Ima malo nasilja, malo psovki i vrlo malo seksa. Opet kažem, vrlo inteligentno napisan scenario. Moj omiljeni lik iz serije je Majk Kelerman.
Ovakve policijske serije nažalost više ne postoje.



Oprosti, ali moram da te ispravim, kao i sve koji su poverovali u ovo. Naime, Dejvid Sajmon, nekadašnji novinar/reporter za baltimorski list Baltimore Sun pokrivao je rubriku gradskog kriminala i jeste autor Homicide-a, serije koja je trajala sedam sezona i bila veliki hit. Međutim posle nje on je kreirao još jednu i to mnooogo puta bolju (a meni i dalje omiljenu) krimi-seriju pod nazivom The Wire, i to ne po svojoj knjizi, već je paralelno pišući scenarije za epizode radio na njoj. The Wire ima 5 sezona (od 2002 do 2008) i svima koji vole ovaj žanr preporučujem da je pogledaju. U pitanju je vrhunsko TV remek-delo (HBO, naravno), u kojoj je klasičan scenaristički pristup potpuno razbucan, ništa nije crno-belo, NEMA glavnih junaka, jedan slučaj pokriva celu jednu sezonu, a autentičnost baltimorskog podzemlja & policije oslikana je kao ni u jednoj dosad urađenoj seriji. Takođe, pojedine epizode The Wire režirali su svetski poznati režiseri, dok je čak osam epizoda potpisao jedan od trenutno tri najveća američka krimi-pisca, Džordž Pelekanos.

BTW, najnovjiji sitkom 30 ROCK rocks! Bolji je čak i od TBBT

Izvinte na smetnji... ;)
Moebius
 
Posts: 3159
Joined: 22 Mar 2011, 12:13

Re: Filmovi i serije

Postby BLEJK » 15 Apr 2011, 15:08

@Moebius

Hvala na preporuci. Čuo sam za seriju ''The Wire'', i za to da je tvorac te serije Dejvid Sajmon, ali je nisam gledao. Kad je pogledam, onda ću moći da je uporedim sa serijom ''Homicide: Life on the street''. Još jednom hvala.
''If you're going down, go down shooting''.
-poslednje što je Majkl Džordan rekao Ronu Harperu(Lejkers) pred 7. meč
finala Zapada 2000. g. između Lejkersa i Portlanda(predvođenog Skotijem Pipenom)
User avatar
BLEJK
 
Posts: 31
Joined: 24 Mar 2011, 23:29

Re: Filmovi i serije

Postby zvezda u srcu zauvek » 19 Apr 2011, 09:37

Meni je ubedljivo najbolja serija X-Files. Posle dolaze Criminal Minds i Prison Break... Što se tiče filmova Inception je ubedljivo najbolji film koji sam gledala posle dugog vremena...
zvezda u srcu zauvek
 
Posts: 9
Joined: 16 Apr 2011, 18:24

Re: Avangarda caffe

Postby Panta » 23 Apr 2011, 18:27

http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/249975/Preminuo-autor-Mucki-Dzon-Salivan

Koja tuga, strasno.

Kakva serija, najbolja svih vremena :blue: .
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Filmovi i serije

Postby Kantona » 25 Apr 2011, 23:29

Odgledao sam ove prve dve epizode Game of Thrones i ovo je odlicno! Jedva cekam nastavak!
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Filmovi i serije

Postby Withnail » 25 Apr 2011, 23:53

+1
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi i serije

Postby vicharhcp » 26 Apr 2011, 09:08

Kantona wrote:Odgledao sam ove prve dve epizode Game of Thrones i ovo je odlicno! Jedva cekam nastavak!


Takođe! Ne mogu da verujem da je prva epizoda trajala sat vremena, pošto je meni delovalo kao da je trajala 15 minuta :D !
Odlična serija!
Imamo još 8 epizoda! Ne sećam se kada sam poslednji put pratila neku seriju tako da jedva čekam sledeću epizodu. Još od sinoć jedva čekam naredni ponedeljak!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby Riquelme » 26 Apr 2011, 11:58

Na kom kanalu se prikazuje ta serija i kada joj termin ? Ne mogu da verujem da sam propustio prve dve epizode kvalitetne epske fantastike u kojoj josh glumi Sean Bean :facepalm:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Filmovi i serije

Postby Moebius » 26 Apr 2011, 12:40

Game of Thrones je HBO, tako da moraš da imaš provajdera koji ga ima u svom meniju.

Inače, Sean Bean je privatno jedan neverovatno gotivan lik, skroman, pametan, otvoren i potpuno drugačiji od one zajebane harizme koja ga odlikuje pred kamerom. Ponosi se svojim šefildskim poreklom, kao i time što je pre nego što će otići u London (i upisati najprestižniju art akademiju) radio kod svog ćaleta u varilačkoj (ili po pravopisu zavarivačkoj) radnji. Inače mrzi blokbastere i igra u njima samo zbog keša, preseljenje u Holivud mu ne pada na pamet, opasno se loži na fudbal (no surprise), ima potpuno ludu, ali i neviđeno gotivnu ženu (mislim 3. ili 4. po redu) i guta pivo brzinom kojoj u životu nisam prisustvovao. :D
Moebius
 
Posts: 3159
Joined: 22 Mar 2011, 12:13

Re: Filmovi i serije

Postby Niksicanin » 26 Apr 2011, 12:49

Breaking bad, necete se pokajati.
Od zavrsenih, Sopranosi, Lost, Homicide...
Niksicanin
 
Posts: 5888
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Filmovi i serije

Postby Riquelme » 26 Apr 2011, 12:57

U zadnje vreme nisam zbog zazetosti uopshte stizao da gledam te filmske kanale na IPTV , vec samo sport na Arenama ... shta vishe nemam pojma ni da li se josh uvek prikazuju HBO u osnovno pakteu ...
Slazem se za Sean Bean-a da je mnogo gotivan lik i u privatno zivotu... On je inace shkot ali rodjen u engleskoj a shto se tice FC Shefild und , tu je na nekoj jakoj funkciji (tipa predsednik )...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: pirat and 73 guests