Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kulturna dešavanja

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby ALCZ45 » 05 Apr 2011, 14:02

Za pobornike gusala.
Veceras, 19h hala Sumice, hercegovacko guslarsko vece. :music:
ALCZ45
 
Posts: 266
Joined: 14 Mar 2011, 23:08
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby HariHaler » 14 Apr 2011, 17:01



Sjajan koncert u Zagrebu, poceo tacno na vreme, 2 sata vrhunske umetnosti i spektakla.

Stigle su Rogera godine, desava se ponekad :D.
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 29 Apr 2011, 15:02

Dobra muzika se polako, ali sigurno vraća u naš grad :bliss: :bliss: :bliss: :bliss:

Rok festival na brodu “Kolos“
IZVOR: BETA
Bivši gitarista sastava Megadeth, Marty Friedman, kao i sastavi Block Out, "KUD Idijoti", Sunshine, Atheist Rap" i drugi nastupiće na "Kolos rok festu", koji će biti održan 20. i 21. maja u Beogradu.


Sunshine (Foto: Beta)
"Ideja događaja je promovisanje rok, pank i alternativnog gitarskog zvuka na neobičnom mestu - brodu 'Kolos', savršeno koncipiranom enterijeru za jedan ovakav događaj", saopštio je promoter "Promedija promoušn" (Promedia Promotion).

Na festivalu na brodu "Kolos" ukotvljenom na Savi, 20. maja uveče nastupaju Block Out, "Goribor", "Čovek bez sluha", Consecration, Darkshines) i Marty Friedman, koji je sa grupom Megadeth snimio između ostalih albume "Rust in Peace" (1990) i "Countdown to Extinction" (1992).

Drugog dana "Kolos rok festa", u subotu 21. maja od 20.00, nastupaju "KUD Idijoti", Sunshine, Atheist Rap, Six Pack, "Čikine bombone" i "S.U.S".

Kultni pank sastav iz Pule "KUD Idijoti" ove godine proslavlja tri decenije postojanja, ali su nedavno saopštili da će u narednom razdoblju nastupati kao trio, zbog odsustva pevača Branka Črneca-Tuste koji je na lečenju od raka pluća i grla.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Beonegro » 29 Apr 2011, 15:29

vicharhcp wrote:Dobra muzika se polako, ali sigurno vraća u naš grad :bliss: :bliss: :bliss: :bliss:

Kultni pank sastav iz Pule "KUD Idijoti" ove godine proslavlja tri decenije postojanja, ali su nedavno saopštili da će u narednom razdoblju nastupati kao trio, zbog odsustva pevača Branka Črneca-Tuste koji je na lečenju od raka pluća i grla.
[/quote]
Au, nisam znao ovo za Tustu :sad2: :sad2: :sad2:
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 29 Apr 2011, 15:35

Beonegro wrote:Au, nisam znao ovo za Tustu :sad2: :sad2: :sad2:


Ajde onda da ti malo olakšam. Kažu da lečenje ide dobrim putem pošto je na vreme otkriveno i da bi trebalo da se izleči!
Mi mu to naravno i želimo.

Zvanične objave benda i Tuste:
“Dragi dragi i drage drage,
iz našeg tabora stižu loše i dobre vijesti.
Pjevač Tusta obolio je od raka koji je zahvatio grlo i pluća. To znači da je on trenutno na bolovanju za koje pretpostavljamo da će se protegnuti na iduću godinu, a možda i manje. Dobra vijest je da su prognoze za izlječenje dobre i svi smo po tom pitanju optimisti.
Tusta je već u bolnici i započeo je sa primanjem prvih doza kemoterapije, a u nastavku liječenja moguća je i primjena zračenja, no o tome će odlučiti konzilij liječnika koji prati njegovo zdravstveno stanje.
Izgleda da je 26.02.2011. u Zelenom gaju u Sloveniji zadnji koncert koji je Tusta otpjevao s nama, u ovoj fazi karijere. Ostatak benda odlučio je nastaviti u reduciranoj formaciji – kao trio i nadamo se da je to samo privremeno. Većinu vokalnih dionica preuzeo je gitarista Sale Veruda, a pomažu i ostala dvojica, basista Bucolini i bubnjar Dejo.
Bend je u ovoj reduciranoj trio formaciji već održao od ranije ugovoreni nastup u Kopru 19.03.2011. koji je prošao odlično…taj koncert se, na neki način, pretvorio u koncert podrške Tusti. Dogovor medju nama je da se sa ovakvim radom nastavi i dalje u očekivanju Tustinog što skorijeg povratka u band.
Dakle, da rezimiram: dok je Tusta na bolovanju KUD IDIJOTI će nastupati kao trio. Svi koji žele sa nama raditi dobrodošli su, kao i do sada, a razumjet ćemo i suprotne stavove.
Nadajući se sretnom ishodu, pozdrav svima od naše male družine,
Sale Veruda
KUD IDIJOTI
U Puli, 02.04.2011.”

Danas se u toku dana i Tusta oglasio na društvenoj mreži:

“Dragi moji,evo da vam se i ja javim direkt iz bolnice...
Evo,prošla je prva kemoterapija,sada sam slobodan tri tjedna,pa opet....itditd.Poslije će vidjeti oko zračenja.
Natjerali ste mi suze na oči vašim dobrim željama i podršci.
Ja se držim fuuul čvrsto,nasmijan sam i za sada je sve OK, a tako će i završiti u to sam uvjeren,hehehe
Evo,znam da me još svašta čeka ali u dobrim sam rukama,okružen ljubavlju i pažnjom.Vjeru u pozitivan ishod nisam izgubio niti jednog trenutka.
Ušao sam u to ovako=samo da me poprave malo i evo me natrag.Još ćemo mi pjevati i zabavljati se zajedno.
Hvala vam na lijepim željama za brzo ozdravljenje,,,ako zbog ničega drugog onda bi se zbog vas valjalo boriti i pobjediti!
Hvala još jedanput
Vaš TUSTA”
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Tumbas » 29 Apr 2011, 15:40

Hebeno mrzim visednevne festivale!! Uvek ti ostavljaju dilemu kad otici. Tu mislim na nas zarobljene poslovima! Petak ili Subota? :censored:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 29 Apr 2011, 15:44

Saznala sam i cene karata. Biće 900 dinara za jedan dan, a postojaće i mali kontigent za oba dana koji će koštati 1500 dinara. Ne znam hoće li se prodavati preko ticketline, eventime ili tamo direktno. Prodaja počinje 02.maja.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Burke » 04 May 2011, 19:37

"Goblini" 28. maja u SKC-u

Pank-rok sastav "Goblini" prirediće koncert 28. maja u bašti Studentskog kulturnog centra u Beogradu u okviru svoje majske mini turneje.
Pre nekoliko nedelja objavili su spot za živo izvođenje numere "Ima nas"

Osim u Beogradu "Goblini" će koncerte održati u još nekoliko gradova u regionu i to 19. maja u Banjaluci, 20. maja u Zadru, 21. maja u Ljubljani, 25. maja u Kragujevcu i 27. maja u Novom Sadu.

"Goblini" su posle skoro decenijske pauze obnovili rad prošlog leta nizom koncerata i povratničkim singlom "Luna/Kao da". Pre nekoliko nedelja objavili su spot za živu verziju pesme "Ima nas" sa letošnjeg povratničkog nastupa na "Šabačkom letnjem festivalu".
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku


Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Riquelme » 16 May 2011, 18:00


Strava , napokon da mi se rodjendan obelezi kako dolikuje ... :music:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Kantona » 19 May 2011, 01:29

Tacno sam znao da je ovo za Pearl Jam prevara, nema Boga da cu ih videti uzivo. Kad su bili one godine u Zagrebu, iskoci mi doslovno u poslednji cas neodlozna obaveza i propadne mi. Propast...

Ovaj sonisphere festival u Sofiji (21. jun) me sad mami. Od koncerta Maidena u "Areni" se jos nisam opasuljio, uzasno mi se ide opet.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby HariHaler » 20 May 2011, 16:07

Da nema neko kartu za Sensation White? :fies:


The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby lord_slawe_ » 20 May 2011, 16:42

HariHaler wrote:Da nema neko kartu za Sensation White? :fies:




Pitas for real? Ima jedan moj prijatelj iz NS-a, trazi 3500 za nju.
Ako si zainteresovan, pusti pm pa cu vas povezati...
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 20 May 2011, 19:54

Kantona wrote:Tacno sam znao da je ovo za Pearl Jam prevara, nema Boga da cu ih videti uzivo. Kad su bili one godine u Zagrebu, iskoci mi doslovno u poslednji cas neodlozna obaveza i propadne mi. Propast...

Ovaj sonisphere festival u Sofiji (21. jun) me sad mami. Od koncerta Maidena u "Areni" se jos nisam opasuljio, uzasno mi se ide opet.


Staaaaaaaaa? Nema koncerta u novembru? :cmizdr:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Kantona » 20 May 2011, 20:39

Neeeema.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Н.А. and 74 guests