Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
14
18%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
14%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 76

Re: Serije

Postby S73F4N » 27 Apr 2024, 00:12

Dobra serija,ali nekako finale mi je bilo blago.
Uvek su mi Azijatkinje bile antipaticne,ali ova je prica za sebe.

Krenuo sa Zicom,nije ni cudno sto je godinama bila najbolje ocenjena serija.
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4178
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Serije

Postby PERA » 28 Apr 2024, 15:12

Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8921
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby SemperIdem » 28 Apr 2024, 20:45

Prvi put sam ,,Babino unuče" odgledao pre 2-3 meseca. Uz sirovu Radmilu, oduševila me je i gospođa Rahela.

Trenutno gledam seriju ,,Opasni susreti". 5 epizoda borbe službe sa ustašama i ostalim antinarodnim elemenatima posle WWII ( naravno,ofarbano ali mi je leglo jer sam skoro čitao nešto o operaciji Gvardijan).
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 399
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 28 Apr 2024, 21:57

Završiše se i Kalkanci. Mnogo su hteli, mnogo su započeli (čuvene reči DM :biggrin: koje je izrekao na početku svog suđenja, samo u jednini naravno) a bogme su mnogo otišli i u ''nekošeno'' gledajući fabulu od početka serije pa sve do kraja. I naravno da nisu sve niti ispričali niti neke stvari ako ne do tančina a ono barem delimično razjasnili a kraj koji je definitivni ipak ima neku karakteristiku smislenog mada i zbrzanog, dalje neću :laugh:

Ko je gledao prve dve sezone neka pogleda i ovu finalnu a ko nije ništa spektakularno nije ni propustio i ne znam ni da li da počinje ili ipak zbog pokojnog Lauša da odgleda jer mu je ova uloga u trećoj sezoni uz ulogu u filmu Ruski konzul (koji nisam gledao) te uloga u Halijardu te maestralna izvedba uloge vojvode Mišića u seriji Vreme smrti ono poslednje što je odigrao, nisam siguran ali mislim da je bukvalno iz bolnice snimao neke kadrove za KK, bio sam ubeđen da neće ni igrati u celoj sezoni ali...ima baš neke simbolike i neke tuge što je baš ovo ostvarenje bilo ono zadnje :crybaby:

Eto za neko prijatnu uspomenu malo tih lepih šumadijskih krajolika iz okoline Aranđelovca gde sam proveo dobar deo detinjstva i odakle vučem jedan deo korena pa me to malo vratilo u neke srećnije dane te naglasak i akcenat domicilnog stanovništva koji su glumci gotovo pa verno skinuli a serija k'o serija, nešto se možda malo izdiže iz proseka ove hiper produkcije ali u globalu verovatno se i više očekivalo ili mi ne možemo do kraja da dokučimo da ''idealnog'' nema :biggrin: Meni je jednostavno iz tako nekih razloga pasovalo ovo putešestvije po Zabranu i Dolu, ovo sada je emitovano na Superstaru, dostupno je naravno na BD za skidanje a na javnom servisu možda na jesen kao i prošle godine kada su dali valjda u tako nekom terminu sa priličnim zakašnjenjem u odnosu na Superstar dok je prva sezona emitovana koliko me sećanje služi gotovo paralelno na oba medija odnosno na RTS sa jednom nedeljom kašnjenja u odnosu na kanal u vlasništvu MTS-a.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7846
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Kreanga » 28 Apr 2024, 22:07

Dobra glumacka ekipa, lepi kadrovi prirode i klasicnog sumadijskog sela, ali sam si rekao da su otisli u nekoseno.
Ovaj kraj je jeziv, ubrzano do maksimuma.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7704
Joined: 10 Apr 2015, 08:52

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 28 Apr 2024, 22:22

Nećemo da otkrivamo dalje ili da idemo u spojlere :biggrin:

Završih i Šogun-a, sam sebi bih lupao šamare što sam uopšte i gledao ali srećom stvar je izvadila prelepota od Anne Sawai :biggrin:

Jbt, davno sam čitao knjigu, još davnije gledao i originalnu seriju ali ovaj rimejk me je zbog nečega ubio u pojam ali ne znam zbog čega.

Ali zato Kostnerova saga o Hetfildima i Mekojima iz 2012 g. pun pogodak, tri efektne epizode od po sat i po i preporuka za pogledati. Ne znam kako mi je promaklo do sada.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7846
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Lisica » 28 Apr 2024, 22:51

Ova poslednja epizoda kalkanskih je mogla da de spakuje u 15 minuta na kraju prethodne. Haos koliko zbrzano, bukvalno imam utisak da je otaljana.
User avatar
Lisica
 
Posts: 419
Joined: 07 Feb 2021, 13:14

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 28 Apr 2024, 22:55

Snimiš tridesetak epizoda, potegneš zanimljivu i mističnu priču, nešto ni nalik onome što je do sada viđeno i na kraju uradiš ono što se viđa u nekim američkim serijama tipa da ne znaš ni kako ni zašto si nešto gledao i zbog čega se završilo tako kako se završilo :biggrin:

Ma tako će da bude i sa Crnom svadbom i sa ostalim serijama ne samo tog žanra nego uopšte. A ja video da piše da traje zadnja epizoda od 21-22.20 i k'o velim šta je sad ovo i uz to nisam gledao u originalnom terminu nego sa sat i kusur zakašnjenja pa pomislih da se nisam zeznuo u premotavanju :lollol:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7846
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby SemperIdem » 28 Apr 2024, 23:11

Beše li u Crnoj svadbi Aleksandar Radivojević u novoj sezoni glavni scenarist?
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 399
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Pit Bull » 29 Apr 2024, 14:31

https://www.imdb.com/title/tt11280740/?ref_=vp_close


Jedna od definitivno boljih serija koje sam pogledao u zadnjih 10 godina. Uskoro izlazi druga sezona.

Izuzetno visoke kriticke ocjene i definitivno opravdava.


U najkracim crtama, radnicima firme je ugradjen cip u glavu tako da kad su na poslu ne znaju nista o svom privatnom zivotu tj. ni o cemu van posla, a kad izadju iz firme ne znaju nista o tome sta su radili na poslu. :biggrin:

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58312
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Mikisha » 01 May 2024, 18:41

Gospoda vrlo dobra serija.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6391
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Serije

Postby zvezdaraking » 02 May 2024, 10:18

https://www.imdb.com/title/tt1998372/


Ako neko misli da smo mi vjerski zatucani....

Ubistvo porodice u mormonskoj zajednici.

Ako je pola od ovoga tacno jebes mi sve ako mi je jasno kako neko zdravog mozga moze tamo da pristupi.
User avatar
zvezdaraking
 
Posts: 2273
Joined: 25 May 2020, 16:59
Location: 11160

Re: Serije

Postby Pit Bull » 02 May 2024, 11:12

Je li gledao neko ovo?

https://www.imdb.com/title/tt4179452/

Kazu da je top.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58312
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby zvezdaraking » 02 May 2024, 11:18

ja

odlicna.
User avatar
zvezdaraking
 
Posts: 2273
Joined: 25 May 2020, 16:59
Location: 11160

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 02 May 2024, 22:24

The last kingdom jako dobra serija, pisali smo ranije o tome, gledao sam je bukvalno kako je koja sezona izlazila, jedna od retkih gde kvalitet ne opada iz sezone u sezonu. Ima nekih poveznica sa Vikinzima što se tiče nekih likova, istorijski bi trebalo da je Poslednje kraljevstvo verodostojnije...jedna od mase serija koja je snimana dobrim delom u Mađarskoj, odraše se Ugari od para od tog nekog filmskog studija u blizini Budimpešte. Zadnjih 5 godina koju god kvalitetnu seriju da sam odgledao kad ono na kraju mađarska imena, njihova koprodukcija i šta sve ne, a to važi i za dosta filmova. Posle pete sezone obavezno odgledati film Seven kings must die koji celu priču zaokružuje, nisam ni znao za to negde do zimus kada pogledah i baš se fino uklopilo u celu priču.

Severance, takođe itekako prelazna ocena, odgledao je negde u ovo vreme prošle godine i posle se razočarah jer nastavak koji je trebao da izađe sredinom 2023 g. je odložen za ovu godinu valjda zbog nekog štrajka scenarista, znači posle dve godine od prve sezone ide i druga što nije tako strašno ali se valja podsetiti makar zadnje epizode pre nego što krene drugi ciklus. Ludi Ameri svašta snimaju, mnogo toga su i ''naslutili'' još poodavno sa svojim filmovima i serijama tako da me ne bi čudilo i ovaj put da ova serija nešto ''nagoveštava''.

Preporučio bih austrijsko-nemačku koprodukciju Der pass ili ti Pagan peak, opasno dobra serija. Zimus je odgledao, taman se uklopilo sa prelepim zimskim pejzažima austrijskih Alpa gde se odigrava radnja prve dve od tri sezone inače, mislim što se snega i tako tog ambijenta a mesto dešavanja je isto i u trećoj sezoni ali kada se isti otopio :laugh: krimi, triler, misterija, mnogo toga kvalitetnog, samo su nastavili utabanim putem serija sa germanskog govornog područja koje su zadnjih godina jako popularne tipa Dark, Das boot, Vavilon Berlin. 3 sezone po 8 epizoda, sve lepo upakovano, sve i da hoće gotovo sigurno ne bi mogli da nastave seriju čija je prva sezona izašla 2018 g. a treća prošle godine. Treba znati kada je dosta.

Image
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7846
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests