Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kvizovi

Re: Kvizovi

Postby Bogun » 29 Nov 2021, 19:22

Radonjaa wrote:Niko da prokomentariše simpatičnu Vojvođanku u Slagalici? :biggrin:


Blizu je osvajanja ciklusa. Fina prednost posle prve partije. :okk:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32841
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 29 Nov 2021, 22:20

Bukvalno je dovoljno da se asocijacije dobro rešavaju, za ove ostale igre se tolerišu i nule. Sad kad počne superciklus opet će da se uništavaju miševi.
Milan L.
 
Posts: 416
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby pick&roll » 01 Dec 2021, 21:51



Koliko je ovaj kviz ni prineti Stolicama...

Gde nalaze ove ljude, da ne misli neko da ismevam daleko bilo, nego mi tužno nekako kad gledam...

I pre neki dan uzeli nekog lika na ulici, vidi se da dečku nešto fali... Još ga sprdaju u komentarima kao što nije mogao da se seti Tošeta Proeskog u jednom pitanju...

Taj komentar mi je bio baš onako dno dna... Mislim valjda nisi lud da ne vidiš da sa dečkom nešto nije ok i još ga sprdaš u komentaru :truce:

To sa takvim podsmevanjima mi nekako odslikava državu u kojoj živimo u ovom vremenu sada... :pop:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 01 Dec 2021, 23:33

I ovakva kakva je, Štoperica svakom učesniku daje novčanu nagradu, što se ne može reći za ostale kvizove. Pa u Slagalici poraženi polufinalisti dobijaju samo knjige i poziv da se ponovo prijave! Dakle snimiš šest emisija i ćorak.
Ako uzimaš takmičara sa ulice to znači da ga ne proveravaš ni po znanju a ni da li je psihički spreman, samo da li je punoletan. Mnogima je to prvo pojavljivanje pred kamerama. Često se dešava da ne iskoriste pravu pomoć. Kad se sve sabere, više od polovine ostane na 3.000 dinara. Kakvi su nam sadržaji na televizijama dobro je da narod i ovoliko zna.
Milan L.
 
Posts: 416
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby pick&roll » 01 Dec 2021, 23:47

Kakav je to kviz gde bez obzira znao, ne znao, ti dobijaš neki novac u svakom slučaju.

I još na ta prva tri pitanja koja im i donose tu zagarantovanu sumu od 3.000 odgovaraju prolaznici.

Dakle totalni nonsens. Pa i da je nagradna igra, pa opet ne mogu svi da zarade novac. Za to služe socijalne službe, humanitarne organizacije i sl.

Ne znam koliko je tačno, ali i za Stolice sam čuo da su takmičare u napred ugovarali, pa se onda kao slučajno sretnu... Sad ne znam da li je to bilo u većini slučajeva ili baš za svakog takmičara, ali eto... Kontam da je i ovde princip sličan.

Onakav kviz, ti zameniš ovim s*anjem.

Ali jbg... Nisu bili dobri sa ovima sa vlasti i jbg. Nogobulj.

Kao što već rekoh, glavni razlog zbog kojeg sam uopšte i prokomentarisao su takmičari u ovoj i u nekoliko prethodnih emisija... Pa ova žena danas nije znala u kom jeziku se koriste dva pisma. Još ovaj voditelj na sve to u većini slučajeva maksimalno gleda da pomogne (mislim da joj je još rekao latinica i ćirilica). Dakle horor :truce:

Idemo polako ili sigurno ka ovome...


Ko nije gledao, preporuka... Ujedno da se vidi kako će nam izgledati društvo u veoma bliskoj budućnosti, rekao bih :roll:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan."
User avatar
pick&roll
 
Posts: 19927
Joined: 04 Feb 2014, 04:38

Re: Kvizovi

Postby Hajzenberg » 01 Dec 2021, 23:57

Bitno da je Šujica razvalio miš sve sa odurnim facama pri pritiskanju istog.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 02 Dec 2021, 18:03

pick&roll wrote:Kakav je to kviz gde bez obzira znao, ne znao, ti dobijaš neki novac u svakom slučaju.

I još na ta prva tri pitanja koja im i donose tu zagarantovanu sumu od 3.000 odgovaraju prolaznici.

Dakle totalni nonsens. Pa i da je nagradna igra, pa opet ne mogu svi da zarade novac. Za to služe socijalne službe, humanitarne organizacije i sl.

Ne znam koliko je tačno, ali i za Stolice sam čuo da su takmičare u napred ugovarali, pa se onda kao slučajno sretnu... Sad ne znam da li je to bilo u većini slučajeva ili baš za svakog takmičara, ali eto... Kontam da je i ovde princip sličan.


Kvizovi i jesu neki vid nagradne igre, jer sreća igra veliku ulogu. Naravno, znanje se podrazumeva i bez njega se ne može daleko stići. Mislim da ovu zagarantovanu sumu možemo posmatrati kao naknadu za učešće, jer je neko ipak odvojio pola sata svog vremena da bi jedna televizija napravila emisiju. Sigurno je privlačnije kada se zna da će makar nešto dobiti nego ni da tih 3.000 nije sigurno. Ko bi im onda učestvovao? Narod živi u bedi i svaka para je bitna, a pojedini se nadaju da uz tri pomoći mogu da dobace i do više sume. Verujem da Štoperica kao i Stolice funkcionišu po principu, tražimo takmičara, ali je još bolje ako se sami ponudite i olakšate nam posao. Pa bilo je nekoliko epizoda u kojima samo čekaju provalu oblaka, baš im je u tim momentima do tumaranja po ulicama. Koliko sam uspeo da primetim, oni koji su učestvovali su viđani u publici kako navijaju za svoje sugrađane. To znači da su ili čekali na svoj red za učešće ili su ostali da vide ostala snimanja (zavisno od toga kako su montirali materijal). Kada se popuni određeni broj mesta, ostali mogu samo da navijaju.
Milan L.
 
Posts: 416
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby -Lepi- » 03 Dec 2021, 03:40



Au ljudi ja sam mislio da znam sport i da nikom ne bi bio lak plen u ovom kvizu ali ovaj Sofranac jede zivu decu koliko zna.I Vlada je odlican ali Sofranac je dimenzija iznad.Kakve on detalje pamti i kako fino obrazlozi odgovor (a ne ko oni iz Potere, A sam znao da nije pa izmedju B i C sam isao sam na B - ovo se ne odnosi na mladog Bukvica :biggrin: , mada samo jednom sam ga gledao) da je to milina slusati ga.Svaka cast, sportska enciklopedija. :blue:
Ovo finalno pitanje je bilo neocekivano lako, ko iole prati sport seca se kosa Dzej Ar Holdena i sa druge strane potpuno neocekivanog zlata odbojkasa Spanije na celu sa Rafom Paskualom.
User avatar
-Lepi-
 
Posts: 2257
Joined: 17 Dec 2012, 22:04
Location: BGD

Re: Kvizovi

Postby Baxter Stockman » 03 Dec 2021, 08:19

Bruka šta je lik znao sve.

Obrnu razliku u 3 pitanja :blue:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34246
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kvizovi

Postby baketa96 » 03 Dec 2021, 09:00

baketa96 wrote:
U doveli su Sofra. Mi iz CG koji ga znamo ocekujemo da rutinski odradi cijeli kviz :biggrin:



Nije da nisam ovo predvidio :biggrin:

Za nas koji znamo Sofra znamo da ovo nije iznenadjenje :okk:
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5571
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 03 Dec 2021, 09:54

Prelistah mu FB profil.

Lik patološki mrzi Željka Obradovića, ne podnosi Đokovića, relativizuje plasman Srbije na SP i generalno nema ništa pohvalno reći ni za jednog srpskog sportistu sem za one koji su igrali za Zvezdu dok on nije krenuo bespućem montenegrinstva. Inače je sklon manihejskom razmišljanju. Naći će nekakav argument da odbrani svaku opačinu u AC Milan, ali će zato juriti da ospori svaku pojavu u Juventusu. Iako jako simpatičan u javnim nastupima, ozbiljan je bolid, Vlada Norveška spram njega deluje kao trezven tip.

Lepi, nema to veze sa uzorkom. Jedino do čega mi je sasvim stalo je da razbijem kvizašku monotoniju neanalitičkog uvida u činjenice ili potpunog izostanka bilo kakvog obrazloženja. S tim da se televizijsko vreme mnogo više respektuje nego u Riziku, a i gledalaštvo je daleko šire, pa me mnogi pljuju zbog takvog pristupa. Sve u svemu, to je politika, moraš da se opredeliš za podršku jednog dela publike po cenu osporavanja od strane drugog.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20795
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby Pit Bull » 03 Dec 2021, 22:53

Steta sto je zavrsno pitanje smijesno bilo.

Ali bilo je ovdje bas zajebanih pitanja u finalu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58229
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Kvizovi

Postby Radonjaa » 04 Dec 2021, 00:54

Tegi wrote:Prelistah mu FB profil.

Lik patološki mrzi Željka Obradovića, ne podnosi Đokovića, relativizuje plasman Srbije na SP i generalno nema ništa pohvalno reći ni za jednog srpskog sportistu sem za one koji su igrali za Zvezdu dok on nije krenuo bespućem montenegrinstva. Inače je sklon manihejskom razmišljanju. Naći će nekakav argument da odbrani svaku opačinu u AC Milan, ali će zato juriti da ospori svaku pojavu u Juventusu. Iako jako simpatičan u javnim nastupima, ozbiljan je bolid, Vlada Norveška spram njega deluje kao trezven tip.


Tokom finalne ABA serije 2019. se podrugivao ,,krezubim, odranim paćenicima'' uz poređenja sa Olujom i Kosovom, posle je tvrdio da nije mislio na Srbe. Ali čak i u odnosu na tu mržnju prema Srbima preovladava to što je psihički poremećen, hapšen je 2006. u Italiji jer je na sred ulice probao da napastvuje tri djevojčice od 14 godina (on tada imao 33). Redovno ide ulicom i priča sam sa sobom, hoda cik cak između stubića na trotoaru, i slično. Slučaj najviše za žaljenje.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13409
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kvizovi

Postby Sezione » 04 Dec 2021, 00:57

Ljudi, aj pomagajte, pobicemo se kako je krenulo

U Stigni me ako znas

Publika je ovom liku zadala 4 odg i 50k dinara npr

Ako da 4 tacna, zadrzava npr 700k, publika dobija 50k od RTS

E sad, ako ne da 4 tacna, on gubi 50k, a publika ne dobija nista?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13799
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 04 Dec 2021, 05:27

Možeš da ih biješ, pošto si u pravu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20795
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests