Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kulturna dešavanja

Re: Kulturna dešavanja

Postby Clarissa » 10 Jun 2011, 23:35

http://www.museumofafricanart.org/sr/ve ... -2011.html
Više informacija o Afro festivalu imate ovde, a tu je i satnica :cheers: .
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Kulturna dešavanja

Postby Riquelme » 11 Jun 2011, 00:15

Hvala ...
Sad pregledah program , malo bez veze shto su Africki bazar i inter aktivni shtandoovi do 18 h a koncerti tek od 20 h ... Tako da cu morati da se odlucim samo za jedno ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Kulturna dešavanja

Postby Clarissa » 11 Jun 2011, 00:31

Meni više brine vremenska prognoza, kiša za vikend, nisam nikada bila i baš bih volela da odem, pretpostvljam da je sve na otvorenom, ali se nadam da imaju i rešenje za kišu, odn. koncerte u samom muzeju :tambura: .
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Kulturna dešavanja

Postby Diktator » 11 Jun 2011, 13:35

Uskoro počinje INFANT

Trideset osmi po redu Međunarodni festival alternativnog i novog teatra, poznatiji kao INFANT, počinje 25. juna. Kako za 021 kaže portparol ove manifestacije Peđa Ivović, Novosađani će moći da vide nesvakidašnje performanse.

"Veći deo programa biće održan u Kulturnom centru Novog Sada, a nekoliko predstava i koncerata će se dešavati na otvorenom. Sav sadržaj biće u duhu alternativnog teatra i sve predstave će biti veoma avangardne i interesantne za publiku", navodi Ivović.

INFANT je festival koji predstavlja spoj nesvakidašnje pozorišne interpretacije i pristupa glumačkom izrazu.


:nargile: :biggrin:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kulturna dešavanja

Postby Clarissa » 12 Jun 2011, 16:41

Bila sam na Afro festivalu, juče nisam išla na koncert, padala je kiša, ali danas je bilo OK, gledate šta ima na štandovima, mogli ste da jedete tradicionalnu hranu,pijete pića, muzika sve vreme, lep ambijent, opušteni ljudi... evo nekoliko slika. Ipak sam uspela da čujem koncert :gitara: i vidim ples :banana: , na ostalim slikama imate neke od eksponata stalne postavke, a na poslednjoj eksponate sa izložbe “TEGOVI ZA MERENJE ZLATNOG PRAHA NARODA AKAN” (Izložba je produžena i trajaće do 20. avgusta 2011. Prikazano je više od 500 tegova iz zbirke Muzeja afričke umetnosti, preko 200 tegova iz zbirke Slovenskog etnografskog muzeja u Ljubljani, primeri iz privatnih kolekcija, kao i vage, kutije i kašike za zlatni prah.)
Da li je bio još neko, ja sam bila ona sa fotoaparatom :biggrin:
EDIT :Zaboravila sam da napišem da se ples zove capoeria (kapuera ) .
Ako vas zanima više :
http://www.capoeirabelgrade.net/istorija.html


Spoiler: pokaži
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Kulturna dešavanja

Postby Diktator » 13 Jun 2011, 10:33

"Toska" večeras na Trgu slobode

Novi Sad je jedini grad u Srbiji u kojem će, uz još više od 40 gradova Evrope, biti ostvaren prenos opere "Toska" Đakoma Pučinija, grandioznog dela koje će pod upravom Zubina Mehte biti izvedeno 13. juna u Umetničkom centru kraljice Sofije u Valensiji.

Novi Sad se prošle godine priključio mnogim evropskim gradovima u realizaciji prenosa opere "Karmen" Žorža Bizea, koja je izvedena na istom mestu u okviru umetničkog projekta "Viva Evropa", podsetio je član Gradskog veća za kulturu Andrej Bursać. Napominjući da se ta manifestacija održava treću godinu za redom, pod pokroviteljstvom EU, radi promovisanja kroz umetnost opštih vrednosti poput zajedništva, borbe protiv siromaštva ili volonterstva, on je pozvao Novosađane da prisustvuju tom izuzetnom umetničkom događaju, koji na Trgu slobode počinje u 20 sati.

Poseban doživljaj je to što će publika imati priliku da uz Mehtu vidi nastup i drugih vrhunskih umetnika svetske operske i muzičke scene kao što su sopran Oksana Dika, bariton Brin Terfel i drugi, rekao je sekretar Muzičke omladine Novog Sada Milan Radulović. On je istakao da će za praćenje prenosa "Toske" na video bimu, na Trgu slobode biti postavljeno oko 1.000 sedišta i dodao da će biti obezbeđeni kvalitetan video signal i ozvučenje.

Pošto je prošlogodišnji prenos opere "Karmen" pokvarilo nevreme, organizatori manifestacije su se pripremili da u slučaju kiše premeste praćenje izvođenja "Toske" u Sinagogu.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kulturna dešavanja

Postby Jovan » 18 Jun 2011, 22:39

Ejmi Vajnhaus - "superhik" u Beogradu!

18. jun 2011. 23:10 > 23:34
Bruka! Skandal! Ejmi Vajnhaus je pred beogradsku publiku izašla "pod gasom" ili pod nečim drugim i ne peva, već recituje!


Ima jedan od najboljih glasova koji se pojavio poslednjih decenija u muzici. Ima dar, ali ima i ludu glavu.

Ejmi Vajnhaus je došla u Beograd, grad koji voli dobru muziku, dobro pevanje. Ali, britanska muzičarka je pokazala svoju tamnu stranu.

Izašla je na binu u Donjem Kalemegdanu sa natapiranom kosom u kratkoj haljini, najpre se izula, malo teturala po bini, potom gađala cipelom prateće vokale(!) i počela da peva.

Beogradska publika ju je, najpre, dočekala aplauzom i vriskom odobravanja, ali su potom počeli uzvici negodovanja, nezadovoljstva, masovni zvižduci!

Tek što je počela da peva, zateturala se i pala! Jedan od pratećih vokala pomogao joj je da ustane...Ejmi je potom sela, nije bila kadra ni da peva, tek je uspevala da odrecituje po koju rečenicu, teško razumljivo...

U jednom trenutku iz publike je ka njoj poletela čaša, a razočarani posetioci su nastavili glasno da negoduje. Ejmi se ućutala, a bubnjar je probao da izvuče stvar...Pevačica je potom čak napustila binu, da bi se vratila i...naravno, sela!

"Koncert", ako se tako može nazvati, je u toku. A karte su koštale od 3.300 do 4.500 dinara.

Opširniji izveštaj čitaćete u nedelju na MONDU.

(D. P - P.V./MONDO - foto: sa jednog od ranijih koncerata)


http://www.mondo.rs/s209457/Zabava/Muzi ... gradu.html

:vidbudale:
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Kulturna dešavanja

Postby vicharhcp » 20 Jun 2011, 13:37

Nisam bila sigurna gde ovo da postavim, a pošto je u dešavanje uključena i klopa i muzika, odlučila sam da stavim ovde :)!

Restoran špansko-mediteranske kuhinje, "Milagro", smešten je u srcu Zemuna na obali Dunava.
Otvoren juna 2008, uneo je svežinu u gastronomsku ponudu Beograda. Veličanstven ambijent
izgrađen u stilu španskih taverni, upotpunjuju vrhunski specijaliteti, vina iz svih krajeva sveta,
špansko mediteranske melodije, i prelepi pogled na Dunav.

DANI ŠPANIJE

U saradnji sa porodičnim hotelom i restoranom "Gastro bar Rioja" osnovanim 1924, god.
organizujemo Dane Španije u restoranu Milagro u trajanju od 22/06 do 26/06/2011 godine.
Muzički program u duhu Španije
22 juna sreda Kašmir internacionalni trio od 20 h
23 juna četvrtak Maja Volk trio genial ( dve gitare I perkusie) od 20 h
24 juna Vinyl Five ( gitara,bubanj,klavijatura I bas ) od 20 h
25 juna Robi i Dule duo guitar acoustic sa pevačicom od 20 h
26 juna Robi i Dule duo acoustic od 14 h


Ja sam već bila u ovom restoranu na danima Španije i bilo je sjajno.
Pošto sam upućena u sve što se dešava u restoranu, mogu da kažem da su za ovo dešavanje doveli kuvare iz Španije (koji su među najboljim kuvarima španke kuhinje) i da su čak i namirinice dopremali iz Španije (pirinač, začine....). Ja sam prošli put na danima Španije jela paelju sa morskim plodovima :drool:
Sve informacije i eventualno rezervacije možete da dobijete na 011 3 160 160.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna dešavanja

Postby Diktator » 21 Jun 2011, 11:26

Raskošan vatromet i Zvonko Bogdan za vek postojanja Štranda

plato_stranda_sinocPetominutnim vatrometom dok je Zvonko Bogdan pevao o Novom Sadu sinoć je proslavljen stoti rođendan Štranda.

Na centralnom platou okupilo se više hiljada građana koji su imali priliku da vide nastup Miše Blizanca i hora "Ison" koji okuplja decu iz škole "Milan Petrović", potom beogradskog tv voditelja Ivanovića, Zvonka Bogdana i na kraju bend "Frajle". Jedini neprijatan trenutak sinoć je bio kada je Bogdan pozvao Novosađane da aplauzom pozdrave gradonačelnika Igora Pavličića, ali je plato ostao skoro potpuno nem. Čuo se tek pokoji aplauz onih kojima je verovatno bilo neprijatno da se ne odazovu pozivu čuvenog vojvođanskog muzičara.

Prethodno je na Štrandu otvorena i manifestacija "Novosadsko dečije leto" koja će trajati do kraja avgusta.

Danas program počinje u 21 čas, a nastupaju "Ortodoks kelts", "Ateist rep", "Blok aut" i "Veliki prezir". Zbog proslave jubileja novosadskog kupališta ulaz se neće naplaćivati do kraja nedelje.


:tambura:

ima svi da vonjaju,danas nema vode u NS :jebiga:
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Kulturna dešavanja

Postby jedibojan » 21 Jun 2011, 11:37

Aleksa wrote: :tambura:

ima svi da vonjaju,danas nema vode u NS :jebiga:


ja: "sutra ceo dan nece biti vode"
drug: "do jaja"
ja: "objasni"
drug: "svi ce smrdeti i bice im neprijatno, a ja cu biti svoj na svome"
:tap: :lol:
dogodine u Istambulu
User avatar
jedibojan
 
Posts: 657
Joined: 17 Mar 2011, 11:09

Re: Kulturna dešavanja

Postby bekrinjo » 23 Jun 2011, 16:53

Spektakl "Egipat u Beogradu" 26. jula
Tanjug | 23. jun 2011. 16:56 | Komentara: 0
Multimedijalni "Sound & Light" spektakl "Egipat u Beogradu" biće održan 26. jula na Kalemgedanu, tokom 20. Beogradskog letnjeg festivala


BEOGRAD - Multimedijalni "Sound & Light" spektakl "Egipat u Beogradu" biće održan 26. jula na Kalemgedanu, tokom 20. Beogradskog letnjeg festivala (Belef).

Spektakl je već trebalo da gostuje 9. juna, prvi put izvan Egipta, ali je odložen zbog loših vremenskih uslova.

Tehnički vrlo zahtevan program predstavlja zvučnu i svetlosnu projekciju na velikom vodenom zidu površine 20 puta 40 metara. Pomoću posebnih lasera i efekata dočaravaju se istorijske priče o egipatskim piramidama i Abu Simbelu.

Organizatori pozivaju građane da 26. jula uveče dođu na donji Kalemegdan i uživaju u jednosatnom spektaklu koji je besplatan.

Autor projekta "Egipat u Beogradu" Mirjana Šajković dodaje da će tom centralnom spektaklu prethoditi druge aktivnosti, poput kreativnih dečijih radionica, slikanja sa našim poznatim umetnicima, predstavljanja egipatske kulture kroz muziku i ples.
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Usa

Re: Kulturna dešavanja

Postby Beonegro » 25 Jun 2011, 11:12

bekrinjo wrote:
Spektakl "Egipat u Beogradu" 26. jula
Tanjug | 23. jun 2011. 16:56 | Komentara: 0
Multimedijalni "Sound & Light" spektakl "Egipat u Beogradu" biće održan 26. jula na Kalemgedanu, tokom 20. Beogradskog letnjeg festivala


A oće li biti i demonstracije i tenkovi na ulicama, čisto da bude uvjerljivije egipatski? :lol:
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Kulturna dešavanja

Postby vicharhcp » 27 Jun 2011, 17:04

Авала ROCK Фест

avalarock.jpg

Авала ROCK Фест 2011. , одржаће се 2. и 3. јула, на јединственој локацији, у подножју Авалског торња.
На фестивалу се очекује гостовање бројних познатих бендова из Србије и региона:
Земља грува, Сви на под, САРС, Атомско склониште, Негтив, Освајачи, Кристали, Краљевски апартман, Севдах Бабy, Елвис Куртовић, Златко манојловић, Нигхтсхифт, Атлантида, Чикине Бонбоне, Сиx Пацк, Леополд теарс, Маиден Цреw, Тхат саw...
Циљ фестивала је да прерасте у манифестацију која ће се дешавати из године у годину и која ће остати културно наслеђе долазећимм генерацијама.
Током трајања дводневног рок фестивала, обезбеђена је директна аутобуска линија од Београда до Авале, као и камп насеље где ће посетиоци моћи да бораве током првог Београдског рок фестивала.
Домаћини фестивала: ЈП „Емисиона техника“ и ЈП „Србија шуме“.
Организатори фестивала: УГ Развојни центар и Биг Моментс 2011.
Креативни концепт фестивала потписује Неw момент Неw Идеас Цомпанy.
Цена дневне карте је 500, а дводневне 700 РСД.
Карте можете купити на продајни местима Kард Сервиса: Тржни центар „Ушће“, Дом Синдиката, Билет Сервисе, књижаре „Вулкан“ или на сајту тицкет.рс.
Више информација на http://www.avalarockfest.com
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna dešavanja

Postby vicharhcp » 27 Jun 2011, 17:25

Belgrade Beer Fest 2011
17. - 21. avgust

bbf.jpg


Sa preko 900.000 posetilaca za pet dana, Belgrade Beer Fest™ je izrastao u jednu od najprepoznatljivijih manifestacija koju prestonica Srbije nudi. Beogradska kulturna mreža se svake godine trudi da unapredi sve segmente festivala, istovremeno zadržavajuci zaštitni znak - besplatan ulaz.
Moto ovogodišnjeg festivala je "Zabava za sve" čime želimo da istaknemo da je Belgrade Beer Fest otvoren za sve posetioce, domaće i inostrane, i da je Beograd grad o čijem se gostoprimstvu i širokogrudosti zna u celoj Evropi, a i šire. Propagiramo politiku pomirenja na ovim prostorima i želimo da se posetioci druže, upoznaju i zabavljaju noseći lepu sliku sa festivala, a to je svakako jedna od najvećih vrednosti koju Belgrade Beer Fest ostvaruje, kako za Beograd, tako i za Srbiju. Ove godine, po informacijama sa sajmova turizama u Evropi, gde Turistička organizacija Beograda i Turistička organizacija Srbije intezivno promovišu festival, očekujemo rekordni broj inostranih posetilaca i posetilaca uopšte i nadamo se da će za pet vrelih avgustovskih noći Festival piva u Beogradu posetiti milion ljubitelja dobre zabave!
Ponosni smo što ćemo ove godine publiku obradovati još boljim muzičkim programom, čiji će headlineri između ostalih biti čuveni škotski bend Simple Minds. Oni će u okviru evropske turneje nastupiti na Belgrade Beer Festu 18.avgusta!
Još jedno veliko ime, Marky Ramone, bivši bubnjar kultnog benda The Ramones, nastupiće sa svojim bendom Marky Ramones Blitzkrieg prvog dana festivala - 17. avgusta 2011. godine!
Belgrade Beer Fest se i ove godine održava uz podršku Skupštine grada Beograda, Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja, Ministarstva životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja, Turističke organizacije Beograda i Turističke organizacije Srbije.
Dobrodošli.


Ja sam na moru svake godine kada je Beer fest, pa i ove :mad:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna dešavanja

Postby Burke » 27 Jun 2011, 20:10

vicharhcp wrote:Ja sam na moru svake godine kada je Beer fest, pa i ove :mad:


А ја сваке године усклађујем одмор са Бир Фестом, како га не бих пропустио. Поготово од када је на садашњој локацији.
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Hajzenberg, Withnail, zvezdaraking and 73 guests