Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Muzicki kutak

Re: Muzicki kutak

Postby Baxter Stockman » 21 Jan 2019, 21:39

Mnogo ste ga utupili na ovim stranicama, mora da se razbije monotonija
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Muzicki kutak

Postby fontaneros » 23 Jan 2019, 15:48

MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 43916
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Muzicki kutak

Postby СрбинПодгорица » 23 Jan 2019, 16:21


ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 16915
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Muzicki kutak

Postby yobara » 23 Jan 2019, 17:02

Na Alogiju zaboravise i na metal forumima, odakle ih izvuce :lollol:

Dobro se seti, klasik za domace pojmove :blue: :blue:



Ovo mi je simpaticna stvar, mada kapiram da ih je i bog zaboravio i slabo ko ih vise prati

Mala kad krene da gazi na fruli na 3:25 :blue: :blue:
User avatar
yobara
 
Posts: 2569
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Muzicki kutak

Postby СрбинПодгорица » 23 Jan 2019, 17:15

Alogia и Orthodox Celts у једном
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 16915
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Muzicki kutak

Postby Rancesco » 23 Jan 2019, 18:58

СрбинПодгорица wrote:Alogia и Orthodox Celts у једном



Svaka cast za ovo, nisam ni znao da sviraju u ovom sastavu sada
User avatar
Rancesco
 
Posts: 1133
Joined: 26 Apr 2017, 09:17

Re: Muzicki kutak

Postby СрбинПодгорица » 23 Jan 2019, 19:46

Урадили су тај један албум, темематика српски средњи вијек пјесме су на енглеском и српском. Надам се да ће још бити.
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТВРДИ К`О КАМЕН!!!

... АКО ТРЕБА ЧЕКАЋЕМО И ХИЉАДУ ВИДОВДАНА!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ, КАО НЕКАДА ПРЕ...
User avatar
СрбинПодгорица
 
Posts: 16915
Joined: 20 Aug 2013, 20:07

Re: Muzicki kutak

Postby Poison and Remedy » 23 Jan 2019, 21:12

TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

Re: Muzicki kutak

Postby rabesandratana » 24 Jan 2019, 19:44

Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10826
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 26 Jan 2019, 18:18

Kakvu su muzičku revoluciju napravili ljudi za samo 10 meseci postojanja :blue: Pri tome, bili su maltene adolescenti u tom trenutku. Ovi klinci danas i ako slušaju r'n'r i odluče se da sviraju neki instrument, sviraju samo neke obrade i skidaju ono što je xy puta odsvirano do sada. Praktično, još od Slobinog vremena se nije pojavio neki bend vredan pažnje...

Šteta što Pečati i Mozak nikad nisu snimljeni u Šarlovoj verziji, samo ovaj live u studiju je ostao, a koncertni zapisi su nažalost jako lošeg kvaliteta


Mada, super su i verzije Discipline. Iako mi je Koja uvek delovao nadobudno, kapa dole za sve što je uradio, kao i na doslednosti


NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 26 Jan 2019, 18:58

b@Ta maRe wrote:Praktično, još od Slobinog vremena se nije pojavio neki bend vredan pažnje...





Ako bih išao i na metal, bilo bi još dosta bendova.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 26 Jan 2019, 19:13

Sve je to super, ali te pesme će biti zaboravljene kroz 10-ak godina. Da ne spominjem što im na svirke dolaze ortaci i rodbina, kojih bude malo više od tetkica koje čiste prostor posle fajronta. Znam o čemu pričam, i sam se bavim muzikom i svirkam zadnjih 20-ak godina. Sećam se kad sam svojevremeno svirao sa nekim američkim bendom iz San Franciska u SKC-u, jedva se stotinjak ljudi skupilo... A bend bio odličan, super navežban, čak ni karta nije bila nešto skupa, ali nema toliko ljudi koje previše zanima novija alter scena. Znam ljude koji su muda otegli koliko su trude, vrhunski su muzičari, ali su u konstantnom minusu. Od takve muzike danas niko u Srbiji ne može da živi, već ona postaje hobi...
Možda jesam preterao kada kažem da se od Slobinog vremena ništa bitno nije pojavilo, ali se na prste jedne ruke mogu nabrojati bendovi koji su ostavili nekakav trag i za koje je čuo neko ko nije u toj priči. SARS, E-Play, Pero Defformero i možda sam još 1-2 benda zaboravio. Consecration je recimo super bend, ali oni recimo nema šanse da napune neki veći prostor. :beyond: I opet, ništa od toga se ne može porediti sa new wave/post new wave bendovima SFRJ, počev od pomenutog Šarla i Discipline, EKV, Azra, Brejkersi, Haustor, itd... I '90-ih si imao Babe, Block Out, Bjesove, Gobline, Logopede, Direktore...
Stvarno nemam ništa protiv novih bendova, ali nažalost, sve je to kratkog daha.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 26 Jan 2019, 19:43

Uff, meni su SARS i E-Play baš odbojni, a Pero Defformero daleko od velikana poput SMF ili Elvisa J. Kurtovića. Što se tiče scene, dvojica drugara organizuju metal koncerte i dovode aktuelna imena, ali su zadovoljni kad su na nuli, u plusu i ne razmišljaju i veoma se iznenade kad se dogodi da zarade nešto. Publika slabo prati, ali tu ima dosta faktora - cene karata, trošenje para na izanđale velikane koji ovde dolaze pred kraj karijere (ali i to može da se razume, pošto ljudi ne bi išli da su te velikane gledali u vreme kad i normalan svet), stanje nacije u svakom mogućem smislu... Slažem se da ovo nisu pesme koje će ostaviti neki veliki trag u istoriji domaće muzike, ali trenutno je takvo stanje i na svetskoj sceni u alternativnim žanrovima, deluje da je sve odsvirano i već viđeno.

Al' eto bar neki od tih starih majstora rade - Vranjkovićev solo album je fenomenalan (osnivač Consecrationa svira gitaru u njegovom bendu), Goblini, Direktori i Bjesovi sviraju koncerte, razni klinci pokušavaju da se probiju preko Jutjuba... tako da može ponešto da se čuje.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby b@Ta maRe » 26 Jan 2019, 21:39

Vranjković je meni isto strava, mada mi se više sviđa njegov prvi solo album "Zaovdeilizaponeti", a SARS i E-Play i mene iritiraju (Repetitor mi je šampion u toj oblasti :biggrin: ), ali je šira publika za njih čula i može se reći da su relativno poznati. Moj ortak iz srednje je inače svirao bubanj u prvoj postavi Consecrationa, pa i u preteči tog benda (mislim da su se tad zvali Lack of motivation), još kad je Ciklotron radio onu emisiju o mJetalcima početkom 2000-ih, kada su i oni svirali neku ekstremniju varijantu, neki death/doom miks. Po mom mišljenju, taj bend zavređuje pažnju, ali su za njih čuli samo ljudi koji baš prate takvu muziku.
Ti velikani danas žive isključivo od koncerata, potpuno je pukla muzička industrija u ovoj digitalnoj eri. Još jedna bitna stavka je hiper-produkcija, gde dosta stvarno kvalitetnih stvari prođe neprimećeno. Nekada ti je trebala ozbiljna lova da snimiš pristojan demo snimak, a danas ceo album snimiš na kompu (bubanj gotovo niko više ne snima, uglavnom VST programe koriste), pa mu produkcijska greška dođe kad se priučenom producentu prospe Coca-cola po tastaturi :laugh:
Ne bih poredio našu i svetsku scenu, jer tamo imaš recimo Franz Ferdinand (i još gomilu njih na taj fazon), koji su nastali nakon 2000. i svaka domaćica u Americi i Engleskoj je čula za njih. Neki bendovi odavde su počeli da rade sa stranim izdavačima i bolju prođu imaju napolju nego ovde. Recimo, ortak je sa ovim bendom obišao pola sveta (svirali i na Euroblast festivalu), a ovde su za njih čuli samo oni koji detaljnije prate taj žanr. A super bend, koji kvalitetom uopšte ne zaostaje za stranim bendovima:



P.S. Sori što sam se malo prokenjao, ponelo me jbg :biggrin:
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6378
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Muzicki kutak

Postby Poison and Remedy » 26 Jan 2019, 21:58

Kad rock, hard rock, blues, punk, metal...interesuje jako mali broj ljudi, vecina novih bendova kao uz kurac pokusava da peva na engleskom i previse eksperimentise, zato sto su se iz nekog razloga ubedili da su Queen.
TRADIZIONI DI FAMIGLIA
User avatar
Poison and Remedy
 
Posts: 8245
Joined: 21 Apr 2015, 08:47

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests