Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 10:29

Jel castio neke kurave posle?
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby Dylam Dop » 14 Mar 2019, 11:02

Pun je vec kufer tih lokal-krimi-drama na filmskom nebu Srbije (od 'Rana' i 'Do Koske' koji jesu vec antologija) i tema je vec umnogome prezvakana.

Ja bi vol'o npr. da insceniraju Pekicevo "Besnilo", jes da je i ta "zombi"-tematika izraubovana na globalnom planu, ali dalo bi se tu jos nesto kas'ti..

Imam u glavi cak i neki svoj alternativni (& patriJocki :D ) scenario - slagvort: 'zuta kuca' u Albaniji, neki NATO-vski dr. Mengele koji eksperimentise nad tim nesrecnicima, na proputovanju (na neku konferenciju) dolazi i na Surcin a u torbi krije uzorke strasnih eksperimenata, jedan od njih se gubi i krece virusni-inferno koji zatim opseda citav globus i kao "metak"-bumerang se vraca i zariva u zapad. civilizaciju.. Prva zrtva neki ovovremeni Sava Savanovic (ili mozda ipak Gavrilo ) koji onda zaskace druge po aJerodromu.. Jes da su Srbi opet prvi temeljno nahebali, ali je opet i ostatak globusa nagrabusio.. i tako.. istorija se opet reciklira..

Naravoucenije: - ne petljajte se sa besanim, na ivici pucanja Srbaljima.. :manikir: :cool:
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Filmovi

Postby Фантом » 14 Mar 2019, 11:35

DON wrote:Ma, brate, sve je to ok, ali kad uzmes JV po horizontali i vertikali da analiziras, to je kurton, koliko god da ga neki kadrovi, fotografija i pojedini glumci vade. Eno imas Bjelu i Senke, sve je tako dobro uradjeno, taj Holivud, nabijene mnoge teme, "Pretparacke price" nase izmedju dva rata. Znaci ne trebaju pare njima za kvalitet, pare im trebaju za kurve gudre stadione :)


Kao sto je tebi JV kurton po horizontali i vertikali, tako je i mnogima koji znaju istoriju SnB tesko djubre i skrnavljenje istorije.
A u sustini obe stvari dobra zabava za obicnu raju...

Juzni vetar gas
nek' puknu dusmani
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5420
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 12:05

Nije to dokumentarna serija, nego nesto drugo. A istoriju znam odlicno. I opet mi je dobra serija. Ako ce neko iz Bjelogrlica (postujem Tita i taj gas) da uci npr. o generalu Vrangelu, taj je debil, da uprostim. Tebi ako je do istorije, pa znas ti covece sta sve imas u tom Kragujevcu da procotas u arhivama. Daleko su Senke od dobre zabave za obicnu raju. Dok je JV stvarno losa zabava i cisto gubljenje vremena.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 14 Mar 2019, 12:20

Kenjao je Bjelogrlić kad je pričao o toj seriji. Prodavao je priču da još niko nije snimao ništa o Srbiji između dva rata, da je to i dalje nepoznat deo naše istorije, a onda je snimio seriju punu netačnosti, pa govorio da je to umentička sloboda. Odluči se jebi ga - da li snimaš seriju o nekom istorijskom periodu zasnovanu na činjenicama ili samo uzimaš taj period, a sve ostalo izmišljaš, ne možeš i jedno i drugo da pričaš.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 12:31

Nije bas tako prodavao pricu, dosta si ti to iskarikirao, posle cu ti odgovoriti idem sa nekom kuravom na pice navijajte da hoce da se kara :biggrin:
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 16:26

Rone, zamisli snima se realna serija o danasnjem vremenu.

Sigurno znas mnoge stvari koje i ostali znaju, znas i nesto sto si cuo ili video, ali ne sme da se zna tj velika vecina ne zna za to, a znas i price iz druge, trece, pete ruke, kao i potpuno prenaduvane price.

Pazi sad radnju serije. Glavni lik vozac brata predsednika drzave. Taj brat hajde da ga nazovemo Andreariva. Sad taj bata je u sustini price najjaci covek drzave. Kupuje firme, otima, reketira, drzi krimose i muriju u saci itd itd.

Imamo mi danas tog batu. I culi smo svi svakakve price. Neke su 100% tacne, neke prva ruka, neke druga, neke potpuno izmisljene ili izmenjene. Oko njega je sad tako neki hajp, sve je on. Ne kazem da nije, ali nije bas tolilo, ako me razumete :D

Oni koji znaju istoriju, koji je vole i koji zele da istrazuju, e ti u Senkama vide dosta stvari. Prvo, dosta tacnih stvari ima. Ima i nekih lepo upakovanih, a i ruzno. Ima i dosta potpunih besmiclica i nerealnih prica, izmisljenih stvari. Ima i mistike. To su ti "Pretparacke price", tako to ide u zivotu. Gledas tu seriju samo kao zabavu, ok, to je lepo. Al ako te zagolica da izvuces nesto, malo istrazis, mozda i naucis nesto novo.

Plus, prica oko Holivuda i to. Postujem i volim stvarno. Gluma, prica, tekst, kadrovi, kamera, fotografija, sve je na nivou. Juzni vetar ima lepih tih delova. I gluma i sve, ali ima toliko supljina za taj zanr da je meni licno stvarno ocaj. A ja sam neko ko je otisao u bioskop i gledao dva DzONA Vika i rekao e to kralju :biggrin: a za JV sam se smorio, mislim da je dobra ideja na kraju bacena u vodu. Al ok, treba samo jebati kurve, biti bogat i voleti Partizan. Idem da ga drkam, cujemo se brace!
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby yobara » 14 Mar 2019, 16:45

Sve smece, valjda ce bogotac Pavic imati snage za jos jednu kultcinu i da se popisa po ovim 'mladi su govna' novim scenaristima
User avatar
yobara
 
Posts: 2569
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Filmovi

Postby b@Ta maRe » 14 Mar 2019, 17:02

yobara wrote:Sve smece, valjda ce bogotac Pavic imati snage za jos jednu kultcinu i da se popisa po ovim 'mladi su govna' novim scenaristima


To, to, i večiti saradnik na scenariju Ljijljana Pavić. I sada već 60-godišnja Snežana Savić kao fam fatal :truce:
Nego, Done, pusti ti Senke i JV, reci ti nama je l' si ispraznio muda kao Brka u finalu Kupa? :D
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 17:19

Ma kakvi, ni blizu, idem na trening pa veceras drkanje, lose sam procenio malu, smorila me sa ozbiljnim pricama, gora je i od Rona i od Fante a zgodna kao Sez...
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby Max Manus » 14 Mar 2019, 17:23

Opušteno brate znam lika 35 ima još nije opalio ima vremena :biggrin:
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

Re: Filmovi

Postby fontaneros » 14 Mar 2019, 17:25

neDo sto te sprdaju ovi? :D
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43916
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 17:35

Pederasi :biggrin:
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby Sezione » 14 Mar 2019, 17:48

A i ti izlazis sa ribama koje su gradjene kao flasa Frutele :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 14 Mar 2019, 20:00

tl;dr, Senke govno :D

"Bitange i princeze" je solidna serija, to bi valjalo skinuti opet.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: DotBot 1.2, PERA, Гроф Тинторето, SemperIdem and 9 guests