Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Jon_Bones » 09 Mar 2021, 15:48

https://www.imdb.com/title/tt0085333/

Ovaj film mi je ostao urezan u secanje s obzirom da sam ga imao na kaseti kao klinac i gledao milion puta.
Uzgred nadjoh na Raru Remaster pa se valja obnoviti gradivo :okk:

User avatar
Jon_Bones
 
Posts: 4690
Joined: 29 Jun 2019, 21:10

Re: Filmovi

Postby Milutinov Tata » 09 Mar 2021, 23:24

Karpenter je bio majstor svog zanata, njegovi radovi krajem sedamdesetih i pocetkom osadesetih vrhunski, mogao bih sve preporuciti bez razmisljanja. Noc vestica i dan danas za mene broj 1 kada su horori u pitanju.

@Denijel Dej-Luis - malo snima, ali kad snimi :blue:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Filmovi

Postby PERA » 10 Mar 2021, 13:07

Milutinov Tata wrote:Karpenter je bio majstor svog zanata, njegovi radovi krajem sedamdesetih i pocetkom osadesetih vrhunski, mogao bih sve preporuciti bez razmisljanja. Noc vestica i dan danas za mene broj 1 kada su horori u pitanju.

@Denijel Dej-Luis - malo snima, ali kad snimi :blue:

Ddl odavno ništa nije snimio, Bande Njujork su isto opasno dobar film baš zbog njega.
Takođe dobar njegov film je onaj kada traži naftu sa sinom, zemlja krvi ili nešto slično, ne mogu da se setim.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8857
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Filmovi

Postby Grande Alessandro » 10 Mar 2021, 13:18

Ovaj...

There Will Be Blood - https://www.imdb.com/title/tt0469494/?ref_=nv_sr_srsg_0

Ma odličan glumac. Fenomenalan...
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Filmovi

Postby PERA » 10 Mar 2021, 14:40

Taj. Mene on oduševljava kako sa lakoćom iznosi ulogu.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8857
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Filmovi

Postby bwa » 12 Mar 2021, 16:14

PERA wrote:
Milutinov Tata wrote:Karpenter je bio majstor svog zanata, njegovi radovi krajem sedamdesetih i pocetkom osadesetih vrhunski, mogao bih sve preporuciti bez razmisljanja. Noc vestica i dan danas za mene broj 1 kada su horori u pitanju.

@Denijel Dej-Luis - malo snima, ali kad snimi :blue:

Ddl odavno ništa nije snimio, Bande Njujork su isto opasno dobar film baš zbog njega.
Takođe dobar njegov film je onaj kada traži naftu sa sinom, zemlja krvi ili nešto slično, ne mogu da se setim.

Kako je odglumio u Bandama Njujorka, savrsenstvo. Kad se sjeti scene kad se kucka onim nozem po staklenom oku... :blue: :blue: :blue: :blue:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11375
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 15 Mar 2021, 16:26

nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19606
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 15 Mar 2021, 23:14

Da li je Bure Baruta film sa najboljom domaćom glumačkom postavom?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46963
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby Tegi » 15 Mar 2021, 23:21

"Život je lep" Bore Draškovića.

I kao film je dosta bolji.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20798
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Filmovi

Postby NEDJA » 16 Mar 2021, 00:11

To je subjektivno, tesko je to izmeriti ali po mom misljenju "Maratonci". Bata Stojkovic, Pavle Vuisic, Radmilovic, Bora Todorovic, Mija Aleksic, Diklic...
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6113
Joined: 15 Dec 2013, 16:41
Location: Krusevac

Re: Filmovi

Postby ИлићКапитен22 » 16 Mar 2021, 06:07

Бој на Косову.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Filmovi

Postby Niksicanin » 16 Mar 2021, 06:22

PERA wrote:Taj. Mene on oduševljava kako sa lakoćom iznosi ulogu.

У сваком је бриљиро. Погледај Моје лево стопало. Или У име оца.
Niksicanin
 
Posts: 5884
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Filmovi

Postby Tegi » 16 Mar 2021, 09:28

"QUO VADIS, AIDA u nominaciji iste godine kad i MANK.
To je zanimljivo jer se u AIDI pojavljuje Ratko Mladić kao lik, a on je već inspirisao jednog dobitnika "oskara" za celovečernji strani film i jednu nominaciju za kratkometražni barem koliko W.R. Hearst Manka i Orsona. Pošto su ove godine u modi priče o nedovoljno priznatim autorima i inspiracijama iza filmova ovenčanih "oskarom", AIDA se nehotice uklopila u trend i ušla je u bekstejdž našeg nacionalnog brodoloma.
Doduše film se bavi rekonstrukcijama već poznatih televizijskih snimaka, tako da nema onog dela u kom se Mladić, opet slično Hearstu čak i direktno bavio filmom i filmadžijama, o čemu je svedočila ekipa LEPIH SELA.
Taman kad smo već u našoj javnosti dobili iluziju "oskara" u srpskim rukama, a potom stvorili okolnosti u kojima je možda i bolje da ga nismo imali pri ruci jer bi bio iskorišćen kao hladno oružje, a statueta je dosta teška, ova letargična dodela će ponovo krenuti da nam podiže radnu temperaturu.
No, teška statueta je zanimljiv horor detalj koja će nam poslužiti u daljoj priči.
Godina kada se dešava AIDA bila je veoma značajna za našu kinematografiju, tada je izašao UNDERGROUND i osvojio Kan, što je verovatno i poslednji zaista veliki uspeh našeg filma. Ekipa koja je tada overila Kan, danas je delom odgovorna za seriju PORODICA o hapšenju drugog velikog mecene ali i inspiracije naše sedme umetnosti u tom periodu, Slobodana Miloševiča.
Situacija tih mecena sad pomalo podseća na ono što doživljavaju junaci UNDERGROUNDa kada Petar Popara Crni izađe iz podruma da podigne ustanak i naiđe na snimanje filma o sebi. Što je najbizarnije od svega, to je maltene moglo da se sada zaista i desi. Ali isto tako je moglo da se desi i da sretne svoje nekadašnje drugove koji sada rade u nekom drugom sistemu koji snima te filmove.
Konačno, da li su glasači u Srbiji koji drže sadašnju vlast na kormilu zemlje bitno obavešteniji od Crnog i njegove ekipe u podrumu? Veliko je pitanje. Štaviše deluje da u poslednje vreme ovi sa površine onima u podrumu sve više pokušavaju da stvore utisak devedesetih, čemu svakako doprinose i globalni zdravstveni problemi.
Zato je na neki način US Jordana Peelea svojevrsna srpska realistička drama podjednako koliko i UNDERGROUND - iako su oba prepuni fantazije i apsurda - jer u njemu ljude na površini vrebaju njihove kopije iz podzemlja koje su živele u potpuno drugačijim uslovima.
U stvari Kovačević nije mogao da zamisli u šta će Srbija da se pretvori ali Jordan Peele je naslutio. U napuštenom tunelu, arhitektonski i građevinski funkcionalnom kao onaj iz LEPIH SELA žive njegovi antagonisti koji preispituju postojanje glavnih junaka.
Zamislite sad US prenet u današnju Srbije - jedne noći izađu ljudi koji još misle da traju devedesete i sretnu sadašnje verzije sebe koje su se u međuvremenu upisale u Stranku zdravog razuma. Usput nabasaju na snimanje filma o sebi. Možda se sve desi u noći dodele "oskara" gde je jedan od njih junak. Ili je film o nekome od njih već dobio "oskara" i ona kopija ličnosti iz devedesetih pronalazi statuetu u domu nove verzije sebe te je u afektu koristi na neobičan način.
Ipak, sve ovo je varijacija na dva klasika, i već smo to videli.
Ono što međutim, ni Jordan Peele nije mogao da zamisli, a ni kod Kusturice toga nema, jeste da ljudi u podrumu imaju i svoju kinematografiju iz koje povremeno pošalju film na površinu u nadi da će dobiti "oskara", ali se svaki put taj pokušaj završi tragikomičnom međusobnom svađom.
Jedne godine međutim, ljudi iz te podrumske kinematografije odlučuju da izađu i vide kako je moguće da nikako neće da im prihvate film za "oskara" i o čemu se radi, i tu shvataju šta se zapravo zbiva.
To je za sada nešto što još nismo videli kod nas. Možda je vreme".

Dimitrije Vojnov :blue:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20798
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Filmovi

Postby fabricio » 16 Mar 2021, 18:09

Miki Manojlovik :blue:

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Cvele » 16 Mar 2021, 19:28

Mogao bih obnoviti Podzemlje uskoro, dugo nisam gledao.

Meni u TOP 2 filma ikada sa ovih prostora. Drugi je takođe Kusturičin, Dom za vešanje. I Doli Bel i Otac su mi sigurno u TOP 10.

Genije.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18528
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests