Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Raoul Duke » 21 Aug 2019, 12:27

Не може свака гологузија да снима пише о филмовима. Посебно не о Тарантину.

Чуј, "фалсификаторски настројен" :ajdejebote:


Ево "мало" детаљнијег приказа.

http://cultofghoul.blogspot.com/2019/08/once-upon-timein-hollywood-2019.html
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 21 Aug 2019, 14:04

Raoul Duke wrote:Не може свака гологузија да снима пише о филмовима. Посебно не о Тарантину.

Чуј, "фалсификаторски настројен" :ajdejebote:


Ево "мало" детаљнијег приказа.

http://cultofghoul.blogspot.com/2019/08/once-upon-timein-hollywood-2019.html


:blue:

odlican tekst :okk: sad mi dodje da opet odgledam film :D
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19493
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby harmonica » 21 Aug 2019, 22:47

Meni je film čista genijalština 10/10


Prvo i najvažnije - ako niste gledali film a hoćete, upoznajte se sa istorijom događaja, i izbegavajte spoilere (čak i prethodnu stranu! :biggrin: )
Spoiler: pokaži
Treba reći da nisam znao da se "falsifikatorski" :laugh: razlikuje od istorijskih činjenica, mada sam naslućivao. Već ste manje-više lepo analizirali sve, tako da imam samo jedno da dodam.

Od najave snimanja filma sam goreo od radoznalosti da vidim kako će Tarantino jedan brutalan, neljudski divljački čin predstaviti... Pošto je u pitanju realan istorijski događaj, ipak zahteva poštovanje i takt, a ne sme biti nikakvog razumevanja ili grama saosećanja sa Mensonom i "Mensonkama" (ni ne zaslužuju ga). Oće li ostati off screen (kao u Reservoir Dogs)? Oće li ga samo pomenuti? Oće li završiti film pre pokolja? I ono što se naslućivalo, hoće li bukvalno promeniti istoriju?

Dakle, od scene na ranču, spokoj i dobra zabava, taj neki feel good momenat prestaje, a onda od trenutka kad kreće naracija (mislim da je Kurt Rasel radio i naraciju), kreće ozbiljna nelagoda i anksioznost. Kao proceduralne kriminalističke serije, ili dokumentarci, nabraja po stavkama šta se dešava, u koje vreme dana, a publika, pošto zna (odnosno misli da zna) ishod, već doživljava horor. (doduše Tarantino popusti tenziju za milimetar sa onim meksikancem na TVu koji kaže: "And now the moment youve all been waiting for! " :laugh: )

I onda BUM! Farsa i kompletno ismejavanje bezumnog nasilja, bezumnog i životinjskog, jednom fantazijom, filmskim nasiljem, koje Tarantino brani celu karijeru, a za koje je napadan upravo od licemera iz zemlje koja je iznedrila Mensona, i to verovatno istih onih koji se kunu u "pravo na nošenje oružja" :blue: Finalni argument u ime "nasilja" na filmu, i njegovog pročišćujučeg dejstva...

Nije najbolji Tarantino, ali uz Džeki Braun (i donekle Hateful 8) ubedljivo najzreliji. Povratak filmske magije :blue:
A ipak je, samo za trenutak, u tom kriku svega nekoliko stotina grla, zazvučala takva strašna snaga! Kako to da nikad ne viču zbog drugih, važnijih stvari?
User avatar
harmonica
 
Posts: 3106
Joined: 13 Jan 2012, 15:29

Re: Filmovi

Postby b@Ta maRe » 22 Aug 2019, 17:10

Nikako da nateram dragu da odemo da odgledamo Tarantina :colera:

Malo kasnim, pa sam tek noćas odgledao Bohemian Rhapsody. Je l' Fabri beše hvali onog američkog Bikovića, Rami Maleka? :krsti: Prvo, Freddie je bre bio izuzetno lep čovek (no homo), drugo, nije šuškao dok priča, i treće - harizma Maleka je čista 0, za razliku od Fredija. I nije bio toliko feminiziran, kako je predstavljen u filmu. Sve u svemu, ozbiljno razočaranje. Dirt (biopic o Motley Crue) je mnooogo bolje urađen, iako nisam neki die-hard fan ni jednih ni drugih.

Nego, podseti me Raul sa onom gologuzijom na kultno remek-delo jugoslovenske kinematografije :biggrin:

NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Filmovi

Postby fabricio » 22 Aug 2019, 17:34

Nisam fan Maleka (mada vrhunski glumac uz izrazene mane,), ali jesam ga nahvalio za ovu ulogu i stojim iza toga. Posle drugog gledanja, kada vise nisam bio pod utiskom prvog, sam skontao da je bilo malo ustogljeno i previse akademski, skolski... (upravo su to te mane Maleka, glumi za 9 uvek, ali nema duse da bude za 10). Ali mi odusevljenje nije jenjavalo ipak.

Sto je do njega, odradio je vrhunski. Sve sto mozda nije bilo dobro, nije njegova krivica, vec onog ko ga je izabrao za ulogu, a zaista se slazem da je Sasa Baron Koen bio bolja opcija zbog fizicke pojave.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby yobara » 23 Aug 2019, 00:18

Decak iz Junkovca :blue:

Pomirenje Radomira i Marka Dabovica, ljube se zaznojani i priznaju Teslu i Denikina :biggrin: :biggrin: :blue: :blue: :blue:
User avatar
yobara
 
Posts: 2569
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Filmovi

Postby Baxter Stockman » 25 Aug 2019, 22:29

https://www.imdb.com/title/tt0227445/
Slučajno naleteh, super film :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Filmovi

Postby fabricio » 28 Aug 2019, 21:35

Tek sad vidim ovo

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Cvele » 02 Sep 2019, 19:44

Eyes wide shut i Barry Lindon.Prvi film meni genijalan.Erotika prikazana tako otvoreno,a opet suptilno.Scenografija u drugom,ne znam...Film-život.Kjubrik je genije.

Vreme je da ponovo pogledam Odiseju,FMJ,Pomorandzu,Isijavanje kad budem imao vremena.Svaki sam gledao,ali tipa pre tri/cetiri godine i nisu me odusevili.Valjda sam sazreo u medjuvremenu. :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18215
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Filmovi

Postby fabricio » 02 Sep 2019, 23:57

Kad sam video da ce Tarantino izaci sa Once upon... na festivalu u Kanu, bio sam ubedjen da nosi zlatnu palmu. Svi su realno.
Ali se nije podleglo pritisku, pompeznom najavljivanju i medijskom silovanju, te je nagradu jednoglasno odneo novi film Bong Joon Hoa.

Parasite (2019)


Dugo sam se pitao kakav je film u pitanju, a jos vise sam poceo da se zapitkujem kakav je to film bolji od Tarantinovog Holivuda nakon odgledanog Once upon-a koji mi je maksimalno legao i koji je za mene mozda i najbolji film Tarantina nakon Petparackih prica.

Jeste Bong Joon najbolji korejski reziser ikada i jeste opet uzeo najboljeg korejskog glumca ikada za glavnu ulogu, Kang ho Songa... ali sam i dalje bio skeptican je li to zaista bolje od novog Tarantinovog umetnickog filma.
I gle cuda... Da, bolji je..

Ponovo su korejci napravili inovativan film, ponovo su miksovali od komedije i "naivnih scena" gde prozivaju holivudske maloumnike pa sve do krvoprolica, ponovo zavrsnica filma nije predvidiva i film na kraju ostavlja bez daha.

Od mene cista 5ica na letterboxd sajtu. :blue: i generalno jedna cista 10ka.


A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Baxter Stockman » 12 Sep 2019, 21:40

Odgledah sad Dark Phoenix pošto izašla lepa kopija po netu.

Spoiler: pokaži
Dosta je slabiji od nekih ranijih delova, to i ova 6.6 ocena na imdb-u pokazuje. Zbunio me timeline malo, koliko se sećam iz onih starijih delova Raven je još uvek živa u nekom sadašnjem vremenu. Isto to je i sa Jean, ispade da ona u onoj starijoj franšizi umire na onom jezeru, ovde sad sve drugačije.

Sad kad su uzeli da snimaju First Class i ovo što sledi kao da su totalno odradili otklon od onih pređašnjih delova gde glume Halle Berry i ta ekipa.


I Spiderman Far from home je izašla HD verzija isto, ako neko planirao da gleda.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Filmovi

Postby Rancesco » 12 Sep 2019, 21:43

Baxter Stockman wrote:Odgledah sad Dark Phoenix pošto izašla lepa kopija po netu.

Spoiler: pokaži
Dosta je slabiji od nekih ranijih delova, to i ova 6.6 ocena na imdb-u pokazuje. Zbunio me timeline malo, koliko se sećam iz onih starijih delova Raven je još uvek živa u nekom sadašnjem vremenu. Isto to je i sa Jean, ispade da ona u onoj starijoj franšizi umire na onom jezeru, ovde sad sve drugačije.

Sad kad su uzeli da snimaju First Class i ovo što sledi kao da su totalno odradili otklon od onih pređašnjih delova gde glume Halle Berry i ta ekipa.


I Spiderman Far from home je izašla HD verzija isto, ako neko planirao da gleda.



Spajdermena pogledao danas i stvarno meni nista posebno. Na momente deluje kao deciji film
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Filmovi

Postby Radonjaa » 12 Sep 2019, 21:48

Ima li neko da preporuči neki kvalitetan triler? Može i više njih, slobodan sam noćas :D
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Filmovi

Postby Фантом » 13 Sep 2019, 04:15

Baxter Stockman wrote:Odgledah sad Dark Phoenix pošto izašla lepa kopija po netu.

Spoiler: pokaži
Dosta je slabiji od nekih ranijih delova, to i ova 6.6 ocena na imdb-u pokazuje. Zbunio me timeline malo, koliko se sećam iz onih starijih delova Raven je još uvek živa u nekom sadašnjem vremenu. Isto to je i sa Jean, ispade da ona u onoj starijoj franšizi umire na onom jezeru, ovde sad sve drugačije.

Sad kad su uzeli da snimaju First Class i ovo što sledi kao da su totalno odradili otklon od onih pređašnjih delova gde glume Halle Berry i ta ekipa.


I Spiderman Far from home je izašla HD verzija isto, ako neko planirao da gleda.


Spoiler: pokaži
Citao sam pre da se nakon Time of future past, gde se Logan vraca u proslost, stvara drugi time branch i da u ovim novim delovima nije podrazumevan isti sled dogadjaja kao u originalnoj trilogiji. Tu su stvorili prostor da imaju slobodu za ove apokalipse, finikse itd.

Inace nije Dzin bas poginula kod jezera, tu se pali finiks u originalnoj trilogiji, ubija je tek na kraju treceg dela Logan.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Filmovi

Postby Baxter Stockman » 13 Sep 2019, 07:57

Spoiler: pokaži
Jeste, u pravu si, ispred onog zatvora...

Mnogo bolji timeline imaju i star wars, a i Avengeri.
Ovde nakon ovih poslednjih delova totalno se pogubiš.

Sad kad su dali sebi mašti na volju mogli bi da ubace Mister Sinistera, Juggernauta i tako neke kul likove.
Mogao bi i Gambit da dobije veću ulogu :biggrin:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Yandex [Bot] and 18 guests