Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kvizovi

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 03 Sep 2020, 04:01

Tegi, čitam ovu temu, mada ne redovno u poslednje vreme. Titulu hroničara i maga svakojakih statističkih podataka o kvizovima bih ipak dao jednom čoveku kome čak srpski jezik nije maternji. Ovo je njegovo delo a ja sam samo trunčicu pomogao:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... _n/pubhtml

Postoji i kvizaška verzija vikipedije koja sadrži sve dostupne cikluse Slagalice sa rezultatima kao i spisak sezona Potere i Potjere sa osnovnim podacima:

gameshows.ru/wiki/ТВ_Слагалица
gameshows.ru/wiki/Потера_(Список_выпусков)
gameshows.ru/wiki/Potjera_(Список_выпусков)
Milan L.
 
Posts: 416
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 03 Sep 2020, 08:40

Alal vera, majstore, ovo je zlata vredno. :blue:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 06 Sep 2020, 18:13

Od 14. septembra počinje nova, osma sezone Potere:
https://www.rts.rs/page/rts/ci/rtspreds ... ezona.html
Milan L.
 
Posts: 416
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 17 Sep 2020, 03:41

U dva dana, u dva različita kviza, postavljena su veoma slična pitanja:

Potjera 15.9.2020. (završna igra, pitanje lovcu)
Kako bi se glavni gabonski grad Librvil zvao da je glavni grad Sijera Leonea?

Slagalica 16.09.2020. (igra Ko zna zna)
Dok je glavni grad Sijere Leone Fritaun (“slobodni grad”), koje francusko ime istog značenja ima glavni grad Gabona?
Milan L.
 
Posts: 416
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby H. Chinaski » 17 Sep 2020, 05:27

Zanimljivo i u hrvatskoj Poteri je bilo isto pitanje, pre par dana.
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: Kvizovi

Postby Dovla933 » 17 Sep 2020, 07:54

Milan L. wrote:U dva dana, u dva različita kviza, postavljena su veoma slična pitanja:

Potjera 15.9.2020. (završna igra, pitanje lovcu)
Kako bi se glavni gabonski grad Librvil zvao da je glavni grad Sijera Leonea?

Slagalica 16.09.2020. (igra Ko zna zna)
Dok je glavni grad Sijere Leone Fritaun (“slobodni grad”), koje francusko ime istog značenja ima glavni grad Gabona?


Sinocni Ko zna zna, 8/10 kopiranih pitanja sa razlicitih strana.
User avatar
Dovla933
 
Posts: 1254
Joined: 17 Apr 2014, 19:40

Re: Kvizovi

Postby Sezione » 17 Sep 2020, 14:52

H. Chinaski wrote:Zanimljivo i u hrvatskoj Poteri je bilo isto pitanje, pre par dana.

Pa i napisao je covek potJera :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13782
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kvizovi

Postby H. Chinaski » 17 Sep 2020, 15:12

Aha ok, izvinjavam se, nisam jutros bio rasanjen kada sam pročitao, a gledam PotJeru svaki dan i zapamtio sam to pitanje.
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: Kvizovi

Postby Sezione » 18 Sep 2020, 01:21

Ma lagano, desava se

Je l zna neko mozda da li kace na yt potjeru?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13782
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 18 Sep 2020, 21:22



Imaš na ovom kanalu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby H. Chinaski » 25 Sep 2020, 18:25

Juče je bio rekord u PotJeri, 294 000 HK. Malopre sam i reprizu gledao, odlična ekipa je bila.
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 25 Sep 2020, 20:44

Robert Lojpur ima znanje da bude tragac, ali vrlo los karakter i slab nastup pred kamerama. Ni sada se nije proslavil znanjem. Klasicna pobeda na muda i kvantitet, sto je protiv Krese Djenerala jedino i moguce. 1 na 1 ili 2 na 1... to ne moze da izgubi
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby H. Chinaski » 25 Sep 2020, 21:05

Da, nije se proslavio, mada je u završnoj bio dobar, bez njega ne bi pobedili. Za Krešu se slažem, skoro nepobediv je, ali ovo je bila odlična ekipa i kao što kažeš, muda i kvantitet.
Sloboda je stanje duha i splet srećnih okolnosti.
User avatar
H. Chinaski
 
Posts: 2070
Joined: 22 Apr 2020, 15:06

Re: Kvizovi

Postby S73F4N » 26 Sep 2020, 15:00

Robert izvukao zavrsnu,a i u drugoj igri je doneo solidan novac.Gledajuci nasu poteru i njihovu pitam se cesto,zar su kod nas toliko tragaci bolji od njihovih,nasi stizu i po 18 koraka,dok kod njih i sa 13 mozes do para.Da ne pricamo da u drugoj igri slabo ko se usudi za vecu sumu,jer nasi tragaci jedva i jednom pogrese.
A zanimljivo mi kako se ovi jaci igraci svi medjusobno poznaju,gde su pojedinci cak i zajedno bili u timovima u tim njihovim pub kvizovima.
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4152
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 26 Sep 2020, 15:59

S73F4N wrote:Robert izvukao zavrsnu,a i u drugoj igri je doneo solidan novac.Gledajuci nasu poteru i njihovu pitam se cesto,zar su kod nas toliko tragaci bolji od njihovih,nasi stizu i po 18 koraka,dok kod njih i sa 13 mozes do para.Da ne pricamo da u drugoj igri slabo ko se usudi za vecu sumu,jer nasi tragaci jedva i jednom pogrese.


Pitanja u našoj Poteri su lakša i kraća. Ako se u završnoj pročita 20ak pitanja, uvek makar 5-6-7 otpadne na osnovnoškolska- koji je glavni grad Portugalije ili koja je hemijska oznaka za živu... Hrvati ako i daju lako pitanje, ono će biti lukavo formulisano i zahtevaće brzu mentalnu obradu veza između pojmova datih u pitanju. Lupam, ako brat Emilio i otac Martin imaju različito prezime, o kom kontroverznom glumcu se radi? Naši bi pitali- kako se zova otac glumca Čarlija Šina. Pogledaj stare epizode Kviskoteke, enigmatski način postavljanja pitanja baštine još od legendarnog Laze Goluže. Inače, naši su ove sezone u sastavljanju pitanja angažovali čuvenog hrvatskog kvizaša Igora Štimca i primećuju se takve tendencije i kod nas, posebno na ploči. Ali i ako govorimo redu veličina, rezultat u našoj završnoj Poteri skrati za 4-5 i dobićeš realan rezultat u njihovoj. Kod nas je 23+ madafaka rezultat gde ne mora ni da se igra zavšrna, kod njih je to 19-20. Kod nas si sa 18-19 blizu pobede, kod njih sa 15. Kod nas si sa 14-15 lak plen, kod njih sa 10-12.

A tek kada je reč o pitanjima koja su zaista teška kada na njih moraš odgovoriti u roku od 3 sekunde, onda će prosto napisati: Kako se zove engleski fudbaler, jedini koji je u finalima Svetskih prvenstava postigao het-trik?

Našu Poteru je prvih par sezona sastavljao Predrag Marković i ona je zaista bila neprimereno teška, puna dosadnih i štreberskih pitanja neprikladnih onome što donosi draž tom kvizu- zahtev da budeš inteligentan i brz u trenucima kada vreme kurvinski teče. Ali je u međuvremenu promenjena produkcija, kao i sastavljači i prešlo se na drugačiji pristup- mogućnost da u tom kvizu učestvuje dokona domaćica ili vozač kamiona, kao i to da gledalac više nije pasivni posmatrač koji navija da neko već jednom pobedi Milinkovića, već da može i aktivno da učestvuje kraj malog ekrana. Jednostavno, imamo daleko manji fond kvalitetnih igrača i jako veliki broj učesnika koji se kod nas prikažu u solidnom svetlu, tamo bi se obrukalo. A recimo ovaj dečak Antonio što je išao na višu, sam ne bi imao šta da traži u završnoj Potjeri, verovatno bi vremenom počeo da greši i ono što ne zna, a kod nas bi sam ostvario respektabilan rezultat, jer bi imao fond od 6-7-8 laganih pitanja koja bi mu pomogla da uhvati zalet.

Da skratim, Hrvati nam u kvizaštvu beže više nego u fudbalu i trebaće nam još najmanje 5-6 godina da dođemo do nivoa na kom su oni danas.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20766
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests