Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
16%
Bolji zivot
16
20%
Otvorena vrata
4
5%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
12
15%
Srecni ljudi
5
6%
Grlom u jagode
3
4%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
27%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 82

Re: Serije

Postby Withnail » 14 Jun 2011, 12:07

Zato sto nema boljeg osecaja kad spustis roletne, zamracis sobu, iskljucis se iz sveta i u jednom danu odgledas sve, totalni spektakl.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6085
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Serije

Postby Kantona » 14 Jun 2011, 14:16

User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Serije

Postby vicharhcp » 14 Jun 2011, 18:21

Hocete da se u vase ime osvetim clanu koji vam je otkrio sta se desilo sa Ned Starkom? Juce sam zavrsila sa citanjem knjige i znam sta ce dalje biti :jezik:

Ne bi to nikada uradila!

E, sad, za ljubitelje Igre prestola, da napisem par lepih stvari (bez otkrivanja sadrzaja). Knjige su sjajne, a sto je jos sjajnije, serija je ista kao knjiga! Ista! Uradjena je fantasticno! Do sada sam procitala samo Igru prestola (prosle nedelje mi je jedan uvazeni clan nabrojao sve delove i rekao ko je izdavac, pa sam ja, brze bolje, otisla da kupim knjige) i za sada je serija uradjena samo po toj knjizi. Osim Igre prestola, kod nas imaju da se kupe jos 3 nastavka (ukupno 4), u julu ce izaci peti deo, a kako sam videla, u planu je 7 delova ovog dela. Trebalo bi da se po svakoj knjizi pravi serijal, sto znaci da je jos 6 sezona pred nama :jupi: !

Slazem se da je sinocnji dogadjaj bio sokantan. Ja sam se jos par puta onako, soknula, nisam ocekivala da ce to da se desi i u nekim epizodama pre sinocnje.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Serije

Postby Kantona » 14 Jun 2011, 20:55

Mozes li da naredjas po imenima kako idu knjige redom? Svaka maltene ima drugi naziv, danas sam gledao izdanja Lagune i uopste ne mogu da ukacim koji je redosled.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Serije

Postby vicharhcp » 14 Jun 2011, 21:20

Naravno, sa zadovoljstvom :)
1. Igra prestola
2. Sudar kraljeva
3. Oluja maceva (dve knjige Celik i sneg i Krv i zlato)
4. Gozba za vrane (takodje dve knjige bez posebnih naslova)
5. Ples sa zmajevima (izlazi u julu)
6. Vetrovi zime (? ne znam kada ce izaci)
7. San o prolecu (? ne znam kada ce izaci)

Ja sam sve 4 (donosno svih 6 komada, a 4 naslova) kupila u knjizari u Zemunu, u Glavnoj, preko puta robne kuce.

Samo prvu sam do sada procitala i sjajna je.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Serije

Postby Kantona » 14 Jun 2011, 22:31

Ja imam malo problem sa tim sto volim kad neko ima originalnu ideju, a nikako ne volim imitatore. Sta hocu da kazem - meni je "Gospodar prstenova" vrhunac ovog zanra, koji je bio bas revolucionaran u svoje vreme. Ovo sve posle toga mi je hodanje utabanom stazom, a ja imam neku unutrasnju odbojnost prema tome. To mi nekad bas natovari strasne predrasude... I zato ne znam da li uopste da se usudim da krenem da citam knjige. :biggrin:
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Serije

Postby Withnail » 14 Jun 2011, 22:42

Ja sam procitao skoro ceo serijal Tocak vremena. Predobro. Dok Pesme leda i vatre nikako da krenem. Sad je jos dosla serija. Od par pravih zaljubljenika u epsku fantastiku, koji su procitali sve i svasta(ja spadam u povrsne, iako volim ne citam sve iz zanra) sam cuo da je Tocak vremena bolji. I da bi bio jos veci spektakl da je to ekranizovano.
User avatar
Withnail
 
Posts: 6085
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Serije

Postby vicharhcp » 14 Jun 2011, 22:57

Ti si moj covek. Ja sam obozavalac Gospodara prstenova! Kada se prvi film pojavio u bioskopima, besna sam otisla kuci sa projekcije i samo sam govorila "ovoga nema, ovoga nema, ovo su promenili, ovo je skroz izbaceno...". Slicno sam i posle drugog dela razmisljala (mislim, odakle Vilovnjaci u Helmovom ponoru?!?!). Trecim delom sam bila odusevljena, mislim da je uradjen savrseno. Nakon gledanja i prvog i drugog dela sam gledala razne emisije "kako je snimano" i P. Jackson (koji je takodje prvenstveno obozavalac knjiga) je objasnjavao zasto je sta menjao i ubacivao (najvise zbog nekih "prosilh vremena" pre Gospodara prstenova) i tada su mi te izmene postale logicne i prihvatila sam ih kao takve. Sada mnogo volim sva tri filma (pogotovo produzene verzije), a knjigama se stalno vracam.
Zasto sam sve ovo napisala? Jeste to taj zanr, tzv. epska fantastika, ali je drugacije od Gospodara. Nema razlicitih jezika (samo narod Kal Droga govori drugacijim jezikom) i svi likovi pripadaju ljudskom rodu. Gospodar prstenova zato i jeste remek delo koje niko u ovom zanru (po mom misljenju) nece moci da nadmasi (oni jezici, pesme, porodicna stabla, istorija svih likova.....). Kazem, ja sam procitala samo Igru prestola i knjiga je sjajna, nema nikakve veze sa Gospodarom. Osim toga, ono sto me je odusevilo je nacin na koji su knjigu preneli u seriju - savrseno. To je to. Tu su svi dijalozi, tu su sva desavanja, bukvalno, tacno kako je u knjizi tako je u seriji. Bilo je malo "kozmetickih" doterivanja, ali je to bukvalno "kozmeticko" doterivanje, sitnice, nista bitno, nista sto menja bilo sta iz knjige. Posto sam prvo pocela da gledam seriju, pa sam onda citala knjigu, citajuci sam ispred sebe tacno imala scene iz serije. Sjajno je odradjena serija.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Serije

Postby Withnail » 14 Jun 2011, 23:13

Naravno Gospodari bez premca. Kao klinac krenuo sa Beskrajnom pricom, pa Hobit, pa oni. Silmarilion nisam mogao da procitam.
Preporuka i za Ime Vetra...novija knjiga
http://www.laguna.rs/index.php?m=naslov&id=1533
User avatar
Withnail
 
Posts: 6085
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Serije

Postby vicharhcp » 14 Jun 2011, 23:18

Withnail wrote:Ja sam procitao skoro ceo serijal Tocak vremena. Predobro. Dok Pesme leda i vatre nikako da krenem. Sad je jos dosla serija. Od par pravih zaljubljenika u epsku fantastiku, koji su procitali sve i svasta(ja spadam u povrsne, iako volim ne citam sve iz zanra) sam cuo da je Tocak vremena bolji. I da bi bio jos veci spektakl da je to ekranizovano.

Ide na listu za kupovinu :).
Kakav uspeh ima ova serija, necu se iznenaditi da i Tocak vremena ekranizuju. Ljudi koji prate te rejtinge (ja ne znam ni gde se to prati) kazu da nikad ni jedna serija nije imala rejting kao Igra prestola.
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Serije

Postby Starsica » 14 Jun 2011, 23:27

Neko prica o Gospodaru prstenova? :uzbud: :uzbud:
Knjige sam procitala vise puta, ali sam film pogledala mali milion puta :biggrin: Znam da je ovo off, ali je bilo jace od mene :D
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: Serije

Postby kikisp1 » 15 Jun 2011, 01:16

i ja sam kao i svi odusevljen igrom prestola...sinoc nisam mogao da se opasuljim jedno desetak minuta posle kraja..e sad moze li mi neko od upucenijih objasniti...sezona ima 10 epizoda?i sta posle?jel ovo sto je vicha napisala?ide sledeca knjiga?i ako ide jel ima uopste dodirnih tacaka sa prvom knjigom ili?
Serbian AirForce <3
User avatar
kikisp1
 
Posts: 350
Joined: 15 Mar 2011, 18:15

Re: Serije

Postby Withnail » 15 Jun 2011, 01:33

snimanje drugog serijala(knjige) krece tek u aprilu 2012
User avatar
Withnail
 
Posts: 6085
Joined: 28 Mar 2011, 01:43

Re: Serije

Postby vicharhcp » 15 Jun 2011, 10:47

kikisp1 wrote:i ja sam kao i svi odusevljen igrom prestola...sinoc nisam mogao da se opasuljim jedno desetak minuta posle kraja..e sad moze li mi neko od upucenijih objasniti...sezona ima 10 epizoda?i sta posle?jel ovo sto je vicha napisala?ide sledeca knjiga?i ako ide jel ima uopste dodirnih tacaka sa prvom knjigom ili?


Pošto sam počela sa čitanjem druge knjige, mogu da kažem da je to samo nastavak prve. Kao Gospodar prstenova, samo što se ovo delo sastoji od 7 delova :jupi: !

@Withnail - Gde si video da snimanje drugog serijala počinje tek tada :crybaby: ?

ps Znam da sada pišemo i o knjigama i o filmovima na temi o serijama, ali se diskusija vodi oko serije Igra prestola i svi postovi su vezani za tu seriju. Bila bi malo glupa diskusija da je vodimo na 3 teme od jednom :biggrin:
"Nije uvek lako, ali je uvek lepo navijati za Partizan!" Duško Radović
SVE PROLAZI - PARTIZAN OSTAJE
Image :inlove:
They can take my last ticket at Hala Pionir.
User avatar
vicharhcp
 
Posts: 5260
Joined: 15 Mar 2011, 09:54
Location: Beograd

Re: Serije

Postby MMM2909 » 15 Jun 2011, 18:24

Pesma leda i vatre je sve samo ne slicna sa ostalim knjigama iz zanra epike...ona je vise pseudoistorija.Svima kazem procitajte i necete se pokajati...najbolji serijal koji sam ja ikada citao
MMM2909
 
Posts: 2
Joined: 28 May 2011, 22:48

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest