Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
16%
Bolji zivot
16
20%
Otvorena vrata
4
5%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
12
15%
Srecni ljudi
5
6%
Grlom u jagode
3
4%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
27%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 82

Re: Serije

Postby Observer » 15 May 2024, 10:54

Ništa nisi propustio :biggrin:
Oni su neuništivi, ubijaju sve redom od Balkana do Avganistana sve zlikovce. Onda se malo preseče nekom porodičnom patetikom. Ja isto po navici pred spavanje odgledam povremeno epizodu. Npr ona francuska špijunska serija je bila mnogo jače odrađena.
Nosce te ipsum
User avatar
Observer
 
Posts: 2168
Joined: 01 Sep 2012, 20:19

Re: Serije

Postby rolerkoster » 18 May 2024, 00:29

I nju sam isto gledao pred spavanje,BIRO se valjda zove,isto se nisam udubljivao ali mi kaze par ljudi da nije losa serija.
User avatar
rolerkoster
 
Posts: 1395
Joined: 08 Jun 2020, 01:06

Re: Serije

Postby Veljkona22 » 20 May 2024, 20:43

Od sutra se reprizira Vruć Vetar.

Pričao mi ćale kad su snimali scene u VlasotincE, okupljali su se klinci a Bora Todorović im delio penkala :biggrin: :blue:
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7900
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Serije

Postby SemperIdem » 20 May 2024, 21:25

Serija u kojoj je i svaki epizodista odigrao vrhunski.

Od šahista (znači vatačina), preko Ciganovića sa teglom mrava do nadrkanog majstora, raznih kontraša i Milisava koji zaboravi da nadređenog obavesti da je balkon pao.
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 416
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Tegi » 20 May 2024, 21:27

I Magistar Čolović u izvedbi Tome Jovanovića, kuma reditelja serije Ace Đorđevića.

"Sama titula bez noge ne vredi mnogo, gospodine. Danas čak i doktori poturaju nogu".
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20932
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Desetka » 20 May 2024, 21:32

Niko ne voli sporedne likove više od Siniše Pavića.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3119
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Serije

Postby Tegi » 20 May 2024, 21:34

Počeo sam da gledam hrvatsku seriju "Inspektor Vinko", snimana je tu negde na polovini između "Vrućeg vetra" i prve sezone "Boljeg života", tematski dosta slična Pavićevom opusu iz te ere. Siniša je definitivno ostao neprevaziđen u kritici desnih skretanja unutar socijalističkog društva. Idejno ubedljivo najsnažniji deo njegovog repretoara.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20932
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby SemperIdem » 20 May 2024, 22:29

Tegi wrote:I Magistar Čolović u izvedbi Tome Jovanovića, kuma reditelja serije Ace Đorđevića.

"Sama titula bez noge ne vredi mnogo, gospodine. Danas čak i doktori poturaju nogu".



Kada u prvoj epizodi Šurda sa devojkom odlazi kod Jelice Sretenović u stan, upoznaje arhitektu Čolovića, suprugu pomenutog magistra. Putevi će im se kasnije ponovo ukrstiti.
Takođe, tu je i direktor Kurčubić (otac Draže Petrovića).
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 416
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Tegi » 20 May 2024, 22:56

Dosta glumaca je tu odigralo duplu ulogu, što je za seriju od 10 epizoda skandalozno na prvi pogled, ali svaka scena je toliko vešto napisana i snimljena da ne smeta ništa.

Bekjarev kao golman i kelner u praznom hotelu, Ciga Milenković kao lik sa štakom na utakmici i nervozni klijent "Crepa i cigle", Baja Bačić kao prodavac polovnih kola i gost u kafani u kojoj radi Pera pronalazač, ne znam kako se zove glumac koji je igrao muža Jelice Sretenović i advokata preduzeća sa kojim se Šurda spori...

Te uloge logički ne isključuju jedna drugu, ali opet nije napravljen nikakav javni kontinuitet. Sa druge strane u "Srećnim ljudima" neke uloge su nepomirljive, Preža Milinković kao poštar i batler, očajna Jugoslava Drašković je u prvoj sezoni igrala devojku na seansi kod Čarlija, a onda preuzela glavnu ulogu Đine, Ljubiša Barović kao Ozrenov konsiljere i narkoman koji Aranđelu podvali prašak... Jedino je, verovatno nesvesno, ispalo odlično to što je Bogdan Kuzmanović u početku igrao policajca koji sprovodi Aranđela, a onda Ozrenovog lika za prljave poslove, pošto je tada bio masovan prelazak iz policije u organizovani kriminal.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20932
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby SemperIdem » 20 May 2024, 23:13

Slažem se, ali valja napomenuti da tu nema Pavićeve odgovornosti.
On je greškom možda prekrstio Počeka u nekoj seriji, ali duple uloge nisu njegov resor, valjda.
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 416
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Sezione » 20 May 2024, 23:21

Mogao je i konsiljere da propadne i postane coman, to je bilo gore dole vreme

Bilo je u Vrucem Vetru jos duplih uloga, Boza Stosic mehanicar i vodoinstalter ovako na prvu, Branko Cvejic Vesnin decko i jedan od likova na proslavi na pocetku, ima ih brda

Ovo za Srecne ljude, jbg, jeste to bila bas zesca kriza ali mogli su da nadju tih par likova, imalo je glumaca milion
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13958
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Cvele » 20 May 2024, 23:22

Tihi i Prle
User avatar
Cvele
 
Posts: 18873
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Tegi » 20 May 2024, 23:27

Naravno, više sam ovu temu potegao asocijativno nego suštinski.

Pavić uglavnom nije birao te epizodne uloge, to je stvar prevashodno reditelja i producenata. Nije slučajno što je baš u "Srećnim ljudima" ta pojava najzastupljenija, verovatno su zbog očajne ekonomske situacije tih godina sređivali glumcima uloge kako bi došli do nekog honorara i preživeli nemaštinu. Treba reći da je Aca Đorđević tada radio u Šabačkom pozorištu i da je uspevao da za simboličan honorar dovede glumce tog pozorišta da odigraju neke sjajne epizode. Pomenuti Ljubiša Barović ili onaj veterinar što leči otrovanog Simu.

U tome i leži jedan od razloga zašto Pavić nije bio oduševljen da snima sa Acom, iako je najbolje njegove tekstove režirao upravo on. Dosta mu se mešao u kasting, a Pavić je insistirao da tih desetak glavnih glumaca Ljiljana i on odrede. Tako je Aca doveo Vesnu Čipčić u "Vruć vetar" i Bjelogrlića u "Bolji život" koji kod Pavića više nikada nisu igrali. Sa druge strane, Đorđević je bio nevoljan da prihvati Sinišinu sugestiju da Gigu Moravca igra Marko Nikolić, jer nije hteo da radi sa teškim alkoholičarima. Pa ga je Marko ubedio kada mu je rekao: "Toliko sam odmakao da mi treba tri dana da se napijem, a pošto seriju snimamo svaki drugi dan, neću imati vremena da se ušikam". :biggrin:

Još jedan info, pa završavam za večeras. Uloga Firge je dodeljena Bati Stojkoviću. Čkalja je zvao Sinišu i molio ga da ulogu prepusti njemu, ubeđujući ga da će mu to biti uloga života.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20932
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Sezione » 26 May 2024, 08:45

Pagan Peak vrlo vrlo korektna serija. Ne znam zasto ali na trenutke me je podsetio na Fargo
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13958
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Duh sa sekirom » 26 May 2024, 10:51

Kad sam već počeo odgledah Barry do kraja.
Mene je bas smirila serija, ne bih je preporučio za gledanje mada sam generalno ljubitelj mračnih komedija.
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3086
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Н.А. and 4 guests