Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Filmovi

Postby Felipao » 25 Mar 2011, 16:24

Ovde mozemo da raspravljamo,kao sto kaze naslov,o filmovima.Preporuke,kritike,itd...

Ja bih za pocetak preporuchio jedan film koji je blizak tematici kojom se mi ovde bavimo,sportu,The Blind Side.U pitanju je autobiografska pricha o NFL igrachu Baltimor Ravensa,Majklu Ojeru.Majka mu je bila ovisnik dok mu je otac konstantno u zatvoru.Zbog toga je cesto bivao u hraniteljskim porodicama ali je iz svake bezao.Onda je jednom otac njegovog drugara koji je vodio svog sina na upis u vishu skolu poveo i Majkla u kome je ucitelj fizickog prepoznao talenat pa je u istu primljen.I tako dalje i tako blize,pogledajte film ali obavezno.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Filmovi i serije

Postby Fića » 25 Mar 2011, 17:27

U kol'ko dobar film! :D :clap:

Od tih sportskih, onaj sa Dejmonom i Frimenom, INVICTOUS, isto po istinitoj prici, ja sam jedini kome je taj film bzvz, al svi kazu da je mnogo dobar, tako da pogledajte :)
User avatar
Fića
 
Posts: 673
Joined: 18 Mar 2011, 11:05

Re: Filmovi i serije

Postby Diktator » 25 Mar 2011, 17:42

Serije nikad nisam voleo(ok,ako ne racunam mucke)..nisam ni neki filmofil,ali volim da pogledam dobar triler(trilogija Hanibal) i ratne filmove(Staljingrad,Pijanista,itd),jos ako su uz to zasnovani na istinitoj prici(Sindlerova lista) tim bolje..
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18504
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: Filmovi i serije

Postby kotrljko » 25 Mar 2011, 18:12

uf,sad me podseti Blind Side - odolican

evo par na prvu loptu :

Seven
Game
Sindlerova lista
Butterfly on a Wheel
Bekstvo iz Sosenka
Law Abiding Citizen
Secret window
American gangster

od serija - Prison Break,iako su zadnje 2 sezone iskomercijalizovali maksimalno ... prve 2 su odlicne !!!
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Filmovi i serije

Postby chika-zuba » 25 Mar 2011, 23:26

Rollerball , prva verzija iz 1975... ima malo veze sa sportom utoliko što je iskorišcen da pošalje dublju poruku

"In a futuristic society where corporations have replaced countries, the violent game of Rollerball is used to control the populace by demonstrating the futility of individuality. However, one player, Jonathan E., rises to the top, and fights for his personal freedom and threatens the corporate control"
http://www.imdb.com/title/tt0073631/
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Filmovi i serije

Postby Tumbas » 25 Mar 2011, 23:33

Dezurni Krivci http://www.imdb.com/title/tt0114814/ :clap:
Film koji sam odgledao nekoliko puta!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Filmovi i serije

Postby Fića » 27 Mar 2011, 11:03

Film "Looking for Eric", ko gotivi Junajted nek pogleda, a i ovako...komedija i drama...vise komedija :D Lik kad se naduva istripuje Kantonu...
User avatar
Fića
 
Posts: 673
Joined: 18 Mar 2011, 11:05

Re: Filmovi i serije

Postby Monsieur Poirot » 27 Mar 2011, 13:34

Fića wrote:Film "Looking for Eric", ko gotivi Junajted nek pogleda, a i ovako...komedija i drama...vise komedija :D Lik kad se naduva istripuje Kantonu...


Krenuo download upravo.. :clap:

If you're not a Manc, you are wank :music:
"If anyone could've drunk the poison cocktail, it could've been me..

H.P. "And there is a possibility even more terrible, mademoiselle.. IT COULD'VE BEEN ME...
User avatar
Monsieur Poirot
 
Posts: 829
Joined: 18 Mar 2011, 15:37
Location: Belgium, not France

Re: Filmovi i serije

Postby Felipao » 27 Mar 2011, 22:44

Kad pomenu Hangover uskoro izlazi 2 deo.Urnebesan film!

User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Filmovi i serije

Postby chika-zuba » 28 Mar 2011, 15:45

trijumf ljudskog duha i volje





http://www.imdb.com/title/tt0119177/

Image
... k`o oka dva...
User avatar
chika-zuba
 
Posts: 271
Joined: 15 Mar 2011, 14:09
Location: ripablik of srpska

Re: Filmovi i serije

Postby Bane » 28 Mar 2011, 22:15

Mozda bolje i od originala!

User avatar
Bane
 
Posts: 2705
Joined: 16 Mar 2011, 14:10
Location: Чачак

Re: Filmovi i serije

Postby Šareni » 28 Mar 2011, 23:56

Moja preporuke su The Mentalist i Hustle

http://www.imdb.com/title/tt1196946/ <-- Mentalist

http://www.imdb.com/title/tt0379632/ <-- Hustle
User avatar
Šareni
 
Posts: 1126
Joined: 19 Mar 2011, 22:20

Re: Filmovi i serije

Postby Unexpected » 29 Mar 2011, 22:39

Ko voli horore, posebno zombije, sigurno će mu se svideti serija Walking Dead.
Rađena je po istoimenom kultnom stripu Roberta Kirkmana, u režiji Frenka Darabonta (The Shawshank Redemption, The Green Mile, The Mist...).
Nedavno je završena prva sezona (6 epizoda), do ke druga očekuje u oktobru ove godine.

http://www.imdb.com/title/tt1520211/
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Filmovi i serije

Postby jedibojan » 30 Mar 2011, 08:43

da se nadovezem na zombije
da li je neko gledao ovo:
http://www.imdb.com/title/tt0109592/
mene je film odusevio, ali mi je vecina ljudi kojima sam ga preporucio sve po spisku...
pa me zanimaju utisci

edit:
nesto opsirnije za one koji nisu gledali:
u pitanju je italijanski film po noveli Tiziana Sclavija (kreatora Dylan Dog-a). Glavni lik ima dosta dodirnih tacaka sa Dylan-om, a glumi ga Rupert Everett - covek koji je posluzio kao inspiracija za izgled cuvenog detektiva nocnih mora
dogodine u Istambulu
User avatar
jedibojan
 
Posts: 657
Joined: 17 Mar 2011, 11:09

Re: Filmovi i serije

Postby Beonegro » 30 Mar 2011, 09:35

Unexpected wrote:Ko voli horore, posebno zombije, sigurno će mu se svideti serija Walking Dead.
Rađena je po istoimenom kultnom stripu Roberta Kirkmana, u režiji Frenka Darabonta (The Shawshank Redemption, The Green Mile, The Mist...).
Nedavno je završena prva sezona (6 epizoda), do ke druga očekuje u oktobru ove godine.


Ja volim zombi filmove, ali je prva sezona ove serije uglavnom razočaravajuća, uz par dobrih momenata. Pilot je jako dobar (naravno da će da bude dobar kad ga dobrim dijelom nosi Lennie James) i epizoda kada zombiji napadnu kamp i pojedu pola preživjelih je dobra, ostalo je tanko. Darabont je producent, režirao je samo pilot (i izgleda da baš i nije bio prezadovoljan onim što su ostali odradili, pošto je valjda otjerao većinu staffa koji je radio prvu sezonu i drugu uzeo da radi sa više hands-on pristupom).

Na žalost, I am legend je i dalje incident - jedini zaista od početka do kraja vrhunski urađen zombi film. Ja volim i 28 dana posle, i Resident Evil i Romerove filmove (mada su njegovi rani radovi stvarno do zla boga spori i činjenica da su rađeni sa malim budžetima je prosto vrišteća) čak i trasheve kao što su Zombieland, Zona mrtvih ili Dead Snow, ali sve je to dosta ispod.

Nedavno sam gledao jedan švapski zombi film (skoro pa kratki film - 60 minuta) i pristojan je. Zaboravio sam kako se zove, ali ću javiti kad se sjetim/provjerim.
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Next

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Blejk Step and 13 guests