Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Avangardini blogeri

Re: Avangardini blogeri

Postby Zlaja » 17 Oct 2014, 19:02

ctrl+f+sex, sex se samo u tvom postu pojavljuje :colera:
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46893
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 18 Oct 2014, 00:13

Leleeee, ovde sam prestao da citam:
Starsica wrote:
ne govorim o zaljubljivanju u ljude, jer je to generalno rđava rabota .

Crna Zvezdice, QQuuuuuuuuu sta napisa. Sacuvaj me i spasi sine bobe, mene nekrsta.

Jos uvek neveruem u ova slova, brrrrrrrrrrrr, tresem glavu al' nece ovaj vajc Erdinger da izadje, moracu sutra ponovo...veceras nisam siguran da citam ono sto citam.

Jbt, ne, nemoguce, nije to napisala...

JOK.

Aaaaaa, odoh dalje....
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 18 Oct 2014, 01:29

Naravno da jeste to napisala i stoji iza toga :D Mislim da će i sutra pisati isto :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 18 Oct 2014, 14:47

Starsica wrote:Naravno da jeste to napisala i stoji iza toga :D

:hammer:

1. Napisala si neopevanu glupost. Ni Palic sa sve Dunavom te ne moze oprati. :biggrin:

2. Sam tekst bi bio sasvim OK, stavise odlican, ukoliko bi se eliminisali nastavci neopevane gluposti koju si izrekla u prvoj recenici i koju su vise puta provukla kroz tekst.

U jednog Ljuda mozes da se zaljubis samo jedanput, sve ostale repeticije koje se desavaju su recidivi proslosti i nikada ne mogu da budu ni priblizno snazni, jaki i duboki kao prvi put, traju mnogo krace i po obicaju lose zavrsavaju. Sa druge strane, verujem ti da knjiga moze da se dozivljava i prezivljava na isti nacin vise puta, iako mi se to nije desavalo (pre svega zbog izuzetno malog uzorka odnosno malog broja knjiga koje sam ponovo citao a i to najcesce nije bilo iz "zaljubljenosti" u istu vec iz nasusne potrebe, npr Zlocin i kazna koju sam prvi put procitao sa 15 a ponovio 3 godine kasnije zbog lektire, dok je danas ne bi ponovo citao taman mi Aptonka obecala ako je prepricam).

Dakle, potpuno nepotrebno, nicim opravdano i besmisleno kompariranje odnosa i osecaja predmet vs zivo bice (knjiga je samo mrtvo drvo a Ljud je ipak Ljud)

3. Alhemicara sam davno procitao, ali stavljati ga u istu ravan sa aBsolutno(m) debilkom je jeres. Jebe te komparacija konstantno :biggrin: (nisi valjda stvarno procitala MM :lol: )

...i tu zavrsavam sa primedbama :biggrin:

p.s.

moram :D

Odrastanje, osim u slucaju retarda, je neminovno, isto kao i starenje.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 18 Oct 2014, 15:17

1. Možda. Zadržimo se na tome da je glupost onda moja i da je možda odraz trenutnog stanja. Pišem uglavnom kad i šta mi padne na pamet. Da me poznaješ, kao što me ne poznaješ, znao bi i zašto govorim o recidivu zaljubljivanja :) (i već vidim šta će da bude komentar na ovo :laugh: ). Ne pišem da udovoljim širokim narodnim masama, niti pišem zbog odobravanja istih tih masa, pišem svoje viđenje, svoje komparacije i svoje stavove. Ne očekujem da se svima dopadne niti očekujem da naiđe na svačije odobravanje. Naravno, pošto je javno (viralno), i biće komentarisano ako zavređuje da se komentariše.

2. Pa dobro, slažemo se. Moje mišljenje je da ne možeš da se zaljubiš u jednu osobu dva, tri, pet puta. Samo jednom. Mada, postoje slučajevi koji ne podležu tom pravilu, ali ih je toliko malo da mogu da budu, komotno, statistička anomalija :D

Ja kad čitam, čitam da bih se knjizi vratila. I tako i biram knjige. Nažalost, to mi se skoro nije desilo. Što ne znači da neće. Npr. Hari Potera sam pročitala mnogo puta (sve knjige) i svaki put mi je filing isti. Slično ide i sa Šeldonom, svaki put kad ga čitam, čitam ga "isto", u nedostatku boljeg izraza. I ne huli, meni knjige nisu samo predmet :biggrin:
Što me podseti, De Sada sam čitala nekoliko puta i svaki put drugačije. Prvi put, kad sam "Filozofiju u budoaru" pročitala sa nekih 12 godina, malo sam ja pažnje posvećivala svim onim teološkim, filozofskim i metafizičkim raspravama, jednostavno mi nije bilo zanimljivo. Tek kasnije, sa 16-ak i 20-ak godina sam pažnju posvećivala celoj knjizi. Što me upravo dovodi do zaključka da sam jednu komparaciju propustila da napišem :laugh:

U tom kompariranju vidim analogiju. Da je ne vidim, ne bih pisala o tome :) Mislim da je sasvim legitimno da je ja vidim a ti ne, lepota je u neslaganju ;)

3. Sećam se samo izraza "voluminizirana", mislim da se i neki Dubai spominjao, ali ne, nisam pročitala, kao što verovatno ni neću.

Ne bukvalno odrastanje, naravno da je neminovno da odrasteš. Više sam mislila na to da ti duh ostane mlad ;)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 18 Oct 2014, 16:23

Starsica wrote:1. da je možda odraz trenutnog stanja. Pišem uglavnom kad i šta mi padne na pamet.

Eto, i ovde se slozismo samo sto to ne vidis, razlika je u tome sto si lepse upakovala :biggrin:

Starsica wrote: 2. Ja kad čitam, čitam da bih se knjizi vratila. I tako i biram knjige. Nažalost, to mi se skoro nije desilo. Što ne znači da neće.

Nece. Omatorila si :biggrin: (skoro pa odrasla). Jedan (najveci i najbitniji) deo istrazivackog-spoznajnog perioda je iza tebe. Sada sledi nadogradnja u sasvim malim koracima i jos manjim kolicinama.

Starsica wrote:Što me podseti, De Sada sam čitala nekoliko puta i svaki put drugačije. Prvi put, kad sam "Filozofiju u budoaru" pročitala sa nekih 12 godina, malo sam ja pažnje posvećivala svim onim teološkim, filozofskim i metafizičkim raspravama, jednostavno mi nije bilo zanimljivo. Tek kasnije, sa 16-ak i 20-ak godina sam pažnju posvećivala celoj knjizi. Što me upravo dovodi do zaključka da sam jednu komparaciju propustila da napišem :laugh:

Vidis da ti nije dobro :biggrin: (k'o i onom sto ti dade/preporuci da u 12-oj citas De Sada.)

Starsica wrote: Mislim da je sasvim legitimno da je ja vidim a ti ne, lepota je u neslaganju ;)

Ti jos uvek nista ne vidis samo ti to jos niko saopstio :laugh:

Legitimno je bilo pa i naucno ispravno hiljadama godina da je zemlja ravna ploca. Mnogi nikada nisu saznali da nije tako...


Starsica wrote:Ne bukvalno odrastanje, naravno da je neminovno da odrasteš. Više sam mislila na to da ti duh ostane mlad ;)


U zdravom telu zdrav duh. U mladom telu mlad, a u starom...nadji analogiju :biggrin: osim kod retarda :laugh:

To sa mladim duhom su selektirani pokusaji a bezuspesni trzaji, spoznaja i zivotno iskustvo su automatska mentalna blokada i ne dozvoljavaju da cinis sto-sta sto si cinio dok ti je duh bio mlad a mozak glup. Vise su ti modaliteti ponasanja orijentisani ka spoljnem svetu radi uzaludnog nastojanju dokazivanja da "se nisi promenio i da si jos uvek onaj isti". Mnogo citas bajke i verujes u njih, k'o i u princa :biggrin: . Nema toga.
Starsica wrote:Ja kad čitam, čitam da bih se knjizi vratila.

Nikada. Ako se izuzmu ti glupi pokusaji a la De Sad u 12-oj kada sasvim sigurno ima razloga za repeticijom ne vidim smisao visestrukog ponavljanja. 99% gubitak vremena kojeg niko nema bacanje.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Zappa » 18 Oct 2014, 16:44

Ranije nisam bio upucen u te blogove niti sam ih citao.
Ali lepo je citati misljenja ljudi koji imaju talenta za pisanje i tekstove koje te teraju na razmisljanje.
Samo napred i nadam se da ce ostali prikljuciti.

Moram reagovati na jedan od promasaja forumasa Gogo23.
Forumas napisa da je knjiga samo mrtvo drvo.
Nemam vremena da ulazim u detalje ,ali knjiga je sve samo ne mrtvo drvo.
Zacudilo me je takvo misljenje .
Zappa
 
Posts: 7471
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 18 Oct 2014, 16:45

De Sada sam sama uzela da čitam, krišom od svojih, iz kućne biblioteke. Uzela sam (i nije me stid da to priznam) zbog korica na kojima je bio seks :D Za moje pojmove tada, ništa na šta sam naišla. Tek kasnije sam knjizi posvetila pravu pažnju. "120 dana Sodome" nisam nikad završila.

Nema prinčeva, samo konja. Čak ne ni belih.

Čitam da bih se knjizi vratila. Stojim pri tome i ne vidim šta ima da se natežemo oko toga ako ja kažem da VOLIM knjige da čitam više puta. Slučaj je hteo da me skorašnje knjige nisu (za sada) zainteresovale da im se vratim, što ne znači da mi neće dunuti nekada. Prihvatam da se ti nećeš vratiti knjizi iz zadovoljstva, ali isto tako prihvati da ja hoću. Isto kao što oko toga ne vidim potrebu da se raspravljamo jer se nećemo složiti, tako ne vidim potrebu za raspravom oko toga da li vidim/vidiš analogiju, kad je ja očigledno vidim a ti očigledno ne.

To "ostao sam isti" je glupost. Naravno da nisam ista kao pre 10 godina, a slučaj će verovatno hteti da ne budem ista kao sada za 10 godina. Govorim o nekim fundamentalnim stvarima koje svako ima u sebi, pa ti duh ili ostane mlad ili ne. Ili si blesav ili nisi, so to speak.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 18 Oct 2014, 17:22

Starsica wrote: Ili si blesav ili nisi,

Ili si retard ili nisi :D

Starsica wrote:Nema prinčeva, samo konja. Čak ne ni belih.

Oces da kazes da "ljombera na pastuvima" ili "pastuva ljombera" ima kol'ko oces :biggrin:
Svega ima na kugli zemaljskoj...samo mnogo zavisi od pristupa: optimizam ili pesimizam u mnogome tj ponajvise determinisu pogled na zivot.

Starsica wrote:Čitam da bih se knjizi vratila. Stojim pri tome i ne vidim šta ima da se natežemo oko toga ako ja kažem da VOLIM knjige da čitam više puta. Slučaj je hteo da me skorašnje knjige nisu (za sada) zainteresovale da im se vratim, što ne znači da mi neće dunuti nekada. Prihvatam da se ti nećeš vratiti knjizi iz zadovoljstva, ali isto tako prihvati da ja hoću.

Vreme (tika-taka) je bitan faktor koja nas u mnogo cemu limitira. I kada mislimo da ga imamo previse ono neumitno prolazi. U tom smislu treba ici napred...i citati sve one koje cekaju u redu :biggrin:

Starsica wrote:Isto kao što oko toga ne vidim potrebu da se raspravljamo jer se nećemo složiti, tako ne vidim potrebu za raspravom oko toga da li vidim/vidiš analogiju, kad je ja očigledno vidim a ti očigledno ne.


Uprkos mog truda da budem jasan u pogledu analogije ostaje jedna ocigledna razlika: meni je potpuno jasna tvoja filozofija, ti uopste ne razumes zasto je pogresna...upravo jer ti je tako ocigledna :biggrin:

Stars, evo Zappa upravo napisa jedan savrsen primer. Samo mlad duhom i glup mozgom mozes ozbiljno da napises "nisam ulazio u detalje" a potom da donosis opozitne konkluzije napisanom simplifikovanim izvlacenjem 2 reci iz konteksta . Tu se jasno vidi nepostojanje one automatske mentalne blokade o kojoj sam govorio i koja nastaje vremenom a koja sprecava ovakve pojave ali sa druge strane ubija mladalacki duh. (ubija ga i sto-sta drugo, al' aj' da vas ne mracim :biggrin: )
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 18 Oct 2014, 17:33

A dobro, svi mi pametni moramo biti malo blesavi :D
Ne razumem zašto je pogrešna, jer ne smatram da je pogrešna :beyond: Napravi mi filozofiju, jbt :D Da mi se ne uhvatiš za to "ne razumem jer ne smatram pogrešnim", shvatam šta hoćeš da mi kažeš, shvatam i kako zvuči to što sam rekla, ali znam da znaš da sam pametna curica i da pod tim ne mislim ništa loše, niti opravdavam išta loše.

I btw, ja sam pesimista.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri,

Postby Zappa » 18 Oct 2014, 17:41

Ne znam odakle ti pravo da vredjas.

Mlad sam , pravim greske u ponasanju i misljenju ,nisam robot, covek sam.
Doci ce vreme kada ostarim misleci da su mladji od mene gluplji ,braneci svoje pogresno misljenje godinama i zivotnim iskustvom .

Knjige su oblikovale nasu civilizaciju i mnogi ljudi strastveno su se zaljubljivali u knjige ,dajuci zivote za ideje koje su promovisane u tim knjigama, pa je malo cudno napisati da je knjiga samo mrtvo drvo.
Last edited by Zappa on 18 Oct 2014, 17:49, edited 1 time in total.
Zappa
 
Posts: 7471
Joined: 03 Jul 2013, 23:53

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 18 Oct 2014, 17:43

Mislim, a Gogo će me ispraviti ako grešim, da je mrtvo drvo uzeto samo kao analogija ( :D ) u poređenju sa živim bićem, nikako da knjige ne vrede ili nešto u tom fazonu.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby gogo23 » 18 Oct 2014, 17:54

Starsica wrote:I btw, ja sam pesimista.

To je toliko vidljivo da je bilo sasvim nepotrebno pojasnjavati...zato sam ti i skrenuo paznju na taj detalj, mozda pocnes i drugacije da razmisljas...uz odredjenu dozu optimizma i pastuvi naprasno postaju beli lipicaneri :biggrin:


Starsica wrote:Ne razumem zašto je pogrešna, jer ne smatram da je pogrešna :beyond: Napravi mi filozofiju, jbt .

Malo pragmaticnosti ne skodi dok od viska ne boli glava, naprotiv...

Starsica wrote: analogija.

Vidis kako razumes kada hoces :biggrin:

Zappa wrote:Ne znam odakle ti pravo da vredjas..

Ko je vredjao :lol:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Avangardini blogeri

Postby Starsica » 18 Oct 2014, 18:09

Kad ga već spominješ, red je da napomenem. Opečem se o optimizam tu i tamo, ali se još brže vratim u svoju comfort zone. I generalno me nerviraju optimisti :biggrin: Dešavalo se da vidim, pod uticajem optimizma, lipicanera da bi se na kraju ispostavilo da imam posla sa ragom. Ja sam ti sarkastični pesimista, ne sečem vene svako malo.
Pa sad.. Da li boli glava.. :D Ali nije to tema, objasnila sam ti to i provukla kroz priču nekoliko puta.

I niko nije rekao da ne razumem, baš naprotiv ;)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Avangardini blogeri

Postby Crazy Soul » 18 Oct 2014, 19:45

Kako se Gogonedirajmigodineinecutinista obrusio na Stars ja sam jos dobro prosla. Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: MrGarrison and 10 guests