Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kvizovi

Re: Kvizovi

Postby Karelia slims » 18 Mar 2024, 19:46

Ма какво знање, све су то небитни подаци. Па био је један трагач који није знао шта је шаловање (не знам ко је, да ли онај програмер), а за шта је јео јапански цар 31. марта 1354. године :roll:
Трофеј Београду!
User avatar
Karelia slims
 
Posts: 15135
Joined: 19 Mar 2016, 12:07

Re: Kvizovi

Postby Grobar89 » 18 Mar 2024, 19:57

Pa dobro desi se da ljudi zabaguju
Grobar89
 
Posts: 6293
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Kvizovi

Postby Gromiko » 19 Mar 2024, 11:41

Ako neko želi da ide na kviz zbog novca kao najbolje rešenje se nudi Najslabija karika. Samo treba ubediti ljude da ne bankiraju obzirom da se niz od 9 tačnih odgovara uvek postigne a ako bankiraš nikada nećeš doći do 500 000. Takođe ne moraš biti profi kvizaš, i to ne mislim samo na taktičko izbacivanje nego mislim da je dovoljno malo sreće sa pitanjima. I za praćenje mi je to dosta dobar kviz jer brzo idu pitanja, nema razvlačenja a i u svakoj epizodi se nađe bar 1 slučaj koji objašnjava kako nije trebao on da ispadne. Pre 7 dana je bio poznati kvizaš Arsenije, čovek koji je osvojio Slagalicu, u Poteri mislim da je bio u rekordnoj epizodi, generalno lik koga ne možeš da zaboraviš i stvarno ima odlično znanje, pogotovo ono štrebersko znanje. Sad na Karici u jednom krugu imao 0/2 i to za prilično laka pitanja. Izbace ga naravno i čovek objasni da nije trebao da bude izbačen jer je ipak bankirao itd :biggrin: .
Gromiko
 
Posts: 39
Joined: 19 Feb 2024, 07:06

Re: Kvizovi

Postby Dovla933 » 19 Mar 2024, 13:32

Observer wrote:
Tegi wrote::laugh:

Jedino od svega što je tačno jeste da se u montaži izbace neka pitanja koja promaše i takmičar i tragač.


Moje iskustvo je negativno.
Milinković nas je na kraju snimanja poterao iz studija uz reči 'jel možete da se sklonite, mi imamo neka druga posla sad'. Jedini koji je bio stvarno korektan je Milan Bukvić.

Zašto bi bili i Milinkovic i Bukvic u isto vreme u studiju?
Najcesce samo jedan tragac dodje na snimanje i snima taj dan dve emisije, to sto ti pricas veze s vezom nema, puno je rupa, a ne znam koji su motivi.

Slazem se da je Bukvic najbolji tragac..
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1255
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 19 Mar 2024, 14:23

Možda je sniman specijal tog dana, pa je pre toga snimana redovna epizoda.

Bio je poslednjeg snimajućeg dana 2022. jedan čovek iz Kragujevca, možda je to Observer.

To je bila epizoda u kojoj je onaj Lepi Kokan iz Kruševca govorio Milici "mala grmi, mala samo grmi". :biggrin:

https://www.youtube.com/watch?v=JCm08Kzmh9c&t
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 19 Mar 2024, 23:54

Gromiko wrote:Ako neko želi da ide na kviz zbog novca kao najbolje rešenje se nudi Najslabija karika. Samo treba ubediti ljude da ne bankiraju obzirom da se niz od 9 tačnih odgovara uvek postigne a ako bankiraš nikada nećeš doći do 500 000. Takođe ne moraš biti profi kvizaš, i to ne mislim samo na taktičko izbacivanje nego mislim da je dovoljno malo sreće sa pitanjima. I za praćenje mi je to dosta dobar kviz jer brzo idu pitanja, nema razvlačenja a i u svakoj epizodi se nađe bar 1 slučaj koji objašnjava kako nije trebao on da ispadne. Pre 7 dana je bio poznati kvizaš Arsenije, čovek koji je osvojio Slagalicu, u Poteri mislim da je bio u rekordnoj epizodi, generalno lik koga ne možeš da zaboraviš i stvarno ima odlično znanje, pogotovo ono štrebersko znanje. Sad na Karici u jednom krugu imao 0/2 i to za prilično laka pitanja. Izbace ga naravno i čovek objasni da nije trebao da bude izbačen jer je ipak bankirao itd :biggrin: .

Sve si dobro napisao, prijatelju.

Večerašnja epizoda najbolja potvrda.

Spoiler: pokaži
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby yobara » 20 Mar 2024, 10:11

I ja sam mozgao sve to oko kvizova...ali nekako sad imam osecaj da je Potera najbolja, pogotovo ako ukacis nekog jakog igraca u timu...cini mi se pre da su pitanja kad udjes u 1vs1 sa tragacom bila dosta zakukuljenija, sad mi deluju prilicno blaze i da su dobre sanse ako krenes sa srednje svote

Jbg, za Kariku bih citirao jednog barda kriminala 90ih - "ti mozes da predvidis ponasanje normalnog coveka, ali ne mozes da predvidis postupak budale...odnosno mozes, ali to je katastrofa" :biggrin:

Da parafraziram - dok udjes u prvih 4, imaces jednog jakog kom si konkurencija i jos jednog koji se provukao...i ako te namirisu, ide svilen gajtan...bilo je emisija kad su svi glasali korektno, a opet fora je da bude tih bugarski noz scenarija

Mislim da, kako je trenutno stanje stvari - sad bih pre stavio pare da cu bolje proci u Poteri, nego u NK
User avatar
yobara
 
Posts: 2575
Joined: 30 Sep 2013, 13:06

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 22 Mar 2024, 01:42

Skoro je postavljen neki stari video Vajsa iz 2019. gde Ivan Andonov govori o Slagalici i kvizovima uopšte. Tada je tek krenuo sa radom kao sastavljač (kako reče 109. ciklus). Ovo je jedna njegova izjava koja ne deluje da se ostvarila u praksi prilikom pripreme pitanja za Slagalicu:
"Treba imati osećaj da očistiš sve dvosmislenosti, sve nebitne informacije i suvišne reči, rogobatnosti.."

Dvosmislenost možda i nije tako zastupljena, ali sama pitanja nikada nisu bila duža, sa više bespotrebnih informacija koja najčešće ne pomažu takmičaru da drugim putem dođe do odgovora. Posebno kada se radi o lakšim pitanjima, to je onda suvišno gomilanje. Veoma podseća na neka književna dela, sa prenaglašenim opisima jednostavnih stvari. Samo što to tamo ima umetničku funkciju a ovde kvari koncentraciju u pokušaju da se u nekoliko sekundi uhvati suština.
Nekada je nemoguće napraviti kratko pitanje upravo zbog mogućnosti da se upadne u dvosmislenost, ali obično ti produžeci zbog kojih nastanu kobasica-pitanja služe da dodatno informišu što u ovakvom formatu kao što je Slagalica nije prioritet. U SMAZ-u je još veći problem, jer je vremenski interval kraći, pa ko ne stigne do poslednjeg pitanja može sa pravom da bude nezadovoljan.

https://www.youtube.com/watch?v=gUvoD6K ... VICESrbija
Milan L.
 
Posts: 417
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby Ron Swanson » 22 Mar 2024, 09:52

Nikad više metala u Slagalici, veliki rispekt za Andonova. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kvizovi

Postby Tilt » 22 Mar 2024, 14:22

Ali što se brat Macura uselio u studio Pobednika i nema nameru da stane :blue: :blue: :blue:
Već se fino upoznao sa voditeljkom :biggrin:
Tilt
 
Posts: 405
Joined: 18 Dec 2013, 20:14

Re: Kvizovi

Postby Gromiko » 22 Mar 2024, 14:25

Pre neki dan na Pobedniku je bilo pitanje "Koja je najveća država na Balkanskom poluostrvu?". Ja bih kao i Macura rekao Turska što mislim da je tačan odgovor obzirom da je to najveća država koja je deo Balkana. Ne prizanju Turska, drugi kaže Bugarska i to kao takođe netačno a tačno je Grčka.
Posle izguglao malo i vidim da ako gledaš samo teritoriju na Balkanu opet nije Grčka nego Bugarska jer kada skloniš Grčkoj ostrva (nisu deo Balkana) onda je Bugarska veća.
Gromiko
 
Posts: 39
Joined: 19 Feb 2024, 07:06

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 22 Mar 2024, 23:17

Ron Swanson wrote:Nikad više metala u Slagalici, veliki rispekt za Andonova. :D

Zato u spojnicama dobija čudne ideje pa tako imamo gradove u Nemačkoj i Francuskoj koji nisu sedišta svojih saveznih država/regiona. Po kom osnovu se misli da neko to može rešiti, čak i da je naprednijeg znanja. Mnogo primerenija i bolja spojnica je ona vezana za mesta u Srbiji i na putu između kojih gradova se nalaze.
Milan L.
 
Posts: 417
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby Cvele » 29 Mar 2024, 08:24

Koliko voditeljke Slagalice(izuzev Kristine, ona je ok tu) ne umeju da vode ove momente kad se asocijacije približavaju kraju. Samo stvaraju paniku kod takmičara.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18537
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kvizovi

Postby Grobar89 » 29 Mar 2024, 09:16

A mene iritira Marija i ono njeno"Neee"
Grobar89
 
Posts: 6293
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Kvizovi

Postby Gromiko » 29 Mar 2024, 13:43

Jedino pravilo koje bi promenio kod Slagalice jeste da u asocijacijama svaki takmičar ima svoje vreme. I onda misli koliko god želiš druže ali ako vreme tebi istekne drugi igra sam do kraja. moj neki utisak da se Marija tu sasvim ok snalazi u takvim situacijama.
Gromiko
 
Posts: 39
Joined: 19 Feb 2024, 07:06

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests