Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby fabricio » 13 Mar 2019, 12:31

Ma gde nema, pa ja nista nisam gledao od montevidea, a i to sam pogledao posle 5 godina (mislim na onaj prvi film, posle bile neke serije, drugi deo sta li vec, nisam to ispratio).

Od serija gorke plodove je zadnje sto sam ispratio, a to je izaslo i pre vise od 10 godina.

Sve ove nove filmove i serije izdrzim 15 20 minuta, ili ako je serija jednu dve epizode i batalim. Bas me nista ne privlaci.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Sani » 13 Mar 2019, 19:04

@Sezione

Koliko se secam price, mislim da ce ici 4 epizode, ili tako nesto...

@Fabricio

Razumem dosta ljude sto tako misle, godinama smo bombardovani sranjima. Mislim da gresis, imao sam slicno misljenje. Gledao sam ''Vratice se Rode'' i ''Gorki plodovi'', isla je pauza, i onda posle Montevideo, posebno serija ''Montevideo - vidimo se'', utakmica sa Urugvajem, uf, odlicno uradjeno, u bioskopu gde sam gledao film krenulo pljuvanje po sudijama, nas gol se dobro proslavio. :lol2:

I skoro odlucim da gledam Senke, odlicna serija, iskorak. Besa takodje, potpuno gledljive serije, drugar i ja sto skoro nista ne gledamo domace, ovo smo ispratili, posebno on, koji se lozi na GoT i to. :biggrin:

Pocni da gledas Senke, polako, i dok zavrsis, krecemo u drugu sezonu. :D

p.s. Juzni vetar nikako ne moze da bude los film, i tu se zavrsava diskusija, o nekim detaljima, sitnicama, ukusu, moze se pricati...
Stephen Curry. 2,974. aka shooting GOAT.
User avatar
Sani
 
Posts: 9376
Joined: 08 Dec 2014, 01:58

Re: Filmovi

Postby fabricio » 13 Mar 2019, 19:23

Senke nisam gledao ič, to mi je u planu da bacim pogled. Ostale sam uglavnom sve propratio i batalio.

Pritom ja nisam previse izbirljiv. Ja sam neko kome su Rode najbolja srpska serija.

Ali sto kazes , zatrovan sam valjda sranjima dugogodisnjim, a isto tako gledajuci Breaking Bad, Better Call Saul, Wire i mnoge druge kvalitetne sam podigo lestvicu za sve ove godine i jedva pronalazim film/seriju koja mi se dopada. Narocito domacu radinost.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Buzz » 13 Mar 2019, 20:12

Ni ja skoro nista domace ne mogu da gledam, Rode svakako najbolja serija, a ostalo krs, Senke se kanim da krenem, ali nisam jos mada imam u planu. Sto se tice filmova nisam gledao Montevideo, Zamfirovu itd. Sto kaze fabricio gledao sam previse stranih kvalitetnih filmova i serija, tako da mi se domace novokomponovano ogadilo.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Filmovi

Postby Max Manus » 13 Mar 2019, 21:11

Sezione wrote:Meni su one lagune odmah delovale kao Hrvatska, reko ovo Gvajane nije videlo :D I na filmu je radilo brda nasih ljudi uz sve ove glumce.

A to jeste, mada kradja tesko. Izgleda mi kao da ce i drugi deo da snimaju.


biće serija pa drugi deo mislim
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 13 Mar 2019, 21:26

Meni te "Rode" đubre.

Od prve sezone "Otvorenih vrata" i "Složne braće" nije bilo zaista dobre domaće serije.
Može da prođe i "Porodično blago", iz sentimentalnih razloga. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Filmovi

Postby ИлићКапитен22 » 13 Mar 2019, 21:48

Горе доле врх серија.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Filmovi

Postby Sezione » 13 Mar 2019, 23:10

Mislim da je ok da se postavi anketa na pdf serije za najbolju domacu od 2000. na ovamo pa da glasamo malo...
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13719
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby DON » 13 Mar 2019, 23:53

JV film bez smisla, bukvalno odradjen za debile. Negde videh da Bikovic i ekipa snimaju nesto Rusi Kosovo i Metohija ide 20 dina od bombardovanja, valjda nece zasrati to i nadam se da ce biti neka dubina, ne samo populizam i jurenje bravo od debila.

Papilon novi, dobar, al procitajte knjigu. Neverovatna stvar, prica, zivot jednog coveka. Jos ako ste ispravni, a zivot vas nije mazio, uu ima da vas vozi. I pogledajte prvu verziju filma.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby Max Manus » 14 Mar 2019, 00:38

To ti je Balkanska Međa kreće uskoro u bioskopima to je manje više true story kad su rusi zauzeli aerodrom Slatina 1999.

Što se JV tiče klasičan holivud sa malo domaćeg humora ,narod voli to

izgubio se identitet srpskog filma odavno

Bila ona serija Lisice dobra bleja :biggrin:
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

Re: Filmovi

Postby Sezione » 14 Mar 2019, 01:01

Treba nasem filmu ovakvih filmova kao JV, nije se ni holivud izgradio na dubokoumnim pricama nego na mentolskim akcijama.
Mora malo love da udje u domaci film.
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13719
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 01:11

Mislis da ce nas film da odradi posao kao Holivud za SAD, propaganda i tihi rat? Mislim, da li postoji taj neki plan kao sto je napravljen za Holivud i sve oko njega. Ako je poenta pare za nas film, a jeste, to je legitimno iz ugla ovih sto ce da zarade. Ali iz ugla mene/tebe, koji cu to da platim, pogledam, e to je onda utisak "film za debile". Govno je govno :biggrin:
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby Sezione » 14 Mar 2019, 02:08

Pare iz ugla da se naprave da se snimi nesto vrh, tipa Papillon... Pa ce onda i te pare sto si nekad platio za jv imati smisla :D
Nece sad Bjelogrlic ili koja god ekipa da je iza JV da ulozi pare u proizvodnju kafe i papaje nego u snimanje novih filmova pa mozda i kod nas izleti neki Fargo ili No country npr...

Jbg ja sam se sjebao kad sam napisao da je dobar. Dobar je zbog ovih gorenavedenih stvari, inace je sam film goqu ali ga drze ok scenario i neizvesnost. Mislim ok, snimace se nastavci, ali(domingo mode on) poruka ovog prvog filma je zlo i naopako(mozda je ovo tihi rat koji ima za cilj da se mi Srbi na kraju porokamo medjusobno) Izlazis sa mardelja, cekaju te zena, deca, stan, pare od matorog od novog posla, sto bi se reklo u dve reci
Image

open image in new tab da vidis sta je sublimacija
(Domingo mode off)

Ne bi bio problem u svemu ovome jer to je samo FILM ali znamo kakav smo narod i nije da filmovi ne oblikuju misljenje, samo nam fali nova auto mafija iz zemuna u pokusaju :D

Sad citam, snimace se izgleda 10 epizoda o tome kako se jadna secikesa snasla posle tvorze
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13719
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby DON » 14 Mar 2019, 10:15

Ma, brate, sve je to ok, ali kad uzmes JV po horizontali i vertikali da analiziras, to je kurton, koliko god da ga neki kadrovi, fotografija i pojedini glumci vade. Eno imas Bjelu i Senke, sve je tako dobro uradjeno, taj Holivud, nabijene mnoge teme, "Pretparacke price" nase izmedju dva rata. Znaci ne trebaju pare njima za kvalitet, pare im trebaju za kurve gudre stadione :)
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Filmovi

Postby Ron Swanson » 14 Mar 2019, 10:28

Ja pre neki dan pijančio sa scenaristom i kaže čovek da je ideja filma bila da se uzme lova i da se naprže klinci, a ne da se snima Bog zna kakav kvalitet. Svestan je lik šta piše, radio je on i mnogo ozbiljnije stvari od ovoga, al' publiku za to uglavnom boli kurac. Ovako lovu uzmu producentu, bugarska folkerka i svi ostali umešani, jer masa to hoće da gleda.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests