Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 31 Jan 2015, 12:31

Gyllenhaal opet razbio. Sramota Akademije sto nije nominovan.

Image
http://www.imdb.com/title/tt2872718/?ref_=nv_sr_1
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46976
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 31 Jan 2015, 15:20

Jel dobar film? Planirao sam da ga odgledam u skorije vreme..
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19619
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 31 Jan 2015, 15:51

Gledaj naravno, odlična gluma i originalna priča. Meni je uz Birdman-a i Whiplash-a u top3 prošle godine.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46976
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby Ćivot » 31 Jan 2015, 16:09

Pit Bull wrote:Pogledah film i da budem posten ovo je film koji 95% ljudi nece shvatati kada pogleda... Ja bi morao da pogledam jos 2-3 puta da bih uvezao stvari i to tako sto bih pisao na papir, medjutim kraj film i saznanje

Spoiler: pokaži
Da je glavni glumac ustvari John/Jane je :blue: :blue:


E sad treba otpetljati sta i kako... Uglavnom prejeben je film :okk:

U sustini poenta i jeste da je nemoguce doci do "pocetka" i kako je sve krenulo jer kako se u filmu kaze, sta je starije? kokos ili jaje? Odakle god da krenes doci ces do pocetne tacke i obrnuto, paradoks :D



U suštini je svaki film koji se bavi tematikom putovanja kroz vreme u neku ruku konfuzan. Najveći problem je onda kad pokušavaš da objasniš sebi kako sve to funkcioniše i kako je došlo do nekih situacija u filmu, i još više se zbuniš. Donnie Darko sam gledao jedno 4, 5 puta a i dalje mi nisu neke stvari najjasnije.

Genijalan film.
Nije ćivot jedna žena.
User avatar
Ćivot
 
Posts: 1588
Joined: 29 Jan 2014, 15:46

Re: Filmovi

Postby lockdown » 01 Feb 2015, 18:33

Zlaja wrote:Gyllenhaal opet razbio. Sramota Akademije sto nije nominovan.

Image
http://www.imdb.com/title/tt2872718/?ref_=nv_sr_1

Kakav genije :blue:
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Filmovi

Postby lockdown » 01 Feb 2015, 19:45

Jake Gyllenhaal lost 20 pounds for his role. This was Gyllenhaal's own idea, as he visualized Lou as a hungry coyote.

During the scene where Jake Gyllenhaal talks to himself in the mirror, Gyllenhaal got so into the scene that he punched the mirror. The mirror broke and ended up cutting Gyllenhaal's hand. He had to go to a hospital and get stitches. He returned to the set right after he got discharged from the hospital.

To create Lou's gaunt appearance, Jake Gyllenhaal worked out for up to 8 hours a day and ran or biked to the set everyday.

Jake Gyllenhaal's character blinks very rarely. Gyllenhaal has used this method in his work before with his role as title character Donnie Darko.

Jake Gyllenhaal memorized the entire movie like a play.

Actor Riz Ahmed rode along with actual nightcrawlers in LA to prepare for his role.

The music cues in the movie represent the music cues in Lou's head.

Rene Russo is the director's (Dan Gilroy) wife.

This is the Directorial debut of Dan Gilroy.

The coyote theme became so strong that it was considered as an alternate title.

Director Dan Gilroy on the impetus for the film: "I think to some degree it's certainly an indictment of local television news, but I'd like to cast a wider net in the sense that all of us really watch these images. I would hope that maybe a viewer would take it further and maybe go, 'why do I watch these images and how many of these images do I want to put into my own spirit?'"

The film's climax was filmed on Laurel Canyon Blvd. in the San Fernando Valley, only several blocks away from the location of the infamous North Hollywood Shootout.

Riz Ahmed's favourite movie role after Four Lions.

The red car Jake Gyllenhaal drives in the second half of the film is a Dodge Challenger SRT. He starts off driving a Toyota Tercel.



Za ovaj film je izgubio 11kg, a u ovoj godini za film Southpaw ova transformacija ..


Image

http://deadline.com/2014/11/jake-gyllen ... 201300519/
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Filmovi

Postby Crazy Soul » 01 Feb 2015, 22:37

Pit Bull wrote:Pogledah film i da budem posten ovo je film koji 95% ljudi nece shvatati kada pogleda... Ja bi morao da pogledam jos 2-3 puta da bih uvezao stvari i to tako sto bih pisao na papir, medjutim kraj film i saznanje

Spoiler: pokaži
Da je glavni glumac ustvari John/Jane je :blue: :blue:


E sad treba otpetljati sta i kako... Uglavnom prejeben je film :okk:

U sustini poenta i jeste da je nemoguce doci do "pocetka" i kako je sve krenulo jer kako se u filmu kaze, sta je starije? kokos ili jaje? Odakle god da krenes doci ces do pocetne tacke i obrnuto, paradoks :D

Sta starije?... pa petao.. naravno Image
Spoiler: pokaži
I opet jedna velika nedorecenost u tome sta je pisac hteo da kaze... mislim ..'ajte malo people... Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Filmovi

Postby vrazmena » 01 Feb 2015, 23:40

Noćna ptica je dobar film ali mu nešto fali da bi bio vrhunski. Svakako preporuka.
gde su svpske zemlje tu još nisu stigli svpski vadikali
User avatar
vrazmena
 
Posts: 4803
Joined: 25 Aug 2013, 20:37

Re: Filmovi

Postby Choda » 02 Feb 2015, 18:41

Pogledao sam Predestination, i po meni film je tesko sranje.


Spoiler: pokaži
Znaci radnja filma je sledeca : Covek putujute kroz vreme, da regrutuje sebe iz proslosti, da bi se onda vratio jos malo u proslost i poslao sebe da napravi bebu samom sebi dok je bio zena, da bi mogao da ukrade bebu od same sebe koja ce postati njegova majka. :blue: :blue: :blue:

A pritom jos treba da zanemarimo glupost da mozes da napravis sam sebi bebu, kao i da jelte on bombas umesto da samo ubije ljude koji izazivaju nevolje, jer ima JEBENI vremeplov, on ipak odluci da postavlja bombe i svejedno ubija gomilu nevinih ljudi sto rezultira da na kraju zavrsi da juri samog sebe...

Dakle da sumiram glupa radnja sa glupim glavnim likom, u filmu koji bas i nema neku poentu.
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Filmovi

Postby Karamazov » 02 Feb 2015, 20:45

Gledao sam danas film The Sentinel.

Nije loš, u svakom slučaju nisam uzaludno protraćio vreme.

Interesuje me ko je izvođač pesme na kraju filma?

U pitanju je hip hop koga ja ne slušam, al' mi se svidela ova pesma.
User avatar
Karamazov
 
Posts: 24580
Joined: 09 Dec 2014, 01:20

Re: Filmovi

Postby Ćivot » 02 Feb 2015, 21:00

Jel gledao neko ovaj film - http://www.imdb.com/title/tt0245574/

Odličan film.
Nije ćivot jedna žena.
User avatar
Ćivot
 
Posts: 1588
Joined: 29 Jan 2014, 15:46

Re: Filmovi

Postby Crazy Soul » 02 Feb 2015, 22:20

Choda wrote:Pogledao sam Predestination, i po meni film je tesko sranje.


Spoiler: pokaži
Znaci radnja filma je sledeca : Covek putujute kroz vreme, da regrutuje sebe iz proslosti, da bi se onda vratio jos malo u proslost i poslao sebe da napravi bebu samom sebi dok je bio zena, da bi mogao da ukrade bebu od same sebe koja ce postati njegova majka. :blue: :blue: :blue:

A pritom jos treba da zanemarimo glupost da mozes da napravis sam sebi bebu, kao i da jelte on bombas umesto da samo ubije ljude koji izazivaju nevolje, jer ima JEBENI vremeplov, on ipak odluci da postavlja bombe i svejedno ubija gomilu nevinih ljudi sto rezultira da na kraju zavrsi da juri samog sebe...

Dakle da sumiram glupa radnja sa glupim glavnim likom, u filmu koji bas i nema neku poentu.

Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 03 Feb 2015, 17:10

Odgledao i ja Nightcrawler, odličan film. Koliko mi je samo antipatična Gilenhalova faca, ali koliko je samo dobar glumac, kapa dole.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19619
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby Andreja » 03 Feb 2015, 21:59

She's sixty-eight, but she says she's twenty-four
User avatar
Andreja
 
Posts: 1064
Joined: 26 Aug 2013, 15:08
Location: Lion

Re: Filmovi

Postby Raoul Duke » 08 Feb 2015, 23:33

Birdman баш ваља. Разбили су и кинематографер и Инариту и Китон посебно.

Сјајна ми је била секвенца са критичарком, цео њихов дијалог.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron