Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby JNA » 20 Jun 2019, 16:06

Odličan film.
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Filmovi

Postby NEDJA » 22 Jun 2019, 14:08

Extra film.
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6005
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Filmovi

Postby JNA » 24 Jun 2019, 23:19

Fabri imaš još neki dobar da predložiš ?
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Filmovi

Postby fabricio » 25 Jun 2019, 08:01

fabricio wrote:Do sad sam samo Green Book, Memories of Murder i The Wailing ocenio ocenom 5 na sajtu "letterboxd" i evo sada ovaj film ( A taxi driver), a imam ih oko 1000 odgledanih na tom sajtu u evidenciji...


Mislis ove "based on true stories"? Posto rece da to volis.

Onda, Memories of Murder. Takodje radjen po istinitoj prici i uz Oldboy, mozda i najprepoznatljiviji film iz Juzne Koreje. Glavni glumac je isti onaj iz Taxi Drivera, sto je glumio taksistu. Meni licno, bolji od filma Se7en, a ako volis taj film, onda ne propusti ni ovaj.

Govorimo o vrlo vjerojatno najboljem filmu o serijskom ubojici/silovatelju ikada snimljenom. Snimljen prema istinitom događaju, Memories of Murder predstavlja priču o finćukastom i školovanom detektivu Seo Tae-yoonu koji dolazi iz Seoula u Hwaseong (gradić od kojih pola milje stanovnika) kako bi pomogao svojim lijenim i glupavim kolegama u rješavanju niza nerazjašnjenih silovanja. Priča je jednostavna, što je, s obzirom da je film sniman prema stvarnim događajima, sasvim dovoljno. Svi oni koji traže kontemplativno djelo koje će im dati odgovore na pitanja koja ih muče mogu se slobodno vratiti natrag svojim eksperimentalnim idiotarijama i slušanju dodekafonije. Svi oni koji traže jebenu detektivsku priču, hitno u potragu za pripadajućim torrentom.

Ono što ovaj film izdvaja iz hrpe njemu sličnih iznimno je kvalitetna atmosfera. Film nudi neke od najboljih kadrova ikada snimljenih s iznimnim prizorima prirode. Svaki je kadar pažljivo odabran s ciljem stvaranja maksimalne atmosfere, a brojne scene savršeno ilustriraju sivilo režima u Južnoj Koreji osamdesetih godina prošloga stoljeća dok, s druge strane, iznimno privlačne scene ruralnih područja predstavljaju ogroman kontrast spram gradske depresije. Ništa manje kvalitetna je i upečatljiva gluma – apsolutno svi likovi portretirani su izrazito uvjerljivo. Dijalozi, također, na nekom su višem nivou. Zahvaljujući kombinaciji ta tri elementa, film se pretvara u ludnicu kojoj je teško odoljeti.


A mozes i moj omiljeni korejski, The Wailing :biggrin: nije true story doduse, ali je GOAT, a vizuelno stoji bolje i od Taxi Drivera.

Edit: e da, potrudi se za neki 1080p kad je Memories of Murder u pitanju, isplati se.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby JNA » 25 Jun 2019, 13:51

fabricio wrote:
Mislis ove "based on true stories"? Posto rece da to volis.



Da da...

Nije te bilo sinoć pa sam skinuo i pogledao Hotel Mumbaj, solidan...

Hvala.
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 25 Jun 2019, 21:47

Preporuka za ovaj rumunski film.

https://www.imdb.com/title/tt0449573/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1


A railway chief delays a NATO train transporting military equipment during the war in Kosovo in 1999.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Filmovi

Postby fabricio » 25 Jun 2019, 22:08

Ja pustio italijansku komediju da se smirim pred sutrasnji ispit, a dobih pravu dramu :biggrin:

Za ljubitelje filmova u jednoj prostoriji ovo se ne propusta.

Perfetti sconosciuti - Perfect Strangers
https://www.imdb.com/title/tt4901306/

Okupila se raja na veceri (7 najboljih prijatelja, 3 para i jedan samac), jedna dama predlozi da svi stave telefon na sred stola i da cele veceri kad ih neko zove pricaju na interfon, da se citaju poruke na glas itd... Jer, je li, najbolji su prijatelji i nema sta da se krije...

Bogami... :roll:
Nastade ozbiljan haos. Drama, sa primesama prave, tradicionalne, italijanske komedije.

Posluzice ovaj film da se na prvoj godisnjici braka organizuje ova igra, cisto da vidimo kako stojimo buduca zeno :roll:

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby baketa96 » 25 Jun 2019, 22:11

Uh kasnis dosta. Ranije smo komentarisali ovaj film :D

Preporuka i od mene, fantastican film!
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 26 Jun 2019, 06:04

Pogledao Lov na crveni oktobar, odlican film :blue:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Ćoba » 26 Jun 2019, 07:17

Vrhunski klasik.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23421
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 26 Jun 2019, 07:23

Milion puta je bio na TVu, ali uvek mi izmakao, sad otvorio HBO GO kad izasao u ponudi, pa ajde rekoh da pogledam. Stvarno dobar, sjajna gluma i Konerija i Boldvina.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby markovl12 » 29 Jun 2019, 23:51

fabricio wrote:Ja pustio italijansku komediju da se smirim pred sutrasnji ispit, a dobih pravu dramu :biggrin:

Za ljubitelje filmova u jednoj prostoriji ovo se ne propusta.

Perfetti sconosciuti - Perfect Strangers
https://www.imdb.com/title/tt4901306/

Okupila se raja na veceri (7 najboljih prijatelja, 3 para i jedan samac), jedna dama predlozi da svi stave telefon na sred stola i da cele veceri kad ih neko zove pricaju na interfon, da se citaju poruke na glas itd... Jer, je li, najbolji su prijatelji i nema sta da se krije...

Bogami... :roll:
Nastade ozbiljan haos. Drama, sa primesama prave, tradicionalne, italijanske komedije.

Posluzice ovaj film da se na prvoj godisnjici braka organizuje ova igra, cisto da vidimo kako stojimo buduca zeno :roll:



Odlican. Odgledao na tvoj predlog i mogu reci da se nisam pokajao.
OSTOJA, OSTOJA, .... ..... OSTOJA
User avatar
markovl12
 
Posts: 7366
Joined: 11 Jul 2016, 20:28

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 02 Jul 2019, 04:42

Nije los film, zasluzuje vecu ocenu od ove.

https://www.imdb.com/title/tt6000478/
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby fontaneros » 02 Jul 2019, 08:07

Dugo nisam zalazio na ovu temu, malo sam batalio filmove..

Kakvi su utisci o Anabel 3, jel grmi?
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43946
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Filmovi

Postby Kreanga » 04 Jul 2019, 23:10

fontaneros wrote:Dugo nisam zalazio na ovu temu, malo sam batalio filmove..

Kakvi su utisci o Anabel 3, jel grmi?

Video sam da su produzili projekciju kod mene u bioskopu,trebalo bi da odem za vikend.Ne mogu da dignem dupe do bioskopa koji je na 5 minuta hoda.Stigle godine i obaveze :colera:
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7609
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests