Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 02 Aug 2019, 16:30

Dej Luis ima 62 godine, tako da ne ide u grupu sa srednjom generacijom.

Hardi je odličan glumac, samo što se ovih dana snima samo smeće, pa ne dolazi do izražaja.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Filmovi

Postby fabricio » 02 Aug 2019, 16:35

Ove sto sam posle nabrojao sam mislio generalno dobri glumci danasnjice gde sam ubrao Deja... od "matorijih" nema niko vise da se istacinje osim njega u kontinuitetu.
Uvek je lepo videti matorog Frimena ili malo mladjeg Henksa, Malkovica, Kitona ili J.K. Simonsa..... ali ovo sto danas snimaju i njihovi performansi su bas "na staro ime" sa jako malim brojem izuzetaka (recimo Whiplash sa Simonsom ili Birdman sa Kitonom su masterpis filmovi). Deniro i Pacino kao sto rekoh, tu nema kvalitetnog filma 20-25 godina.

E da, Tom je jedan od tih koje sam zaboravio... vrhunski glumac.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 02 Aug 2019, 16:50

Nije do glumaca već do projekata.
Sad su aktuelni super heroji i serije.
Imamo odličnu bazu glumaca između 40 i 55 godina, ali zato samo negde 10ak reditelja koji rade ozbiljne projekte i to na svake 3, 4 godine u proseku. I to se obično zakače za jednog ili dvojicu glumaca i onda nam se čini da je dosta glumaca propalo.
Malo i do izbora uloga, a malo i zbog karaktera, nisu svi laki za saradnju posle uspeha i velike love.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46955
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby fabricio » 02 Aug 2019, 16:52

Ron Swanson wrote:samo što se ovih dana snima samo smeće

To.

Narod je poceo da se odusevljava prosecnim filmovima jer se servira smece 365/12 pa kad naidje neki "3 bilborda" narod pada u osmu dimenziju, a zapravo je tek ok film... msm, nebitno, uzeo sam ga samo za primer. Ima ih bezbroj.

Zato me Dej Luis i Dikaprio odusevljavaju, biraju filmove, ne snimaju bilo sta. Ne kenjaju po sebi.

Dej Luis ima 20ak filmova samo. Ali kakvih... sa kakvim ulogama... sa koliko oskara na tako mali kontigent i koliko nagrada...

Dikaprio radi slicnu stvar poslednje vreme.

Kapiram ljude kojima je Dikaprio soft, ali da se ne lazemo, konstantna koju on drzi odnos uloga/film se ne vidja svaki dan. Uzimaju ga Skorseze, Tarantino, Inaritu, Nolan ... a on vraca onako kako se ocekuje, fejlova skoro da nema.

Sad primat preuzimaju jos po neki glumci koje pomenuh u onom postu... ali je to bas malo...
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby fabricio » 02 Aug 2019, 16:59

Zlaja wrote:Nije do glumaca već do projekata.
Sad su aktuelni super heroji i serije.
Imamo odličnu bazu glumaca između 40 i 55 godina, ali zato samo negde 10ak reditelja koji rade ozbiljne projekte i to na svake 3, 4 godine u proseku. I to se obično zakače za jednog ili dvojicu glumaca i onda nam se čini da je dosta glumaca propalo.
Malo i do izbora uloga, a malo i zbog karaktera, nisu svi laki za saradnju posle uspeha i velike love.

Ima i doza toga. Malo veca doza, skroz se slazem.

Ali opet... imas primere, koji su ocito izuzetak danas, ali nisu nista epohalno i nekad je bilo mnogo cesce.

1) Norton - govna filmovi, a uloge bacanje na dupe. Covek je u raspalom Hulku bio fantastican, ali dzaba kad je film smecurdija.
Dakle, mozes da se istaknes i u losem projektu ako si klasa.

2) Dej Luis - izvoli pa biraj filmove kao ovaj gospodin... a ne snimaju sta god padne pod ruku. Jel malo reditelja (slazem se), odbij ulogu, ne pisaj sebi u usta i po imenu.

Nekad su deniro i Pacino snimali filmove na nivou nekih nasih, ali su ih donosili neneormalno. To su filmovi koji imaju uzasne ocene, a slove za kultne... danas takvi filmovi prodju i neopazeno.

Sve u svemu, sve je poremeceno, muzika filmovi serije... ali ako si klasa, to se prepozna, nema tog Avengersa koji ce da stane ispred Dikapria i Tarantina.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 02 Aug 2019, 17:20

Norton, Phoenix, Smith, Damon, Fassbender, Depp, Neeson, Carrey, Brody, Downey, Crow...

Lista je predugačka.

Ali premalo kvalitetnih projekata, par loših procena, neki su i teški za saradnju, neki posluju odlično i bez glume pa imaju jaku cenu...
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46955
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby fabricio » 02 Aug 2019, 17:27

Otprilike je to to... Ja sam pored onih mojih favorita napisao da mogu da odaberem jos 10ak glumaca nivoa Nortona, neki od njih su ovi tvoji sa liste, ali tako je malo kvalitetnih filmova koje snime, nekako na jedan dobar dodje 5 losih ili na jednu dobru ulogu nekoliko losih. konstanta sta je to.....
Oni pobrojani em kidaju u ulozi, em su filmovi dobri, konstantno/

Zlaja wrote:Norton, Phoenix, Smith, Damon, Fassbender, Depp, Neeson, Carrey, Brody, Downey, Crow...
:jezik:



Ali premalo kvalitetnih projekata, par loših procena, neki su i teški za saradnju, neki posluju odlično i bez glume pa imaju jaku cenu...

Dodao bih i Javiera Bardema. Ono sto je odglumio u "No country for old men" je za udzbenike. Jedan od boljih performansa koje sam video u zivotu i generalno razvaljuje sta god snimi i poznato i nepoznato.

Da ne nabarajamo, sustia je jasna, ja sam u prvom ostu i rkeao da i ima 20ak glumaca ekstra klase, ali da nema konstantnih, kojih ce se neko secati za 30 40 godina kao sto se sad svako seca Branda i sto ce se secati Henri Fonde zauvek.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Dylam Dop » 02 Aug 2019, 17:36

Holivud bi riknuo da im prije svega nije importa iz UK. Najveci broj domicilnih amer. glumaca su mi metiljavi danas, anemicni, neupecatljivi, clone to clone - kanda ih stancaju na nekoj (Fordovoj) serijskoj traci.. Ali zato je UK uvijek bila nepresusni izvor vanrednih mamojebaca iz 7 umjetnosti, bila i bice (pomenuti DDL, Hardi, Bejl, Oldman, Entoni Hopkins, Fajns, Jeremija Gvozdeni, u zadnje vrijeme Kamberbech, itd., etc.. tako da - isfabrikovace oni svojojpolubraci preko bare jos dovoljno vrsnog mateijala.. Uvozice i sa ostatka globusa (ponajvise skandinavije danas - imaju odlucnu kinematografiju posljednjih par decenija gdje se moze probrati kvalitetan glum. materijal: ), a vjerovatno da ce istancati jos kojeg upecatljivog amigosa korijenima s juzne obale Rio Grandea, latineza, Filipinca i sl., sve zarad polit. korektnosti (da nabiju na nos onoj trampovskoj konz. americi).. Crna bratja su vec dobila satisfakciju (M.Frimen, D.Vosington, Semjuel L.Dzekson, Lorens Fishburn,.. tu je eto sad ovaj Ali zarad ajde-de nekog kontinuiteta..), sad je po difoltu red na ove druge.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7211
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 02 Aug 2019, 19:42

Mislim da je do toga što ljudi više ne idu u bioskope, već čekaju streaming servise koji se plaćaju na mesečnom nivou i zato produkcijske kuće moraju stalno da rade i isporučuju sadržaj. To uzrokuje konstantno snimanje serija i filmova koji su prosečni ili tek malo iznad proseksa, ali je bitna stvar konstantnost, pošto je publika navikla da neprestano gleda nešto. Kad sam bio klinac, gledao sam dobre serije, ali nisam stalno pratio nešto, pa se tako sećam možda 10-15 serija iz prvih dvadesetak godina života, a sada toliko izlazi svake nedelje i stalno trejleri, najave, pilot epizode itd.

U poslednjih nekoliko godina sam od novijih serija pogledao The Deuce, Bosch, True Detective, Billions itd itd i sve to je korektno, ali ne može da se poredi sa prve dve sezone Twin Peaksa, ranim sezonama The X Files, prvih 5 sezona Homicide, The Sopranos, The Wire... O humorističkim da i ne govorim, ništa neće nadmašiti Mućke, Alo, Alo, Prijatelje, Bekera, Nepristojne ljude...
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 03 Aug 2019, 13:44

Pogledah sinoc Djanga, naletih slucajno na TVu na pocetak, pa rekoh da pogledam iako nisam ljubitelj ni Tarantina, ni generalno tih istorijskih filmova iz praistorije.

Sta znam, nije lose, mada bih ja drugacije zavrsio film, ali dobro, to je Tarantino pa je drugaciji zavrsetak i nemoguc.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58227
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 03 Aug 2019, 14:18

Pa dobro, Django je rimejk kultnog filma sa Frankom Nerom u glavnoj ulozi ima i do toga. Samo ne znam kakav je kraj tamo, posto nisam gledao taj originalni film? Ako neko jeste neka napise cisto radi poredjenja. Mada je meni Tarantinov skroz dobar. A i gotivim Tarantina..
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19601
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby Buzz » 03 Aug 2019, 23:55

Tarantina ili volis ili ne, nema druge. Ali poenta je u tome da covek nema smece film, nije ih stancao kao na traci vec je svakom pristupio maksimalno, scenario, kadrovi, gluma, sve na vrhunskom nivou. Dobri glumci svakako postoje, ali dobar projekat izdje jednom u 4-5 godina na zalost. Evo bas skoro sam gledao cuvenu listu filmova iz 1994 godine.

Pulp Fiction, Forest Gump, The Shawshank Redemption, Leon, Interview with the Vampire, Dumb and Dumber, Ace Ventura, Natural Born Killers, Speed, The Crow.

Ovo su samo neki od naslova koji su po meni top 10 iz te godine. Svaki film sa ove liste bi lagano uzeo oskara u ovoj bednoj danasnjoj konkurenciji.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9478
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 23:07

Imate predlog za neki film slican kao Mystic River, Gone Girl, Prisoners i slicno... Neka misterija (otmica fazoni i slicno) sa dobrom glumackom postavom?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58227
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Withnail » 11 Aug 2019, 23:11

Gone baby gone?
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 23:13

Gledao. ALi na taj fazon nesto :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58227
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests