Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kulturna dešavanja

Kulturna dešavanja

Postby HariHaler » 28 Mar 2011, 02:12

Nadam se da mi Panta nece zameriti...

Ovde cemo iznositi utiske o kulturnim desavanjima(koncerti, predstave, filmovi, ulicne svirke, itd, itd...) u vasem gradu, zemlji, okruzenju, kontinentu, svetu, na Marsu, Veneri... gde cete prisustvovati, odnosno, gde biste voleli da prisustvujete...

Ocekujem da drzimo jedan nivo, koji dolikuje samom nazivu foruma. - (u prevodu bez turbo-folka, sunda i kica) -

Bio sam u Areni, slusao Faithless. Prijatno i lepo vece. Cistokrvni chill-out:

The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby chika-zuba » 28 Mar 2011, 09:35

9.4. / SUB
The Godfathers + Malehookers
Boogaloo Club, Zagreb (100 Kn, 20h)
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby chika-zuba » 28 Mar 2011, 09:57

13.4. / SR
Roger Waters - The Wall Live
Arena, Zagreb (360/400/800 Kn, 20h)
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby chika-zuba » 28 Mar 2011, 10:28

12.5. / ČET
Mercury Rev
SC - Kino, Zagreb (140 Kn, 20h)
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby HariHaler » 28 Mar 2011, 10:50

chika-zuba wrote:13.4. / SR
Roger Waters - The Wall Live
Arena, Zagreb (360/400/800 Kn, 20h)


gde me nadje :D! Dolazim, kupio sam kartu, jos samo prevoz da sredim. Ides ti?

Da li ima neko desavanje u gradu posle koncerta? Posto ne znam da li da ostajemo, jer je sreda, ili da odmah palimo nazad...
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby chika-zuba » 28 Mar 2011, 11:42

HariHaler wrote:
chika-zuba wrote:13.4. / SR
Roger Waters - The Wall Live
Arena, Zagreb (360/400/800 Kn, 20h)


gde me nadje :D! Dolazim, kupio sam kartu, jos samo prevoz da sredim. Ides ti?

Da li ima neko desavanje u gradu posle koncerta? Posto ne znam da li da ostajemo, jer je sreda, ili da odmah palimo nazad...


U teškim sam pregovorima sa okolinom... bilivit or not, nikog ne zanima (sad bi dobro došao onaj smajli što se bije u glavu). Meni je na sat vremena kolima i planirao odmah nazad jer je radni dan... pre toga sam kontao da obiđem kafanu jednog druga koji je (bez zezanja) otvorio prvu srpku kafanu u Zagrebu. Moj zemljak inače (južna pruga) i drug iz osnovne, generacija... i tebi preporučujem, kažu da razbija, bila i reportaža u Globusu pre par meseci... ako ti treba fon, javi pošaljem na pm

Ako ideš iz BGa voz ti nije loša varijanta, brzi su, relativno čisti i jeftini... ako vas je više auto cesta Bratstva und Jedinstva naravno
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Unexpected » 28 Mar 2011, 13:05

chika-zuba wrote:9.4. / SUB
The Godfathers + Malehookers
Boogaloo Club, Zagreb (100 Kn, 20h)

Propustio sam Godfathers-e svojevremeno kada su bili u Beogradu (isti slučaj bio i sa Cave-om, ali to sam ispravio) i ne mogu da prežalim, a nema šanse zbog obaveza da se izorganizujem da idem u ZG.
Nadam se da će opet zalutati u ove naše krajeve.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 28 Mar 2011, 13:52

HariHaler wrote:
chika-zuba wrote:13.4. / SR
Roger Waters - The Wall Live
Arena, Zagreb (360/400/800 Kn, 20h)


gde me nadje :D! Dolazim, kupio sam kartu, jos samo prevoz da sredim. Ides ti?

Da li ima neko desavanje u gradu posle koncerta? Posto ne znam da li da ostajemo, jer je sreda, ili da odmah palimo nazad...


Ah, na ovo pitanje ti iz iskustva mogu dati odgovor :D
Ja išla prošle godine na Metallicu, isto je bio radni dan. U gradu noću nema NIŠTA! Imam neko društvo u Zagrebu i to da nema ništa nisam sama otkrila, već mi oni rekoše da posle koncerta palim kući, jer bukvalno nema ništa. Čak su i zvali neke njihove poznanike da provere postoje li neke žurke posle koncerta, a vezane za koncert i nije bilo bukvalno ništa.
I ja predlažem voz. Ne znam do kada će trajati taj koncert, ali imaš povratak iz Zagreba vozom nešto posle ponoći, oko pola 1 mislim, i nama je to leglo ko budali šamar, taman smo stigli. Voz je jeftin i stvarno jako udoban i čist.
Taxi - nenormalno skup, ali NENORMALNO! Pazi kada smo mi platili vožnju na relaciju od hipodroma do železničke stanice, što je, od prilike kao od naše železničke do sava centra, isto koliko i tri karte za voz (u jednom smeru) na relaciji Zagreb-Beograd! E, toliko je skup taxi. Čak i oni se žale na cenu. Njima je taxi kad dođu u Beograd smešno jeftin (kao meni kada odem u Novi Sad).
Što se odlaska kolima tiče, ne znam šta da ti kažem. Meni su ovi ortaci koje poznajem prošle godine preporučili da ne dolazim kolima. Rekoše mi da u poslednje vreme ima sve više ludaka i da ne mogu da mi garantuju da se kolima ništa destiti neće. Ja sam ih poslušala.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby HariHaler » 28 Mar 2011, 14:41

@chika-zuba & vicha hvala na infoima.

Zubo, ako niko nece iz tvoje ekipe, mozes slobodno sa nama.

Vicha, slusao sam Metallicu ovde, jedan od najboljih koncerata ikada.

Najverovatnije idem preko agencije. Sa njima dolazim, sa njima se i vracam.

Nije Zagreb daleko, bice jos povoda za dolazak ;)
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby bekrinjo » 28 Mar 2011, 17:03

Tko nije vodio decu na zagrebacki Velesajam taj ne zna sta je eksurzija... :lol:
Topić himnu nije pevao,nije pevao,nije pevao!!!
Jedan je Milenko Topić!


Váyase, señor Questa váyase!!!!
User avatar
bekrinjo
 
Posts: 5864
Joined: 16 Mar 2011, 01:37
Location: Aleksandrovac-Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 28 Mar 2011, 17:29

@Hari

To sa agencijom ti je super. Cak mislim da imaju i neko "panoramsko razgledanje" :D ! Sacekaju te posle koncerta i voze te kuci. Ja imam neko drustvo u Zagrebu i zbog njih smo isli samostalno, kako bi ceo dan proveli zajedno.

Inace, koncert grupe Metallica u Beogradu je i meni jedan od najboljih na kojima sam bila. Taj koncert je razlog zasto sam bas u Zagreb isla ponovo na njihov koncert - tada su prvi put svirali u Zagrebu, pa sam ocekivala da bude slican kao kada su prvi put svirali u Beogradu. Nije bio ni priblizan koncertu sa Partizanovog stadiona - NI BLIZU!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Unexpected » 28 Mar 2011, 19:39

vicharhcp wrote:@Hari

To sa agencijom ti je super. Cak mislim da imaju i neko "panoramsko razgledanje" :D ! Sacekaju te posle koncerta i voze te kuci. Ja imam neko drustvo u Zagrebu i zbog njih smo isli samostalno, kako bi ceo dan proveli zajedno.

Inace, koncert grupe Metallica u Beogradu je i meni jedan od najboljih na kojima sam bila. Taj koncert je razlog zasto sam bas u Zagreb isla ponovo na njihov koncert - tada su prvi put svirali u Zagrebu, pa sam ocekivala da bude slican kao kada su prvi put svirali u Beogradu. Nije bio ni priblizan koncertu sa Partizanovog stadiona - NI BLIZU!


Zbog stadiona, JNA je JNA. :)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby chika-zuba » 28 Mar 2011, 23:52

Unexpected wrote:
vicharhcp wrote:@Hari

To sa agencijom ti je super. Cak mislim da imaju i neko "panoramsko razgledanje" :D ! Sacekaju te posle koncerta i voze te kuci. Ja imam neko drustvo u Zagrebu i zbog njih smo isli samostalno, kako bi ceo dan proveli zajedno.

Inace, koncert grupe Metallica u Beogradu je i meni jedan od najboljih na kojima sam bila. Taj koncert je razlog zasto sam bas u Zagreb isla ponovo na njihov koncert - tada su prvi put svirali u Zagrebu, pa sam ocekivala da bude slican kao kada su prvi put svirali u Beogradu. Nije bio ni priblizan koncertu sa Partizanovog stadiona - NI BLIZU!


Zbog stadiona, JNA je JNA. :)


U ZG je bio Hipodrom... Kiša i blato do kolena... Wicha, bili smo na istom koncertu :clap:
Poneo kabanicu i gumene čizme (klinci u starkama su platili danak neiskustvu...) Smor, sve u svemu...
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby vicharhcp » 29 Mar 2011, 13:23

chika-zuba wrote:U ZG je bio Hipodrom... Kiša i blato do kolena... Wicha, bili smo na istom koncertu :clap:
Poneo kabanicu i gumene čizme (klinci u starkama su platili danak neiskustvu...) Smor, sve u svemu...


:x Ta sam! Ali, bar sam imala kabanicu :D !
Posle tog iskustva sam u gumenim čizmama išla i na Billy Idola ovde u Beogradu :D !
Super je bilo posle koncerta na Hipodromu kada smo krenuli vozom kući. Bilo je mnogo ljudi odavde na koncertu i mnogo ih se vraćalo vozom. Kada smo ušli u voz sve je bilo čisto, a kada smo izlazili tačno se videlo u kojim kupeima su sedeli ljudi koji su bili na koncertu, blato je bilo po celom vozu :) !
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Kulturna desavanja uz Avangarda Club

Postby Tumbas » 29 Mar 2011, 14:15

Guano Apes? Ide li ko? Zna li se uopste sta ceka ljude koji se odluce na Arenu 10. Aprila? Otisao bih, zbog starih dobrih vremena! :D
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Next

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: elemujka and 8 guests