Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Гроф Тинторето » 16 Dec 2017, 18:04

Uvek se zaradujem da je neko nasao neki film koji valja, a onda shvatim da je listao temu unazad tri meseca i gledao film koji sam vec odgledao i ocenio kao filmcinu :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31794
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Filmovi

Postby Buzz » 16 Dec 2017, 18:16

Nisam listao temu, preporuka je od druga...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9456
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Filmovi

Postby Poison and Remedy » 17 Dec 2017, 09:25

Malterego wrote:Odoh večeras da gledam novi SW, kao ogroman far serijala javljam vam kakav je :)


Ja sam isto sinoc pogledao film i zivo me zanima kakvi su tvoji utisci.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Filmovi

Postby Malterego » 17 Dec 2017, 09:41

Za SW podijeljeni utisci, moram jos jednom pogledati da bih dao konacan sud. Ali mogu reci da nisam oduvan i odusevljen kao sto sam se nadao da cu biti. U nekim momentima previse slicnosti sa drugim filmovima (5 i 6 prije svega), u drugim previse forsiranja da se sklone stari likovi i postave novi kao predvodnici neke nove generacije fanova. Prica generalno ok, ali u nekim momentima bespotrebna, posebno ono sto je Fin radio. Snouk ispao veliko razocarenje za mene poslije visegodisnjeg hajpa oko tog lika i njegovog porijekla. Takodje pomalo isforsiran humor u nekim momentima.

Generalno okej film, ali za fanove koji dobro poznaju lore, serije, filmove, stripove, knjige i kompletan expanded universe - pomalo nelogican i razocaravajuci. Mada, priznacemo, nas je takvih malo :)

Eto ukratko bez spojlera, kada stignem pisacu sa spojlerima i dok jos neko pogleda. Za mene je mogao film biti mnogo kvalitetniji, plasim se da idu u pravcu Marvelovih serijala.
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Filmovi

Postby Poison and Remedy » 17 Dec 2017, 10:41

Malterego wrote:Za SW podijeljeni utisci, moram jos jednom pogledati da bih dao konacan sud. Ali mogu reci da nisam oduvan i odusevljen kao sto sam se nadao da cu biti. U nekim momentima previse slicnosti sa drugim filmovima (5 i 6 prije svega), u drugim previse forsiranja da se sklone stari likovi i postave novi kao predvodnici neke nove generacije fanova. Prica generalno ok, ali u nekim momentima bespotrebna, posebno ono sto je Fin radio. Snouk ispao veliko razocarenje za mene poslije visegodisnjeg hajpa oko tog lika i njegovog porijekla. Takodje pomalo isforsiran humor u nekim momentima.

Generalno okej film, ali za fanove koji dobro poznaju lore, serije, filmove, stripove, knjige i kompletan expanded universe - pomalo nelogican i razocaravajuci. Mada, priznacemo, nas je takvih malo :)

Eto ukratko bez spojlera, kada stignem pisacu sa spojlerima i dok jos neko pogleda. Za mene je mogao film biti mnogo kvalitetniji, plasim se da idu u pravcu Marvelovih serijala.


+1000

Disney je kupovinom Lucasfilma ugasio expanded universe i stvorio svoj tzv. kanon, samim tim izbacivsi ogroman broj kvalitetnih prica, pogotovo iz knjiga. Sto je meni :puke: Ja licno da sam na njihovom mestu ne bi se vise ni bavio LSW i vremenom posle Yavin-a, nego bi isao unazad, mnogo vremena unazad. Period od 5000 godine BBY, pa sve do SW EP 1 The Phantom Menace filma, sto dodje negde oko 32 BBY i zvanicnog pocetka Disney-evog kanona(nije fiksno), je meni ubedljivo najinteresantniji i ispunjen je neverovatnim likovima i pricama.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Filmovi

Postby Malterego » 17 Dec 2017, 10:48

Apsolutno dobar period sa velikim potencijalom. Mislim da su najavlili svoju platformu tipa Netflix koju će pokrenuti u narednim godinama i tu očekujem neku seriju sa temom stare republike. Sto se tice novijih stvari samo hocu da zavrse pricu sa Ahsokom, a dalje neka rade sta hoce. SW je bio zamisljen kao prica o Anakinu, sada ovo odlazi predaleko. Pretjeruju i sa standalone filmovima, mozda ce Han Solo i biti dobar, mozda ce i (rumored) Kenobi film biti dobar, ali to je samo iscrpljivanje resursa i ganjanje para. Nema se sta pricati o Kenobiju na Tatooine, zna se da je on bio u izgnanstvu i nadgledao Luka, nema tu pretjeranog fantaziranja, tako bi i trebalo da ostane. Imao je i onaj susret sa Ezrom i Maulom i to je to.
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Filmovi

Postby Radonjaa » 17 Dec 2017, 12:48

The killing of a sacred deer, odličan (5)
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13345
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Filmovi

Postby Leon S.Kennedy » 17 Dec 2017, 22:40

Odgledah i ja novi SW.
Za razliku od Epizode 7,bolji je za tri klase.Opet epizoda 7 je za mene ubedljivo najgora :beyond:

E sad slozicu se sa vecinom gore napisanog,ali ja nisam video neku slicnost sa epizodom 5 i 6,osim nekih scena bitki koje lice.
Bas imam utisak da su se posle kritika da je epizoda 7 klonirana epizoda 4,trudili da se sto vise udalje od pomenutih epizoda.
Prijatno sam iznenadjen iskakanjem iz klisea za neke stvari,ali i mislim da su u slucaju Snooka izabrali laksi put.
Videcemo sta su osmisli za poslednju epizodu.
Ako sam dobro razumeo,Dizni sprema i seriju SW,a i jednu trilogiju nevezanu za ovaj period.I to je ono sto sam od njih ocekivao.Cedice SW dokle god budu mogli i poslednji cent da uzmu, a s obzirom koliko ne SW popularan,nagledacemo se svega i svacega.
"Mi navijamo za Partizan prvo zato sto ga volimo a tek onda -zato sto je najbolji!"
„Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan“
User avatar
Leon S.Kennedy
 
Posts: 12684
Joined: 26 Dec 2012, 23:34
Location: Avangarda.in

Re: Filmovi

Postby Malterego » 17 Dec 2017, 23:11

Dobro si razumio, biće trilogija i serija :D Plus standalone filmovi. Svake godine po jedan film, a serija ne znam kada, mada završava se ovom sezonom Star Wars Rebels tako da će biti i još jedan animirani program.

Što se tiče sličnosti:

Spoiler: pokaži
Scene kada Kylo i Leia se smjenjuju na ekranu, komuniciraju, isto kao Vader i Luke ranije. Bitka završna je preslikan Hoth, od rovova do oružja i kako oni moraju da ih zadrže dok se evakuacija odradi. Luke "umire" na sličan način kao Obi Wan sa Vaderom kada se bori, "ubij me sada u bijesu i postaću nešto jače nego što možeš da zamisliš" itd. Vjerovatno ima još toga, ali teško je pohvatati sve na prvo gledanje :)
Nos. 8 & 24 retired by Los Angeles Lakers
Spoiler: pokaži
5× NBA champion
2× NBA Finals MVP
NBA Most Valuable Player
18× NBA All-Star
11× All-NBA First Team
9× NBA All-Defensive First Team
2× NBA scoring champion
NBA Slam Dunk Contest champion
...
User avatar
Malterego
 
Posts: 7954
Joined: 03 Jul 2015, 10:06

Re: Filmovi

Postby Disident™ » 17 Dec 2017, 23:21

Noćas gledam Dunkirk, pa javljam utiske. :okk:
Mogao si da vidiš i da procitaš da ti pastiri nisu gubili ovce, da srpski narod sa njima nije bio stado ovaca sto blejeći ide na klanje. Da su pred njima uzmicali i lavovi.
User avatar
Disident™
 
Posts: 14394
Joined: 08 Aug 2014, 21:13

Re: Filmovi

Postby Iluzionista » 18 Dec 2017, 17:42

Buzz' Beater wrote:http://m.imdb.com/title/tt4857264/ koja filmcina :blue: :blue: :blue:


Dobar, al ne moze ni da se poredi sa El Cuerpom po meni, i La cara oculta mi je bolji.. Ovde u Contratiepmo mi se ne svidja kraj..
Sa severa masa, za SNS da glasa
naređenja vođina sluša niža rasa
User avatar
Iluzionista
 
Posts: 2553
Joined: 12 Mar 2017, 14:30

Re: Filmovi

Postby Buzz » 18 Dec 2017, 19:49

Ne gledajte Dunkirk ni slucajno, epsko sranje, nije mi samo jasno kako ima 8.2 na imdb-u, film u kome se nista ne desava, sreca pa ne traje dugo inace ne bih mogao ni da docekam kraj...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9456
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Filmovi

Postby White Mamba » 18 Dec 2017, 19:51

Isto mislim..bas je razocarenje bio..
Linearan do neba
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42955
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Filmovi

Postby baketa96 » 18 Dec 2017, 20:11

Meni je Dunkirk pregenijalan
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Filmovi

Postby wiper » 20 Dec 2017, 09:21

http://www.imdb.com/title/tt1588170/?ref_=nv_sr_1

Ne znam da li ste ga već kačili, topla preporuka od mene. Malo korejske, čija je kinematografija tik uz Holivud bez preterivanja, drame i akcije uz elemente horora. Na mene je ostavio baš jak utisak.
JEL' TI FRKA DA PLIVAŠ KAD' JE VODA MUTNA?
User avatar
wiper
 
Posts: 1715
Joined: 08 Feb 2014, 01:36
Location: Novi Sad

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests