Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
16%
Bolji zivot
15
19%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
14%
Srecni ljudi
5
6%
Grlom u jagode
3
4%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
28%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 79

Re: Serije

Postby zvezdaraking » 03 May 2024, 10:47

Vavilon Berlin :blue: :blue:

Pogotovo prva sezona

Posle nje sam odgledao bas dosta njemackih serija i filmova.

Vecina dobri


Jel gledao neko Pereval Dyatlova

https://www.imdb.com/title/tt11455654/


meni bila odlicna
User avatar
zvezdaraking
 
Posts: 2372
Joined: 25 May 2020, 16:59
Location: 11160

Re: Serije

Postby Stefanm992 » 03 May 2024, 11:37

meni su blajndersi bili smor nakon vavilon berlina , toliko je to dobra serija
Stefanm992
 
Posts: 1753
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Serije

Postby Sezione » 03 May 2024, 12:30

Bravo Hajzer za Pagan peak, dugo trazim nesto gde je radnja po snegu. Skidam ovo upravo i pustam

Gledao ko Bates Motel i Wayward pines?


A Kalkanci... ova mala samo ide od lika do lika i svima prica "moram da palim, moram da palim" idi bre devojko u krasni

Mnogo vise sam ocekivao kad su se posle prve sezone izleteli da je druga snimljena, a da ce biti i treca. Kad ono, ispade klasicno odugovlacenje
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13900
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Tileoleo » 03 May 2024, 12:52

Обе руке за Der Pass. Фантастична серија, а и што каже Хајз нема много, 3 сезоне по 8 епизода и то је скроз таман да се исприча сва она прича. Да је било више не би ваљало. И да, дестинација је занимљива, немачко-аустријска граница, Алпи, Салцбург и сусрет два у том моменту дијаметрално супротна инспектора, један раздраган и оптимистичан, други у некаквој депресији, разочаран у свет и спреман да се рокне сваког трена.



Spoiler: pokaži
Пре свега ми је ту био интересантан тај однос инспектора Ели Штокер и Гидеона, од канала до неба па опет назад до канала па онда поново ка небу. Она последња сцена у другој сезони кад Ели каже да би желела да више времена проводи са Гидеоном а онда овај прокријумчари оружје убице из полиције и њихов однос опет оде до ђавола је много јака, ту се видело да је она ипак развила некаква осећања за њега. Мада искрено нисам био за то да се спанђају (што се каже на западу, нисам их шиповао) и на крају се и не зна шта се десило док плешу у последњој сцени, вероватно је то остављено на машту гледаоцима. За мене су остали само пријатељи. :biggrin:

И да, није ми јасно како је Винтер могао да преживи метак у главу и уопште рањавање са оне близине али добро, ипак је то серија.


Види се и да су они свесни утицаја Балканаца тамо па мало мало убаце неки лик са нашим именом. У првој сезони је била она Македонка, у другој инспекторка Јела Антић, дакле или Србија или Хрватска. Али онај њен ћале у затвору што није могао крштено да научи и изговори неколико реченица на српском а глуми као неког Србина. Па зар нису имали неког нашег тамо да нађу да му то појасни? :biggrin:

Пре неку годину сам овде оставио и нешто за мини серију Unsere Mutter unsere Vater. 3 епизоде али какве. Исто глуми Фолкер Брух, глумац из Вавилона. Одлична серија.

https://www.imdb.com/title/tt1883092/

Одустали сте од целе Сицилије а моји људи гину за парче пута!


User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3388
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Serije

Postby Гроф Тинторето » 03 May 2024, 12:59

Sezione wrote:
Gledao ko Bates Motel i Wayward pines?



Gledao obe.

Sto se mene tice, odlicne su obe. Bejts ima vise sezona, odgledao na brzinu. Mogao bih ponovo sad kad si pomenuo.
Vejvard je kraca, 2 sezone ako se ne varam, mislim da se pominjala ovde i moguce da je samo preradjena neka starija serija. Ne secam se. Ali svakako je dobra.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 32110
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Serije

Postby Cvele » 03 May 2024, 14:51

Hvala za Pagan peak. Gledaće se. Vavilon Berlin obožavam.

Tokyo Vice ok serija. Malo je holivudizirana, ali drži pažnju sve vreme. 8/10.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18752
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Sezione » 03 May 2024, 14:53

Mnogo sam zapostavio kinematografiju, moram da se vratim u kolosek
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13900
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Grobar89 » 03 May 2024, 14:58

Opet prikazuju Gomoru na Superstaru 2.Skontao sam jednu gresku u seriji :biggrin:
Spoiler: pokaži
Kada je Plava krv trebao da ubije coveka koji je dao 15 000 evra, da bi radio u fabrici, a kada su ga isplacivali dali mu 800 i nesto evra :pop: :krsti: On na ulici sa sinom u kolicima a oko njih nema nikog, odjednom se Plava krv pojavi i ubija čoveka
Last edited by Grobar89 on 03 May 2024, 15:01, edited 1 time in total.
Grobar89
 
Posts: 6455
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Serije

Postby Cvele » 03 May 2024, 15:00

Sezione wrote:Mnogo sam zapostavio kinematografiju, moram da se vratim u kolosek

Ako imaš SBB, vrati film "Buđenje pacova". Juče u 17:40 na RTS 2.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18752
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Cvele » 03 May 2024, 16:54

Cvele wrote:
Sezione wrote:Mnogo sam zapostavio kinematografiju, moram da se vratim u kolosek

Ako imaš SBB, vrati film "Buđenje pacova". Juče u 17:40 na RTS 2.

Sad vidim da ga ipak nisu puštali, ali odgledaj negde na netu.

I https://m.imdb.com/title/tt0059829/ obavezno.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18752
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Sezione » 03 May 2024, 17:36

Zezas, Cvele, zezas

Nema veze
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13900
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby zvezdaraking » 03 May 2024, 21:14

Tileoleo wrote:Обе руке за Der Pass. Фантастична серија, а и што каже Хајз нема много, 3 сезоне по 8 епизода и то је скроз таман да се исприча сва она прича. Да је било више не би ваљало. И да, дестинација је занимљива, немачко-аустријска граница, Алпи, Салцбург и сусрет два у том моменту дијаметрално супротна инспектора, један раздраган и оптимистичан, други у некаквој депресији, разочаран у свет и спреман да се рокне сваког трена.



Spoiler: pokaži
Пре свега ми је ту био интересантан тај однос инспектора Ели Штокер и Гидеона, од канала до неба па опет назад до канала па онда поново ка небу. Она последња сцена у другој сезони кад Ели каже да би желела да више времена проводи са Гидеоном а онда овај прокријумчари оружје убице из полиције и њихов однос опет оде до ђавола је много јака, ту се видело да је она ипак развила некаква осећања за њега. Мада искрено нисам био за то да се спанђају (што се каже на западу, нисам их шиповао) и на крају се и не зна шта се десило док плешу у последњој сцени, вероватно је то остављено на машту гледаоцима. За мене су остали само пријатељи. :biggrin:

И да, није ми јасно како је Винтер могао да преживи метак у главу и уопште рањавање са оне близине али добро, ипак је то серија.


Види се и да су они свесни утицаја Балканаца тамо па мало мало убаце неки лик са нашим именом. У првој сезони је била она Македонка, у другој инспекторка Јела Антић, дакле или Србија или Хрватска. Али онај њен ћале у затвору што није могао крштено да научи и изговори неколико реченица на српском а глуми као неког Србина. Па зар нису имали неког нашег тамо да нађу да му то појасни? :biggrin:

Пре неку годину сам овде оставио и нешто за мини серију Unsere Mutter unsere Vater. 3 епизоде али какве. Исто глуми Фолкер Брух, глумац из Вавилона. Одлична серија.

https://www.imdb.com/title/tt1883092/

Одустали сте од целе Сицилије а моји људи гину за парче пута!




drugi naziv je generation war

10 od 10.
User avatar
zvezdaraking
 
Posts: 2372
Joined: 25 May 2020, 16:59
Location: 11160

Re: Serije

Postby Duh sa sekirom » 03 May 2024, 21:43

Kakve su Milijarde, vredi li gledati?
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3080
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Serije

Postby Ćoba » 03 May 2024, 21:50

Duh sa sekirom wrote:Kakve su Milijarde, vredi li gledati?

Nije loše. Problem je što su snimili previše sezona pa se počeli vrtiti u krug. Ali prve 3 sezone su sasvim dobre.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23807
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Serije

Postby Duh sa sekirom » 03 May 2024, 22:10

Hvala, dacu joj sansu
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3080
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: ExEr, Н.А. and 2 guests