Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby fabricio » 04 Jul 2019, 23:15

CONFESSIONS (KOKUHAKU) 2010


Za ovaj film sa sigurnoscu jedino mogu da upotrebim prefiks "psiho", a onda ide redom, drama, triler, horor, misterija...


Poslednji dan polugodja je, uciteljica dolazi sa vescu da daje otkaz, ali usput ima vazne vesti, govori kako je njena mala cerka ubijena, a da su ubice trenutno u ucionici, deca. Dvoje njih. Da ona zna ko su, ali da nece da kaze njihova imena. Tu odrzava jedan tezak govor i saopstava nesto sto ne smem da pomenem jer bi bio spoiler, a u sustini vozi nastavak celog filma na temelju te recenice, a tice se je li, ubica.

O zapletu je dovoljno da znate da se tiče nastavnice čija ćerkica je umrla krivicom dvojice njenih učenika, 13-godišnjih psihopata, i njene osvete za to.


Ovo "psihopate" ne daj da vas zavara zat sto su 13godisnjaci u pitanju. Naprotiv, klinci su odglumili bolje od 99% matorih holivudskih pajaca. Nesto slicno sam jedino video kod Natali Portman kad je sa 13 godina porobila u filmu Leon Professionall.


Sta god dalje rekao da vas zaintrigiram (a verujte ima toga) bio bi spoiler. Film je osvetnicki, ali ne kliseiziran kao 99% holivudskog smeca gde osvetnicki filmovi svi lice jedan na drugi. Ovo je nesto novo, sa fokusom na decu (ali jaaako bolesnu decu, psihopate na kvadrat).

Film ima 3-4 ozbiljna plot twista gde sam vilicu skupljao sa patosa. Fantasticnu fotografiju, odlicnu pozadinsku muziku, jezivu atmosferu... sta ces vise.

Svaka preporuka, a od azijata standardno (ovo je japanski film, mozda prvi koji sam pogledao ikada), katastrofalan trailer koji necu da kacim jer moze samo da odbije gledaoca. Dovoljno je da vidite ogromne ocene i to je to.

Edit" e da, ovakav film nikad nisam gledao, u nekom slow mo fazonu je cesto, jako zanimljivo, kadrovi nisu konstantno na protagonistu da ti u usta stavljaju radnju, vec radnaj ima svoj tok, bez fokusa na odredjene karaktere. Savrsentsvo. Jedino sto japanci svi lice jedni na druge pa je malo zajebano za pracenje :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Vesely.24 » 06 Jul 2019, 23:52

Fabri, odgledao sam ovaj poslednji preporučeni film. Jedna reč kojom bih opisao film je bolest :biggrin:. Nikada ništa slično nisam gledao.
Spoiler: pokaži
Nisam skontao na kraju, je l onaj klinac ubio majku naučnicu ili nije? Pošto je nastavnica rekla da ga zavitlava, ta rečenica me potpuno zbunila.
Grobari, Grobari, 'ajmo svi uglas, Rade Zagorac jedan je od nas!
User avatar
Vesely.24
 
Posts: 1609
Joined: 04 Feb 2016, 00:37

Re: Filmovi

Postby fabricio » 07 Jul 2019, 00:06

Ali pretpostavljam da to mislis pozitivno :biggrin:

Jer film jeste bolestan i jeziv, iako nema odvratnih scena, sto je najjace od svega.
Postici tako nesto, a ne prosuti sleper kecapa, odsecati delove tela, staviti 101 jumpscare i ostale gluposti kako bi docarao neku bolestiju, meni je to majstorski posao. (bilo je nesto malo, ali maksimalno cenzurisano, bez fokusa na tim stvarima).
Pravi pisholoski film.

A spoiler,
Spoiler: pokaži
Da me jebes ni sam ne znam, ovo mi je Villenuevski kraj. Gde te ostavi sa otvorenim krajem, bez jasnog odgovora. Mislim da je bas fora da ga izmuci do kraja i ostavi bez odgovora. Bila je u fazonu, malo sam te razjebala mali, ajd i na kraju da te kecam :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Sezione » 07 Jul 2019, 14:06

Malo sam uzeo neke klasike da gledam koji mi stoje sto godina

The Sting

https://www.imdb.com/title/tt0070735/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Lagani Njumen i Redford, neverovatni kadrovi i gluma

Three Days of the Condor

https://www.imdb.com/title/tt0073802/?ref_=nv_sr_2?ref_=nv_sr_2

Opet Redford naleteo, klasican hladni rat triler, ok da se ubije vreme, inace je cela atmosfera u pozadini genijalna

Groundhog Day

https://www.imdb.com/title/tt0107048/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Ovo je klasik naravno. Resio sam malo da predjem na neodgledane time travel filmove pa sam krenuo sa ovom limunadicom i pogodio

Planiram dalje Primer, 12 monkeys, Frequency, Predestination, da preskacem neki od njih?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13720
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby Tileoleo » 07 Jul 2019, 14:45

Тек сад одгледах овај шпански филм "El cuerpo". Феноменалан. :blue: Каква завршница брате мили, обори са ногу. У рангу са "Contratiempo" који исто баца на патос попут Тајсона.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 07 Jul 2019, 14:48

Pa ista režija/scenario + glavni lik :D

Ovo mu je 3. film...

https://www.imdb.com/title/tt6908274/?ref_=nm_flmg_dr_1
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby Dylam Dop » 07 Jul 2019, 14:57

@fabricio&vesely

Sigurno niste gledali 'Pink Flamingos' od Dzona Votersa, da vidite sta je bolescina od filma.. :D
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Filmovi

Postby fabricio » 07 Jul 2019, 15:07

Ne znam jesi gledao ovo sto sam okacio, ovde je pojam bolest u nekom drugom fazonu, ne kao u horor filmovima osamdesetih.

Bolesna je atmosfera zbog samog dogadjaj u filmu, nacin komuniciranja ovih klinaca sobzirom da imaju tek 13, a pricaju kao najvece psihopate, bolestan je kraj sa plot twistom gde klinac... necu necu da otkrivam, ako neko resi da gleda :biggrin:

Nema jezivih scena u filmu, niti krvi i tako tih stvari. Generalno nije akcenat na tome kad je rec bolest u pitanju.
Ovde bolest poprima neka druga znacenja, bolesna je masta ove dece, a ne kadrovi.

A od klasicnih bolestija, samo SAW 6 kad u uvodnoj sceni secu ruke i stomake :blue: i mere na kantar.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Dylam Dop » 07 Jul 2019, 15:23

Nisam gledao, ali sam pretpostavio da je kao neki vid horora. Ali u ovom gore sto sam naveo (takodje nikakav horor), reziser se poigrava sa svim stereotipima, normama i oblicima (javnog) morala onog sto je Homo Sapiens ustanovio do sada u toku svog "civiliz." razvitka.. Onako, pljuvanje, povracanje i direkt kenjanje po licu humanity-a u jednom dahu..

Ali skupicu zeludac, pa cu odgledati i taj.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Filmovi

Postby Sezione » 07 Jul 2019, 15:26

Zlaja wrote:Pa ista režija/scenario + glavni lik :D

Ovo mu je 3. film...
https://www.imdb.com/title/tt6908274/?ref_=nm_flmg_dr_1

Jel znas da sam hteo i za ovaj da pitam i reko aj necu smorili vise Spanjolci... Kakav je?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13720
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 07 Jul 2019, 15:28

Nemam pojma, našao sam ga sad kad sam tražio ova 2.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby fabricio » 07 Jul 2019, 15:46

Dylam Dop wrote:Ali skupicu zeludac, pa cu odgledati i taj.


Obavezno gledaj, ne treba jak zeludac, kad/ako budes gledao, shvatices zasto je bolesno i zasto je pozitivno bolesno i zasto je to neobjasnjiv pojam u ovom filmu sve dok se ne pogleda :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Kreanga » 07 Jul 2019, 16:42

Fabri,aj daj torent za taj tvoj film i prevod.Zaintrigiralo me :D
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Filmovi

Postby fabricio » 07 Jul 2019, 16:55

Evo film. Ali ovo se ne gleda po suncanom danu, nego iskljucivo uvece :biggrin: bude veci dozivljaj.
Spoiler: pokaži
https://unblockpirate.uk/torrent/13117072/Confessions_[Kokuhaku]_(2010)_1080p_BluRay_x264_DTS-SARTRE


A za prevod ne znam, pomuci se, ja drzim bsplayer i kmplayer jedan do drugog, preko BS playera prvo otvorim film da mi ponudi automatski prevod da skinem, a onda preko kmplayer gledam kad skinem taj prevod :lollol:

Ali probaj ovde, standardno.

https://titlovi.com/titlovi/kokuhaku-aka-confessions-118698/

Ako nece, idi na opensubtitles.org, meni je bsplayer otud povuko titlove.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Kreanga » 07 Jul 2019, 16:58

Vazi,hvala.Videcu da bacim pogled veceras.Javljam utiske :okk:
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7596
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: tony montana and 9 guests