Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby dumagio19 » 15 Jun 2011, 10:32

Secret window

http://www.imdb.com/title/tt0363988/

Obavezno pogledati!
Jednostavno sve Dzonijeve uloge su vrh! Ova je sigorno jedna od boljih!
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Filmovi

Postby Stoxan » 15 Jun 2011, 22:52

lord_slawe_ wrote:
lord_slawe_ wrote:
Stoxan wrote:Ali obavezno se zaustaviti na prvom delu, bez obzira na glumačka pojačanja u nastavku. Mada ni ovaj nije nešto specijalno.


Pih, za veceras planirao da odgledam drugi :laugh:


Odgled'o. Nije k'o prvi, tu si potpuno u pravu, ali retko koji "drugi deo" tops prvi. No, i uz ovaj sam se fino zabavio. Mogu slobodno kaz'ti da od svih Marvelovih superheroja Iron Man i kao strip a i kao ekranizacija najbolje legao.


Nisam čitao strip pa mi se možda zato nije ni svideo film. Mada i da jesam mišljenja sam da ne postoji film koji je dočarao neki strip/knjigu/crtani. Jednostavno čega se Holivud dotakne ostane samo mrlja. Primer novi film sa Dilan Dogom. Oskrnaviše mi omiljenog strip heroja. Ne daj Bože da nekom padne na pamet da snima hit o Mister Nou ili još gore Alan Fordu :colera:
Takve stvari treba da rade istinski zaljubljenici u ta dela. Kao što je Piter Džekson i Gospodar prstenova.

A da se vratimo Gvozdenom. Priča je morala stati posle prvog dela. Jednostavno nastavak nije doneo ništa novo. Novi negativac i nije neka novost. Priča izlizana, kraj predvidiv, gluma blago retardirana :D
Robert Dauni da ne glumi svaku ulogu isto pomislio bi da je dobar glumac. :nargile: Večito je neki polualkohličar koji ne poštuje nikakva pravila, izluđuje sve oko sebe, ali ga svi vole, pogotovo žene. To je prošlo u Kiss Kiss Bang Bang i Šerlok Holmsu, ovde mi se nije svidelo. Gvinet Paltrou - dovoljno je videti njenu tužnu facu pa da vam skenja ceo dan. :crybaby: Miki Rurk kao negativac je odličan, ali kao rus negativac :jebiga: A šta tek reći o borilačkim veštinama Skarlet Johanson :wacko: Na stranu što ja nju gotivim, doduše više zbog fizičkog izgleda, nego zbog glumačkih sposobnosti, ali na onome bi joj i Brus Li pozavideo.

I što je najgore sprema se i treći deo Iron Mana. Ko preživi pričaće.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Filmovi

Postby Clarissa » 16 Jun 2011, 13:06

Ciklus filmova Odabrani klasici na RTS, utorkom i četvrtkom oko 13.
Za sve kojima obaveze dozvoljavaju da u to vreme budu isped TV-a i da se ponovo odgledaju :nargile: , a neki možda i po prvi put gledaju ove filmove. Tek sad sam otkrila da se filmovi daju i četvrtkom :tap: , do sada sam gledala Praznik u Rimu, Doručak kod Tifanija i u utorak Hičkokovu Rebeku. Ne znam kada je cilklus počeo, šta je prikazano, a ni šta će biti :dunno: , ali da vas obavestim.
Vraćam se "Bulevaru sumraka" :teacher: .
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/% ... D0%B0.html
13:30
Булевар сумрака
У оквиру циклуса филмова Одабрани класици на РТС-у које можете пратити сваког уторка и четвртка од 13.30, на програму је "Булевар сумрака" (Sunset Boulevard, 1950) америчка драма из 1950. године у режији Билија Вајдлера који говори о холивудском сценаристи који се спријатељи са остарелом дамом, бившом звездом немих филмова.
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Filmovi

Postby alcesta » 16 Jun 2011, 23:55

Meni ne pada na pamet da gledam RTS u to doba i kad sam kod kuće :tap:
Sreća što ove pomenute filmove znam već napamet, jeste da uvek mogu da ih gledam ali makar nisam mnogo propustila.
Sad pogledah najave na RTS-u, izgleda da je ostao još samo jedan film iz ovog ciklusa, Pesak Ivo Džime sa Džonom Vejnom. To valjda znači u idući utorak u isto vreme.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Filmovi

Postby Clarissa » 17 Jun 2011, 00:24

alcesta wrote:Meni ne pada na pamet da gledam RTS u to doba i kad sam kod kuće :tap:

:biggrin:
Izgleda da nisam mnogo propustila
Filmovi za sva vremena ponovo na RTS-u. Tokom juna, na programu legendarni filmovi koji su uzdigli Odri Hepbern - "Praznik u Rimu", "Sabrina" i "Doručak kod Tifanija", ali i klasici "Bulevar sumraka", "Rebeka" Alfreda Hičkoka i dramatizacija bitke iz Drgog svetskog rata "Pesak Ivo Džime".

jedino nisam odgledala Sabrinu, a i RTS se pretrgao, mislila sam da će ciklus duže trajati :jebiga: :jos: .
I ja pomenute filmove znam napamet, ali nekako mi je drago da ih ponovo vidim, npr. ono kad Gregori Pek na kraju "Praznika u Rimu" daje fotografije Odri Hepbern / Princezi Ani, uvek otplačem :sad2: .
Prejaka scena, šta da se radi ? :dunno:
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Filmovi

Postby alcesta » 17 Jun 2011, 00:33

Ma meni je dosta da vidim Rim pa da mi se plače :biggrin: inače ta scena sa slikama me uvek nasmeje (ne mogu da se setim daje li joj slike Gregori Pek, meni se čini da je to onaj njegov drug fotograf? :confused: ) kad princeza izvuče sliku na kojoj razbija glavu onom jadniku u tuči. :biggrin:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Filmovi

Postby Clarissa » 17 Jun 2011, 00:43

Fotograf hoće da unovči slike, ali Gregori ispada džentlmen i vraća ih, sad si me zbunila, mislim da ih uzima od fotografa u stanu i daje Princezi Ani na prijemu.
Nasmeje te fotografija u kojoj Ana gitarom razbija glavu tipu. Pošto fotka ne uspe iz prve fotograf je zamoli da mu ponovo razbije glavu :laugh: .
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Filmovi

Postby alcesta » 17 Jun 2011, 00:47

Naravno, sećam se da je gitara, zato i jeste smešno. :biggrin:
Ma meni se nekako činilo da je na taj prijem na kraju došao s fotografom i slikama, ali nije sad ni važno. Svakako je to jedan od onih filmova koje uvek mogu da gledam :inlove:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Filmovi

Postby Clarissa » 17 Jun 2011, 00:54

alcesta wrote:Naravno, sećam se da je gitara, zato i jeste smešno. :biggrin:
Ma meni se nekako činilo da je na taj prijem na kraju došao s fotografom i slikama, ali nije sad ni važno. Svakako je to jedan od onih filmova koje uvek mogu da gledam :inlove:

Što se fotografija tiče, znajući šta će biti, unapred se rasplačem, pa ne vidim scenu od suza :sad2: :dunno:
A evo i :gitara: :thumbup:
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Filmovi

Postby M.S. » 17 Jun 2011, 09:07

Ja iz protesta ne gledam filmove na tv-u. Da nije sporta, odjavila bih kablovsku definitivno. Jednostavno, RTS ubira pare od reklama, ubira pare od pretplate, a grebe se samo za filmove za koje se više ne mora dati ni dinara.

Ne bi me čudilo da u sledećem navratu emituju ciklus braće Limijer. Nemam ništa protiv klasika, ali imam protiv tog šićardžijskog mentaliteta i uopšte pravca kuda idu televizije :so: .

Poslednji film na koji sam bacila pogled na tv-u bila je Insomnia i to sasvim slučajno, a pre toga ne pamtim. Čujem da Avala ima super urednika i vrlo dobar izbor iz raznoraznih kinematografija (ne samo anglosaksonske koja je prezastupljena), ali ja sam se jednostavno odvikla da zavisim od tv programa i ćudi njihovih urednika.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Filmovi

Postby dumagio19 » 17 Jun 2011, 10:20

http://www.imdb.com/title/tt0050083/

12 Angry Men (1957)

Image


Jedan od najboljih filmova koji sam gledao!
„Нека нас победи свако ко може, немамо ништа против” - Душко Радовић

"Ако желиш да победиш слабијег од себе, мораш да се бориш једнако добро колико и он!" - Душко Вујошевић.
User avatar
dumagio19
 
Posts: 1287
Joined: 18 May 2011, 20:27
Location: Republika Srpska

Re: Filmovi

Postby alcesta » 17 Jun 2011, 13:57

M.S. wrote:Čujem da Avala ima super urednika i vrlo dobar izbor iz raznoraznih kinematografija (ne samo anglosaksonske koja je prezastupljena), ali ja sam se jednostavno odvikla da zavisim od tv programa i ćudi njihovih urednika.

Avala i Prva daju odlične filmove otkako su ih nama skinuli sa spiska kanala. :colera:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Filmovi

Postby Beonegro » 17 Jun 2011, 15:36

Sinoć gledao The Priest, odlična razbibriga za tople ljetnje noći. Pretpostavljam da bih podjednako dobro ispratio film i da mi hirurški odstrane mozak :laugh: al' lik živi za fajt! :laugh:
BORBA, BRE!!!
_____________________

Plakao sam kad je pala Sekuritatea!
User avatar
Beonegro
 
Posts: 604
Joined: 21 Mar 2011, 09:40

Re: Filmovi

Postby Clarissa » 17 Jun 2011, 17:22

Pretpostavljam da si gledao ovaj film
http://www.imdb.com/title/tt0822847/
Beonegro wrote: Pretpostavljam da bih podjednako dobro ispratio film i da mi hirurški odstrane mozak

Sudeći po tvom komentaru i nije nešto :laugh: .
Imate jedan istog imena, mnogo bolji :thumbup:
http://www.imdb.com/title/tt0110889/
IMDB baš brlja, na stranici za ovaj Priest koji ne ispira mozak stoje inserti iz filma koji je gledao Beonegro :facepalm: .
Da otklonimo eventualnu zabunu

Ovi koji su pravili clip, prepričaše ceo film :jebiga: ,ali nije tako ima još jedna velika dilema koja muči našeg :pop: .
Vredi potražiti film.
Clarissa
 
Posts: 322
Joined: 07 Jun 2011, 21:34

Re: Filmovi

Postby M.S. » 19 Jun 2011, 19:44

Ako vam nije dosta pomalo kliše priče na temu "šta je sve spreman čovek zbog žene koju voli", juče sam odgledala:

The next three days
http://www.imdb.com/title/tt1458175/

Podseća me malo na film Tell no one, po delu Kobena koji meni i nije neki krimi pisac, ali mi next three days bolji. Super je za one koji vole dugačke filmove, nikakvo remek delo, već letnji film za opuštanje koji drži pažnju.

Spoiler: pokaži
imam niz malih zamerki, a najveću što nije otkriven ubica :colera:
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests