Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby rolerkoster » 27 Mar 2024, 22:57

Kada mi je supruga rekla da Jezdic igra u toj seriji,nisam mogao da verujem.Mislio sam da je on ok situiran da moze da odbija tres uloge.
User avatar
rolerkoster
 
Posts: 1356
Joined: 08 Jun 2020, 01:06

Re: Filmovi

Postby PERA » 28 Mar 2024, 06:17

rolerkoster wrote:Kada mi je supruga rekla da Jezdic igra u toj seriji,nisam mogao da verujem.Mislio sam da je on ok situiran da moze da odbija tres uloge.

Para nikad dosta, uložio u proizvodnju, kupio kuću na Divčibarama, ima 4oro dece, Voli pare.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8864
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Filmovi

Postby Grobar89 » 28 Mar 2024, 07:35

https://m.youtube.com/watch?v=Dnh8PQ4xc ... =emb_title

Sada pogledao trejler, film je zesce sranje.Bukvalno je kopija holivudskih filmova, što pišu u komentarima.
Grobar89
 
Posts: 6291
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Filmovi

Postby rolerkoster » 30 Mar 2024, 02:46

Jel gledao neko Rusko Konzula i kakvi su utisci?Roman sam davno citao i bio mi je ok,nadam se da je i film dobar.Odgledacu ga,poslednje uloge Lausevica i Meta Jovanovskog.
User avatar
rolerkoster
 
Posts: 1356
Joined: 08 Jun 2020, 01:06

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 03 Apr 2024, 05:33

Ljubitelji Hostela, Sawa i te vrste horora, film na slicnu tematiku.

https://www.imdb.com/title/tt5613018/

Nije los.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 09 Apr 2024, 21:25

Odgledao Dune 2.

Dobar iako nisam imao WOW efekat.

Msm. u toj nekoj razini svih tih visokobudzetnih filmova i taj "Gospodar prstenova nivo" nisam ocaran.

Ali dvojka definitivno bolja nego kec.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby sho.bgpp » 09 Apr 2024, 21:52

Какво освежење је филм За данас толико. Пролетело сат и по времена.

Нисам испратио домаће филмове последњих година, па не знам да ли има нечег сличног, али ми је драго да нешто овако може да изађе из домаће продукције. Велика препорука.
User avatar
sho.bgpp
 
Posts: 451
Joined: 27 Apr 2013, 15:06
Location: Sombor

Re: Filmovi

Postby Pit Bull » 10 Apr 2024, 23:08

Steta sto ova tema nije aktivnija.

Ima nesto bas dobro da ste pogledali u zadnje vrijeme? :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Filmovi

Postby Hajzenberg » 10 Apr 2024, 23:55

Evo ti dva predloga - The captain, nemački film iz 2017 g. (nemoj da te začudi što je crno beli, rađen po istinitoj priči sa malo karikiranja, WW2 naravno :biggrin:, da je urađeno bukvalno onako kako se i zbilo u stvarnosti bilo bi još bolje ali film je film) te jedno zaista brutalno ostvarenje koje sam gledao pre nekih godinu dana i nikako da pomenem ovde a reč je filmu Brimstone, nije horor ali u nekim segmentima i gore od toga, priča o izvornom ljudskom zlu, jako dobra glumačka ekipa, fenomenalni Gaj Pirs, Dakota Fening, Pol Anderson (jedan od braće britvaša iz Peaky Blinders), tandem iz GOT-a Džon Snežni-Crvena veštičara...

Ne znam, možda si i gledao taj film, toliko zlo i tolika patnja izbija iz tog filma da svako treba da ga pogleda i stavi prst na čelo u vezi mnogih stvari u životu. Kanim se da ga odgledam ponovo a kad će to biti ne znam. Nije mi bilo dobro kada sam ga odgledao aprila, maja prošle godine, jedno od onih ostvarenja o kojima posle možeš danima da razmišljaš a to je danas zaista retkost.

Imao bih još predloga pa kad stignem za koji dan.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7829
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Filmovi

Postby Sezione » 12 Apr 2024, 17:46

Gledam sad na klasiku Poslednji podvig diverzanta Oblaka

Kakva dominacija Pavla Vuisica, legenda!!! Kakav izraz lica kad mu reporter recituje pesmu :blue: :blue: :blue:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13807
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: In Memoriam: RIP

Postby Dylam Dop » 14 Apr 2024, 20:36

Milutinov Tata wrote:Drzava stala iza filma, verovatno je neko cesljao i scenario i provodio dane na snimanju, pokupili velika imena sa svih strana sveta, ciljao se Oskar. Tesko je ocekivati tu neku umetnicku vrednost, cilj je ocito bilo nesto drugo, umotano u holivudski smek. U tom periodu Tito i partizani su bili percipirani izuzetno pozitivno u citavom svetu. Da li je Bulajic slucajno ili namerno izabran, ne znam, posao je dobro "odradio" u svakom slucaju. Kozara koju je takodje rezirao je potpuno drugacije ispricana.


Naravno da nije izabran slučajno, to je vrijeme enormnih previranja, Juga počela da se trese i puca iznutra, debele sumnje, nepovjerenja i preispitivanja u društveno ustrojstvo naviru kao iz kabla, budi se 'Crni Talas' kao jedno od najautentičnijih svjedočanstava o tom vremenu, eliminacija Krcuna, "suspendovanje" Rankovića, lome se koplja oko novosadskog dogovora o jeziku između Srba i Hrvata (ovo je jedan od glavnih katalizatora ka raspadu), JBT odlikuje Valdhajma ordenom zastave (preko ovog se upadljivo efemerno prešlo) , studentski protesti u BG protiv crvene buržoazije (koja se uljuljkala u konformizam zapadne provenijencije, istina - izuzetno teško je bilo tih decenija odoljeti svjetlucavim holivudskim pozornicama s malih ekrana, pax amerikani i inim njihovim soft power-mehanizmima) podudaraju se sa ino-demonstracijama (praško proljeće, protesti protiv rata u Vijetnamu kulminiraju, ubistvo Martina Lutera Kinga,...), ekon. kriza i velika nezaposlenost potresaju državu, ponovna kriza na Kosmetu, malo kasnije eliminacija tzv. srpskih liberala, Alija donosi islamsku deklaraciju, finiš svega je MASPOK (tzv. gro hrvatske javnosti cijelo vrijeme igra zakulisnu, perfidnu igru, indikativno bi bilo, kad bi se moglo, preispitati ulogu Krajačića tu deceniju od prve polovine 60-ih pa do posljednjeg ustava) i donošenja famoznog ustava (de fakto, jelte, testamenta ćopavog) kojim je konačno udaren onaj prvi ekser od 12 inča u kovčeg Jugoslavije.

Ideja "Bitke na Neretvi" u tome svemu je bila, dakle, da sa te filmsko-propagandne strane ponovnim evociranjem sjećanja na NOB, Tita, partiju, revoluciju, B&J,.. potakne ponovnu međunacionalnu koheziju u društvu koje je već uveliko trulilo (pa su čak u tu epopeju međ partizane naprasno ubacili i Slovence (ok, bilo ih je ipak šačica u stvarnim događajima) i Makedonce (ovih ni za lijek) da se nebi osjećali zapostavljeno). Ovi prvi su, začudo, prije par godina potraživali BnN kao svoje kulturno naslijeđe nazad. :roll: (inače, jedino oni i Srbija nisu iz svog republičkog budžeta dali priloge za snimanje)

12 zigosanih vise je za porediti sa filmovima Sibe Krvavca, a ti filmovi su neka druga dimenzija u odnosu na ratne epopeje NOVJ (sem Partizanske eskadrile koja iskace iz sablona). Valtera, Most i Diverzante se uvek potrudim da pogledam kad god vidim da su negde na programu.


Šiba je više bio sam svoj majstor i uživao više slobode, definitivno su mu filmovi druga dimenzija (njemu su "Topovi s Navaronea" prije svega otškrinuli vrata filma), više autentičniji, životniji i karakterno razrađeniji.

Ovaj serijal je inače/bi ti mogao biti zanimljiv i u ovoj epizodi se najviše osvrću na Krvavca, njegove efekte i pojedine anegdote sa snimanja:



...

Btw, imam jak utisak da je onaj Branko Lustig mnoge ideje/detalje iz te ExYu-kinematografije "maznuo" i sugerisao Spilbergu s kojim je gajio poznanstvo 3 decenije.. Onaj toranj u SA iz kog Bata Životinja rešeta po Nijemcima ("Spasavanje Rajana"), zatim detalj iz Zafranovićevog "Poslije podne: puška" (scena sa Amon Getom na balkonu u "Šindlerovoj Listi"), itd..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: In Memoriam: RIP

Postby SemperIdem » 14 Apr 2024, 21:12

Valja napomenuti da je scenarist tri najpoznatija njegova filma (mislim na Š. Krvavca) bio Đorđe Lebović.

Eskadrila
Most
Valter

I u pitanju su odlični tekstovi.
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 390
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: In Memoriam: RIP

Postby Old school » 14 Apr 2024, 21:30

Most je film van konkurencije...
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7311
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: In Memoriam: RIP

Postby Dylam Dop » 14 Apr 2024, 23:19

Moze neko ukratko da mi sazme zasto je zaustavljeno snimanje igranog filma "Kosare"? Je li opet zvaljava spodoba bila ona koja je povukla posljednji konac?

Ujedno da pitam, ima li neko listu najreprezentativnijih/-sposobnijih/-hrabrijih oficira i vojnika koji su zivot dali u NATO&OVK agresiji?
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Filmovi

Postby Radonjaa » 15 Apr 2024, 02:38

sho.bgpp wrote:Какво освежење је филм За данас толико. Пролетело сат и по времена.

Нисам испратио домаће филмове последњих година, па не знам да ли има нечег сличног, али ми је драго да нешто овако може да изађе из домаће продукције. Велика препорука.


Odličan.
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13418
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests