Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Anime

Anime

Postby civor » 08 Sep 2014, 21:57

Ovo je tema za sve ljubitelje japanskih animiranih filmova i serija koji su mnogima od nas obelezili detinstvo.Ovde cemo diskutovati o radovima majstora kakvi su Mijazaki,Takahata,Otomo i slicni i o njihovim dugometraznim filmovima ili raznim serijama koje smo gledali.

P.S Ovde se raspravlja samo o animiranim delima za Manga imate temu strip.
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: ANIME

Postby Ćivot » 08 Sep 2014, 23:18

Akira je jedan od onih filmova koji sam gledao pa jedno 5, 6 puta, a i dalje ga u popunosti ne razumem. Meni je mnogo gotivan Satoshi Kon, svi njegovi filmovi su vredni gledanja ali bih ja izdvojio Tokyo Godfathers i Millennium Actress.

Mojih top 5 preporuka. Mijazaki je posebna lista

1. Grave of the Fireflies (po meni najbolji anime, čak ga stavljam i sipred Mijazakijevih filmova)
2. Ninja Scroll
3. Ghost in the Shell
4. The Girl Who Leapt Through Time
5. Vampire Hunter D
Nije ćivot jedna žena.
User avatar
Ćivot
 
Posts: 1588
Joined: 29 Jan 2014, 15:46

Re: ANIME

Postby civor » 08 Sep 2014, 23:37

"Grave of the fireflies" je po meni najbolji anti-ratni film svih vremena bilo igrani bilo animirani.Veoma je tesko za mene da napravim top-listu omiljenih anime filmova jer je japanska produkcija toliko raznovrsna po zanrovima i temama da je nemoguce izdvojiti desetak filmova cak i po zanrovima.
Top 10 svakog od autora to je vec moguce iako je i to djavolski tesko.
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: Anime

Postby Leon S.Kennedy » 09 Sep 2014, 06:05

Moram da priznam da sam postidjen svojim neznanjem oko Anime.Vidim da ste vas dvojica bas u materiji.Ja sam vise gledao serije nego dugometrazne filmove.Ima predlog za vas,a to je da ostavljate ili linkove na IMBD-u ili sa YouTuba.Preglednije je za nas koji citamo i lakse da stavimo na watch listu :biggrin:
"Mi navijamo za Partizan prvo zato sto ga volimo a tek onda -zato sto je najbolji!"
„Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan“
User avatar
Leon S.Kennedy
 
Posts: 12684
Joined: 26 Dec 2012, 23:34
Location: Avangarda.in

Re: Anime

Postby Hezonja » 09 Sep 2014, 06:25

Digimoni. Ni Yugioh nije los.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Anime

Postby Grobarcina995 » 09 Sep 2014, 11:48

Digimoni sa RTS-ovom sinhronizacijom neprevazidjeni :D
User avatar
Grobarcina995
 
Posts: 2626
Joined: 16 Jun 2013, 12:56

Re: Anime

Postby ОГИ » 09 Sep 2014, 12:11

Ne znam je li spada u ovo, ali Goku je pobjednik. :D

Image
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Anime

Postby Ćivot » 09 Sep 2014, 13:19

Što se tiče serije, prva koju sam gledao (kao verovatno i mnogi) je Dragon Ball. E onda sam odledao Cowboy Bebop (http://www.imdb.com/title/tt0213338/ ), koja važi za verovatno najbolju anime seriju. Zaista odlična serija.

Onda sam odledao Death Note (http://www.imdb.com/title/tt0877057/ ). Prva polovina serije je genijalna, druga polovina je dosta drugačije i nije toliko interesantna. Ali bih svakako preporučio svima da pogledaju.

Sad sam skoro počeo da gledam jednu od novijih seija Atack on Titan (http://www.imdb.com/title/tt2560140/ ). Pogledao sam nekih 10 epizoda, i za sada je odlična.
Nije ćivot jedna žena.
User avatar
Ćivot
 
Posts: 1588
Joined: 29 Jan 2014, 15:46

Re: Anime

Postby Starsica » 09 Sep 2014, 13:23

Ne računajući Plavku (ili Plavu princezu) i Yu-Gi-Oh, ništa od anime crtaća nisam gledala. Ali, moja sestra je fanatik teški i nema šta ne gleda. Toliko je opterećena da sam čekam kad će joj oči otići u italik.
Elem, ako nekome treba preporuka, samo vičite, pitaću ja nju :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Anime

Postby Pit Bull » 09 Sep 2014, 15:00

Sto bi Dragan Torbica rekao "Sta vi mladi danas gledate"... :laugh:

Nista Tom&Jerry,Kojot i ptica trkacica,Popaj i slicni? :D Diznijevi crtici su neprevazidjeni

Btw, od ovih "anime" kako ih nazivate gledao prvo Pokemone pa Yu-gi-oh, posle toga nista :roll:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58107
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Anime

Postby Leon S.Kennedy » 09 Sep 2014, 15:56

ОГИ wrote:Ne znam je li spada u ovo, ali Goku je pobjednik. :D

Image



Moj covek :biggrin:

Spremam se kasnije da malo opsirnije pisem o Gokuu i ekipi.
"Mi navijamo za Partizan prvo zato sto ga volimo a tek onda -zato sto je najbolji!"
„Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan“
User avatar
Leon S.Kennedy
 
Posts: 12684
Joined: 26 Dec 2012, 23:34
Location: Avangarda.in

Re: Anime

Postby civor » 09 Sep 2014, 16:40

Ja sam kao dete najvise gledao ove anime serije koje u Japanu zovu Mecha ili robotske kako smo ih mi deca tada zvali.To su bile serije "Macros" (kod nas poznata kao Robotek),Granzort,Gundam,Evangelion i druge tog tipa kojih je tada bilo ogroman broj,ja sam samo ove dobro zapamtio.
Od serija se najbolje znam one iz 70-tih i 80-tih jer sam njih gledao kao klinac ove od 2000 na ovamo ne znam ni jednu.Filmove gledam i danas barem one najbolje.
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: Anime

Postby Angus Young » 09 Sep 2014, 19:34

Digimoni i Goku tj Dragon ball :okk:
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19494
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Anime

Postby Ćivot » 09 Sep 2014, 19:47

civor wrote:Ja sam kao dete najvise gledao ove anime serije koje u Japanu zovu Mecha ili robotske kako smo ih mi deca tada zvali.To su bile serije "Macros" (kod nas poznata kao Robotek),Granzort,Gundam,Evangelion i druge tog tipa kojih je tada bilo ogroman broj,ja sam samo ove dobro zapamtio.
Od serija se najbolje znam one iz 70-tih i 80-tih jer sam njih gledao kao klinac ove od 2000 na ovamo ne znam ni jednu.Filmove gledam i danas barem one najbolje.


Definitivno pogledaj Cowboy Bebop. Najbolja je serija od ovih novijih.
Nije ćivot jedna žena.
User avatar
Ćivot
 
Posts: 1588
Joined: 29 Jan 2014, 15:46

Re: Anime

Postby civor » 09 Sep 2014, 21:20

Ćivot wrote:
civor wrote:Ja sam kao dete najvise gledao ove anime serije koje u Japanu zovu Mecha ili robotske kako smo ih mi deca tada zvali.To su bile serije "Macros" (kod nas poznata kao Robotek),Granzort,Gundam,Evangelion i druge tog tipa kojih je tada bilo ogroman broj,ja sam samo ove dobro zapamtio.
Od serija se najbolje znam one iz 70-tih i 80-tih jer sam njih gledao kao klinac ove od 2000 na ovamo ne znam ni jednu.Filmove gledam i danas barem one najbolje.


Definitivno pogledaj Cowboy Bebop. Najbolja je serija od ovih novijih.

Ja sam sada vise za filmove nego za serije prerastao sam ih a i nemam previse vremena :biggrin: .
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Next

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Iluzionista and 7 guests