Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Withnail » 11 Aug 2019, 23:22

onda Umri muski :laugh: jipikaje imas otmicu cele zgrade :biggrin:
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 23:30

Nisi od pomoci :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Withnail » 11 Aug 2019, 23:48

Oces malo drugacije? Otmica, ali bez tih detektivskih istraga i otkrica?
Cloverfield lane 10, s tim sto za kraj ne garantujem (da ne objasnjavam detalje)
ili mozda Kingov Misery
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 11 Aug 2019, 23:57

Gledao oba.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Rancesco » 12 Aug 2019, 09:39

User avatar
Rancesco
 
Posts: 1137
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Filmovi

Postby fabricio » 12 Aug 2019, 09:45

Sa otmicom samo Oldboy. Motiv osveta.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Baxter Stockman » 18 Aug 2019, 21:37

Odgledah ovaj Tarantinov novi

Šta znam, očekivao sam dosta više
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Filmovi

Postby Cvele » 18 Aug 2019, 21:51

Meni kida,a nisam veliki ljubitelj Tarantinovih filmova.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18448
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Filmovi

Postby Withnail » 19 Aug 2019, 21:50

Odgledah OUATIH

Ko nije ljubitelj Tarantina da ne gleda. Kome ce da smeta sto i nema neke radnje da ne gleda.

Mislim da samo neko ko je lud i ko iza sebe ima reputaciju i da mu se tacno jebe za sve moze da snimi nesto ovako, za svoju dusu i da se zajebava.

Licno sam uzivao. I gledam opet uskoro.
LA, tj Holivud s kraja 60ih, kraj jedne ere (ciste godine (da li su ciste kad imamo Hirosimu i Nagasaki, Vijetnam, hladni rat?) i realnog sveta i Holivuda), pocetak druge ere ( dolazak prljavih godina, droge, hipici, ostrija muzika, novi Holivud).
Vozis se ulicama i slusas vrhunski saundtrek. Kod mene samo i to dovoljno.
Ali on tu ubacuje nekoliko mini filmova koje pratis (a da nemaju neku poentu kao filmovi sto ti pricaju pricu, vec prosto eto tako), plus kako pravi atmosfere i navodi te a onda preokret.

Leo i Bred su odlicni. Tj Leo odlican par puta u kadrovima kad je sam ili s nekim sporednima, a Bred kida ceo film. Inace volim obojicu, ali i ovde a i generalno Bred > Leo

Ima i kvalitetnih referenci (pola ih mi mladji i ne prepoznajemo), tu su standardne opaske, izazivanja iskrenog smeha.

Kraj je naravno klasican Tarantinovski.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6077
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi

Postby fabricio » 19 Aug 2019, 21:55

Nije on ni krio da je ovo film za njegovu dusu. Ali je film prosao dosta neshvaceno.
Ziveli avengersi... jos spajdermena i rimejk rimejka hulka ako moze.

Ja cekam kad mi bude opasno dosadno neko vece pa da razvijem jedan kilometarski post u vezi filma. Za moju dusu.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby fabricio » 20 Aug 2019, 17:29

Zaboravio sam ovo da predlozim kad sam gledao. Evo trejlera, koji je u najmanju ruku zanimljiv.



Ovo je film za hardkor filmadzije, iz svedske kujne. Nije za svakoga. Moj ukus je generalno specifican i meni se film jako svideo u globalu. Zapravo, imao sam osecaj da ne gledam film, sto mi se odavno nije desilo. Jako dobra prezentacija glavnih likova. :okk:

Film ima mana, def nije postignut maksimum koji je mogao biti izvucen iz ovog filma i ove teme. Nisam ni jedini kome kraj nije seo najbolje.
Ali na kraju dana, ovo je i dalje odlican film, vrhunske atmosfere i prezentacije, ali i fotografije.

Svaka preporuka.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 21 Aug 2019, 01:32

Apropo Tarantina

Odgledao sam upravo film i apsolutno se slazem sa Withnailom, pogotovo ovo oko toga da oni koji ocekuju ne znam kakvu akciju i koji nisu ljubitelji njegovih filmova da ne treba da gledaju, jer je film upravo to. Nema neke specijalne radnje, tece nekim svojim tokom, a sa druge strane fenomenalno docarana atmosfera Holivuda iz tog perioda, meni fenomenalna muzika, nekoliko neocekivanih obrta, Bred i DiKaprio odlicno izneli uloge, ali verujem da ce vecina reci da mu fali ono nesto.

Naleteo sam na neki clanak, ako je istinit, sa spiskom filmova koje je Tarantino rekao da treba pogledati pre ovog filma, da bi mozda upotpunili sliku o likovima.

https://www.telegraf.rs/pop-i-kultura/film-tv/3087365-bilo-jednom-u-holivudu-uskoro-sitze-a-tarantino-kaze-da-pre-tog-fima-morate-da-pogledate-ove

Ako neko ima vremena i zeli, neka pogleda, mozda mu stvarno da drugaciji pogled na film.

Sto se tice kraja filma, on mi je bas onako njegov, ali sam ocekivao drugaciji zavrsetak. Ocekivao sam da
Spoiler: pokaži
ce se desiti ono sto je bilo i u pravom zivotu sa Seron Tejt, ali je on ipak izabrao da ne prikazuje to i da akcenat ne bude na tome, sto mi je opet u neku ruku briljatno, jer su verujem i svi ocekivali ovo sto i ja. Tako da je ipak stvarno jedna "zurka na bazenu" delila Rika od poziva u kucu Polanskog i mozda dobijanja neke nove uloge :laugh:


I jebeni fetis Tarantina sa zenskim stopalima. Gde god je mogao on ga je provukao u ovom filmu, nekad i na neki seksi nacin, ali meni u vecini slucajeva ipak je islo na odvratnost. :D
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19573
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby Raoul Duke » 21 Aug 2019, 07:57

Погледао и ја синоћ Холивуд. Слажем се са вама двојицом, мени је филм легао баш добро. Већ сам знао да ће крај бити другачији од историјских чињеница, па нисам изненађен решењем, а могу рећи да сам се добро исмејао.

Бред Пит је фантастичан, Маргот божанствена.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Filmovi

Postby Cvele » 21 Aug 2019, 09:42

Jeste Bred Pit pokidao,bolji čak i od Lea.

Margot je boginja Holivuda trenutno.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18448
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Filmovi

Postby Woodoo » 21 Aug 2019, 11:32

User avatar
Woodoo
 
Posts: 3841
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests