Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Muzicki kutak

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 28 Mar 2021, 06:46

Exere, tek sad videh ovo, al' u srce me diraš :biggrin: Kao klinac sam sanjao i balavio nad ovim što sviraju Weckl, Colaiuta, Dennis Chambers... A kad sam zašao u godinice, skontam da je gruvčina najvažnija.
Npr ovo



I Vinnie :drool: Od 7:55 kreće da svira uz neku matricu i bukvalno zvuči kao ritam mašina. Matori je inače svirao i na jednom albumu Vlade Georgieva :biggrin:



Pre nekih 7-8 godina sam svirao sa nekim Nemcima i zgotivim se sa njihovim bubnjarem i krenemo u neku priču. Čovek mi objašnjava kako je otkrio nešto što nije znao kako da definiše i nazove to Bugarski swing. Skontam da misli na Yankulova, pustim mu Kopanitsu i on odlepi i kao, e, to je to! Zapadnjaci ne znaju ni kako da broje to, niti gde je 1, ništa im nije jasno :biggrin:



Cenim da je zahvaljujući Gari Tavitjanu (Leb i Sol) ogromna većina bubnjara od Triglava do Đevđelije naučila kako se broji 7/8 - ''jen-dva-tri jen-dva-jen-dva'', a uz njega i njegov bend smo bogami naučili i šta je to jazz, etno i rock zajedno.

Matori Čeda je car! :okk: Mislim da je on učio Kustinog sina Stribora da svira. Luis je generalno okupljao neku jazz-fusion-funk ekipu, par puta sam ih slušao uživo i melju kako sviraju.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6386
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 28 Mar 2021, 11:39

A ovako nešto?



I naravno

User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 28 Mar 2021, 17:24

E, Pneumu gledam bar 2 puta nedeljno :biggrin: Danny je ludak. I on i Haake su prezajebani svirači, i to baš po mom ukusu - groove groove i bez preteranog drkanja... ako treba da se brljavi izvol'te drum solo... kad se svira pesma ima da vozi... tako treba... biti umeren je nešto što sam primetio da većina bubnjara (i muzičara generalno) ima problem postići, pogotovo kada dođu do nekog stadijuma i kada im tehnika uznapreduje. Npr ono što sviraju Derek Roddy, George Kollias mi je predosadno, iako su oni to doveli do takve perfekcije da su obojica razvili svoje tehnike sviranja. Virgil Donati (Planet X) je sposoban da desnom rukom svira 11/8, levom rukom 5/4, desnom nogom 19/16, a levom triole (lupam), ali mi je uvek delovalo da je to nešto što će slušati isključivo drugi muzičari. Recimo, Darren Cesca iz Arsis, Serpent of Gnosis, Incinerate je završio Berkley i za diplomski nastup je svirao death metal kompoziciju. Ljudi često prerastu elitizam posle nekog vremena, pogotovo kad prođu kroz mesta kao što je Berkley.

Od metalaca Vinnie Paul i br 1 Gene Hoglan



Ovog tipa (Porcupine Tree, The Pineapple Thief i King Crimson zadnjih godina) obožavam da slušam - ne samo zato što svira kako svira, već zato što ima ton kakav nema niko

NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6386
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby Dylam Dop » 28 Mar 2021, 21:42

Ovaj Buddy Rich, 'el on ono bjese model u Mapetovcima za Kermita? :D

@b@ta maRe

Dibidus analfabeta sam oko bubnjarenja, al da te pitam kako ti se cini ovaj:





Lik mi je ovako i fizicki faca, nest' kao bubnjarski Dzejson Momoa..

PS. Odlican ovaj Herison iz Porcupine Tree, tip ko da "plovi cistom emocijom" ritmicki kroz bubnjeve
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7211
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 28 Mar 2021, 22:31

E, znam ovog Italijana sa Youtube-a, odličan je. Buddy Rich je bio jedna od prvih bubnjarskih zvezda i mnogo je popularizovao instrument. Potpuno samouk čovek, nije znao da čita note, iako je posedovao neverovatnu tehniku. Nažalost, nepravilno sedenje je dovelo do toga da je imao jezivih problema sa leđima, kažu da je imao užasne bolove poslednjih 10-ak godina.

Moram da ubacim par domaćih bubnjara koji su poslednjih godina snimili solo albume:

Peđa Milutinović aka drumbooty, inače bubnjar Vasil Hadžimanov Benda (između ostalog) je snimio album "Veritas Vincit"



Milan Jejina Yeqy, svira sa mali milion ljudi, zadnjih godinu i po-dve u SARS-u, svirao je i sa Brenom i još gomilom mainstream izvođača. Verovatno najbolje na balkanu svira duplu bass pedalu. Objavio je prog-mJetal-djent-bemliga album "Omnivorous"



Mladen Dragović svira u bendu Ane Štajdohar, prati Mariju Šerifović, svira i tezge (jer jebiga, živi od muzike u Srbiji), pre nekoliko godina je snimio solo album "Skylights"

NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6386
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby ExEr » 30 Mar 2021, 00:42

b@Ta maRe wrote:Exere, tek sad videh ovo, al' u srce me diraš :biggrin: Kao klinac sam sanjao i balavio nad ovim što sviraju Weckl, Colaiuta, Dennis Chambers... A kad sam zašao u godinice, skontam da je gruvčina najvažnija.
Npr ovo



U pravu si vala, ja sam potpao pod ajd da nadjem nesto :biggrin:





mozda mrva steroida vise ovde





b@Ta maRe wrote:I Vinnie :drool: Od 7:55 kreće da svira uz neku matricu i bukvalno zvuči kao ritam mašina. Matori je inače svirao i na jednom albumu Vlade Georgieva :biggrin:



Pre nekih 7-8 godina sam svirao sa nekim Nemcima i zgotivim se sa njihovim bubnjarem i krenemo u neku priču. Čovek mi objašnjava kako je otkrio nešto što nije znao kako da definiše i nazove to Bugarski swing. Skontam da misli na Yankulova, pustim mu Kopanitsu i on odlepi i kao, e, to je to! Zapadnjaci ne znaju ni kako da broje to, niti gde je 1, ništa im nije jasno :biggrin:



Cenim da je zahvaljujući Gari Tavitjanu (Leb i Sol) ogromna većina bubnjara od Triglava do Đevđelije naučila kako se broji 7/8 - ''jen-dva-tri jen-dva-jen-dva'', a uz njega i njegov bend smo bogami naučili i šta je to jazz, etno i rock zajedno.


Garo je mnogo jak , a ritmovi sa ovih podneblja su unikat. Tesko da se ne navuce neko od preko, a da nauci jebeno tesko, ili za njih skoro pa nikako.

b@Ta maRe wrote:Matori Čeda je car! :okk: Mislim da je on učio Kustinog sina Stribora da svira. Luis je generalno okupljao neku jazz-fusion-funk ekipu, par puta sam ih slušao uživo i melju kako sviraju.

Ceda jeste ucio Stribora i nastupao sa No Smoking Orchestra, ima nekih snimaka
STo se Lousa tice, svaka njegova ekipa je KI DA LI CA, nema propusta, nema loseg mesta u timu. Mnogo mi je bilo zao kad je poginuo, plakao sam taj dan, Inace sa njim je svirao moj dobar drugar Vlado Karadzov , basista, profesor. Bili ostali bez basiste, i kaze Vlada zove me neko, kaze Luis. Zdravo zdravo, treba nam basista jesi li zainteresovan? Kaze jesam, kad ces da mi posaljes note da se uvezbam, kad su probe? Kake kurac probe brate, sviramo veceras :biggrin:

Secam se jednog koncerta, neke recimo 2005 neka bude. Nastupa Luis u tvrdjavi , odredili letnju pozornicu amfiteatar. Dosli mi drugari iz SUrdulice, znaju kakva svirka ce da bude. DOso drugar koji je ziveo u Engleskoj 10 godina i radio ozvucenje po koncertima, luda glava. I prodalo se malo karata, i Luis uzme pa digne sve na malu binu gore u ravni. Savrsenstvo. stotinak ljudi, pivo u hektolitrimana 5 metara od stajaceg stola , prijatno letnje vece. A njima se digo brale, kad nas vidli onako srecne, pa i njima naisao element, pa kad je krenula deracina. Poceli oko 20 svirali bez prekida do 23:15, napravili pauzu za pivo i cigaru, i nastavili bez pauze da deru do 3 sabajle.Kakva je ti svirka bila brate, auuuuuuuuuuuuuuuuu :blue:
Uzivali smo i mi i oni, bila je SINERGIJA NA MAX

Evo jedne svorke koja je radjena bas bas



Dobar ovaj Gavin, u fulu, hvala za otkrice nisam slusao dosad :okk:
Sva trojica nasih pobrojanih su ekstra. Meni licno dobar i onaj Petrović iz Eyesburna. Inace kojot kompletan muzicar
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Muzicki kutak

Postby ExEr » 30 Mar 2021, 09:26

Dobru ekipu sakupli cigance...i Chik basista tu...
Pokusava neki fazon poput Luisa, samo malo vise u rukavicama, kulturiska :biggrin:
Saradjivao sa Sabanom Bajramovicem i radio mu aranzmane. Inace muzicki nepismen, ali sa velikom zeljom za ucenjem, pa je pod stare dane naucio note i sve sto uz to ide.
Inace komponovao , pobedom na konkursu valjda, himnu Novorusije
Kratak opus ovde, sa zanimljivim mesavinama,pa cak i malo klasike, vredi odgledati
Dobra ritam sekcija Bata mare, mislim da neces imati zamerke :biggrin:

Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 01 Apr 2021, 17:50

ExEr wrote:STo se Lousa tice, svaka njegova ekipa je KI DA LI CA, nema propusta, nema loseg mesta u timu. Mnogo mi je bilo zao kad je poginuo, plakao sam taj dan, Inace sa njim je svirao moj dobar drugar Vlado Karadzov , basista, profesor. Bili ostali bez basiste, i kaze Vlada zove me neko, kaze Luis. Zdravo zdravo, treba nam basista jesi li zainteresovan? Kaze jesam, kad ces da mi posaljes note da se uvezbam, kad su probe? Kake kurac probe brate, sviramo veceras :biggrin:

Secam se jednog koncerta, neke recimo 2005 neka bude. Nastupa Luis u tvrdjavi , odredili letnju pozornicu amfiteatar. Dosli mi drugari iz SUrdulice, znaju kakva svirka ce da bude. DOso drugar koji je ziveo u Engleskoj 10 godina i radio ozvucenje po koncertima, luda glava. I prodalo se malo karata, i Luis uzme pa digne sve na malu binu gore u ravni. Savrsenstvo. stotinak ljudi, pivo u hektolitrimana 5 metara od stajaceg stola , prijatno letnje vece. A njima se digo brale, kad nas vidli onako srecne, pa i njima naisao element, pa kad je krenula deracina. Poceli oko 20 svirali bez prekida do 23:15, napravili pauzu za pivo i cigaru, i nastavili bez pauze da deru do 3 sabajle.Kakva je ti svirka bila brate, auuuuuuuuuuuuuuuuu :blue:
Uzivali smo i mi i oni, bila je SINERGIJA NA MAX

Evo jedne svorke koja je radjena bas bas



Što bi u tvom kraju rekli - odvajanje krtine od kosku :blue: Kad pomenuh tvoj kraj, tu ti je blizu (da l' iz Surdulice ili Vlasotinca) Prke, godinama svira u onom Tropico bendu. Mislim da mu je i ćale bio bubnjar.

ExEr wrote:Meni licno dobar i onaj Petrović iz Eyesburna. Inace kojot kompletan muzicar


Super je Mengele, a i ovako je dobar lik, nije sujetan, hoće svakome da izađe u susret. Kojot odlično svira, al' me je uvek živcirao kao lik. Malo je nabeđen, možda se promenio u međuvremenu, ali tad kad sam ga upoznao je bio žešće iritantan.

ExEr wrote:Dobru ekipu sakupli cigance...i Chik basista tu...
Pokusava neki fazon poput Luisa, samo malo vise u rukavicama, kulturiska :biggrin:
Saradjivao sa Sabanom Bajramovicem i radio mu aranzmane. Inace muzicki nepismen, ali sa velikom zeljom za ucenjem, pa je pod stare dane naucio note i sve sto uz to ide.
Inace komponovao , pobedom na konkursu valjda, himnu Novorusije
Kratak opus ovde, sa zanimljivim mesavinama,pa cak i malo klasike, vredi odgledati
Dobra ritam sekcija Bata mare, mislim da neces imati zamerke :biggrin:



Odlično! Ne znam da li si slušao uživo nekad Šabana Bajramovića? Isto je odlična svirka, ono je neki blues u suštini. Sa njim je dugo svirao Petar Radmilović tj Pera Zver, što je i Balaševića pratio zadnjih 20+ godina, a svira i u Big Bandu RTS-a
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6386
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby yobara » 01 Apr 2021, 20:05

Kolias najgori bubnjar, brzina + beskonacno, osecaj za filing - beskonacno...zanimljivo do 3 minuta

Vecina urednih vec spomenuste, mada cini mi se da nikone pomenu zivu legendu Denisa Cejmbersa i od modernijih, odlican gruv i eksperimentalno se pograva sa zanrovima (a s ukusom) Jojo Mayer
User avatar
yobara
 
Posts: 2575
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Muzicki kutak

Postby zeppelin » 02 Apr 2021, 04:15

Pih, što nemam više Cubase na kompu da napravim loop od jedno sat, sat i po samo ovog riff-a... :elvis:

User avatar
zeppelin
 
Posts: 1304
Joined: 11 Apr 2012, 21:48

Re: Muzicki kutak

Postby Cvele » 03 Apr 2021, 04:49



Ozbiljna numera.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18497
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 03 Apr 2021, 17:35

yobara wrote:Kolias najgori bubnjar, brzina + beskonacno, osecaj za filing - beskonacno...zanimljivo do 3 minuta

Vecina urednih vec spomenuste, mada cini mi se da nikone pomenu zivu legendu Denisa Cejmbersa i od modernijih, odlican gruv i eksperimentalno se pograva sa zanrovima (a s ukusom) Jojo Mayer


Spomenuh ja Denisa, jedan od omiljenih. Odlepio sam kad sam čuo zajednički album koji su radili on i Tony Royster Jr. Matori Billy Cobham isto. Đembeli Eric Moore (ex-Suicidal Tendencies, Eros Ramazzotti-a pratio na zadnjoj turneji) svira na taj fazon kao Dennis.
Jojo Mayer je fenomenalan, ali ono što me oduševljava kod njega je inventivnost u sviranju, taj "obrnuti inženjering" i kako svira drum'n'bass pomoću akustičnih bubnjeva. Imam njegov DVD "Secret Weapons For The Modern Drummer". Mark Guiliana je isto blesav i svašta nešto eksperimentiše.

Iz te relativno mlađe ekipe je do jajca Benny Greb




A ovog klinca sam relativno skoro izvalio i oduševio se. Prvo sam mislio da je ružna klinka, a ne dečak :laugh:







Kako su odradili ovu stvar od Coltrane-a :blue: :blue:
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6386
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby Dylam Dop » 03 Apr 2021, 21:48





Spoiler: pokaži
Image
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7211
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Muzicki kutak

Postby Dylam Dop » 03 Apr 2021, 21:53

b@Ta maRe wrote:Matori Billy Cobham

Ali Bili sa Djordjom Djukom - ubitacan duo! :blue: (+ bas-gitara Larija Kimpela u bekgraundu = jedan od najneponovljivijih nastupa ever..)



Sto neko napisa u jednom komentaru ispod: "they were born to play together.."

Da ne zaboravim jos jedno veliko ime na metal-sceni: Majk Portnoj iz "Dream Teather"-a
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7211
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 04 Apr 2021, 23:13

Procitajte komentar korisnika Filip covic, treci je po redu

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13799
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Jimmy Conway and 10 guests