Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kulturna dešavanja

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Felipao » 05 Jun 2011, 13:44

Danas Gueta na Kalishu 8-)
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Southern Comfort » 05 Jun 2011, 15:39

Felipao wrote:Danas Gueta na Kalishu 8-)


Jel se to što neki mnogo bitan tip pušta muziku sa ploča uklapa u "kulturna dešavanja"?
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby bekrinjo » 05 Jun 2011, 18:15

Izgleda nema koncerta,srusila se nadstresnica iznad bine...
http://www.blic.rs/Zabava/258205/Otkaza ... iznad-bine
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 06 Jun 2011, 11:06

Upravo sam saznala za jedno dešavanje u Beogradu i moram da vam predložim da, ako možete, obavezno odete. Reč je o multimedijalnom spektaklu Sound & Ligh show pod nazivom "Egipat u Beogradu" koji će biti održan 09.06. u 21 čas na donjem Kalemegdanu. Ne mogu da pronađem da li se kupuju ulaznice. Ako pronađem, napisaću.
Ja sam veliki obožavalac, kako Crvenog mora, tako i Egipta i imala sam priliku da u Kairu prisustvujem predstavi Sound & Light show i ostala sam bez daha. U Kairu je to na platou kod Piramida i zato je još veličenstvenije. Sve u svemu, pošto mislim da to organizuje ta kompanija koja organizuje i događaj u Egiptu, biće sigurno spektakl. Radi se o tome da se laserima (u Kairu po piramidama) iscrtavaju likovi iz Egipaske istorije, a tu priču u slikama prati muzika i glas koji (u Egiptu na engleskom) priča o delu istorije Egipta. Kada dođem kući pokušaću da zakačim neke slike sa tog događaja iz Egipta. U svakom slučaju, možete da izađete na sajt Sound & Light show i pogledate. Mislim da ovo ne bi smeli da propustite ako ste u prilici da odete.
SOUND & LIGHT Multimedijalni spektakl, 9.jun, Kalemegdan
by Egipat u Beogradu on петак, мај 27, 2011 у 11:10 по подне
Centralni događaj „Egipat u Beogradu“ – SOUND & LIGHT Multimedijalni spektakl 09.jun u 21:00, donji Kalemegdan

MultimedijalnI spektakl tradicionalno se prikazuje ispred Egipatskih piramida i hramova, a koji će zahvaljujući entuzijazmu i pokretačkoj energiji organizatora biti prenet na jedno veče i u Beograd. Sam spektakal će trajati nešto kraće od sat vremena i biće prikazane dve projekcije priča o egipatskoj istoriji (priča o piramidama i Abu Simbelu) koje će biti isptičane na jedinstven i inovativan način, sa svetlosnim i zvučnim efektima koji se prelamaju na vodenom zidu površine 20m x 40m.

Direktorka Afričkog muzeja Narcisa Knežević - Šijan, direktorka je povod organizovanja ovog događaja izjavila: „Nema svako tu priliku da u gradu vidi spektakl kakav je „Sound and Light“. Ponosna sam što će naši sugradjani imati privilegiju da uživaju upravo u ovom multimedijalnom događaju. Oko ovog projekta okupljen je veliki broj poznatih svetskih arheologa, istoričara, glumaca i reditelja koji su doprineli da ova priča bude ovako verodostojno i spektakularno ispričana. Očekujem da će posle ovog spektakla biti još veće interesovanje za Egipat“.

247749_148870648517850_143909969013918_293362_761575_n.jpg

BESPLATAN JE ULAZ!!!!!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Riquelme » 06 Jun 2011, 11:17

Dobio sam na Kalishu bash juce taj Flajer i nigde ne pishe da se prodaju bilo kakve ulaznice ... Mada mislim i da je nemoguce spreciti ljude da gledaju ako se nalazi na malom kalishu i iscrtava se laserima na velikom prostoru ...
Mislim da su sve to finansirale neke turisticke agancije da malo privuku turiste , posle svih ovih sranja po egiptu ... U svakom slucaju super shto si se setila da obavestish , verujem da ce biti interesantan dogadjaj koji ne bi trebalo propustiti ...

edit: Kad pre ispravi obavestenje ... :smile:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby 71:70 » 06 Jun 2011, 16:04

Egipat je ove sezona pukao kao turisticka destinacija tako da se ne treba iznenediti ako i sfingu pocnu da izlazu po evropi!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 06 Jun 2011, 17:38

Ne mogu da stavim slike (prevelike su, a na ovom racunaru, sa programima koje ovde imam ne umem da smanjim :blush: ).
U svakom slucaju slike i ne mogu da prenesu to sto se desava. Snimak kamerom moze, ali sam ja lenjstina, pa snimak jos uvek nisam prebacila.
Na ovom sajtu mozete da vidite i slike i snimke http://www.soundandlight.com.eg/Index.aspx
Sigurno su slike i snimci mnoooogo profesionalniji od mojih amaterskih :D

Sigurna sam da se necete pokajati ako izdvojite sat vremena da pogledate ovo. Ne mogu da se setim koliko tacno kosta ulaznica za ovaj show u Egiptu, mislim da je oko 30 evra + placa se unos kamere i foto aparata, tako da je ova ponuda u Beogradu poprilicno povoljna :D
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Diktator » 07 Jun 2011, 19:59



Počela pretprodaja ulaznica za Cinema City
Ulaznice za projekcije filmova koji će biti prikazani u Areni Cineplex – sala 5, kao i u bioskopu na otvorenom u Katoličkoj porti, nalaze se od danas u pretprodaji. Ulaznice za projekcije u Katoličkoj porti i Areni moći će da se kupe na blagajni bioskopa Arena Cineplex (blagajna broj 5 i 6).

Od 18. do 25. juna ulaznice za projekcije koje će se prikazivati u Katoličkoj porti moći će da se kupe na blagajni Arene do 19:00h, a od 19:30h do 23:30h na Cinema City Box officeu ispred Katoličke porte. Cena ulaznice za sve projekcije je 150 dinara.

Ulaz na projekcije na svim ostalim lokacijama (Dunavski park, Kulturni centar Novog Sada, Arena Cineplex sala 1 i Arena Cineplex sala 2) je slobodan.


:jupi:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kulturna dešavanja

Postby Clarissa » 08 Jun 2011, 14:42

Vest od prvorazrednog značaja za našu kulturu, i to smo dočekali. :blue: :blue: :blue:
Dodaću prilog o zgradi novog depoa, napokon se čini da je priča zaokružena, nema bojazni da će se filmovi čuvani u neadekvatnim uslovima zapaliti, napokon svi možemo da odahnemo, na čelu sa Zelenovićem.
Možda nije loše otvoriti temu o samoj Kinoteci, za početak stavljati programe za određeni mesec i pisati o filmovima koje smo gledali. Ili da sačekamo jesen i projekcije u Uzun Mirkovoj ?

Zgrada Kinoteke završena, useljenje na jesen

Godinama očekivano i više puta najavljivano otvaranje nove zgrade Jugoslovenske kinoteke u Uzun Mirkovoj ulici u Beogradu - na oko 4.800 kvadrata na pet nivoa - ponovo je odloženo, ovoga puta za jesen, iako su infrastrukturni radovi potpuno dovršeni.
Zgrada u Uzun Mirkovoj će 6. juna - na Dan Jugoslovenske kinoteke i njen 62. rodjendan, biti svečano otvorena, ali će puno korišćenje njenih kapaciteta sačekati još nekoliko meseci zbog, kako je rekao direktor Kinoteke Radoslav Zelenović, “malera sa tenderima”.
Naime, dva učesnika na tenderima uložili su žalbe, a republička komisija za prigovore i zaštitu prava nije brzo reagovala, rečeno je na konferenciji za novinare.
Na svečanosti 6. juna biće priređen muzički program sa kompozicijama Zorana Simjanovića i prikazan odabrani filmski program, a zvanice će moći da obiđu novu zgradu s tri nivoa iznad i dva ispod zemlje.
Narednog dana, 7. juna, na starom mestu, u Muzeju kinoteke u Kosovskoj ulici, počinje 13. Festival nitratnog filma “Nitratni mesec nad Beogradom”.
Do 14. juna biće prikazan 31 film iz dvadesetak kinoteka.
Takođe, biće prikazan i prvi srpski crtani film sa početka 20-ih godina prošlog veka, nepoznatog autora.
Festival će biti otvoren “Poslednjim danima Pompeje” (u čijem snimanju je učestvovalo oko 2.000 statista i 30 slonova).
Tokom festivala biće održan i sastanak Izvršnog odbora Evropske federacije filmskih arhiva.
Čitav program odvijaće se u staroj zgradi u Kosovskoj ulici, a organizatori se nadaju da će naredni, 14. Festival nitratnog filma, konačno biti održan u novoj zgradi Jugoslovenske kinoteke.
Zelenović je najavio da nabavka tehničke opreme, kompjutera i kinoprojektora, počinje odmah, a ako se dobiju sve dozvole i saglasnosti, što, kako je primetio, uopšte nije jednostavno, zgrada će najverovatnije biti otvorena povodom stogodišnjice prvog srpskog igranog filma (“Karađorđe”), krajem oktobra ove godine.
Borba kinotečana za novu lokaciju počinje još 1995. godine kada im je Grad Beograd dodelio zgradu, a tadašnja ministarka kulture Nada Popović Perišić odobrila sredstva za njeno saniranje.
Zgrada u Uzun Mirkovoj je, međutim, neverovatnom odlukom gradskih vlasti 2000. godine vraćena Saveznoj direkciji za imovinu nepostojeće savezne države, da bi već naredne godine bila ponuđena na prodaju.
Ipak, 2006. ponovo je uvedena u posed Kinoteke, čime je zdanje iz 1847. godine, koje je podigao knez Aleksandar Karađođević, izbeglo sudbinu robne kuće firmirane robe, kakva joj je bila namena.
Investitor obnove zgrade Jugoslovenske kinoteke je Evropska investiciona banka (EIB), a suinvestitori su NIP i Ministarstvo kulture.
Ministar kulture Predrag Marković izjavio je 5. juna na konferenciji za novinare da je u rekonstrukciju ukupno uloženo 477.834.000 dinara.
“To je taman onoliko koliko je trebalo uložiti, ni manje ni više”, ocenio je Marković.
Nesumnjivo da Kinoteka zaslužuje prekrasnu zgradu u Uzun Mirkovoj, jer ima šta u nju da smesti. U novoj zgradi biće smeštena direkcija Kinoteke, tri filmske sale s najsavremenijom tehničkom opremom za filmske projekcije, fonoteka i videoteka, filmske laboratorije i edukativni centar, biblioteka sa čitaonicom i muzej filmskih predmeta.

Po broju filmova koje čuva, Jugoslovenska kinoteka je među prvih deset na svetu, a po njihovoj vrednosti je jedna od najkompletnijih i najraznovrsnijih kolekcija.
Jugoslovenska kinoteka čuva oko 95.000 filmova iz 134 svetske kinematografije, stotine hiljada filmskih plakata i fotografija, više od 20.000 knjiga, stotine hiljada isečaka iz novina…
Kinoteka ima kolekciju nitratnog filma od 1895. do 1952. godine, što je ujedno i najosetljiviji i najreprezentativniji deo njene kolekcije.
Image


Зграда Новог депоа

Југословенска кинотека од почетка рада има проблема са смештајним простором за филмске материјале. Иако је Архив дограђиван, смештајни капацитет се веома брзо показао премалим за пристигле копије. Протеклих година ни изнајмљени простори, на више локација у граду и околини, нису били довољни ни за основни смештај материјала. Након пар година застоја, услед административних захтева и такси, Југословенска кинотека у свом Архиву у Кошутњаку 6.јуна 2007. године отвара најмодернију зграду филмског депоа у овом делу Европе, у којој ће филмови бити складиштену по најновијим светским архивистичким стандардима. Овај депо изграђен средствима из НИП и уз донацију Владе Републике Француске свечано су на Дан Кинотеке отворили Борис Тодоровић из француског CNC и Срђан Карановић, редитељ и син првог директора Југословенске кинотеке Миленка Карановића.
Image
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Riquelme » 09 Jun 2011, 19:08

vicharhcp wrote:Upravo sam saznala za jedno dešavanje u Beogradu i moram da vam predložim da, ako možete, obavezno odete. Reč je o multimedijalnom spektaklu Sound & Ligh show pod nazivom "Egipat u Beogradu" koji će biti održan 09.06. u 21 čas na donjem Kalemegdanu. Ne mogu da pronađem da li se kupuju ulaznice. Ako pronađem, napisaću.
Ja sam veliki obožavalac, kako Crvenog mora, tako i Egipta i imala sam priliku da u Kairu prisustvujem predstavi Sound & Light show i ostala sam bez daha. U Kairu je to na platou kod Piramida i zato je još veličenstvenije. Sve u svemu, pošto mislim da to organizuje ta kompanija koja organizuje i događaj u Egiptu, biće sigurno spektakl. Radi se o tome da se laserima (u Kairu po piramidama) iscrtavaju likovi iz Egipaske istorije, a tu priču u slikama prati muzika i glas koji (u Egiptu na engleskom) priča o delu istorije Egipta. Kada dođem kući pokušaću da zakačim neke slike sa tog događaja iz Egipta. U svakom slučaju, možete da izađete na sajt Sound & Light show i pogledate. Mislim da ovo ne bi smeli da propustite ako ste u prilici da odete.
SOUND & LIGHT Multimedijalni spektakl, 9.jun, Kalemegdan
by Egipat u Beogradu on петак, мај 27, 2011 у 11:10 по подне
Centralni događaj „Egipat u Beogradu“ – SOUND & LIGHT Multimedijalni spektakl 09.jun u 21:00, donji Kalemegdan

MultimedijalnI spektakl tradicionalno se prikazuje ispred Egipatskih piramida i hramova, a koji će zahvaljujući entuzijazmu i pokretačkoj energiji organizatora biti prenet na jedno veče i u Beograd. Sam spektakal će trajati nešto kraće od sat vremena i biće prikazane dve projekcije priča o egipatskoj istoriji (priča o piramidama i Abu Simbelu) koje će biti isptičane na jedinstven i inovativan način, sa svetlosnim i zvučnim efektima koji se prelamaju na vodenom zidu površine 20m x 40m.

Direktorka Afričkog muzeja Narcisa Knežević - Šijan, direktorka je povod organizovanja ovog događaja izjavila: „Nema svako tu priliku da u gradu vidi spektakl kakav je „Sound and Light“. Ponosna sam što će naši sugradjani imati privilegiju da uživaju upravo u ovom multimedijalnom događaju. Oko ovog projekta okupljen je veliki broj poznatih svetskih arheologa, istoričara, glumaca i reditelja koji su doprineli da ova priča bude ovako verodostojno i spektakularno ispričana. Očekujem da će posle ovog spektakla biti još veće interesovanje za Egipat“.

247749_148870648517850_143909969013918_293362_761575_n.jpg

BESPLATAN JE ULAZ!!!!!

Izgleda da je odlozeno :crybaby: Sad se cuo sa familijom i kazu da nema nishta a taman se spremio da im se pridruzim ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Kulturna dešavanja

Postby vicharhcp » 10 Jun 2011, 19:41

@Riquelme
VAŽNO OBAVEŠTENJE

MULTIMEDIJALNI “SOUND & LIGHT” SPEKTAKL “EGIPAT U BEOGRADU”, koji je bio planiran za sutra, 09. Jun 2011. u 21:00 h BICE ODLOZEN zbog vremenskih uslova i tehničke nemogućnosti da se projekcija na vodenom ekranu realizuje u takvim uslovima.
U ime organizatora ovog događaja, kompanije Ramses Land, izvinjavamo se svima kojima je ovo pomeranje izazvalo bilo kakve neprijatnosti.
O novom datumu održavanja ovog spektakla ćemo Vas naknadno obavestiti.
Hvala na razumevanju

Sorry sto nisam ostavila obavestenje da je odlozeno (juce sam ceo dan tugovala za Janom :cmizdr: ). Obecavam da cu ostaviti obavestenje kad saznam za novi termin.
To sam ja baksuz. Mene obavezno mora da doceka kisa kada se mnogo radujem nekom dogadjaju na otvorenom (RHCP u Indjiji, Metallica u Zagrebu.....). Kad vec pominjem muziku, ostavila sam na muzickom kutku link za obavestenja vezano za koncert ZAZ u NS. Posto znam da si zainteresovan, tamo sve pise :smile:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna dešavanja

Postby Riquelme » 10 Jun 2011, 20:02

Narucio i uplatio danas karte :tambura: ... Jel dolazish i ti ?
p.s. Jel ste culi za neshto tipa "Dani africke kulture" , sad za vikend na koshutnjaku ? Nigde ne mogu da nadjem na netu a porodica me tera da idemo tamo tm... :what:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Kulturna dešavanja

Postby vicharhcp » 10 Jun 2011, 20:08

Ja cu ili od 10 do 25 avgusta ili od 13 do 28 avgusta biti na moru, tako da, na zalost, necu biti na tom koncertu :(
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna dešavanja

Postby vicharhcp » 10 Jun 2011, 20:25

Ima ovo, ali nije na Kosutnjaku, termin se poklapa
Upoznajte Afriku na Afro festivalu u Beogradu

Afro festival počinje sutra u Muzeju afričke umetnosti u Beogradu, a do 12. juna kroz izložbe, koncerte, radionice biće predstavljeno kulturno nasleđe Afrike.
61690-119747-afrika-f.jpg

Muzej afričke umetnosti najavio je inovativan muzički program, tradicionalni afrički bazar sa umetničkim i zanatskim predmetima, kao i najsvečaniji dan Durbar - "festival festivala", koji će u bašti muzeja okupiti veliki broj diplomata, zvaničnika, kulturnih delatnika i ljubitelja afričke umetnosti i kulture.
Prvog dana festivala biće priređen omaž prvoj direktorki Muzeja afričke umetnosti Jeleni Aranđelović Lazić uz osvrt na njen muzeološki rad, naučna istraživanja i objavljena dela.
Veče će biti posvećeno afro-američkoj muzici, a posetiocima će u okviru programa "AFRAM" biti predstavljena muzička raskršća afro-američkog potkulturnog i kulturnog miljea.
U subotu, 11. juna, biće organizovan afrički bazar, a nakon toga i koncert. Na bazaru će moći da se kupe maske, skulpture u kamenu i drvetu, rukom pravljene i bojene tkanine, slike, batik, nakit, dekorativni predmeti za enterijer.
Poslednjeg dana posetioci će imati priliku da uživaju u bogatstvu afričke kreativnosti,kao i u kulinarskim specijalitetima iz različitih krajeva Afrike
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna dešavanja

Postby Riquelme » 10 Jun 2011, 20:34

Svaka cast Olja ... genije si da iskopash prave informacije... :bravo:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Grobar89, Sezione and 52 guests