Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kvizovi

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 16 Mar 2014, 20:59

U Hrvatskoj potjeri nakupili igraci 200,000kn(25,000 evra)... Ako pobede Kotigu u zavrsnoj poteri bice lep iznos :D Rekordni u Potjeri... Mada mislim da su lovci kod Hrvata vezali 6,7 pobeda

17 koraka su imali prednosti, Kotiga bio na 11 na nekih 40s do kraja ali 2 puta ga vratili i uzeli 200k kuna, rekord u "Potjeri"
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby -Lepi- » 16 Mar 2014, 22:12

Ova nasa Potraga je smesna sto se tice dobijenog iznosa u odnosu na Hrvate.Kod nas se dobija 10 hiljada za tacan odgovor a kod hrvata 5 hiljada kuna (75 hiljada dinara).Pa jbt koja je to razlika.Ono jeste bolji standard u Hrvatskoj ali ovi nasi su bas mizerni sto se tice love.
Cak i voditelj a i tragaci Hrvatski su mnogo bolji i duhovitiji.Cak mislim da i vise grese,sto je dobro.Ovi nasi cesto odgovaraju na 90 % posto pitanja.Nekad mi se cini da imaju odgovore unapred.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 16 Mar 2014, 22:20

+ su tragaci u Hrvatskoj mnogo kompetentniji sa znanjem nego ovi nasi :laugh: Pa Miocica smatraju jednog od najboljih kvizomana u zemlji, covek bio glavni joker u Milijunasu svojevremeno, u jednom momentu su zabranili da ga zovu, nije imao promasaja nikad :laugh:

Kotiga sa 18 godina u Kviskoteci kod Mlakara imao na testiranju 96 od 100 tacnih odgovora i kasnije lagano pobedio protiv 2 iskusna takmicara. Jos je tragac Morena Zibar koja zaostaje za ovim dvojcem ali opet dosta zna...


I kad na kraju skontas da nasi tragaci "poznata lica" imaju bolje procente od ovih sve ti je jasno... :laugh:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby Unexpected » 17 Mar 2014, 21:37

Q: Kako se zove engleska pank grupa koja ime pištolje u nazivu?
A: Pankrti.

:laugh:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 18 Mar 2014, 16:52

Poceo sam gledati UK verziju Potjere, The Chase, imaju na yt sve epizode, evo jedne zanimljive, pa ko ima vremena :D



Spoiler: pokaži
Mark Labet, covek je neverovatan, kako je ovo izvukao, 12 pitanja za minutu :blue: :blue:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 01 Apr 2014, 16:17

Ne znam jel' neko gledao u nedelju hrvatsku "Potjeru", ekipa uzela 250k kuna(oko 30 hiljada evra), rekord kviza do sada, neki lik isao na vecu ponudu i u zavrsnoj potjeri sam odgovorio na oko 10-11 tacnih od 15 koliko su pogodili + 4 sa koliko su krenuli... Imao je i cini mi se 10 tacnih u minuti brzopoteznih
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby -Lepi- » 01 Apr 2014, 18:04

Gledao sam ja, onaj celavi lik sa mindjusom je pokidao.Mada i onom tragacu je malo falilo da ih stigne.Cini mi se da je trebao da stigne 20 a on je imao 17-18 plus sto je na 2-3 pitanja pao a oni su znali.U svakom slucaju to je prava lova.
A ne ovi nasi.Sinoc je bilo bas mizerno.
Mada glupo mi je sto dele konacnu sumu.Onaj lik celavi osvojio 155 hiljada a ovo troje ukupno 90 i sad svi odlaze kuci sa po 60 otprilike.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 01 Apr 2014, 18:27

Jbg, timska igra, i on se malo pogubio u finalnoj u zadnjoj minuti ali jbg, tako to ide, zato i ostave najboljeg za kraj da pokida sa velikom ponudom, isto kao onaj kad su uzeli 200k...

Mada je Kotiga lagano mogao stici, 2 pitanja koja je omasio je znao odgovor, prvo je promasio pa se ispravio ali mu Tarik nije prihvatio i ovi samo culi njegov odgovor i ponovili a ono drugo Tarik lose procitao pitanje tj nerazgovetno, ovaj mislio Kineska a ono bila hemijska nesto... Za alkohole uglavnom, lagano pitanje i ja sam ga znao, mada sam i ja cuo kineska :laugh:

Licno su mi sa Kotigom najzanimljivije emisije, em malo provocira em je najbrzi od svih lovaca, Mirko ima najvise znanja ali je dosta spor i nije interesantan :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 06 Apr 2014, 19:29

Zanimljiva Potjera na HRT-u u najavi, prvi lik 10 pitanja odgovorio na brzopoteznim, uzeo 150k kuna vecu ponudu i sva pitanja tacno odgovorio, znaci 16 od 18 pitanja... 240k je rekord, ako ostatak skupi jos 100k pada rekord :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby Angus Young » 14 Apr 2014, 02:09

Ispala od milion dolara!
Autor: MONDO
Takmičar u američkom "Kolu sreće" izgubio šansu da osvoji milion dolara jer očigledno nije pazio na časovima engleskog, književnosti, istorije...

Džulijan, student Univerziteta u Indijani, učestvovao je u "Kolu sreće" gde je trebalo da pogodi ime osobe slovo po slovo.
Otkrio je pojam "Mythological hero Achilles", i sve što je trebalo da uradi da bi inkasirao milion dolara je da tačno pročita reči sa table.

Na veliku Džulijanovu žalost, uzbuđenje, ili nepoznavanje mitologije, doveli su dotle da je ime heroja pročitao kao "Ejčilis" umesto "Akilis", ili što bi smo mi rekli, Ahil.

Ode milion dolara...

http://mondo.rs/a681857/Video/Zabava/Ov ... olara.html


Vuče hvala ti na: piši kao što govoriš, a čitaj kao što je napisano!
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19611
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 14 Apr 2014, 20:19

Covek zaradi 70k na brzopoteznim, ima 210k visu i 30k nizu i on ide na 30k... Ej 30k dinara... Unisti mi emisiju :truce:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby alcesta » 14 Apr 2014, 21:21

Sad im je ionako svejedno :beyond:
Mene najviše nervira kad se nađe jedan koji da 10 ili više tačnih odgovora, a onda ako se izvuku u finalu treba to da deli sa nesrećnicima koji su odgovorili na 3-4 pitanja, i sve na ravne časti. Još pogotovo kad u finalu odgovara uglavnom jedan a ostali služe za ukras.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 14 Apr 2014, 21:28

alcesta wrote:Sad im je ionako svejedno :beyond:
Mene najviše nervira kad se nađe jedan koji da 10 ili više tačnih odgovora, a onda ako se izvuku u finalu treba to da deli sa nesrećnicima koji su odgovorili na 3-4 pitanja, i sve na ravne časti. Još pogotovo kad u finalu odgovara uglavnom jedan a ostali služe za ukras.


Meni je ovo jadno na RTS-u :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby alcesta » 14 Apr 2014, 21:38

Iznosi su jadni sigurno, nema se šta reći. Treba baš da se čovek prijavi iz ljubavi prema igri. Još znam od ljudi koji su učestvovali u ranijim njihovim kvizovima da se i na te tolike pare strašno dugo čeka.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 14 Apr 2014, 21:41

alcesta wrote:Iznosi su jadni sigurno, nema se šta reći. Treba baš da se čovek prijavi iz ljubavi prema igri. Još znam od ljudi koji su učestvovali u ranijim njihovim kvizovima da se i na te tolike pare strašno dugo čeka.


Al' tragaci ili ti lovci su bas ocajni u kviz pitanjima i moze se slobodno ici na vecu ponudu koja je isto koliko toliko mizerna a kad videh brata da ide na nizu za 20k umalo padoh sa stolice :lollol: Kod Hrvata je veca ponuda skoro svaka oko 100k kuna(1 500 000 dinara), znas kad bi neko ponudio 1 500 000 dinara u ovoj potrazi i to kod Hrvata cesto ljudi idu na vecu ponudu i izvuku se do kraja a lovci jako retko grese...

Sto se tice finalnih pitanja za Urosa Djurica danas, ja sam 10,11 iz topa znao, bas je imao lagano i nije bilo tesko stici...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58252
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Aleksa_PFC, Applebot [Bot], Sezione and 67 guests