Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi i serije

Postby lord_slawe_ » 30 Mar 2011, 20:07

Na Avali upravo ide jedan od meni najomiljenijih filmova ever :P

"You can be my wingman anytime!"
"Bullshit, you can be mine."
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Filmovi i serije

Postby Withnail » 01 Apr 2011, 14:46

Nek prvi post bude u temi gde se mozda i najbolje snalazim :smile:

prva preporuka za moj nick
Withnail & I
Dva propala glumca u Londonu 1969 odlucuju da odu na selo da malo izbistre mozgove unistene alkoholom i drogom
briljantna crnohumorna komedija...dijalozi, izjave, face, rekacije...zivopisno sumorni likovi, sumorni kisni ambijent
lik sto glumi Withnaila :blue: , kakav car...isto tako njihov diler
ne garantujem da ce svima da se svidi ali ovo je bruka dobro
:blue:

posto vidim da ovde ima ljubitelja Kejva onda film gde je radio muziku i scenario
The Proposition
Atmosfera, fotografija, dijalozi...sve odlicno. Mozda ima koja rupica ali ne mari.

There Will Be Blood
jedan od najboljih ikad!

aj jos i
I Sell the Dead
opusten, luda atmosfera skroz
User avatar
Withnail
 
Posts: 6078
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Filmovi i serije

Postby Panta » 10 Apr 2011, 02:11

Pre par nedelja sam odgledao "Rain man", sa Tomom Kruzom i Dastinom Hofmanom.Rec je o 2 brata od kojih jedan boluje od autizma, do se drugi bori da dobije starateljstvo nad njim.

Na mene je ostavio izuzetan utisak i od srca ga svima preporucujem.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Filmovi i serije

Postby ima 1 tim » 15 Apr 2011, 01:46

Rio :mrgreen: jeste deciji ali je :blue:

'Rio' is a 3-D animation feature from the makers of the 'Ice Age' films. Set in the magnificent city of Rio de Janeiro and the lush rainforest of Brazil, the comedy-adventure centers on Blu, a rare macaw who thinks he is the last of his kind.


samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Filmovi i serije

Postby Panta » 16 Apr 2011, 16:25

Ne cini mi se da bi bilo svrsishodno otvarati novu temu za emisije, pa cu ovde da ostavim veliki naklon za cuvenu BBC-jevu TOP GEAR.

Ako ima ljudi koji je nisu gledali, neka to obavezno ucine.Ima svakog dana na Ultri oko 23.



Jeremy :blue:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Filmovi i serije

Postby lord_slawe_ » 18 Apr 2011, 19:51

Image

Sinoc pogledah, definitivno jedan od najuznemirujucih filmova koje sam ikada gledao.
Tezak psiho-horor sa efektnim krajem, nije za slabije stomake..
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Filmovi i serije

Postby vicharhcp » 25 Apr 2011, 22:07

Evo malo sa snimanja Hobita! Za obozavaoce Tolkina!
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby vicharhcp » 03 May 2011, 13:53

Upravo sam, treci ili cetvrti put, odgledala film Marley i ja, pa sam odlucila da vam ga predlozim. Meni je film fenomenalan! To je u stvari prica o psu koji se zove Marley i film ga prati kroz ceo njegov zivot. Naravno, prica filma je vezana i za porodicu ciji je pas, mladi bracni par koji zapocinje svoj bracni zivot......
Ja sam se toliko smejala gledajuci ovaj film. I plakala sam. U svakom slucaju, ovo je film koji treba da se pogleda i najtoplije ga preporucujem. Bukvalno se zaljubite u tog blesavog psa.

Marley.jpg


Storyline
After their wedding, newspaper writers John and Jennifer Grogan move to Florida. In an attempt to stall Jennifer's "biological clock", John gives her a puppy. While the puppy Marley grows into a 100 pound dog, he loses none of his puppy energy or rambunctiousness. Meanwhile, Marley gains no self-discipline. Marley's antics give John rich material for his newspaper column. As the Grogans mature and have children of their own, Marley continues to test everyone's patience by acting like the world's most impulsive dog.

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Filmovi i serije

Postby mastro mostro » 03 May 2011, 16:10

vicharhcp wrote:Upravo sam, treci ili cetvrti put, odgledala film Marley i ja, pa sam odlucila da vam ga predlozim. Meni je film fenomenalan! To je u stvari prica o psu koji se zove Marley i film ga prati kroz ceo njegov zivot. Naravno, prica filma je vezana i za porodicu ciji je pas, mladi bracni par koji zapocinje svoj bracni zivot......
Ja sam se toliko smejala gledajuci ovaj film. I plakala sam. U svakom slucaju, ovo je film koji treba da se pogleda i najtoplije ga preporucujem. Bukvalno se zaljubite u tog blesavog psa.

Marley.jpg


Storyline
After their wedding, newspaper writers John and Jennifer Grogan move to Florida. In an attempt to stall Jennifer's "biological clock", John gives her a puppy. While the puppy Marley grows into a 100 pound dog, he loses none of his puppy energy or rambunctiousness. Meanwhile, Marley gains no self-discipline. Marley's antics give John rich material for his newspaper column. As the Grogans mature and have children of their own, Marley continues to test everyone's patience by acting like the world's most impulsive dog.




Dobar film. Odnosno smešan, pitak, pozitivan, živ, ali naravno, i ovom slučaju bolja je knjiga po kojoj je rađen film, a koju sam kao (su)vlasnik labradora dobio na poklon, i koja me je, dok se je čitao iznenađujuće jako ganula, mada i kraj filma, takođe. Ali, to je tužna sudbina vlasnika pasa, pogotovu tako dobrih drugara kakvi su labradori.

U filmu je Marli epizodni lik koji je tu dok se prati formiranje i odrastanje porodice sa svim čarlamama koje se u tom procesu podrazumevaju i preskočeno je premnogo ludih situacija u kome Marli briljira. Zamerka filmu je i što je u ulozi Marlija promenjeno previše različitih labradora, u smislu veličine, proporcija, boje dlake, njuške...

U svakom slučaju, potrošiti sat i po na ovaj film nije traćenje vremena, te se pridružujem preporukama.

ps Kad sam več kod "limunada", tokom praznika sam pogledao domaće filmove Šišanje i Montevideo, i prijatno se iznenadio, s obzirom da sam očekivao klasične Šotra blokbastere od kojih će mi se prevrnuti stomak.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Filmovi i serije

Postby Unexpected » 03 May 2011, 16:27

Meni jedan od omiljenih filmova:

Image


Originalni naslov: MEDITERRANEO
Kategorija: Drama , Ratni
Godina: 1992
Zemlja: Italija
Vreme: 98 minutes
Reditelj: Gabriele Salvatores
Glumci: Claudio Bigagli, Giuseppe Cederna, Diego Abatantuono, Ugo Conti

Kratak opis:
Za vreme Drugog svetskog rata, osam italijanskih vojnika je poslato na udaljeno grčko ostrvo da bi ga štitili od napada. Ubrzo nakon dolaska na ostrvo bivaju izolovani od ostatka sveta, jer im se radio pokvario, a čamac kojim su došli potonuo. Uvereni da je ostrvo okupirano od strane neprijatelja, vojnici su bili iznenađeni kada su naleteli na malo selo u kome su samo žene i deca. Nemci su pre njihovog dolaska zarobili sve muškarce i odveli ih u zatvor. Osam Italijana se odomaćilo na ostrvu uživajući u svemu što ono može da ponudi, daleko od rata...

The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Filmovi i serije

Postby Bodi Bond » 03 May 2011, 22:26



Neverovatan film. :cmizdr:
Ja volim taj sex.
User avatar
Bodi Bond
 
Posts: 1591
Joined: 29 Mar 2011, 12:21
Location: Blok

Re: Filmovi i serije

Postby Riquelme » 04 May 2011, 00:53


Ovu pricu sa Jezdicem ,ma koliko puta gledao uvek me nasmeje do suza ... :blue:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Filmovi i serije

Postby realno *w » 04 May 2011, 12:33

User avatar
realno *w
 
Posts: 141
Joined: 15 Mar 2011, 13:35

Re: Filmovi i serije

Postby mali_buda » 11 May 2011, 09:22

Jezda je fenomenalan :blue: :blue: :blue: Glumi ove "nevidjene smekere" majstorski!

Nema krize za Avangardu :banana:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Filmovi i serije

Postby HariHaler » 16 May 2011, 15:59

preporucujem - http://www.imdb.com/title/tt1305806/

U pitanju je argentinski film, dobitnik Oskara.

Upecatljiv, razlicit, zanimljiv, duhovit.

The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests