Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby baketa96 » 09 Jun 2019, 23:20

Pit Bull wrote:E taj Star TV nikako da uhvatim nesto zanimljivo, ali isti je fazon tj. isti vlasnik kanala, vamo filmovi tamo serije.

@Baketa

Ne kapiras. Evo ti primer, listam TV, nista pametno i naletim na Public Enemy koji je dobar film i resih da ga repriziram. Dok npr. nikad ne bih sad seo i skinuo film da gledam.

A online ne gledam nikad, sto cu pobogu kad mogu skinuti za 5 minuta film i gledati kao covek :D


Jebote od kad TV nisam listao....
Za vrijeme reklama mozes skinuti film :biggrin:

Elem kad sam ovdje, vrijedi li John Wick 3 gledati u bioskopu, vidim da je opao malo hype u vezi njega?
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 09 Jun 2019, 23:36

Uvek vredi gledati John Wick-a :biggrin:

Elem, superstar tv je iptv, a star tv sbb?
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19574
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby Sezione » 10 Jun 2019, 07:17

Star tv ima na iptv negde pri pocetku, tipa 115, ne znam za sbb
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13779
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 10 Jun 2019, 07:46

Oba su na IPTV.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4728
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Filmovi

Postby Angus Young » 10 Jun 2019, 11:05

Hvala :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19574
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Filmovi

Postby fabricio » 15 Jun 2019, 10:39

Kao neko ko nije upoznat sa desavanjima oko AlKaide i Bin Ladena (osim onog standardnog) i kao neko ko je film posmatrao "samo" kao film, mogu reci da je "Zero Dark Thirty" jedan od boljih u poslednjih nekoliko godina sto sam gledao.

Film je navodno radjen po istinitim dogadjajima, ali su misljenja na internetu vrlo podeljena, pa ne bih bas rekao da je tako kako se predstavlja, bar ne u potpunosti.
Film obuhvata desetogodisnju potragu za Osamom Bin Ladenom, u svoja skoro 3 puna sata trajanja.

Cista desetka film. Verujem za prosecnog gledaoca, sa tehnicke strane, film bez mane.
Amosfera, kadrovi, fotografija, lokacije gde je sniman film na otvorenom, gluma... sve.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Radonjaa » 15 Jun 2019, 10:51

Tehnički, produkcijski je stvarno dobar, ali priča zaista nije ništa posebno, osim što ima tih istinitih elemenata, koji ga možda za nijansu izdvajaju od desetina filmova ovog tipa :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13367
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Filmovi

Postby fabricio » 15 Jun 2019, 11:03

Meni se prica svidela (iako je malo vec vidjena, da ne kazem klise) jer je od prve sekunde jasno da ce biti iz ugla one agentice. Sto mi se u startu nije svidelo, ali se to kroz film menjalo i na kraju mi je to ispalo top, devojka odigrala za Oskara :blue:
Ovo je vise film o njoj nego o Bin Ladenu maltene.

Meni se u prici nije svidelo to sto
Spoiler: pokaži
o bin ladenu u sustini nemas nista u toku filma, na kraju su ga smaknuli i to je to, sav je fokus bio na pronalazenju istog i na devojci agentici. Tu su mogli mozda malo maste da upotrebe i prikazu Bin Ladena, ali ajd...


Konkretno oko price, svidela mi se i ta paznja oko sitnica, nekoliko iznenadnih drama (ne i obrta, izuzev "doktora"), ceo tok dogadjaja je odlicno napisan zakljucno sa finanlnim raspletom i zakljuckom.

Sa pomenutom tehnickom stranom, meni je ispao kao full paket. Bas sam zadovoljan.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Radonjaa » 15 Jun 2019, 11:13

Ne moraš u spojler, zna se da su ga ubili :biggrin:
Spoiler: pokaži
Ma ok je priča, ali nisam vidio nikakav razvoj likova, kao neki pseudo-dokumentarac, koji se, kao što kažeš, nije čak ni fokusirao na BL, mislim da je tema imala mnogo više potencijala. Djeluje mi kao da su išli na sigurno, nisu dublje zašli ni u jedan aspekat priče, 2 i po sata čiste faktografije, pa su ostali između drame i dokumentarca. Dobar je, ali daleko od desetke.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13367
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Filmovi

Postby fabricio » 17 Jun 2019, 22:20

Od sinoc sam pod utiskom povodom filma "A Taxi Driver" iz 2017.

Film pocinje kao polu-komedija (i dobar je u tome), a zavrsava kao jedna od najbolje ispricanih dramskih potresnih prica. Dodatnu tezinu ima jer je radjeno po istinitim dogadjajima.

Do sad sam samo Green Book, Memories of Murder i The Wailing ocenio ocenom 5 na sajtu "letterboxd" i evo sada ovaj film, a imam ih oko 1000 odgledanih na tom sajtu u evidenciji...

Vizuelno savrsenstvo, a gluma oskarovska. Bez primesa klisea koji je zaobidjen u najsirem luku.

Taj kontrast iz polu-komedije do prve trecine i brutalne drame u preostale 2/3 filma nikad nisam video.

Umesto trejlera koji je lose uradjen i nece vas bas privuci da ovo gledate niti vam pribliziti radnju filma, dacu vam mali opis.

Vrijeme radnje se odvija tijekom mjeseca maja 1980. godine. Taksist iz Seoula kojeg glumi Song Kang-ho nalazi se u teškoj ekonomskoj situaciji. Samohrani je otac s kćerkom od jedanaest godina. Iz očaja zbog dugova za stanarinu, bez pitanja preuzima vožnju njemačkog reportera Petera. Put će ih odvesti do grada Gwangjua gdje se odvijaju velike demonstracije. Grad je zatvoren za posjetioce i novinare, ali ipak nekako uspijevaju proći pored kontrole. Ono što će vidjeti u tom gradu daleko je užasnije od bilo čega što su očekivali. Događaji kojima će prisustvovati obilježit će živote obojici za sva vremena.


Objektivno, ovo je top 5 filmova koje sam pogledao, ali mi je i top 10-15 omiljenih. Nestvaran film.

:blue: :blue: :blue: :blue: :blue:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 17 Jun 2019, 22:22

Ovo se skida pod obavezno
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby Max Manus » 19 Jun 2019, 21:53

Odličan.

Fabricio :okk:
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

Re: Filmovi

Postby JNA » 19 Jun 2019, 22:31

Upravo skidam, volim da pogledam istinite priče...
User avatar
JNA
 
Posts: 8822
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Filmovi

Postby fabricio » 19 Jun 2019, 22:38

Max Manus wrote:Odličan.

Fabricio :okk:

Posto si pogledao, zanimace te ovo, u vezi kraja filma. :crybaby:

Spoiler: pokaži
U stvarnom životu, taksist i novinar nisu se uspjeli sresti nakon tog događaja, što sam kraj filma čini još tužnijim – pogotovo poruka stvarnog novinara, koju ostavlja filmskom timu u nadi da će ponovno sresti svog prijatelja, ne znajući kako je isti umro već 1984. godine, a i sam novinar umire 2 mjeseca nakon ostavljanja te poruke (siječanj 2016.). Film je zapravo i snimljen ne poznajući identitet ni sudbinu taksista – ona je obznanjena od strane njegovog sina tek nakon izlaska filma. No, ono najbitnije je kako su uspjeli svijetu prenijeti istinu, što je u konačnici i spasilo ostatak Južne Koreje. Za građane Gwangjua pak, ostati će vječno bolno sjećanje.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Max Manus » 19 Jun 2019, 22:49

Spoiler: pokaži
Da odmah sam se bacio na guglanje,i pregoreo sam kad sam čitao :colera:
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Kreanga and 22 guests