Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Knjiga koju biste preporucili

Re: Knjiga koju biste preporucili

Postby Grobarcina995 » 27 Apr 2020, 01:03

Trenutno se cita Grof Monte Kristo. Koliko god se cinilo ljudima da je preobimna, knjiga me odusevljava svakim sledecim citanjem i stranice idu jedna za drugom. Sigurno deset knjiga sam pazario za vreme ovog karantina.
Ооо нама је најбоље!!!
Grobarcina995

Postby Djalminja » 30 Apr 2020, 16:09

Ljudi knjiga ima oko 700 stranica

zove se Berkut

pisac je Dzejms Hejvud

garantujem da ko procita prvih 50 stranica, ne moze da ostavi vise, dok je ne procita do kraja

dosta mojih prijatelja i rodjaka me napisilo, jer nisu mogli da spavaju zbog nje
Ovaj tim još uvek ne može da se poredi sa onim iz Partizanovih slavnih dana. Ali, ako ih potcenite, platićete".
Djalminja

Postby Cvele » 01 Aug 2020, 01:17

Selin-Putovanje na kraj noći

Genijalno.
Kaiševi i lanci
Cvele

Postby Old school » 01 Aug 2020, 10:15

Prvi put se uključih na ovu temu pa da toplo preporučima:

Za sve koji vole istoriju domaću i stranu i imaju želju usput nešto da saznaju i nauče.

Ljudi čitajte Slavomira Nastasijevića do korica potcenjenog i zaboravljenog asa srpske istorije.
Ima kod njega dosta fikcije, nagađanje, konstrukcije ali neviđeno pitko, zanimljivo, duhovito, poučno.
Ko želi mnogo toga da nauči o srpskoj srednjovekovnoj istorije Slavomir Nastasijević, bogotac.

Za nešto strana toplo preporučujem Stiven Presfilda (izvinjavam se ako ga je neko pomenuo).
Pre svega PLIME RATA i OGNJENA KAPIJA. Pročitaćete u jednom dahu.

Od klasika Remark.
Odmah pada asocijaca na NA ZAPADU NIŠTA NOVO, ili TRI RATNA DRUGA.
Ja preporučujem ISKRE ŽIVOTA. Vrhunsko delo.
Last edited by Old school on 01 Aug 2020, 10:30, edited 1 time in total.
PARTIZAN: Pantić, Savić, Malbaša(19.min.Rzasa), Vest, Bajić, Duljaj, Nađ(65.min.Drulović), Ilić, Đorđević, Iliev ,Delibašić(46.min.Stojanoski)
REAL: Kasiljas, Salgado, Roberto Karlos(11.min.Guti), Elgera, Pavon, Bekam, Zidan, Figo, R.Bravo, Ronaldo, Raul.
Old school

Postby СрбинПодгорица » 01 Aug 2020, 10:20

Имали ко у .pdf књигу Завет хероја Славиша Павловић?
ОПЕТ ГОРИ НЕМАЊИЋА ПЛАМЕН, СТАСАЈУ МОМЦИ ТРВДИ К`О КАМЕН!!!

ИГРАЈМО ТАЈ ТАНГО СМРТИ,
КАО НЕКАДА ПРЕ...
СрбинПодгорица

Postby PERA » 02 Aug 2020, 09:07

[quote="Old school"]Prvi put se uključih na ovu temu pa da toplo preporučima:

Za sve koji vole istoriju domaću i stranu i imaju želju usput nešto da saznaju i nauče.

Ljudi čitajte Slavomira Nastasijevića do korica potcenjenog i zaboravljenog asa srpske istorije.
Ima kod njega dosta fikcije, nagađanje, konstrukcije ali neviđeno pitko, zanimljivo, duhovito, poučno.
Ko želi mnogo toga da nauči o srpskoj srednjovekovnoj istorije Slavomir Nastasijević, bogotac.

Za nešto strana toplo preporučujem Stiven Presfilda (izvinjavam se ako ga je neko pomenuo).
Pre svega PLIME RATA i OGNJENA KAPIJA. Pročitaćete u jednom dahu.

Od klasika Remark.
Odmah pada asocijaca na NA ZAPADU NIŠTA NOVO, ili TRI RATNA DRUGA.
Ja preporučujem ISKRE ŽIVOTA.

Pre nekoliko godina naletim na knjige Slavomira Nastasijevica i odusevim se. Procitao sve u jednom dahu.po malo romansirana istorija Srba i srpskih prostora
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
PERA

Postby Old school » 02 Aug 2020, 18:45

Neverovatno koliko je čovek potcenjen i nepoznat široj javnosti.
Već mnogo puta se u javnosti spekulisalo da će neko od poznatih režisera snimiti neki jači domaći filma na temu srednjovekovne Srbije prema knjizi i dela ovog i onog pisca. Niko da spomene Nastasijevića.
Ekranizacija npr. knjiga "Teško pobeđenima 1 i 2 " bi bila ozbiljna filmčina.
Sve njegove knjige sam pročitao i po više puta a kada ih završim dobijem onaj čudni osećaj da mi je žao što nema više.
PARTIZAN: Pantić, Savić, Malbaša(19.min.Rzasa), Vest, Bajić, Duljaj, Nađ(65.min.Drulović), Ilić, Đorđević, Iliev ,Delibašić(46.min.Stojanoski)
REAL: Kasiljas, Salgado, Roberto Karlos(11.min.Guti), Elgera, Pavon, Bekam, Zidan, Figo, R.Bravo, Ronaldo, Raul.
Old school

Previous

Return to Umetnost i kultura