Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Pozorišne predstave

Pozorišne predstave

Postby jevta92 » 21 Apr 2015, 08:36

Koliko ljudi aktivno posecuje? Ja sam do prosle godine isao kako stignem, nekad ne odem po 4-5 mes i vise, a sada sam poceo da pratim sistem bar jednom mesecno. Sinoc sam bio u Madlenianumu, prema kom sam imao neku odbojnost sto zbog daljine(kad zivim u Borci selu sta cu :D mada sad imam novi most :hatman: :hatman: ), sto zbog nekih glumaca koje nisam bas podnosio (Bosiljcic, sinoc fenomenalan. Odusevio me je, moracu da ga pogledam jos u nekoj predstavi), sto zbog predstava zbog koje nikad nisu privlacile i dobijale ocenu "obavezno". :D

U zadnjih 2 meseca ljudi su mi pricali da su Jadnici tamo neverovatni, jedan od boljih mjuzikla kod nas, da je obavezno pogledati. Posle 4-5 osoba kojima stvarno verujem i cijem misljenju dodajem veliki znacaj odlucih da odem i necu im zaboraviti ovo. Predstava je jedna od najboljih koje sam ikada gledao. Muzika, pevanje, gluma, kostimi...Nigde nisam nasao ni jednu zamerku. Definitivno su svi bili fenomenalni ali pored Bosiljcica i Lutkica mislim da svi ostaju u senci.

Imate li neke savete? Meni je sledeca na listi Mamma mia za koju vec 2x ne uspevam kartu da dobijem na vreme, sad sam se obezbedio i dao babi da zove mnogo cesto da bi saznao kad ima :biggrin: :biggrin: :biggrin:
User avatar
jevta92
 
Posts: 175
Joined: 04 Oct 2013, 14:56

Re: Pozorišne predstave

Postby Горан » 22 Apr 2015, 19:58

Preporuci neku meni, studentu od 20 ljeta. Ja volim Glogovca, mada odem na jednu predstavu godisnje ako ne i rijedje :D
bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.
User avatar
Горан
 
Posts: 8966
Joined: 22 Dec 2012, 13:40
Location: Herceg-Novi

Re: Pozorišne predstave

Postby Angus Young » 22 Apr 2015, 20:30

Hadersfild sa Glogovcem obavezno..

Ok je i egzibicionista u ateljeu 212 :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19490
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Pozorišne predstave

Postby jevta92 » 22 Apr 2015, 22:14

Gorane, sto se mene tice pravac BDP i "Ne igraj na engleze". Ne mozes da pogresis. :)
User avatar
jevta92
 
Posts: 175
Joined: 04 Oct 2013, 14:56

Re: Pozorišne predstave

Postby mihZR » 16 Nov 2015, 21:24

http://zvezdarateatar.rs/performance/voz/

Po romanu Kormaka MekKartija (ima film "Sunset Limited"), zvuci zanimljivo. Bilo je kod Kesica u emisiji.
User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Pozorišne predstave

Postby pick&roll » 01 Sep 2022, 19:24



:blue:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Pozorišne predstave

Postby Ron Swanson » 02 Sep 2022, 05:56

Pre nekoliko meseci sam u JDP gledao "Hotel Slobodan promet" i oduševio sam se. Dobio sam karte na poklon, nisam znao ništa o predstavi pre nego što sam je odgledao. Glume Vojin Ćetković, Andrija Milošević, Nataša Tapušković, Srđan Timarov i drugi i svi su mnogo bolji nego na televiziji. Nisam imao pojma da je Andrija tako dobar pozorišni glumac. Odlična komedija, baš preporučujem.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Pozorišne predstave

Postby NecaPereca » 26 Jul 2023, 10:46

Ne igraj na Engleze https://bdp.rs/predstave/ne-igraj-na-engleze/ - humoristična predstava koja na surov i realan način prikazuje u kakvom svetu živimo.. prio tom Andrija, Marko i Radojčić su sjajni glumci
NecaPereca
 
Posts: 3
Joined: 10 Jul 2023, 08:41

Re: Pozorišne predstave

Postby Radonjaa » 26 Jul 2023, 14:43

Gledao sam ,,izvornu" verziju prije 6-7 godina i jedino čega se sjećam je da je bila odlična, volio bih da čujem utiske ako je neko gledao ovo sa novom postavom
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13225
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Pozorišne predstave

Postby Felipao » 23 Oct 2023, 07:33

Nisam ni znao da imamo ovu temu. Moje preporuke za par predstava koje su mi pale na pamet :

1. Klaustrofobicna komedija - Zvezdara teatar. Nisam imao prilike da gledam Batu Stojkovica u glavnoj ulozi ali i Bandovic je fantastican. Nevena Vukes odlicna u glavnoj zenskoj ulozi, Janketic kida u pozorisnim ulogama. Predstava ima bas mnogo jakih poruka i metafora, upakovano sa dosta komicnih gegova, pre svega Bandovica, sve preporuke.

2. Rolerkoster - Atelje 212. Prethodna predstava je bila kritika drustva (da ne idem u detalje) a ova je vise kritika modernog nacina zivota i raspada porodice kao tradicionalne vrednosti. Radi se o nasoj devojci koja se udaje za stranca, i odlazi sa njim da zivi u Londonu, dok baka koju glumi Dara Dzokic prilicno tesko prihvata sve to. Mnogo komicnih i dobrih scena, momak koji glumi robota je pokidao. Cak je i dobio neku nagradu za najbolju ulogu kad sam gledao predstavu pre godinu-dve.

3. Vrat od stakla - Jugoslovensko dramsko. Samo reci Seka Sablic i Vesna Trivalic, ne treba dalje. Janketic takodje fantastican, Dragan Micanovic takodje bas pozitivno iznenadio. Malo "teza" prica od prethodne dve.

4. Hotel 88 - Hotel Radison. Light varijanta, cisto izmotavanje, ali prilicno smesno i zanimljivo, tj meni je leglo.Tamara Krcunovic nosi predstavu, ja sam gledao u varijanti sa Kuzmanovicem,Aleksicem i Orasanin i bilo je dobro.

5. Misolovka - vila kod skupstine. Nesto bas nesvakidasnje. Cuvenu Misolovku izvodi grupa glumaca amatera koji se nazivaju artisti. Predstavu izvode u jednoj staroj vili, za 20ak ljudi u publici (pa je do karata bas tesko doci) Dobar ambijent, lepo osmisljeno, totalno preporucujem.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Pozorišne predstave

Postby Felipao » 23 Oct 2023, 08:35

6. :D setih se naknadno, ko voli drzavni posao, Seoba Arhivatora je plakanje. Ja sam gledao u domu sindikata, ali gostuju svuda po Srbiji.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Pozorišne predstave

Postby Ron Swanson » 23 Oct 2023, 16:59

Hotel Slobodan promet u JDP je odlična komedija. Glume Vojin Ćetković, Andrija Milošević, Srđan Timarov, Nataša Tapušković i još neki, rekao bi čovek da nije nešto po postavi, ali svi briljiraju.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Pozorišne predstave

Postby Felipao » 25 Oct 2023, 07:36

Nisam gledao, stavicu je na listu. Za novembar sam uzeo karte za "Zaljubljeni Sekspir" i cekam da izadju za "Slucajna smrt jednog anarhiste" pa cu javiti utiske.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Pozorišne predstave

Postby Cvele » 25 Oct 2023, 10:18

Ron Swanson wrote:Hotel Slobodan promet u JDP je odlična komedija. Glume Vojin Ćetković, Andrija Milošević, Srđan Timarov, Nataša Tapušković i još neki, rekao bi čovek da nije nešto po postavi, ali svi briljiraju.

Pa mnogi glumci i jesu znatno bolji u pozorištu.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18209
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Pozorišne predstave

Postby Felipao » 29 Oct 2023, 22:56

Za Andriju Milosevica sam, na primer, milion puta cuo kako je odlican u pozoristu. Ali meni je on toliko los na tv, da jos uvek izbegavam da pogledam predstavu u kojoj on glumi. Mozda kad ne budem imao nista drugo da gledam, pa pokleknem.
Kad vec pominjemo stvari koje ne treba gledati, danteova Bozanstvena komedija u Beogradskom dramskom. Traje 330 minuta !!! Srecom nisam ja gledao, vec moj burazer, ali verujem u njegov sud kad kaze - izbegavati.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Next

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Џејси Керол and 9 guests