Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Avangardini blogeri

Avangardini blogeri

Postby Crazy Soul » 11 Oct 2014, 19:36

Pre nekog vremena obratih malo vise paznje na temu BLOG-a.
Sta je BLOG, cemu to sluzi ( a uz to i ne radi Image) i negde naidjoh cak i na konstataciju da to nije moguce ostvariti na forumima, FB i tako tim nekim socijalnim mrezama...
Pa sam se zapitala... da li zaista nije moguce? Image
I zasto to ne bismo proverili u stvarnosti?
Ja to, iskreno, nikad do sada nisam radila... tj pisala blogove.. ili vec kako god je to pravilno reci, ali zasto ne probati neke stvari u zivotu? Image
A zasigurno znam da postoje ovde i neki nasi drugari/ce koje to mogu sasvim dobro da rade ( narocito jedna zvezdica ima mnogo toga za reci, da je ne imenujem sad a vi mislite o kome se radi ako to do sada niste ukapirali Image).. pa eto.. hajde da probamo...
Crazy room

Godinama posmatram ljude oko sebe.. narocito u situacijama koje su naizgled obicne ali mnogo toga govore.
I ne samo sto govore.. nego i pitaju, bezobraznice jedne. Image
E sad.. kad kazem posmatram ljude to znaci takodje i da posmatram sebe ( doduse uvek tu postoji neki light motiv vezano za JA, ali necemo sad o meni.. ili mozda malo, tek koliko za uvod Image ) .

Moja soba ponekad tako haoticno izgleda
Spoiler: pokaži
something like this
Image

da uhvatim sebe kako zazmurim i svim srcem se potrudim da ne vidim sav taj nered oko sebe. Image
Pa eto.. zapitah se... da li je ona u tom trenutku na neki nacin odraz onog unutarnjeg ja.. kojeg ne zelim da vidim?
Da li je to ono sto neki ljudi rade, kada treba neko da dodje, pa brze bolje trpaju stvari u ormane i fioke , guraju mrvice pod tepih i sve cine samo da neke stvari nisu tamo gde jesu , da neko drugi ne bi video taj haos?
Samo da neko drugi ne bi video onaj delic duse koji se oslobodi nesvesno ili svesno u tom prostoru.
Ili jednostavno ne zelimo da prihvatimo sebe pa kazemo... ne.. ne ..ja u stvari nisam takva/av... ne znam otkud taj nered, nije bio tu do "malopre".Image
Mislim, ako ti neko vec dolazi tu, ako vec nekog pustas u svoj prostor zasto pozelis da sakrijes ono sto je deo tebe? Image

I sta je sa onim ljudima koji sve stvari drze pod konac? ImageImageImageImage
Spoiler: pokaži
something like this
Image

(Naravno to mozes da znas sa sigurnoscu samo ako upadnes nenajavljen Image).
Da li su uvek takvi ili se i njima ponekad omakne lepota haosa?
Ili mozda imaju zelju ali nemaju hrabrosti to da urade?
Ili sta je sa onima kod kojih je uvek haos?
Da li su oni slobodniji od nas ili ih je u neku ruku bas briga sta ko o njima misli.. ili oni mozda imaju neki svoj red kada ih niko ne vidi?
Sta uopste moze nekom nas prostor da kaze o nama, cak i nama samima ? Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 11 Oct 2014, 20:53

Crazy Soul wrote:Sta uopste moze nekom nas prostor da kaze o nama, cak i nama samima ?

Da te majka tetosila, mazila, pazila, "duvala u dupe" i tako to. Kreativni haos je izgovor za lenjost. Vreme je da odrastes.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 11 Oct 2014, 22:15

Zvezdici je lakše da sere na Fejsbucima, mislim da bi me ovde ispreskali :D Ali, ovu moju volim mnogo.

Ima ona jedna pričica za koju je, mislim, zaslužan Aristofan. Kaže, ljudi su bili rođeni sa dve glave i dva para ruku i nogu. Zevs, ta matora bogovska džukela, je bio ljubomoran na njihovu sreću, raspamprčio je po njima gromom i podelio ih na dva dela, praveći tako po dve polovine, osuđujući ih (nas) da traže (tražimo) svoju drugu polovinu. Eto, koncept srodne duše u jednoj leDŽendici.

Zašto je meni to palo na pamet. Pre neki dan nas je posetila kućna prijateljica koja mene nije dugo videla, a ja sam baš bila spremna full da izađem. Ono, haljina, šminke, nakiti, pa pocrnela, jedino mi beonjače i zubi beli. Poiznenađivala se kako sam tako lepa, pa konstatuje kako sigurno imam dečka. Reko', evo nemam već neko vreme, a svako ko me poznaje zna da i inače nemam običaj da budem po vezama. Ne zato što mi ne trebaju, nego zato što mislim da je bolje biti sam nego s bilo kim. Kad sam rekla da nemam dečka, dobila sam tugaljiv pogled i rečenicu: "Ma ne brini, tako lepa devojka će naći nekoga sigurno."

"Ma ne brini..."

Eto, od subote mi taj komentar odzvanja u glavi. Onda se setim gore spomenute pričice o Zevsu the dick-u, i kako je ta moja polovina tamo negde, napolju, možda postoji, možda ne.
Možda i on traži mene.
Možda i on, kao i ja, misli da će verovatno za svoju srodnu dušu da nađe nekog valjanog psa i sa njim će provesti vek.
Možda je našao nečiju drugu polovinu, i nisu savršeni jedno za drugo ali im je dovoljno dobro da traju i funkcionišu.
Možda mu je dovoljno dobro samom i ne pomišlja da ja, kao njegova polovina, njega tražim.
Možda je u tri lepe pizde materine, Bogu iza nogu, i osuđeni smo da se nikad ne sretnemo.

Možda i on mene traži. A možda i ne.

Možda je potrebno da probaš nečije polovine da bi znao kako će tvoja polovina tačno da izgleda.

A možda nemaš polovinu. Jebi ga, shit happens, žao mi je, više sreće u sledećem životu (u koji ne verujem).

Nisam gubava zato što nemam momka. Ne trebaju mi tugaljivi pogledi i sažaljenje zato što mislim da je bolje uložiti sebe u nešto što može da traje ili da ima perspektivu da bude lepo dok traje (ali stvarno lepo, ne forsirano lepo). Valjda je tragedija što sam lepa a sama, nem'pojma.

A tražim je, nije da je ne tražim. Ja sam jedan njanjavac, pilav, strašno volim da volim i pružam ljubav. Ali nema veze. Valjda će taj moj pas sa kojim ću provesti vek umeti da ceni svu ljubav koju od mene dobije.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 12 Oct 2014, 00:04

Starsica wrote: ispreskali :D

Koja ti je ova? :laugh:

Lokalna severnovojvodjanska, ispljeskali ili ispreskakali? Tipujem na trece :biggrin:

Kazu da je taj Zeus ordinirao malo pre nego sto sam se rodio...tako da ne znam da li je on mit ili je stvarno postojao...ni da li je cepao na 2 polutke...znam da u zadnje vreme slabo vidim celine, ustvari nikako.

S druge strane, kazu da ne postoje 2 identicna otiska prstiju kao ni DNA kod. 'Naci lazu ono za Zeusa.

Kompromis je majka.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 12 Oct 2014, 00:09

'Ajde ćuti, nema te celo leto, pa odma' naš'o da lektorišeš :D I dobro tipuješ, malo sam se zajeb'o :biggrin:

Savršenost je u nesavršenostima koje su savršene za tebe/mene/nas :)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 12 Oct 2014, 00:32

Starsica wrote: I dobro tipuješ, malo sam se zajeb'o :biggrin:

Iskustvo, al' morao sam da proverim, onaj Kolumbo zna da odvali neku lalinsku :biggrin:

Starsica wrote:Savršenost je u nesavršenostima koje su savršene za tebe/mene/nas :)

Ljubavni vikend romani su prestali da se stampaju pre nego si se rodila...

Nesavrsenosti mogu da budu privremeno i naoko cool, medjutim vrlo brzo dolaze do izrazaja njihove mane odnosno isplivavaju na povrsinu i postaju jednako losi kao ista rec bez slova a. Tada na scenu stupa kompromis...u suprotnom objekat ode da trazi savrsenost...ili isto to bez a :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 12 Oct 2014, 00:45

Nije tačno, ja čitala u sedmom osnovne :D
Ne mislim da različitost ili sličnost, mislim na mane onoga sa kojim si a koje prihvatiš zajedno sa vrlinama. Ili, kako mi ti tu nabacuješ, mislim na kompromis :biggrin: Samo što ja to lepše upakujem od tebe :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 12 Oct 2014, 01:24

Starsica wrote:Nije tačno, ja čitala u sedmom osnovne :D

A ja glupan pomislio da je to iscezlo :biggrin: mada nema sanse da si ih procitala kol'ko ja.

Starsica wrote:Ne mislim da različitost ili sličnost, mislim na mane onoga sa kojim si a koje prihvatiš zajedno sa vrlinama. Ili, kako mi ti tu nabacuješ, mislim na kompromis :biggrin: Samo što ja to lepše upakujem od tebe :D

Normalno da bolje pakujes, ja bolje tipujem. Meni posao tehnika i brojke, tebi da opisujes lascivne scene, :biggrin:

'bes ljubimca.

Covek je coveku Ljud.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 12 Oct 2014, 01:32

gogo23 wrote:A ja glupan pomislio da je to iscezlo :biggrin: mada nema sanse da si ih procitala kol'ko ja.

Prvo Vlado Gayorgiev, onda da si čit'o ljubiće. What's next, sediš dok piškiš? :jezik:

Nego, počni da bloguješ, dok te moderator nije opomenuo :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby Crazy Soul » 12 Oct 2014, 12:29

gogo23 wrote:
Crazy Soul wrote:Sta uopste moze nekom nas prostor da kaze o nama, cak i nama samima ?

Da te majka tetosila, mazila, pazila, "duvala u dupe" i tako to. Kreativni haos je izgovor za lenjost. Vreme je da odrastes.

Ti si nacisto pobrkao fabulu radnje..ali ok.. razumem, nekako to dodje s godinama Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 12 Oct 2014, 22:12

Crazy Soul wrote:Ti si nacisto pobrkao fabulu radnje..ali ok.. razumem, nekako to dodje s godinama

Jok bre :biggrin: , brisuci one tvoje smajlije ispade mi iz kvota

Crazy Soul wrote:Moja soba ponekad tako haoticno izgleda
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 17 Oct 2014, 13:50

Od svih osećanja koja su sa godinama i sa odrastanjem počela da mi nedostaju jeste zaljubljivanje.
But, don't get me wrong, ne govorim o zaljubljivanju u ljude, jer je to generalno rđava rabota i odlučila sam da je više ne praktikujem pošto smo mi ljudi, generalno, produkt sistema za varenje i ne isplati mi se da svako malo kukam da su svi isti, škodi mom tenu.
Nedostaje mi zaljubljivanje u knjige.
Već neko vreme, recimo, pola godine, čitam Daglasov Autostoperski vodič kroz galaksiju. Onako mi je, mnjeh. Ništa posebno. Čitljiva, a ionako nemam šta drugo da čitam.
Što je gre'ota, zaista. Kao neko k'o MNOGO voli da čita, činjenica da se u knjigu nisam zaljubila preko 8 (OSAM) godina je poražavajuća. Naravno, bilo je tu knjiga koje sam zavolela, koje su mi prisne i drage srcu, ali nijedna od njih ne predstavlja ljubav. Sve su pročitane i uredno složene na polici da ih više ne diram, jer je jednom bilo dovoljno. Pročitane, ogoljene do kostiju za vreme čitanja, ali se strast istopila posle tog jednog čitanja. Jednostavno, nije to - to.
Nedostaje mi sveprožimajuća, lepljiva, nezasita, draga, burna, "ne mogu da je ispustim iz ruku i spavam" ljubav prema knjizi. Kad legnem i budim se sa mišlju na tu neku knjigu. Umela sam da danima ne jedem, jer nemam vremena, likovi i radnja me ne čekaju, odvijaju se simultano, odmah, in real time, samo ležim i hranim se energijom koju mi pruža knjiga (bookgazer), i više mi ne treba. Samo onaj ko se nekad zaljubio u knjigu zna o čemu pričam. Mislim da nema lepšeg osećaja od toga kad se potpuno stopiš sa likovima i radnjom iz knjige, kad sve te sreće i boli likova osećaš kao svoje, kad te taj čitav svet toliko obuzme da se jednostavno osećaš kao njegov jedan majušni deo, kad baciš knjigu od sebe jer si ljut zbog nečega što se u knjizi desilo... Koliko samo intenzivnih emocija možeš da proživiš uz jednu knjigu... Primera radi, neke knjige sam pročitala i po 7-8 puta. I svaki put sam imala istu emociju na omiljenim mestima u knjizi.
Duša me boli kad vidim šta je danas najprodavanije, šta i ko je pisac/spisateljica. Zamisli, budeš drvo ceo život, pa te poseku da na njoj štampaju knjigu Marijane Mateus. Ili Alhemičara, svejedno.
Pa, dok razmišljam.. Nije to zaljubljivanje u knjige toliko različito od zaljubljivanje u ljude.
Neke knjige pročitaš samo jednom, mlako. Čitaš tako da bi čitao. Isto kao kad si u vezi samo da ne bi bio sam.
Neke knjige čitaš gladno, halapljivo, brzo, ali traje samo dok traje knjiga. Veza puna strasti. That's about it.
Neke knjige čitaš polako, doziraš ih, ne želiš odmah da ih pročitaš, jednostavno, gustiraš ih, vraćaš im se. Kao kad si u vezi sa nekim koga želiš da upoznaješ, koga želiš da voliš, ali kao da nešto fali. Da li je strast, da li je bliskost, ali nešto jeste. Mada, zbg dubine emocija koje postoje, nastojiš da "podgrevaš sarmu", uglavnom bezuspešno. Individualno je.
Neke knjige pročitaš samo jednom, i to sa znanjem posle čitanja da im se više nećeš vraćati. Kao veza koja je greška. Ne greška sama po sebi, nego greška u smislu da si tu knjigu pročitao iz poštovanja prema piscu, a vezu ne smatraš greškom već novim iskustvom. Ali je i dalje greška.
Neke knjige čitaš samo jednom i obavezno nikad više, jer bi svako novo čitanje otvorilo rane, jer je sve u vezi te knjige puno osećanja. Kao veza.. Ma pred venčanje. Ali iz nekog razloga nije bilo suđeno.
Neke knjige ne možeš da ostaviš. Nikad. Jednostavno, pročitaš je jednom i znaš da ćeš ceo život da joj se vraćaš i da je voliš. To su on veze kojima stremimo. Ka nekome ko će nas voleti zbog onoga što jesmo.
Shvatam da sam sa godinama postala zahtevnija. Kriterijumi se povisili. Nekada, dok nisam znala pouzdano šta volim i kad je mnogo šta moglo da me iznenadi, lakše sam se i zaljubljivala. Što u knjige, što u ljude. Ne pristaješ na neke kompromise, pa makar to značilo da ćeš duuugo čekati na novu knjigu. Mislim da je to odrastanje jedna čudna ljudska boljka, ali nije neminovna, za razliku od starenja.
Eto. Pa se ja pitam zašto mi je teško momka da nađem, a ni knjigu za čitanje ne mogu da izbunarim bez prethodnog filozofiranja.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby Crazy Soul » 17 Oct 2014, 17:51

Stars.. samo nastavi da pisesImage
Spoiler: pokaži
A imam sve neki osecaj da ce Gogoodhiljaduleta i sad da objasni neke stvari Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 17 Oct 2014, 18:54

Naravno da hoće, sve je on to već prošao :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby lockdown » 17 Oct 2014, 18:56

Odlicna ova Sex in the city tema :)
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Next

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Iluzionista, Yandex [Bot] and 12 guests