Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Muzicki kutak

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 26 Jan 2019, 22:55

b@Ta maRe wrote:Vranjković je meni isto strava, mada mi se više sviđa njegov prvi solo album "Zaovdeilizaponeti", a SARS i E-Play i mene iritiraju (Repetitor mi je šampion u toj oblasti :biggrin: ), ali je šira publika za njih čula i može se reći da su relativno poznati. Moj ortak iz srednje je inače svirao bubanj u prvoj postavi Consecrationa, pa i u preteči tog benda (mislim da su se tad zvali Lack of motivation), još kad je Ciklotron radio onu emisiju o mJetalcima početkom 2000-ih, kada su i oni svirali neku ekstremniju varijantu, neki death/doom miks. Po mom mišljenju, taj bend zavređuje pažnju, ali su za njih čuli samo ljudi koji baš prate takvu muziku.
Ti velikani danas žive isključivo od koncerata, potpuno je pukla muzička industrija u ovoj digitalnoj eri. Još jedna bitna stavka je hiper-produkcija, gde dosta stvarno kvalitetnih stvari prođe neprimećeno. Nekada ti je trebala ozbiljna lova da snimiš pristojan demo snimak, a danas ceo album snimiš na kompu (bubanj gotovo niko više ne snima, uglavnom VST programe koriste), pa mu produkcijska greška dođe kad se priučenom producentu prospe Coca-cola po tastaturi :laugh:
Ne bih poredio našu i svetsku scenu, jer tamo imaš recimo Franz Ferdinand (i još gomilu njih na taj fazon), koji su nastali nakon 2000. i svaka domaćica u Americi i Engleskoj je čula za njih. Neki bendovi odavde su počeli da rade sa stranim izdavačima i bolju prođu imaju napolju nego ovde. Recimo, ortak je sa ovim bendom obišao pola sveta (svirali i na Euroblast festivalu), a ovde su za njih čuli samo oni koji detaljnije prate taj žanr. A super bend, koji kvalitetom uopšte ne zaostaje za stranim bendovima:



P.S. Sori što sam se malo prokenjao, ponelo me jbg :biggrin:


Ta epizoda Ciklotrona sa metalnim Bogosavljevićima je kult. :D Destiny Potato ne volim, kao ni ceo taj djent pokret. Čak se i ljudi koje smatraju odgovornim za pojavu djenta izivnjavaju svetu zbog toga - :D Naravno, poštovanje za to što čovek radi, nije džabe na Berkliju (ako se dobro sećam). Na Euroblastu je bio i bend mog drugara, ali to im nije donelo neki napredak. Doduše, i oni su teške lenčuge i stalno je bilo nekih problema sa postavom. To je ovaj bend:



Ima još naših bendova koji su poznati u inostranstvu, ali u underground krugovima i takođe izdaju za strane izdavače. Na primer:





Interesantno je da su Divlje jagode vrlo priznate u tim krugovima, zbog ranih radova. Na primer, u martu sviraju na jednom festivalu u Švedskoj, da ne veruješ da ih zovu na takve događaje sa kultnim bendovima poznatim širom sveta - https://theabyss.se/wp-content/uploads/ ... poster.jpg

Okej, to za Franz Ferdinand i slične stoji, slažem se. Svi ti Kaiser Chiefsi, Arctic Monkeysi i ostali su dali svetu lagane pevljive hitove, a domaći pokušaji takvog roka iz 2000-ih godina nisu mnogo potrajali.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 27 Jan 2019, 03:50

Steta sto mi nismo napravili domace France Ferdinande i Arktik Mankize al jbg

Kad se vec neko dotakao SMF-a legendarnog, inace ne gotivim metal ni nista sto je priblizno istom ali ovo je himna restorana



A, bre, mars, po petarde, bre! JFF
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13799
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Фантом » 27 Jan 2019, 04:23

дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 27 Jan 2019, 18:33

@ Sezione

Prva dva albuma SMF-a su lektira, posebno drugi. Šteta što tih pesama nema na Tjubu, pošto ljude generalno mrzi da se cimaju sa skidanjem albuma da bi čuli o čemu se radi. Kumovi, Kum II, Propade mi pos'o, legendarna Doktore pomagaj, Ponašaj se lepo, Majstori... Hit do hita.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby Buzz » 27 Jan 2019, 19:08



:blue:
User avatar
Buzz
 
Posts: 9483
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 27 Jan 2019, 19:17

Sezione wrote:Kad se vec neko dotakao SMF-a legendarnog, inace ne gotivim metal ni nista sto je priblizno istom ali ovo je himna restorana


Više hard-core nego metal, al' ne menja činjenicu da su do jajca

A super je i ovo, iz doba pokojnog Metropolisa, sličan fazon, zajebavancija tekstovi i "teška jebačina", što bi rek'o moj kum:





I pozdrav za pokojnog Sulju kod SKC-a



P.S. Rone, bubnjar Destiny Potato je isti tip koji svira i u Draconicu i u Magmi. Doduše, svira sa jedno xy bendova, moguće da ni ne svira više ni sa jednima od ovih. Svira i sa Brenom čovek, pošto živi od sviranja :biggrin:
I moj dubok naklon za metalne Bogosavljeviće :blue: :blue: Možda i najbolja epizoda Ciklotrona :laugh:
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6387
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 27 Jan 2019, 20:49

Da da, a u tom Breninom bendu je i lik koji je svirao bas u Terrorhammeru. :D Ja podržavam to što sviraju sa narodnjacima, posebno ako ne zapostave svoje matične bendove i žanrove. Nisam u fazonu Kojota koji je pljuvao Mengelea zbog Cece. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby СрбинПодгорица » 27 Jan 2019, 23:04

Још мало српског метала

ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 17037
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 27 Jan 2019, 23:16

Interesantno je da gotovo niko od ozbiljnih metalaca ne sluša te bendove.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby Rajs » 28 Jan 2019, 00:09

NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25548
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Muzicki kutak

Postby mihZR » 28 Jan 2019, 09:23

A priznajte da imate ipak i moralnu satisfakciju sto drugi ne prepoznaju kvalitet poput vas. Consecration ozbiljno kida.

Elem, evo nekih jos domacih:









A nesto slicnije vizantu sa sve Filipom Zmaherom :D

User avatar
mihZR
 
Posts: 1288
Joined: 22 Nov 2011, 15:31

Re: Muzicki kutak

Postby Poison and Remedy » 28 Jan 2019, 09:49

Ja cu malo da predjem na Punk




TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Muzicki kutak

Postby Poison and Remedy » 28 Jan 2019, 10:59

Zaboravio sam. Sto se tice domacih bendova. Ove momke bas vredi ispratiti....
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 28 Jan 2019, 11:17

Od domaćih manje poznatih metal imena meni ova dva iza kojih stoji isti čovek:






A što se tiče domaćeg HC-a:



User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby Poison and Remedy » 28 Jan 2019, 12:09

Evo jos jedna odlicna stvar za svaciji ukus.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests