Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Cvele » 09 Dec 2019, 20:26

Nadam se da u nastavku sezone neće praviti neku veliku misteriju oko ubice u Senkama,baš je providno ko je,a peta je epizoda.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18449
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Tegi » 09 Dec 2019, 22:49

Cvele wrote:Nadam se da u nastavku sezone neće praviti neku veliku misteriju oko ubice u Senkama,baš je providno ko je,a peta je epizoda.

Spoiler: pokaži
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20761
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Фантом » 10 Dec 2019, 02:36

Zanimljiv dosadasnji rasplet u Watchmen.

Meni je ok i ova prva sezona See, ali mi je kao nekoj tinejdzerki mvp novih seija His Dark Materials.
дошао да вређа
User avatar
Фантом
 
Posts: 5421
Joined: 12 Oct 2016, 12:43

Re: Serije

Postby Pit Bull » 11 Dec 2019, 10:33

Pogledao cetiri epizode druge sezone, i dalje me serija ne kupuje, ali nastavljam gledati.

Zao mi je samo jer mislim da je tematika i ideja vrhunska, samo je prica morala biti bolja, msm. da se bas bas iz ove tematke mogla napraviti top serija.

Steta sto Hitlerov lik nije zastupljen vise.


Samo nikako ne kapiram ovu pricu sa ministrom trgovine i meditacijom :D

Spoiler: pokaži
Previse mi je nelogicno da moze prekoraciti svetove iskljucivo meditacijom. Pre ce biti da samo zamislja sve to... I mnogo mi je sumnjiv onaj njegov pomocnik, Kotomichi bese? :biggrin:



Ovi iz otpora su mi skroz bezveze svi. :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby fabricio » 12 Dec 2019, 14:39

Ne gledam serije dok se ne zavrse (uglavnom), ali se ne secam kada sam nesto oscekivao poput Vesca. Mozda Tarantinov Holivud.

Imam nekoliko bojazni, pre svega sto seriju radi nasminkani Netflix, sto je izbor glumaca kritican i sto je 8 epizoda bas malo, koju god temu obradjivali za pocetak.

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Горан » 12 Dec 2019, 19:45

Tegi wrote:
Cvele wrote:Nadam se da u nastavku sezone neće praviti neku veliku misteriju oko ubice u Senkama,baš je providno ko je,a peta je epizoda.

Spoiler: pokaži


:lollol:

Нисам знао да је Бјела 'вако злобан
bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.
User avatar
Горан
 
Posts: 8973
Joined: 22 Dec 2012, 13:40
Location: Herceg-Novi

Re: Serije

Postby Baxter Stockman » 14 Dec 2019, 23:43

Odlične 2 poslednje epizode Bleklista

Konačno da se malo zakuva :okk:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34199
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Serije

Postby Milutinov Tata » 17 Dec 2019, 07:26

Veceras odgledah poslednju epizodu Bese, sto se nasih serija tice ovog tipa, za mene uz rame sa Senkama. Mozda sam pod trenutnim utiskom, ali ne verujem da cu mnogo menjati misljenje ako ponovo budem gledao. Atmosfera u seriji, brzina i fokus radnje, razvoj likova, pa i nacin na koji su zavrsili sezonu, sve je odlicno odradjeno. Njednog trenutka nije bilo dosadno ili razvlacenja, kada je prica krenula posle uvoda nije bilo zaustavljanja, osecala se konstatno napetost pracena odlicnom muzikom, zna se da nesto sledi, ali je tesko bilo proceniti sta tacno i kako. Ima propusta, narocito ubistvo u Rovinju i opsada bolnice u Ulcinju, pa i unistavanje dokaza u laboratoriji Interpola. Nekako je ostala nedorecena prica oko lika Mise koga tumaci Boris Milivojevic, sve sam nesto ocekivao da ce on imatI neku znacajniju ulogu, ali na kraju nista.

Gresa Palaska koja glumi Teutu fantasticna, dao bih joj neku nagradu za epizodnu ulogu bez razmisljanja, usla je skroz u lik koji je tumacila, poslednje dve epizode je bas dobila prostora i fenomenalno odradila. Bajraktaraj takodje odlican, mnogo su mi se svidele one zavrsne scene izmedju njih dvoje, ispali su mnogo jaci par od Urosa i Marije. Mara iz Senki odlicna kao Una, sjajan prelaz iz razdraganog i naivnog devojcurka u zenu koja je prosla kroz pakao, njene scene su odisale bolom kroz koji prolazi, na kraju sam imao osecaj da ce pokusati da skoci sa mosta. Drago mi je sto je njena veza sa Maricem ostala nedorecena. Raka sjajan kao "dupli" negativac, kad ga vidis vec ti nije dobro, mada mi ne ide kao par sa Doslom, ali hajde :D. Timotijevic mi je nekako bio previse drven, malo se njegov lik otkravljjuje u poslednje dve epizode i mislim da bi u eventualnoj drugoj sezoni, otrgnut iz proceduralnih okvira Interpola mogao da ispliva kao najjaci lik. Rasa Bukvic je odlicno izneo ulogu, tesko je i zamisliti situaciju u kojoj se nasao njegov lik, od nekog ko se tesko bori sa savescu zbog devojke koje je nastradala u sudaru, preko "zivotinjske" borbe za opstanak sa onim dilerom, do "rutinski" odradjenog posla na kraju. Tu mi nedostaje neka prica u pozadini koja bi takodje mogla da se otkrije u drugoj sezoni, jer Uros jeste predstavljen kao vrlo savestan lik, ali ne deluje nimalo naivno kada je dosao u situaciju ili ili.

Pohvalio bih i odlicne kadrove u seriji, deluju mi mnogo bolje nego u Grupi. Raduje me da su standardi otisli povisko kada su serije kod nas u pitanju, i teme koje se obradjuju.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29676
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Serije

Postby Pit Bull » 17 Dec 2019, 09:30

Mene "Besa" odbija zbog albanske produkcije i slicno...

Pojma nemam da li bih gledao.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby fontaneros » 17 Dec 2019, 09:38

Grupa sve bolja i bolja :okk:

Pit. pitao si cemu Vojin Cetkovic u prici, ali sad postaje i on bitan :D

Ajde na rezultate sto utices, al sad si poceo i na serije/glumce jebote :D
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44152
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

Re: Serije

Postby Lakerit » 18 Dec 2019, 16:39

Почели Викинзи.
Ове сезоне исток напада.

Група и даље није лоша.
Lakerit
 
Posts: 4933
Joined: 22 Aug 2016, 20:29

Re: Serije

Postby Bogun » 18 Dec 2019, 18:04

Počeli pre 2 nedelje. :biggrin:

Ne znam, meni su u 2, 3 i 4 sezoni bili vrlo dobri, sve ostalo.... meh
User avatar
Bogun
 
Posts: 32741
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Serije

Postby Buzz » 18 Dec 2019, 21:24

Posle Ragnarove smrti sve otislo u qr, bolje da su tada završili...
User avatar
Buzz
 
Posts: 9463
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Serije

Postby JNA » 18 Dec 2019, 21:37

Milutinov Tata wrote:Veceras odgledah poslednju epizodu Bese, sto se nasih serija tice ovog tipa, za mene uz rame sa Senkama. Mozda sam pod trenutnim utiskom, ali ne verujem da cu mnogo menjati misljenje ako ponovo budem gledao. Atmosfera u seriji, brzina i fokus radnje, razvoj likova, pa i nacin na koji su zavrsili sezonu, sve je odlicno odradjeno. Njednog trenutka nije bilo dosadno ili razvlacenja, kada je prica krenula posle uvoda nije bilo zaustavljanja, osecala se konstatno napetost pracena odlicnom muzikom, zna se da nesto sledi, ali je tesko bilo proceniti sta tacno i kako. Ima propusta, narocito ubistvo u Rovinju i opsada bolnice u Ulcinju, pa i unistavanje dokaza u laboratoriji Interpola. Nekako je ostala nedorecena prica oko lika Mise koga tumaci Boris Milivojevic, sve sam nesto ocekivao da ce on imatI neku znacajniju ulogu, ali na kraju nista.

Gresa Palaska koja glumi Teutu fantasticna, dao bih joj neku nagradu za epizodnu ulogu bez razmisljanja, usla je skroz u lik koji je tumacila, poslednje dve epizode je bas dobila prostora i fenomenalno odradila. Bajraktaraj takodje odlican, mnogo su mi se svidele one zavrsne scene izmedju njih dvoje, ispali su mnogo jaci par od Urosa i Marije. Mara iz Senki odlicna kao Una, sjajan prelaz iz razdraganog i naivnog devojcurka u zenu koja je prosla kroz pakao, njene scene su odisale bolom kroz koji prolazi, na kraju sam imao osecaj da ce pokusati da skoci sa mosta. Drago mi je sto je njena veza sa Maricem ostala nedorecena. Raka sjajan kao "dupli" negativac, kad ga vidis vec ti nije dobro, mada mi ne ide kao par sa Doslom, ali hajde :D. Timotijevic mi je nekako bio previse drven, malo se njegov lik otkravljjuje u poslednje dve epizode i mislim da bi u eventualnoj drugoj sezoni, otrgnut iz proceduralnih okvira Interpola mogao da ispliva kao najjaci lik. Rasa Bukvic je odlicno izneo ulogu, tesko je i zamisliti situaciju u kojoj se nasao njegov lik, od nekog ko se tesko bori sa savescu zbog devojke koje je nastradala u sudaru, preko "zivotinjske" borbe za opstanak sa onim dilerom, do "rutinski" odradjenog posla na kraju. Tu mi nedostaje neka prica u pozadini koja bi takodje mogla da se otkrije u drugoj sezoni, jer Uros jeste predstavljen kao vrlo savestan lik, ali ne deluje nimalo naivno kada je dosao u situaciju ili ili.

Pohvalio bih i odlicne kadrove u seriji, deluju mi mnogo bolje nego u Grupi. Raduje me da su standardi otisli povisko kada su serije kod nas u pitanju, i teme koje se obradjuju.


Da, odlični kadrovi. Čitao sam negde da su baš vodili računa oko svih detalja, preko 3 godine je pisana i snimana.

Valjda će uskoro sezona 2...

Snima se ovde kod mene sad neka nova serija, ime joj je Klan.
User avatar
JNA
 
Posts: 8822
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Serije

Postby Pit Bull » 19 Dec 2019, 15:48

Je li Besa samo jedna sezona ili imaju dve?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58200
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests